Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

D28

Chlapci,chlapci,ja chápem,že vy za to vlastne nemôžete,že sa vám páčia pc hry, výbuchy a kočky v tesných oblečkoch.A je jasné, že ja to nemusím pozerať.Väčšinou to robím kvôli humoru a sympatickým hrdinom, prípadne nádherne nesympatickým nehrdinom.A príbehu, ktorý nenudí.Krásu nanotechnológie som neobjavila, vlastne nič zaujímavé som tu nenašla. Očakávania neboli vysoké,ale pár dobrých efektov a hlášok je k spokojnosti málo. ()

drackula

Akčné scény boli naozaj podarené. Boli to zhmotnené sny detí, ktoré sa doma s akčnými figúrkami GI Joe hrali na množstvo výbuchov, napínavé súboje, divoké naháňačky a drsňácke hlášky. Lenže rovnako ako v tejto detskej rovine, tomu aj vo filme chýbal nejaký hlbší zmysel, nejaké spojivo, ktoré by zaujímavo preplietlo to množstvo akcie. Napriek tejto absencii, som si akciu užíval, a preto niesom z tohto filmu vyslovene zhnusený. 60 % ()

mkubalikova

Tohle budou jednoduché počty, vždyť se jedná o jednoduchý film, ne? 10% za Prahu, 10% za Kurkovou, 10% za Tatuma, 10% za Gordon-Levitta, 10% za slušnou akci, 10% za hudbu, 10% za to, že jsem se ani minutu nenudila. Výsledek 70% ()

KlonyIlony

Vedle Transformers, Battle Ship apod. další z filmů, jehož tvůrci se smějí stupiditě diváka. Co jiného také chtít od filmu, pro který slouží jako předloha svět chlapecké verze panenky Barbie. Mě osobně se víc zamlouvá revizionistcký počin Southland Tales. O americkém militarismu se trefně vyjádřil Glenn Greenwald v diskuzním pořadu Billa Moyerse na PBS: “The way in which Americans now relate to their government, the way in which they get nationalistic pride is through the assertion of this massive military or police force, and very few other things produce that kind of pride.” ()

Darill

Jednotka by se měla spíš jmenovat D. E. Machina. Scénář neustále posílá postavy do bezvýchodných situací, jejichž řešení ale vždy někdo bez vteřiny na rozmyšlení uhodne na první dobrou. Navíc Marlonovi Wayansovi asi zapomněli říct, že nenatáčí další Scary Movie - do "nejelitnější ze všech nejelitnějších jednotek" se prostě někdo, kdo se chová, jako kdyby dealoval crack v nějaké nevtipné komedii o životě "na Ulici", nehodí. Místy jsem si skoro až říkal, jestli nekoukám na nějakou nepovedenou parodii, ale zdá se, že ten film je jinak bohužel myšlený vážně... ()

Kali4

No řekněte, kde jinde uvidíte sexy prsatou zrzku v upnutém kevlaru mluvit skotskou gaelštinou? Ultimátní sranda natočená s naprostým přehledem, přesně jak to Sommers umí. ()

Autogram

Niekedy by som bol z takejto hypermodernej hypertechnickej bojovej akcie úplne nadšený. Ale priznám sa, že aj dnes som sa nemohol od tej smršti s atmosférou počítačovej hry odtrhnúť a dobrovoľne to vypnúť ako totálny nezmysel. Účel sa tak tvorcom asi naplnil, film zaujal, ale čo som si z neho odniesol, to netuším. ()

faraon

ak vás ani jedna trápnosť scén nerozosmeje, buď máte päť, alebo vám her Commander implikoval sérum... G.I.Joe som ako malý pozeral na VHSkách, dokonca som kreslil do veľkej kroniky komiks inšpirovaný týmto seriálom...ako naschvál práve tento film je od Hasbra pre mňa asi najhorším zážitkom...:( a neverím, že je to len kvôli hlúpemu scenáru a ešte debilnejšiemu dabingu... Odchádzal som z kina a cítil som sa ako väčšina postáv z filmu na čele s prezidentom USA - prázdna, umelá, vyslovujúca holé vety, ktoré nedávajú zmysel - Múmia?? ()

Madlene

...no tohle tedy byla fatální pytlovina...ale zase to pobavilo tak, jak mělo...(obzvlášť, když se člověk směje i ve zdánlivě fatálních situacích). Navíc mi to osvěžilo zeměpiš, protože jsem do té doby ani netušila, jak rychle mohu být z Karlína na Eiffelovce. ()

Composter

Od G. I. Joe jsem čekal našlápnutou pecku s nulovým dějem a spoustou geniální akce - prostě výborný popcorn. Nestalo se - neakční scény nudily a ty akční vypadaly, jako levné kopie úryvků jiných filmů, které tento kousek vykradl (Indiana Jones, 007, Star Wars a další). Film je to nepochybně klukovsky hravý - ale stejně jako u Speedracera jsem se do role 12-tiletého kluka prostě nevpasoval. ()

Corey

Kdo čekal jakoukoliv komplikovanou zápletku nebo složitý příběh je nutně zcela naivní a měl by se podobných filmů vyvarovat.. ()

P1tr

Velice naivní, šílené, ale v dobrém slova smyslu. Po všech obavách před premiérou jsem Sommersovi příliš nedůvěřoval, což se nakonec vyplatilo. Bez očekávání si mě snímek o to snadněji získal a překvapil. Obsazení je dobré a bez potíží si najdete své oblíbence. GI Joe hraje s diváky hru na jistotu a zaručeně vyhrává. Finále mi moc nesedlo, ale všechny předchozí akce byly moc fajn. Snímek naštěstí funguje i v neakčních sekvencích, takže až na zakončení s ním nemám žádný problém a pokračování se v žádném případě nebráním. ()

Pecival

Podzemní tajná základna, ďábelský zloduch ukrytý v podvodním městě, geniální šílený vědec, krásné ženské v obtláhlém latexu, hrdina s traumatem a osudovou láskou, hláškující černoch, geniální vojanda, bazuka z nanobotů požírající všechno okolo, ninjové s nevyřešeným soubojem z minulosti ...... a k tomu navíc všechny možné další klišé co de vymyslet. Naprosto béčkový scénář, natočený s áčkovýma prachama. No neberte to. Já teda beru. ()

spikey1

šíleně tupoučký popcorn který mě ani moc nebavil, je to tak šílené servírování akčních a amerických klišé až mi to nedá spát, ve spoustě momentů mi to přišlo že sleduju hraný Team America, který se bohužel bere vážně. ()

Fony

Slabší odvar Michaela Baye a Star Wars s podivnými digitálními efekty (zdálo se mi to nebo všechna ta digi udělátka vypadala strašně uměle? nebo to bylo snad schválně?). Za velmi solidní destrukci Paříže těch 50%, které si film od mě zaslouží, zaokrouhluji nahoru. ()

Jello Biafra

Na úvod môjho komentára sa k tomuto filmu hodí jeden vtip: "na rusko-čínské hranici došlo k závažnému incidentu, dva čínské tanky napadly ruský traktor, ten palbu opětoval a po zničení obou tanků v klidu odlétl". Zhruba v takomto duchu sa nesie celý film v tom zmysle, že by ten traktor šoféroval (pilotoval) niektorý z tejto akčnej skvadry.. G.I. Joe je akčný film na motívy plastových figuriek, ktoré pozná asi každý, kto sa ako chlapec hrával s vojakmi. Práve detská fantázia a kvanta zbraní sú súčasťou tohto nabušeného blockbusteru, ktorý svojou infantilitou a nelogičnosťami hravo strká do kapsy Schwarzeneggerovské Komando. Po úvodných 30 minútách sa film prakticky nezastaví a rejža Stephen Sommers (Chobotnice, Mumie, Van Helsing) nám s prehľadom servíruje jednu akčnú scénu za druhou. Je libo honičku miniponoriek pod obrovským ľadovcom či scénu zničenia Eiffelovej veže? Nezabúda sa ani na vzťahy medzi jednotlivými postavami, hlášky a samozrejme ani na romantickú zápletku. Nebudem tu zakrývať jedno: film je infantilná blbinka, ale je to blbinka setsakramentsky zábavná a ani na chvíľu som sa pri tomto filme nenudil. Preto nechajte logiku za dverami a znovu oživte svoju detskú fantáziu. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)