Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

Haretix

Pro nenáročné diváky je to výborný film, který se drží v celku dobrého scénáře. Super obsazení hlavně Channing byla dobrá volba, ale bohužel místama jsou tu špatné hlášky a i digitální stránka je nic moc. ()

karlik4801

Akčně vyváženo, ale co se týče toho obsahu nic převratného G. I. Joe nenabízí, bohužel. Čekal jsem mnohem větší události, skoro nic se nestalo. Jen střílení, šermování, otočky, skákání. Po téhle stránce naprosto dostačující. Viděl jsem i pár dobře vypadajících scén, mluvím o tom běhání v obleku, vypadalo to prostě dobře. To má ode mě velké plus. A jelikož je využíváno vizuálních efektů, je to trochu zklamání, efekty mohli vypadat mnohem lépe. Na to jak vypadali teda nevím co na tom filmu stálo přes 170 milionů dolarů. ()

Dado

Akcia je v niektorých pasážach pútavá a občas vyjde aj nejaká tá hláška, no to je asi tak všetko. G.I.Joe sa inak vlečie len vo vodách slabšie priemeru až podpriemeru a nič na tom nedokážu zmeniť ani vychvaľované vizuálne efekty, ba práve naopak. Vzhľadom na rok, kedy snímok vznikol, totiž vyzerajú v porovnaní s tým najlepším, čo malo možnosť oko filmového diváka uzrieť, veľmi zastaralo a priam smiešne. (45%) ()

Ryuuhei

Řadový sci-fi akčňák, kde se z některých hodných stávají zlí a naopak, z některých zlých zase hodní a to bez pádnějšího důvodu. Nic nového, ani ničím pořádně výjimečného. Nezachraňovala to ani neustálá neošizená akce a dost trapné a nefungující hlášky. Po celou dobu jsem koukal na čas a doufal, že ty skoro 2 hodiny, co film má, uběhnou jako nic. A neuběhly, docela dost jsem se nudil. ()

Lachtaan

Akcí naprosto nasycené filmy mě jako třináctiletého ohromně bavily a když přišlo na premiéru G.I.Joe na našich obrazovkách, tak jsem jej hned musel vidět. Nakonec jsem si film sháněl až prostřednictvím internetu a nevědomky si stáhnul druhý díl, který je ve finále dle mého i svižnější esencí akčního žánru. V něm mi ale na druhou stranu scházel můj oblíbený Channing, takže kvůli němu se na jedničku nezapomíná. ()

KitFisto

Vůbec špatné to nebylo. Ty dialogy byly někdy fakt děs ale když vezmu v potas jakým tempem to šlapalo furt samé výbuchy, akce, pořát se něco dělo nemůžu jinak ()

Beky

Velmi dobré tři hvězdy, tak jak špatný se můžou zdát u filmu Transformers: Revenge of the Fallen nebo Terminator Salvation, zde si dovolim hovořit o úspěchu!! Stephen Sommers pro nás přichystal akci, akci a zase akci, díval jsem se na film bez titulků a i moje chabá angličtina bohatě stačila, ve filmu jsou asi tři věty:)!! Musim říct, že akce se mi hodně líbila a je srovnatelná ( samozřejmě jenom na oko ) s Bayem, je vidět, že je ním i hodně inspirovaná, na druhou stranu Bay umí lépe pracovat s triky, které více kombinuje se skutečnou akcí, kdežto Sommers je lenoch a všechno se snaží dělat na počítači, je to jednodušší!! Film úžasně plyne, pořád je na co se dívat, pochválim výborné střídání lokací ( mimochodem Bay v T2 v tomto směru zklamal, zase poušť, zase hangár, zase opuštěná továrna ) a slušně zahrané postavy, které dávaj přesně to, co bych u výplachu čekal!! Po šíleném, nudně šíleném Van Helsingovy, máme zde svěží akční nářez, kterému přece jenom chybí větší technická propracovanost, kulervoucí záběry, propracovanější postavy...atd. na 80% a dál, to prostě zatím neni!! Jednou větou: Místo Frasera jsem tam klidně mohl hrát i já, i ta Kurková měla větší roli!! Snad ve dvojce bude mít větší prostor!! ()

ywo666

Skutočne akčná nádielka. No sú vidieť peniaze, ktoré do neho boli investované. Pre fanúšika digitálneho akčného žánru to musí byť doslova lahôdka. Channing Tatum ako sympatický hlavný hrdina, sexi Sienna Miller, ukecaný Marlon Wayans, dokonale spravená postava "snake eyea" a možstvo ďalších zaujímavých postáv. To všetko dávalo dohromady jeden z najlepších bezduchých akčných snímkov svojej doby. No a čo, že film nezíska žiadneho oscara za najlepší film (a okrem efektov určite za nič), ale to snáď od toho ani nikto nečaká. Problém je, že už na druhý deň som nevedel o čom to bolo. 3* ()

neoBlast

Paráda. Všemi odsuzovaný Sommers pochybovačům ukázal kdo letní akční sezóně 2009 vládne. Nabízí snad největší počet výbuchů (digitálních) na metr filmového materiálu v historii a nestydí se za tuto úchylku. Obávaný Tatum se dá charakterizovat jako "převážně neškodný" a jednorozměrovost sedí i ostatním charakterům (Quaid a jeho konstatně nasraný výraz rulez). Plus v obsazení nejpopulárnější korejský herec Byeong-heon Lee a milé vzpomínky na Mumii (Vosloo, Fraser). Sommersovi se hlavně podařilo vyvolat můj ZÁJEM, chci vidět další G.I. Pepíky - třeba tyhle béčkové :-), víc mytologie o Kobře, víc podmořských základen, archetypálních záporáků i barevných ninjů. 80 % ()

ivan bohatyr

Akční film to zajisté je, té je tam dostatek, ale celý příběh je přehnaný a místy zamotaný, další problém je v tom, že nutí diváka přemýšlet nad tím, zda je postava záporná nebo kladná (viz hl. hrdinka) a pokud někdo nemá rád bonda za to, že je naprosto jedinečný a umí vše, tak tady takových postav je několik, které jsou prakticky dokonalé, stejně můžeme mluvit o nezničitelných autech apod. Když ke kladným věcem připočítám ještě občasný vtípek a dobré efekty, tak divák, který mám rád akční filmy, může být spokojen i na 4 hvězdy, milovník i na víc. ()

Bobik9

Hoodně americké. Naprosto přehnaný film. Spoursta menších hvězdiček, výstřih Sienny Miller, Bom bom pow a obrovský rozpočet. Parádní efekty, rychlý příběh, neoriginální řeči "padouchů", ale mně se to moc líbilo. Snad jen to bylo příliš dlouhé. ()

lennyd

Dobro a zlo, věční soupeři. I v době technologie a výcviku jsou zde stále ti dobří (G.I.Joe) a ti zlí (COBRA) a uprostřed malý kufřík s technologickou novinkou, raketami plnými nanobotů, kteří jsou schopni v několika vteřinách zničit budovy zvící velikosti Eiffelovky (včetně Eiffelovky samotné). A boj může začít ... Čekal jsem obdobnou akční jízdu jako - v podobně laděných - Transformers, ale nějak jsem se nedočkal. Vlastně, kromě jedné výborné scény, a to již výše zmíněné zničení slavné Eiffelovy věže, není nic, co by mně jakkoliv víc zaujalo. Tuposti typu, že konvoj převážející křehký kufřík nejdříve rozstřílíme na hadry (ale kufříku se nic nestane) radši ani nekomentuji. Stephen Sommers měl radši zůstat u Mumií, a takovéto filmy přenechat Michaelu Bayovi... ()

Raven0 odpad!

Tomuhle říkám dno americké kinematografie. Když jsou studia schopna vyplivnout takovýhle nechutný, nevábný flusanec říznutý notnou dávkou demence, nevkusu, laciných triků a tragických hereckých výkonů, bude asi něco špatně. A co teprve scénář, který by dokázal "stvořit" snad jen žák pomocné školy trpící těžkou mozkovou disfunkcí a mnohačetnou lobotomií... Nečekal jsem, že to někdy vyřknu, ale měl jsem se raději kouknout na nějakého nového Segala. ()

uiu

Je to strašná blbina, postrádá to logiku v ději a ve střižně asi byli sjetí, ale musím uznat, že se na to dobře dívá - všechny ty moderní přístroje a zrychlovací obleky. Kdybych byla osmiletej kluk, tak jsem v sedmém nebi a je to můj nejoblíbenější film. Hrdinové, kteří dokonale bojují a nikdo je neporazí, to je přece sen každého dítěte (i těch větších dětí). ()

BoncheR

Neviem prečo má tento film také slabé hodnotenie. Samozrejme nejde tu o nijaký oscarový film, ale o jeden z tých nad ktorými nerozmýšľate ale zabávate sa. Nebola to tiež komédia pri ktorej by ste nestíhali z dychom, ale kombinácia akčného a komediálneho žánru sa proste vydarila. A to do slova. 89% ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)