Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

reky

No to zase byla jednou volovina..., ale pokud přijmu předpoklad, že to nebylo myšleno vážně (Quaid si z toho podle mě vyloženě dělal prdel), jako akční výplach film celkem funguje. Tatum je sice hroznej neherec, příběh drhne, a těch okamžiků, kdy divák jen nevěřícně kroutí hlavou, je tam nespočet, ale na ty dvě holky, hlavně zrzku v pěkně tvarovaném oblečku, se aspoň dobře koukalo. Akce taky fajn. ()

SeanLSD

Vo svojej kategórií hračkárskeho filmu o high-tech vojakoch a superzloduchoch, čo chcú ovládnuť svet absolútna bomba! Kebyže nedávno nevidím 6 UNDERGROUND tak mi odpáli dekel. Dokonca mám podozrenie, že keďže toto vzniklo presne v dobe, kedy MIchael Bay najviac fičal na TRANSFORMEROCH, musel si na to spomenúť a o dekádu neskôr nechať scenáristov dvojky, aby mu napísali niečo veľmi podobné... Sommers rozhodne prekvapil - už som od neho v podstate nič moc nečakal. ()

Ashley

Po zkouknutí filmu v kině musím zvednout hodnocení ze 4* na 5*. Pro mě jeden z nejzábavnějších filmů tohoto roku. Stačí vypnout mozek a bavit se. O dost zábavnější než Transformers 2. ()

Idego

Bravurní ukázka filmového klišé, trapných hlášek, rádoby vtipných poznámek, pseudonapětí atd. Další ztracené dvě hodiny života a vyhozené peníze za lístek do kina. ()

eJacques

Star Wars + Star Trek + Transformers + Iron Man + Top Gun + Terminátor + Fantastic Four + Batman = tahleta šílená akční a efekty přeplácaná věc... Mazec... ()

ing.Frosty

Stephen Sommers unleashed se všemi svými typickými zlozvyky (až na protáhlý huby). Snad nejpřestřelenější film, co sem měl tu čest vidět. Až sem si nikdy nemyslel, že to tak dopadne, tak sem se u něj neskutečně bavil a jenom žasl, co se na mě vyvalilo v dalších minutách (když se vypne mozek, tak v pozitivním slova smyslu). V jednu chvíli sem uvažoval i nad 4 *, ale nechám to přece jen na 3 *. Aspoň sem viděl Dejvice taky v trochu jiným - zábavnějším světle, když o ulici vedle stojí moje škola :-). ()

Hafran

Komiks jakožto jeden z nejpokleslejších (a mnou nejoblíbenějších) žánrů natočený ale tak, jak má být. Tah na branku, technické vychytávky, identičtí bojovníci na obou stranách, akční souboje - scéna z útoku na podmořskou základnu je bez pardonu lepší než útok na Hvězdu smrti ve Star Wars. Jen s minimem sentimentu, jen pár, navíc tušitelných zvratů, ale to tempo a akce - tak jak to má vypadat. Ne jako ty strašnosti co se natočili v poslední době, jako Wolverine, nebo Transformers II - které se neúspěšně snaží vykročit z komixu k lepším a dramatičtějším žánrům - to přece není třeba, i akční a komixový film má v kinematografii svoje místečko a G.I.Joe ho zaplňuje tak jak má. ()

drexik

Taková slušná hyperakční tuctovka se spoustou keců, efektů a jak to tak i často býva v tomto žánru, s mnoha technickými vymoženostmi, že i by Ironman rudl závistí. A Sienna i jako brunetka (navíc v koženém obleku) je fakt sexy. ()

Gonzi

Tenhle film se nesmí brát vážně. Opravdu ne. Ale pak je to adrenalinová jízda, plná nabušené akce a hlášek. V rámci žánru bych filmu vytknul maximálně horší digitální efekty, na které se ale dá zvyknout/překousnout. Jinak pokud snesete dnešní hollywood, tak tento film je vyloženě škatulkový - hlavní sympaťák, černý hláškující kámoš, extrémní záporák a jeho sexy asistentka, zlý a hodný asiat jako bývalí známí, hromada megacool meganereálných zbraní, vychytávek a lokací. Výsledek? S vypnutým mozkem film, který parádně odsýpá od začátku až do konce, servíruje akci, o které si jiní můžou nechat jen zdát a zasmějete se víc, než u mnoha "romantických komedií" (které nejsou ani romantické, ani komedie) Na takové filmy chodím vážně rád :) UPDATE: viděno několikkrát a baví víc a víc. ()

Mr.Ripley

Infantilní blbina, kde šťavnatě nasnímaná přepálená akce, skvělá Silvestriho hudba a Joseph Gordon-Levitt hrají prim. Bohužel na více, než jedno zhlédnutí to nevidím. ()

Vecko99

Dvě hodiny akce, kde prakticky není prostor pro jakýkoliv děj a spoustu scén už jste viděli jinde, stejně jako ćelý příběh si asi za pár měsíců nebudu skoro pamatovat, ale v daný okamžik nedělního odpoledne po těžkém pátku a sobotě mi přisel vhod a byla to dobrá volba a ten pravý čas pro takový film. *** ()

ecceHOMMO

...akčná sci-fi vypaľovačka na čele ktorej je CHanning Tatum (Let´s dance), okorenená humorom Marlona Wayansa, ktorá Vás ani nachvíľu nenechá vydýchnuť....(akcia strieda akciu) ***/**** ()

Wall-E

Stejný případ jako u Transformers 2, příliš mnoho akce a speciálních efektů, které nejsou dotaženy dokonce a i přez vysoký rozpočet filmu působí dost lacině. Něco jako děj tu můžeme hledat marně, byť jako pojítko mezi jednotlivými akčními sekvencemi. Ale co se dá od filmu určeném školou povinným čekat, že? Na druhou stranu jsem vcelku dobře bavil a prostě na 118 min..... vypnul :-) ()

pytlák

WOW! Opravdu jsem nečekal, že z téhle "prostoduché" pohádky se nakonec vyklube spolu se Star Trekem nejlepší blockbuster sezóny. Akcí našlapané až na půdu, příjemní herci padnoucí jak prdel na hrnec (hlavně ty slečny) a k tomu všemu všelijaké cool věcičky, hejblátka a vychytávky. 90% Transformers 2 letos přeci jen malinko ostrouhali. P.S. Je to strašně moc CHEESY. ()

Komprimus

Někdo snad vyhlásil soutěž o nejnechutnější píseň k závěrečným titulkům? Poslední dobou se mi zdá, že se v této kategorii americké "velkofilmy" urputně předhánějí. Hvězda je za relativně koukatelné akční scény. ()

JimmyII

Absolutní klukovský meganářez, kde je všechno, o čem v dětsví sníme. Sommers natočil jeden z nejzábavnějších akčních spektáklů vůbec a je dobře, že si udělal na konci prostor pro další díl, protože filmů s touhle partou bych snesl klidně deset! Obsazení je vlastně to nejvychytanější - Tatum je frajer, Wayans je vtipný, Sienna Miller je nejvíc sexy záporačka, Rachel Nichols nejvíc sexy intelektuálka a Dennis Quaid se na stará kolena stal velkým sympaťákem. ()

Honzíno

Pecka. O míle lepší než druzí transformeři, o kus lepší než třetí terminátor. Naprostá demence, krystalicky hollywoodská ale masakroidní nářez. Sommers má rád star wars, ale nemá rád star trek, protože dal některým padoušským technikům startrekovské uniformy a velké podvodní dělo je napájeno warp jádrem, k tomu ještě místy šilhá po Apollu 13, Bondovi.. Tohle všechno dokázal nacpat do posledních deseti minut. Už jenom, že tohle všechno funguje, beru s podivem. Všichni herci pasují a sedli mi, navíc Sienna Miller a Rachel Nichols jsou kočenky (ještě lépe buchty) jak řemen, Channing Tatum je cool a Marlon Wayans v úloze hláškujícího 'nigga-nemehla' není únavný, naopak je ďábelsky zábavný. Smál jsem se, bavil jsem se. Když v Paříži bouchala půlka Dejvic (a snad i Smíchova mi přišlo??), když Dennis Quaid působí neskutečně brutálně v roli pana generála a hlavně jsem se bavil tím, že jsem se komplet v této hovadině vyznal v každém záběru. Klasicky natočená, nadupaná (i když s občas roztřesenou kamerou a cooool přibližováním a oddalováním kamery) akce, ve které se člověk neztratí a je pohyblivá kolikrát víc než mrskání jendoho střihu za druhým po dvou desetinách vteřiny. Sommers věděl, co točí a věděl, jak to natočit, aby to nevypadalo, že místy tu demenci myslí vážně a přesto zabodoval. Transformers 2 byli stejně dementní, ale nebavil jsem se u nich ani z poloviny jako u tohohle nářezu. Mrzí mě, že jsem nebyl v kině. A to jsem dával větší naděje Pandoru. G.I. Joe je Pecka a největší guilty pleasure posledních let. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)