Zeitgeist: The Movie

Zeitgeist byl vytvořen se záměrem navést lidi k tomu, aby na svět začali nahlížet více kritickým pohledem a aby se zamysleli nad skutečným významem některých věcí, které jsou dnes širokou veřejností považovány za neotřesitelnou pravdu.

Tvůrce tohoto dokumentu si vzal na paškál křesťanství, útok na budovy WTC z 11. září 2001 a velké finanční korporace, které se údajně snaží převzít vládu nad světem. (havLord)

Tomatáš

Zeitgesit nemusí mít ve všem pravdu!Rozhodně ale symbolizuje mnoho nonkonformních pohledů na naši společnost. Existuje jich zřejmě mnohem více a to právě jde. Nemůžeme přece neustále nevidět, že vývoj na této planetě směřuje k totálnímu zrhroucení jak ekonomickému, myšlenkovému, tak společenskému. Musíme si přiznat, že jsme opravdu konzumenti, kterým stačí uspokojit několik nižších pudů a jsme neškodní, přežíváme. Mně se tetno vývoj hnusí a zásadně s ním nesouhlasím. Pojďme otevřít oči!Teď hned. ()

Terzeus

O tomto filme sa finálny názor nedá povedať. Viem len povedať, že sa snaží. Snaží sa, čo najviac každému povedať, čo si myslí až sa vnucuje - vtieravo a nekompromisne sa snaží presadiť svoj názor stoj, čo stoj. A to zvláda málo filmov takým spôsobom, ako Zeitgeist. Otázkou ale je či je to film, ktorý za to vôbec stojí... Variť neoverené a pri mnohých kauzách ťažko zodpovedateľné informácie do podoby akej sa to daným tvorcom páči je prinajmenšom choré. ()

nevermore odpad!

To, jak kdo vnímá tento "dokument" a co si o něm myslí, mi velmi pomáhá, udělat si o tom člověku obrázek. V tom je pro mě Zeitgeist přínosný :) (a jsem rád, že má oblíbená TOP 10 na čsfd nezklamala;) ) Těch pár skutečných faktů, co v dokumentu jsou akorát zamotány záměrně v polopravdách snad nestojí ani za komentář. Ta poslední třetí část už je vyloženě k smíchu, ale to tu nemusím psát. Myslím, že člověk s vlastní hlavou, co na to nekouká s vytřeštěnýma očima si musel už při zhlédnutí tohoto paskvilu uvědomit, že takhle černobílé to všechno nebude a má co dočinění s ku*evskou dávkou demagogie. To už je ale na každém, jestli se nechá strhnout jednou z konspiračních senzací, kterých koluje po světě na tisíce.. Ovšem nejhorší na tom je, že s divákem se hraje velmi nebezpečná hra - Pokud Zeitgeistu neuvěříš -> jsi ovce. Bleh... ()

pursulus

Duch doby.¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za celou řadu "Zeitgeist". Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                "Zeitgeist" je hnutí založené Peterem Josephem ze Severní Karolíny ve USA. Důvod, proč pojmenoval hnutí německým výrazem, mi není znám. Hnutí je výrazně protináboženské se znaky scientismu. Jeho zakladatel je výraznou, vysoce inteligentní osobností. Patří mezi myslitele globální, nikdy se nespokojící s částečným řešením (do určité míry to platí i pro Karla Marxe, právníka a teoretika hospodářství rozvíjející se kapitalistické společnosti). Nevýhodou promyšlených globálních systémů ovšem je, že se ve skutečném, běžném životě lidských pospolitostí neosvědčují. V nejlepším případě mohou ukázati cestu, v tom nejhorším se zvrhnou v diktaturu. Vše to, o čem hovoří tři snímky "Zeitgeistu", má pravdivý podklad a nabízená řešení jsou velice působivě argumentována. V praxi však by narazila na systémové překážky prostředí a na zákonitosti určující chování lidské společnosti. Je nepochybné, že moderní technokratická civilizace pohlcuje člověka jako bytost čím dál větší měrou a její zrůdnost byla prokázána historií už mnohokrát. Cesta z toho ven však nepovede přes uměle vytvořené schema, i kdyby si opakovaně dávalo nálepku přirozenosti. Je také škoda, že všechny tři dokumenty jsou až příliš propagandou, na úkor vážného rozboru a z něj vyplývajících vyústění.¬                 Všechny tři díly hodnotím stejně — po zvážení všech ukazatelů jako mírně podprůměrné. ()

Hér

Velmi zajímavý a výborně zpracovaný film. Záměrně píši film a ne dokument jelikož na dokument je zde uvedeno až příliš nepodložených informací. Fakt ale je, že tvůrci tohoto díla vskutku předpověděli finanční krizi se kterou v době vzniku nikdo nemohl počítat. ()

mirec88

Objasnenie tohto hodnotenia je jednoduché: prvá časť: o tej viem dosť, pretože Bibliu, Ježišov život a podobne študujem a viem, že 99% toho, čo sa tam hovorí je absolútna blbosť. To, že náboženstvo je stroj na žmýkanie peňazí viem veľmi dobre, ale záleží aj od toho aké náboženstvo. Ale o tom potom. Čo sa týka druhej časti, to už bolo zaujímavejšie, taktiež tretia časť, ale vyššie hodnotenie nedám len kvôli tomu, že keď nemôžem veriť prvej časti dokumentu, ako môžem veriť ďalším?? To, že to bolo vizuálne fakt dobré a emocionálne silné - hlavne úvod, je jediný plus. Keď konšpiračné dokumenty, tak Endgame alebo Loose Change: Final Cut. ()

V.Silver

Nemůžu hodnotit, protože jsem neviděl celé - dost mi totiž vadí, když mi někdo předem říká, jaký názor si mám utvořit. Můj obecný názor je, že konspirační teorie si vymýšlejí lidi, kteří už opravdu nemají co dělat a mají pocit, že jejich zkaženej život si nezkazili oni sami, ale může za to "zlej systém", "zlí bankéři", "nazi zombies", "werewomen of the ss" a bůhví kdo. Co je snazším cílem než politika a náboženství? Problém je, že kritici těchto dvou subjektů si neuvědomují, že bez nich lidstvo NIKDY nedokázalo existovat. NIKDY v dějinách. A pořád to nedokáže. Ale to už se pak oslím můstkem můžeme dostat k veganům, vegetariánům a dalším takovým, kteří jsou přesvědčení, že svět bez lidí by byl lepším světem. Nebyl. Byl by jenom podstatně nudnější. ()

Henk123

Rozumný divák slepě nezavrhne ani nenásleduje tvrzení v dokumentu, nýbrž prověřuje a přemýšlí. To je pravá podstata dokumentu - podnítit kritické myšlení. Hodně komentářů zde jsou tak neobjektivní jako jejich tvrzení o dokumentu samém. A tu už se někteří mohou ztrácet v celkové objektivitě čehokoliv. Důvodem proč si pustit dokument je, přijmout určité informace, ty si prověřit a vyvodit z toho důsledky. Tudíž nevyvozujte jakékoliv ustanovení z komentářů lidí, kteří to viděli, včetně mne. Dr House říká: ''Všichni lžou'', prověřte si informace VŽDY z obou stran pohledu. Tzn. Officiální prohlášení VS. Opozice ( Alternativní prohlášení ) PS: Dokument je možné shlédnout zde -----> http://www.youtube.com/watch?v=ZhnMdN1yg6g ........ Takže tak. ()

Specs

Hláška: televizní reportér: - "Máme velký problém! Protože vy, lidé, a 62 milionů dalších Američanů mě právě poslouchá. Protože méně než 3 % z vás čtě knihy. Nebo méně než 15 % z vás čte noviny. Neboť jediná pravda, kterou znáte je ta, kterou vidíte v televizi. Je tu celá generace, která nikdy nepoznala nic jiného, než to, co vyšlo z této bedny. Tato televize je váš gospel, největší objev v historii lidstva. Tato televize dokáže vyrobit nebo svrhnout prezidenty, papeže, ministry... Televize, to je ta největší moc na celém světě, a běda, když padne do rukou nesprávných lidí. A když největší společnost na světě ovládá největší prostředek propagandy na celém světě... Kdo ví, jaký bordel vám budou strkat pod nos namísto pravdy. Tak mě tedy dobře poslouchejte: V televizi není pravda! Televize je jen sprostý zábavní park. Televize je cirkus, karneval, cestující zástup akrobatů, vypravěčů, tanečníků, zpěváků, žonglérů, podřadných bavičů, krotitelů lvů a fotbalistů. Je to byznys na zabíjení nudy. A vy tam sedíte, den co den, noc za nocí. Bez ohledu na věk, barvu pleti nebo vyznání... My jsme to jediné, co znáte. Začínáte věřit iluzím, kterými vás krmíme. Začínáte si myslet, že televize je realita, a vaše vlastní životy nejsou skutečné. Děláte cokoli, co vám v té bedně řeknou. Oblékáte se jako v telce, stravujete se jako v telce, vychováváte svoje děti jako to dělají v telce, dokonce i přemýšlíte jako telka! Toto je davové šílenství, vy maniaci! Bože můj, lidi, myslete! Vy jste ti skuteční!!! My jsme jen iluze!" ()

rubik1

"Môžu prísť k vám do bytu keď nebudete doma a spraviť vám domovú prehliadku, keď majú čo i len podozrenie, že by ste teoreticky mohli byť terorista!" Toto nie je žiadna "pseudo-pravda" alebo zavádzanie ako tu mnohí píšu. Toto je bohužiaľ REALITA! Takúto moc americké inštitúcie majú. Tento dokument sa snaží americkej verejnosti (ale nie len americkej) otvoriť oči a poukázať na určité nezrovnalosti s či už 11. septembrom alebo s Federálnym Rezervným Systémom. To sú skrátka fakty a je jasné že mnoho ľudí jednoducho nemôže pochopiť a prijať fakt, že by americká vláda mohla zinscenovať útoky na WTC za účelom obohatenia sa a vyhlásenia "vojny" terorizmu. Toť ale skutočnosť. Myslím si, že lietadlo sa po páde na zem nemôže len tak vypariť a že oceľová budova konštruovaná tak, aby vydržala náraz boingu 747 sa tiež predsa nemôže zrútiť za 10 sekúnd, alebo ešte lepšie, že sa zrúti budova okolo ktorej boing len letel a mimochodom je v jej útrobách uložená veľmi zaujímavá a "citlivá" dokumentácia. Ak si niekto naozaj myslí, že to možné je, tak je ešte väčšia naivka ako tí, ktorí sa nám to pôvodne snažili nanútiť. A čo sa týka peňazí (presnejšie USD) ktoré nie sú kryté zlatom alebo inými cennými kovmi, tak s takými si môže "federálna" centrálna banka vytrieť ri.. ehm, zadok. Takže tento dokument je "just amazing" !!! ()

Kangaxx

Časť o 11. semtembri načrtla veľké množstvo nepriamych dôkazov, ktoré rozhodne majú niečo do seba a mňa len utvrdili v tom, že si WTC Amíci zničili sami. Vo zvyšných dvoch častiach však už šlo o pomerne veľa špekulácií, ktorých pravdivosť vylúči/potvrdí len čas (svetová spoločná vláda, keď sa EÚ nedokáže dohodnúť ani na spoločnej ústave, no neviem neviem + arabský a západný svet pod spoločným vedením si ani neviem predstaviť :)). V podstate však ide o kvalitný dokument, ktorý disponuje v rámci tématiky slušným množstvom argumentov. Treba ho však posudzovať v súvislosti s faktom, že ide o jednostranné "presvedčovanie" kde druhá strana nemala možnosť vzniesť protiargumenty, z čoho vyplýva určitá forma sugestívnosti, ktorej môže menej skúsený divák ľahko podľahnúť. ()

Fony

Řečnická otázka na úvod. Hodnotit 100% nebo odpadem? Mám být nadšeným paranoikem nebo zarytým skeptikem, pro kterého je každý potencionální důkaz podvrhem, protože by mu rozbil jeho vykonstruovanou představu o světě? Na tohle si bude muset odpovědět asi každý sám. Mě osobně film přišel v rámci možností podnětný a uvěřitelný. Bohužel se občas staví do přímé opozice proti kritizovaným tématům, což má za následek to, že působí místy jako jednostranně zaměřený pro konspirační teorie. Rovněž se mi nelíbilo prvních deset minut filmu, kde bez pořádných argumentů zesměšňují křesťanství a náboženství vůbec, což muselo většinu křesťanů spíše odradit a naštvat než jim otevřít oči. I přes tyto neduhy jsem ale ve výsledku spokojený. I kdyby tohle všechno měl být jeden velký výmysl, tak se mi tahle představa "co kdyby" líbila. ()

P1tr

Konspirace jsou fajn, ale v rozumných dávkch. Zeitgeist dokáže zaujmout, ale bohužel je příliš dlouhý a ne všechny položky jeho nabídky jsou zajímavé, tudíž nedokáže zabavit na celou dobu a jde o nevyrovnanou zábavu, která nabídne mnoho zajímavých pohledů na věc, ale zároveň také hodně zdlouhavých chvil, jejichž utrpení umocňuje nezajímavý a sterilní přednes nudného vyprávěče. ()

Bratricek

Těžko hodnotit. O důvěryhodnosti nemám nejmenší tušení, ovšem co se všech filmových aspektů týče, film na mě zapůsobil ze všech stran. Obratně využil strachu v něm samotném zmíněném....80% a děkuji autorům za tento zajímavý pohled na věc ()

chmíří

Velice zajímavé a rozhodně mě to donutilo přemýšlet o dnešním světě...Je jesné že i autor si hraje s pravdou, ale taky je jasné že má v některých věcech pravdu. Na druhou stranu bych to neviděl tak strašně moc černě, takže doporučuji se na to mrknout a udělat si svůj vlastní názor (Ale rozhodně to neberte jako slovo boží :-) ()