Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

noriaki

Efektní a bezduchá akční podívaná. Kromě vizuálu a hudby má všechny myslitelné zápory. Děj je předvídatelný, postavy jsou ty nejprofláklejší šablony, dialogy jsou stupidní, emoce - kromě pocitu napětí a občasného smíchu naprosto chybí. Ale vyčítat tohle velkofilmu od Stephena Sommerse je stejná pošetilost jako vyčítat Woodymu Allenovi že ve svých filmech nemá vybuchující kosmické lodě a dinosaury. ()

Iroquaise

Spolu s "Mumií" nejlepší Sommers. Opět jde o skupinovku s povytaženou ústřední postavou. Je potřeba si uvědomit, s čím má divák co do činění. Jakou má látka povahu, míru nadsázky a motivickou hloubku. "G.I. Joe" je infantilní ( ale ne zas tak moc), militantní ( překvapivě střídmě) popcornová zábava. Tam, kde se "Transformers" tváří závažně a modernisticky, přiklání se "G.I. Joe" k dobrodružnější a brakově rozvernější rétorice ( Sommersův trademark). Film má dobrý scénář, dobře pracuje s postavami a motivy. ...více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/07/gi-joe-r-s-sommers-2009.html ()

venison

Dějově dost nevyvážené, zmatené, chaotické, hromada postav, které v průběhu mění "překvapivě" své charaktery.. Ale ty efekty jsou vážně podívaná :-) ()

drake31

Tento rok prežívam v kine doslova vizuálne orgie - Watchmen, Star Trek, Transformers 2 a teraz G.I. Joe. Tento film ma úplne dosta. Herecké obsadenie bolo vynikajúce hlavne čo sa týka ženských úloh (Sienne to v tej koži seklo). Veľkám plusom sú akčné scény ktorých je tam požehnane. Rozhodne odporúčam pozrieť tým ktorý majú radi akciu a skvele efekty. ()

Pump odpad!

Zajímá vás můj názor? Tak tady ho máte... Tento film sprostě a bezostyšně vykrádá vše co poslední léta bylo natočeno a mělo divácký úspěch. Snad z každého natočeného comicsu nebo sci-fi filmu poslední doby tady najdete něco. Nejvíce trpí asi Hvězdné války. Commander = DarthVader, černý a bílý ninja? = jedi vs. temná strana a zakryjeme to změnou barev, aby to nebylo tak nápadné. To je jen špička ledovce. Celý film jako by používali rekvizity a kostýmy, které se nepoužily ve filmu Iron Man. Hnus a odpor kde světlým zábleskem byly závěrečné titulky. Nic tak deprimujícího a hloupého jsem za poslední roky neviděl! ()

MikeZ

Je to strašně hloupé a cgi taky není nic moc, ale když ono je to tak cool. Jakmile příšla řada na akci tak jsem z plátna nemohl odtrhnout oči. Honička v Praze převlečené za Paříž při které se zboří půlka města je fakt skvostná. A ta Sienna je tu fakt strašně hot. 6/10 ()

yeniczek

Tak neskutečně okaté triky a dementní rozhovory, ale tím způsobem, že jsem se u toho parádně bavil! Dlouho jsem se takhle nenasmál (v dobrém slova smyslu) a po titulcích mi zbyl jen takovej klukovskej úsměv. Yo, Joe! Akce je dobrá, scénář kupodivu dává větší smysl, než by kdo mohl u takového filmu čekat.. Ale.. Nenechte se zmást, je to pořád totální výmaz, najehož hru buď přistoupíte a nebo budete skoro dvě hodiny kroutit hlavou:) 7/10 a obávám se, že mě to bavilo víc než letošní Transformers 2. ()

Brandon

Nejhroší je, když ve filmu takového formátu je na trikovém záběru vidět, jak to tam někdo zoufale patlal. A takových scén je v Joeovi mraky. ()

JohnSmith

Další pěkná pohádka podle hraček. Je fakt, že většinu filmu jsem si jako v hračkářství připadal, což nemyslím zle. Akce pěkně natočená, zápletka samozřejmě jednoduchá a děravá, jelikož o ni vlastně nejde. Možná bych dal kratší stopáž, jinak celkem slušná nenáročná zábava. Jen je to místy zdlouhavé a krapet nudné. ()

Kerion

„Je to blockbuster, vypni mozek! Je to blockbuster, vypni mozek!“ říkal jsem si před zhlédnutím tohoto filmu, abych si ho vůbec užil. A bylo to potřeba, Takže nepočítám do hodnocení spousty nelogičností a nesmyslnosti vyspělé techniky (i když díky tomu vyzněl film vtipněji než tvůrci nejspíš zamýšleli). Jenže oni ani ty hlavní devízy filmu nejsou kdovíjak kulervoucí. Akce je napěchovaná od začátku až po konec, ale postrádal jsem víc invence. Několikrát mi proběhlo hlavou „tohle už jsem někde viděl“. Na druhou stranu pár záběrů mě opravdu zaujalo a líbilo, kéž by jich bylo více. Co mě ale doopravdy zklamalo, byly rádoby vtipné hlášky. Bohužel mi vůbec nepadly do vkusu/nálady/stylu humoru. Místy se mi děj zdál lehce rozháraný, tolik osobních dějových linií a skoro každá by vystačila při rozšíření na celý samostatný film. ()

VasaX

G I Joe je akční pecka. Nic jiného to není, nebylo ani být nemělo. Akční scény dvě hodiny v kuse, malinko prostoru pro příběh pár hlavních postav a to je tak zhruba vše. Střelba, výbuchy bitvy bojová umění honičky superudělátka... tenhle film je tím prostě našláplý. Dá se říct, že něco podobného jako Transformers, taková paráda a "fanservis" pro kluky. Jenže GI Joe si nehraje na rádoby sofistikovaný film s suprovým příběhem, a proto všechny blbosti a nelogičnosti a kupa dalších nedostatků ztrácí váhu. Oproti tomu Transformers vás fackují od začátku do konce, až se z toho rozbrečíte. Tedy alespoň každý s trochou soudnosti. čím víc atributů se snaží do filmu narvat, tím je to náročnější. GI Joe prostě vsadil na jistotu, akci jak řemen ve větším než velkém množství a dá se říct že mu to vyšlo. Tak neváhejte, čipsy do jedné, limču do druhé ruky, nohy na stůl a nechte odpočinout mozkové buňky s tímto nadupaným blockbusterem. ()

Petr23

Takovou blbost jsem už dlouho neviděl, příběh naprosto dementní, až na místami dost našlapaný scény to byla ztráta času. ()

SkyHawk

Nepřemýšlejte nad dějem, či postavami a jejich činny. Zapoměňte na logiku a užijte si akční scény, efekty a ladné křivky. Pak se bude film líbit. ()

Danny F.

Opět další skvělý akční Sci-Fi film. Dobrá akce i efekty až na pár vyjímek, kde jsou efekty ''umělé'' a dětinské. Bojové scény jsou drsné a film je celkově zábavný i co se hlášek týče. Nejsympatičtější mi byl Snake, který toho nenamluví a podnikne o to více akce. 85% ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)