Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

Anderton

G.I.Joe je zhmotnením pojmu bezmyšlienkovitá nonstop zábava. Zdôrazňujem výraz nonstop. To znamená, že napr. v Transformers sú okrem akcie dialógové pasáže, kde sú v zábere iba ľudia a konverzujú. V G.I.Joe sú tiež takéto pasáže, ale okolo hovoriacich ľudí prebieha buď akcia, alebo je v zábere nejaký digitálny trik. Takýto prístup je samozrejme pre kritikov nočnou morou, ale je to svojim spôsobom unikát. Kvality scenára sú ale niečo úplne iné. ()

Frajer42

G.I. Joe je jeden z těch akčních trháků, který vám velmi rychle propluje před očima a pranic ve vás nezanechá. Z hlavy ho pustíte snad dříve než vůbec skončí. Naštěstí není nepatřičně ukecaný a soustředí se pouze na akci, která není úplně ohromující, ale ani nikoho jistě neurazí, pokud nad nejedním efektem přimhouří očko. Když se není zrovna na co koukat, tak alespoň herečky nejsou vyložené zrůdy, takže hluchá místa zdárně vyplňují. Dále bych si dovolil naprosto zkritizovat humor, který ve filmu absolutně chybí, což je ohromná škoda, protože do podobných pičovin prostě nevyhnutelně patří. Strašně mi vadil zejména ten negr, který normálně hrát umí, ale do tohoto filmu prostě nepatřil. Stežovat si na klišoidnost a předvídatelnost nehodlám, neboť s tím musel počítat úplně každý. Příliš mi to nevadilo. Někdy je lepší použít to, co se divákům líbí, než vymyslet kupu nových sraček, které diváka zdárně otráví. Přes veškerá negativa má film výborné tempo a já se téměř ani na vteřinku vyloženě nenudil, tudíž zde takové slabší 3* zanechám. Rozhodně však neprahnu touhou vidět pokračování. ()

AppleCore

Smíchejte si Ligu výjimečných, X-Meny a novej Star Trek (Ano, i ten) a vyjde vám tenhle překombinovanej shit, kterej v hlavě vyvolává jednu otázku: COŽE?! Tohle má bejt nějaká konkurence aktuálních blockbusterů (např. transformers), nebo výše uvedených filmů?! Hudba je vskutku příšerná. Akce, který je film plnej naprosto nudná a nedynamická, režijní úroveň na bodu mrazu a jedinej schopnej herec absolutně nevyužitej (Quaid). To všechno ubalený v trapnejch efektech, který kdyby tam nebyly, tak se nic zásadního nestalo (Všechno hraje na oči. Ty moje jsou ale dost citlivý). Jenom další debilita, která spláchla 175 Mega do hajzlu. Shrnutí: Snažilo se to bejt COOL, chtělo to bejt akční a dost možná zábavný, ale já říkám: "Hezky se to tváří, ale špatně to vypadá." ()

Kothy

Akční týmovka podle seriálu z 80. let. Jako není to špatné, ale jak se to může rovnat Transformers? Obsazení je docela dobré. :) ()

teutates

Kde bolo, tam bolo... nadčasové, asi preto takýto prológ. Nevravím dívalo sa na to fajn, ale miestami už toho bolo naozaj veľa. "B-ečková" rozprávka po nedeľňajšom obede, ktorá určite poteší, avšak v rámci "Toys" žánru maximálne PC polepená zlúčenina, ktorej dizajn je síce OK, ale objem... 6/10 ()

swamp

Fakt ne - megasračka, u které se sice pobavíte, ale bude vám z ní i trochu mdlo. :P Jedna stupidní hláška střídá další a naneštěstí je to nezastavitelné.. "You will call me Commander!" :D ()

predators

Nejlepší na tom všem bylo asi to "pobíhání" po Paříži. Kdo znají Crysis, dají mi jistě zapravdu :-) Akce střídá akci a ačkoliv je triková fáze zvládnuta na výbornou, budete si připadat jako v digitálním pekle. Především v závěru už jely grafické čipy na plné obrátky :-) I tak se na to všechno dobře dívá a celý ten jednoduchoučký příběh uteče jako voda. :-) Prostě akční jízda, víc od Joea netřeba čekat ;-)Zajímavosti: Jo a taky mi to místy připomínalo Mortal Combat :-) 73% ()

Eawy

Noooo...oooooo...čakala som niečo oveľa oveľa horšie.....Malo to peknú hlavičku aj pätičku ale aj pár achiloviek. Úprimne, ten začiatok bol DOSŤ chaotický, nudný a taký divný. Ale asi od 59 minúty ma to začalo baviť. Hrnuli sa na moju osobu samé prekvapenia.Dosť dobré efekty, len asi v prvej bitke, som nedokázala vnímať, ktorá je koho strana. Herci hrali zanietene, lenže veľmi sa im to nevypláca pri podobných filmoch, no ale čo už. Pekný soundtrack, príjemný herci, trošku komédie, trošku prehnanosti, pekné prekvapenia, sexi tajomný bojovník, hruď Chaninga Tatuma a príjemne neukončený koniec(určite bude dvojka) vykúzlili z tejto priemernej hovadinky niečo čo útočí na štyri hviezdičky, ale iba útočí. 60% ()

nash.

Akce, exploze, chaos, drsní hláškující borci, sexy hláškující kočky, pulzní děla, katany, traumata z dětství a především spousta pixelů. Ve všech směrech předimenzovaná bejkárna, která kašle na logiku i fyzikální zákony a vůbec neskrývá vykrádačku úspěšných filmů od bondovek až po Star Wars. Na rozdíl od stejně pojatého, ale nudného až uspávacího Van Helsinga to však byla zábava, která nezklamala ani v takových detailech jako je chvilka pro líbačku uprostřed největšího ohrožení a zkázy. ()

Slarque

Stephen Sommers se zase jednou pořádně rozjel. A protože ví, že diváka nesmí nechat o čemkoli přemýšlet, žene film pořád kupředu jako smršť. Pár flasbacků a jiných zpomalení je odpočítáno na vteřiny, aby nekleslo stabilně vysoké tempo. Ano, je to blbost a nejspíš to vůbec nedává smysl, ale při samotném sledování to vůbec nevadí. Jeden z mála koukatelných trháků roku 2009 (70%). ()

Claw

První polovina se mi zdála naprosto úchvatná akční řež, která byla přehledná, nápaditá, divácky nenáročná, dynamická... prostě fakt mazec. Skvělé triky atd. Flashbacky jednotlivých postav a vykreslení jejich vzájemných vztahů taky nevadily, nezabíraly příliš času. Ale druhá půlka - souboj podmořských "lodí" - ponorek, tupá vykrádačka "Hvězdných válek" a prostředí podmořských laboratoří ve velké podmořské, lacině provedené základně už byly mnohem horší a zábava šla rapidně dolů... Vyloženě mi připadalo, že v půli filmu tvůrcům naprosto došel dech a zbytek filmu zcela odflákly... Škoda, tenhle film měl potenciál, takhle to byl jen další šedý průměr plný z počátku skvělých, později špatných triků... /50%/ ()

Tommy987

Pravdepodobne najstupídnejší blockbuster posledných rokov. Kdeže je toto nový Independence Day, je to len sprosté vykrádanie všetkého možného a nemožného... a ešte sa to berie aj vážne. Trápne, debilné, smutné, Sommersovi už niekto dajte súdny zákaz používania kamery. 1 / 10 a aj to hlavne za to, že na Rachel Nichols sa príjemne pozeralo. ()

iamek

Po terminátorovi zklamání roku. Stopáž je sice 120 minut, ale během promitání jsem se na čas díval co 10 minut. Letošní rok blockbusterům moc nepřeje. Když k tomu přidám naprosto šílený dabing tak jsem se modlil až už z kina vypadnu. Abych jen nekritizoval tak musím pochválit akční scény a solidní práci kamery. ()

Chrustyn

Série letních trháků se nám chýlí ke konci a i když už divák očekává jen "zbytky" Stephen Sommers, který se za kameru vrátil po dlouhých 5 letech se svou infantilní akční blbinou potěšil. "G.I. Joe" je přesně tím filmem, který si představíte pod pojmem béčkový letní blockbuster. Film je hloupý, ví o tom a nesnaží se to jakkoliv skrýt a právě to je na něm to nejlepší. Stejně jako "Transformeři" je i tento snímek natočený podle dětských hraček, které se sice v tuzemsku moc neujaly ale v Americe měly obrovský úspěch. Scénář je narychlo splácaný průměrnými hollywoodskými pisálky a hledat v něm nelogičnosti je snadné ale zbytečné. Herci, převážně neznámý nebo méně známý (věřím tomu, že je spousta diváků, kterým jméno Dennise Quaida moc neříká a Marlona Wayanse budou brát jen jako toho černocha ze "Scary movie") toho moc nenahrají ale ve většině případů jsou cool a sexy (muži nabušený, ženy prsatý). Co se týká akčních a trikových scén, tak ty jsou kvalitativné někde mezi slušnými a špatnými. Sommers podobně jako Bay skvěle kombinuje "živé" a počítačové sekvence, kdy reálné výbuchy a destrukce (převážně brilantní honička ulicemi Pařížě (tzn. Prahy)) vypadají velice dobře, avšak počítačové triky jistě nebudou od ILM a spousta scén nechtěně rozesměje. Na druhou stranu akčních scén je překvapivě více než v druhých "Transformerech" a triková kolísavost se poměrně zdařile ztrácí. Je to pitomý, rychlý, zábavný a po dlouhém uvažování jeden z těch lepších letošních blockbusterů. ()

klerik

Sommers dokázal, že keď chce, dokáže v akčných scénach konkurovať Cameronovi (likvidácia Paríža), ale to je všetko. Príbeh je taký... žiadny. Máme bombu. Vezmú nám bombu. Vezmime si bombu späť. Škoda, že je to poňaté ako začiatok série a príchod nováčikov ako aj príchod skutočných záporákov pôsobí dosť rozpačito. Prázdne nič, ktoré nie je dostatočne dlho tak bombastické, ako by sa žiadalo. Ak budete tento film nenávidieť, na rozdiel od VAN HELSINGA, vás budem chápať, aj keď si stále myslím, že je to (ne)kvalitovo zrovnateľné s prvými TRANSFORMERMI... ()

ainny

Po počátečním tápání "kdo je kdo" to začalo být zábavný a docela jsme se doma nasmáli. Ona to asi ale parodie nebyla, co? Uprostřed největší vřavy jsem si pěkně zdřímla a přesto nemám pocit, že mi něco uteklo. Navíc takový probrání se při pohledu na polosvlečeného Lee Byun-huna mi za ty tři hvězdy stojí. :^) ()

SeBig

Zjistil jsem že asi moc nemusim čejnynga v akčních rolích, jako v komediich pohodka jo, jumpstreet good, this is end taky skvělá role, ale prostě v akcnakach mi přijde takovej nevyrazne nudnej..nebo to je tim filmem? Že to byl absolutní nezáživnej shit? Hele jako akce tam je, ale ty postavy tam mi byly uprdele, to samý ty jejich kecy..a všechny ty postavy se točily kolem šejnynga...šejnynguv švagr, šejnyngova eks, šejnynguv trenér, kámoš a tak dal a prostě ten film na me působil jako nehoraznej rozcuchanej bordel vpokoji rozmazlenyho malyho desetiletyho spratka jehož rodiče jsou při penězích, tim padem ma hodně hraček a proto ma takovej bordel v pokoji. Tak ten film mi přišel jako ten bordel no..neprijemnej, nesrovnanej..na hovno. ()

korbitch22 odpad!

velké očekávání,o to větší zklamání.slibovaný akční nářez,okořeněný špetkou prahy,se změnil v retardovanou akční videohru na herní konzole.zatímco u sommersovi mumie 1 a 2 byl nádherně sladěný temný,až hororový příběh s perfektním humorem a nadsázkou,je u g.i .joe všechno špatně.naprosto vypatlaný scénář,trapný efekty a příšerní herci.wayens a jeho ubohý hlašky naprosto zchazující veškerou snahu tvůrců o nějakou vážnost či snad dech beroucí moment.v půli filmu mi bylo úplně u prdele jestli všichní chcípnou nebo je počúrá pes.nedotažený příběh mezi bílým a černým ninjou mě nasral ještě víc.všemu nasadil korunu příšerný česky dabing,který byl opravdu na zvracení a banda žluťáku,sedících v kině za námi,jenž celý film mlely tim svym žvej žužu jazykem a nezavřely držku.asi nejhorší filmový zážitek za posldení dva,tři roky.žadné slitování!dětincký odpad!!!! ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)