Loose Change 2nd Edition

Réžia:

Dylan Avery

Scenár:

Dylan Avery

Loose Change 2nd Edition je dokument, který popírá oficiální verzi útoků z 11. září 2001 a z těchto útoků obviňuje vládu Spojených států. Autoři popírají teorii o nárazu letadel do WTC, naopak předkládají teorii o umístění výbušnin do Dvojčat. Dalším tématem filmu je Pentagon. Režisér Dylan Avery předkládá fotografie, na kterých nejsou vidět trosky Boeingu a zpochybňuje otvor v Pentagonu. Dokonce předkládá vizi, že do Pentagonu mohla narazit řízená střela. Ve filmu se vyskytuje mnoho otázek a oficiálních nesrovnalostí např. let č. 93, pojištění WTC těsně před útoky, žijící atentátníci, záběry Usámy bin Ládina... Tento dokument je distribuován převážně po internetu a sami tvůrci nabádají k jeho stahování a vypalování. (culas)

Lima odpad!

Jedno staré české pořekadlo praví: "Není šprochu, aby na tom nebylo pravdy trochu." Jenže, je mi líto, ale nemohu ani trochu vážně brát dílko 21-letýho zhrzenýho týpka, který dvakrát nebyl přijat na filmovou školu a a pln frustrací se rozhodl to "všem nandat". Tenhle mix polopravd, pokroucených faktů a vyslovených nesmyslů je takovou ´konspirační biblí´ pro - obrazně řečeno - ty jedince, co si lepí na zeď ufounka z Rosewellu, věří, že Hitler strávil spokojenou penzi v Bolívii a Američani podle vzoru "Kozoroh 1" nepřistáli na Měsíci. Tedy nic pro lidi, kterým jsou tyto obratně manipulativní bulvární špeky k smíchu a dávají přednost obezřetnému nakládání s informacemi. Snad bych hodnotil mírněji, kdybych to měl brát jako podnět aspoň k malému zamyšlení k problematice 11.září, protože jak se říká "i mezi hnojem rozkvete květina", jenže pan Avery do siláže přimíchal i koňskou dávku DDT. Ale nic novýho, všechno už tady bylo, i po smrti Kennedyho se vyrojil celý zástup "Averyů" a dneska po nich ani pes neštěkne :o) ()

Galadriel

Trochu extrémní pohled na události 9/11/01, ale on je extrémní, z druhé strany, podle mě i ten pohled, který je předkládán masovými médii a vládou USA. Nevěřím všemu, co bylo v tomhle "dokumentu" předhozeno, naznačeno a vydedukováno, zejména některým závěrům a důvodům, proč by něco takového američané dělali, ale stejně tak něvěřím tomu, že věže WTC spadly samy od sebe jenom v důsledku nárazu letadla a následného požáru. Jestli máte trochu času, rozhodně doporučuju Loose Change k shlédnutí, abyste viděli všechny ty zářijové události z druhého břehu, případně si trochu počtěte všechny argumenty "proti-oficiální-verzi" pěkně sepsané na jednom místě. ()

Matty

Kdo je naivnější? Ten, kdo uvěří faktům známým z televize, anebo ten, kdo uvěří tomuto dokumentu? Dokumentu z filmařského hlediska jenom průměrnému a na dnešní poměry nesmírně pasivnímu, který láká i odrazuje zápalem tvůrce a jeho odhodláním natlouct nám do hlav jeho verzi „pravdy“. Přiznávám, že jsou mi některé aspekty naznačené teorie blízké, rovněž přiznávám, že nemám rád George Bushe a tudíž bude jakýkoliv můj názor na 9/11 ovlivněn názorem na něj. Obrovské množství slov a textu, který nelze paralelně s titulky stíhat číst, by vystačilo na poměrně objemnou knihu, v jejímž opakovaném čtení a vyhledávání dalších souvislostí by si jistě rochnili všichni milovníci konspirací. Při současné móde neustálého zpochybňování jednou odprezentovaných skutečností musím své lehce paranoidní já přesvědčovat, že k nim nepatřím. Ale beztak jsme všichni jenom aktéry jedné megalomanské mimozemské reality show. 70% Zajímavé komentáře: kiddo, liborek_, Davson, Desiree, trilo, pierre9 ()

T2

Rozpočet $5.000║ poctivou vykonštruovaný dokument ktorý ponúka veľa otázok ale aj trefných smerodatných odpovedí na tieto udalosti, určite moc zaujalo nech sa to berie z akéhokoľvek uhlu /80%/ ()

Faye

Dokument, který nevěří oficiální verzi týkající se tragických událostí 11. září. 2001 a předkládá svoji vlastní. A přestože já sama nejsem příznivcem konspiračních teorií, určitě stojí za pozornost. V každém případě je v lecčems velmi znepokojující a to je to jediné co k tomu mohu říct já. Názor si každý musí udělat vlastní. Takže si z něj půjčím jen pár vět …… „Netvrdím, že znám pravdu o tom co se ten den stalo. Pouze pátrám po někom, kdo měl motiv, příležitost, kdo měl vybavení, kdo měl tu vůli. Strávil jsem dost času uvnitř Bílého domu, během kampaní a poznal jsem dobře lidi, kteří se o tyhle věci starali, abych věděl, že zveřejněná verze událostí ve skutečnosti není nikdy taková, jak se doopravdy udála.“ ()

Fr

Věnováno obětem 11.září..... Jsem příznivcem jakéhokoliv (?) spiknutí. Nemíním polemizovat, přemýšlet ani vymýšlet. Jednoduše řečeno ,,klidně by to takto mohlo být!" Stejně jako Roswell, atentát na J.F.K.... Tají před námi něco? ()

Subjektiv odpad!

Svoje hodnocení zakládám na prostudování argumentů uvedených zde a zde. Pro zasmání ještě tento odkaz. Lež je pro mě ten nejhorší hřích, kterého se lze při natáčení dokumentu dopustit. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nic tam nebylo. Nic, z čeho byste mohl soudit, že tu havarovalo letadlo." Tak kdepak je pravda? Kampak se nám ta potvůrka schovala? Nevím, ale konspirační teorie mě baví. Zejména ty, který trefně ukazujou na slabá místa oficiálních pravd. Ovšem nikdy jsem nevěřil na pohádku o zlým strejdovi Usámovi, kterej se skrývá v Afghánistánu a proto je třeba zaútočit na Irák. Samozřejmě je jasný, že Loose Change předkládá teorii, která nestojí na úplně pevnejch základech, kulhá na pravou nohu a občas upadne přímo na tlamu, ale přitom pokládá otázky, který někdo nechce slyšet a už vůbec na ně nechce odpovídat. Já tomu prostě fandím, protože od chvíle, kdy jsem v přímým přenosu CNN sledoval, jak volným pádem spadly dva baráky, který po nárazu letadla spadnout neměly, a WTC7 dostal o něco později infarkt, tak mi v tom začalo něco smrdět. A smrdí mi to dodnes. Ale možná si jen George W. Bush nevhodně pšoukl. I to je konspiračně teoreticky možný. ()

flanker.27

Vpodstatě souhlas s canakjou, hodnocení je tu spíše otázkou času a postupu zveřejňování skutečně pradivých informací. Teprve pak lze dělat závěr v případě tohoto dokumentu. To samé dle mého platí i pro "oficiální" filmy ala United 93 a podobné. Co mi například chybělo byla přímá konfrontace s vládními vyšetřovateli. I tak rozhodně stojí za pozornost, protože i když nevěřím v tak dokonalé obří spiknutí (to by prostě nebylo možno udržet v tajnosti), či provést tak dokonalou řízenou explozi - viz např. Noam Chomsky). Což ovšem nezbavuje vládu povinnosti vést vyšetřování transparentně. ()

Hakha

Tento dokument mě vyrazil dech, nevím kolik z toho je překroucená pravda, nebo "fejk", ale zapůsobilo to ohromně. Osobně jsem velice šokován, že vše bylo naprosto vyvráceno a dobře odůvodněno. Mnoho času jsem strávil přemýšlením a diskutováním s kamarády, ale s jistotou musím říct, že o tom tento dokument je, a kolik je z toho pravdy možná jen tak nezjistíme. Nechutný politický krok, který se snaží být ututlán? Fakt netuším, ale i přesto, že člověk nezná fakta si na tento dokument musí udělat názor sám, ale já se už na 11. září budu dívat s úplně jiným pohledem. Hodnotím 4 hvězdičky... ()

Le_Chuck

Tento demagogicky sploštelý a jednostranný pohľad na nejasnosti okolo 11-teho septembra sa nemohol obajviť vo vhodnejšiu dobu (Flight 93, United 93, World Trade Center). Pre priaznivcov konšpiračných teórii látka ako stvorená, pre ostatných "len" veľmi zaujímavý dokument (s dobrou muzikou), ktorý netreba brať až tak doslovne, ako si pýta. Každopádne, ale stojí za pozornosť! ()

*CARNIFEX*

"Loose Change 2" je dokument prezentujúci ďalšie dôkazy o udalostiach z 11.9.2001, ktorý sa všemožnými silami snaží vyvrátiť oficiálne tvrdenie komisie, udávajúc verziu, že obe budovy WTC sa zrútili po náraze lietadiel. Čítam niektoré komentáre a musím pomerne kriticky zhodnotiť jednu vec. Všetci sme tu idioti, lebo nikto z nás nehodnotí formu spracovania dokumentu ako takého (česť výnimkám), ale počtom hviezd prezentuje silu vlastného názoru, či je alebo nie je pravdou, čo sa nám jeho tvorca snaží naznačiť (čo sa rozhodne viac hodí do diskusie, pričom kritika na adresu tvorcu, ktorého snímok-(ky) koluje-(ju) po celom svete, je asi tak scestná, ako očakávať kladné reakcie občanov po "Kaliňákovej" reforme). "Nesklamem" však ani ja, a taktiež prilejem olej do ohňa. Dnešným dňom sa počet mnou odsledovaných dokumentov, ktoré sa venujú udalostiam z 11.9 pozastavil na "numero" 7, pričom bez ohľadu na tvrdenia ktoré sa v každom zo snímkov tohto druhu neustále omieľajú, nemusím byť slepým, alebo hluchým poloretardom, aby som si po vypočutí množstva výpovedí OBYČAJNÝCH (nie Matovičových!!!) ľudí, ktorí sa v čase útoku nachádzali na mieste "činu", nedokázal spraviť vlastný úsudok (verím že zdravý, no môžem sa mýliť), že v tomto prípade, nie je všetko po kostolnom poriadku. Keď užívateľom ako je "Lima, subjektiv, slasher, rosomak, dr.horrible" nestačia názory odborníkov s dlhoročnou praxou, ktorí sa venujú demoláciám, tak prostý sedliacky rozum, by naozaj mohol stačiť nato, aby si rozlepili karpinami zlepené oči. Postupnosť pri vykonávaní prvotných úkonov na mieste činu hovorí jasne: najdôležitejšie je zaistiť hmatateľné dôkazy (vec súvisiacu s trestným činom) + vyhotovenie foto dokumentácie a potom to "najdôležitejšie!!" - postarať sa o vypočutie svedkov, ktorí boli priamymi či nepriamymi účastníkmi pri udalosti, nakoľko ich výpovede budú skladačkou pre vykreslenie najreálnejšej, chronologicky poskladanej verzie priebehu udalosti, ktorá sa skutočne stala. Čo sú v tomto prípade HASIČI, POLICAJTI zasahujúci priamo na mieste, ĽUDIA unikajúci do bezpečia, očití svedkovia, ktorím sa na kameru podarilo zachytiť určitý priebeh udalostí, ba dokonca NOVINÁRI, ktorí videli čo nemali vidieť. Viac sa mi to tu rozpisovať nechce, no všetkým skeptikom podobného rázu, ktorí tu hodnotia niečo, o čom nemajú ani šajnu, ktorí ani len netušia čo je to forma vyšetrovania, prajem len jednu vec: bodaj by Vás všetkých uniesli mimozemšťana, pričom by ste prišli do stavu, presviedčať verejnosť, že sa to naozaj stalo. A potom si budeme Ja a mne podobní, robiť piču z Vás, aký ste jebnutí, že veríte na UFO i napriek tomu, že budete mať v riti análnu sondu. Nazdar .. ()

MM_Ramone

Kto je Dylan Avery? Kto je tento človek, čo si myslí, že zožral všetku múdrosť sveta? Wikipedia mi prezradila, že sa jedná o mladého, amerického novinára a amatérskeho dokumentaristu. Narodil sa v 1. novembra 1983. Takže si predstavte, že už vo veku 22 rokov odhalil tento génius diabolské spiknutie americkej vlády proti vlastným občanom. Zistil, že za útok na Svetové Obchodné Centrum (WTC), zo dňa 11. novembra 2001, nenesú zodpovednosť žiadny islámsky teroristi z Al-Kaidy, ale práve vtedajšie navyššie vedenie Spojených štátov Amerických. Prekrucuje jasné dôkazy, polopravy a dohady vydáva za fakty, zliepa jedno klamstvo za druhým. Najhoršie na tom je to, že tomu všetkému tento vyhulený chlapec z vyššej strednej triedy asi aj verí. Neviem. Buď je to poblaznený paranoidný fanatik alebo prefíkaný klamár, ktorý pubertálne zaryto nenávidí vlastnú krajinu. Mňa o svojej pochabej pravde týmto nudným pseudodokumentom rozhodne nepresvedčil. * ()

Happykubas

Velmi troufalý dokument, zpochybňující snad každou informaci, kterou americká vláda a média o 11. září 2001 zveřejnily. Abych se přiznal, tak všechno jsem autorovi jen tak nespolkl. Podle mě by dokumentární snímky měly ukazovat jak to tehdy opravdu bylo a ne spekulovat nad každou nejasností, která přesně nezapadá do sledu událostí, jež se tehdy odehrály. ()

liborek_

V první řadě bych chtěl zdůraznit, že odmítám černobílé vidění, dle něhož ten, kdo tento dokument odmítá, je horlivý zastánce "oficiální verze" a naopak ten, kdo je z něj nadšený, tak je logicky myslící bytost, která dokáže kriticky posuzovat fakta. Odmítám prachsprostý a stupidní antiamerikanisus, který se v mnoha nadšených komentářích vyskytuje. Já nesnáším současnou americkou administrativu, ale to neznamená, že USA je a priori špatná země. Tento dokument je laciná propaganda, která se tváří jako seriózní na faktech a neprůstřelných důkazech postavený film. Skutečnost je jiná - citace vytržené z kontextu, výrazná emocionální hra, úzkostlivá snaha nedat šanci protistraně, snaha o maximální konzistentnost, která však je podložena pokřivenými fakty a často působí trapně. Na diváka se lavina "argumentů" valí šílenou rychlostí, že je absolutně nemůže všechny stíhat, neřkuli se nad nimi zamyslet. Oficiální verze má hodně much, ale tento dokument je jen čirá spekulace, na netu lze nalézt mnoho materiálů, které tento film vyvrací minutu po minutě (i ty mají jistě své mouchy, ale odhalují řadu nesporných nesmyslů, zmíněných v tomto snímku). Dylan Avery natočil tento dokument velice profesionálně, má spád je opravdu poutavý a naléhavý. Není divu, že vyvolá řadu reakcí "něco na tom bude, vždyť to tak všechno sedí.." To ovšem nezakrývá fakt, že tento film je paranoidní a naprosto zbytečný. A irituje mě, když někdo tvrdí, že odpůrce tohoto dokumentu není schopen myslet a je nekritický zastánce Bushe.... a sám dává ostentativně najevo, jak on je myslící člověk. Howgh! ()

Silas

Pěkný dokument. Spousta předkládaných argumentů je zajímavá a hodná zamyšlení. Minimálně u Pentagonu věřím jejich verzi, i když člověk nikdy neví, co nám tvůrci zamlčeli (stejně jako americká vláda světu)... ()

Rosomak odpad!

Můžu tomu dát jiné hodnocení? Argumenty, které film (všimněte si, že jsem nenapsal "dokument") nadnáší jsou sice zajímavé, ale jsou absolutně vytržené z kontextu a navíc absentuje jakákoli snaha o to nechat i vyjádřit druhou stranu a pojmout to trochu objektivně a ne jako hon na čarodejnice, při kterém se na názory druhého ani neptám a rovnou ho upálím... ts ts ts, argumenty jsou pro filmy vybírány pouze jedním kritériem - a to: podpořit jednu teorii a nedat prostor žádné další. Můžete to považovat za takovou encyklopedii všech dokumentárních hříchů. Citování Wikipedie pro dokument? WTF?:):):) ()

Ruut

Pouze pro milovníky konspiračních teorií a fanoušky pozdějších řad seriálu Akta X. Obsahuje mnoho zajímavých informací a hodně věcí do sebe zapadá a působí až děsivě realně. Na druhou stranu se často jako důkazy mává divákovi před nosem stohy papírů, které mohl napsat kdokoliv a dost věcí je hodně "zvláštních". ()