Esoterická agenda

všetky plagáty
USA, 2008, 126 min

Réžia:

Ben Stewart

Existuje esoterická agenda stojící za každým aspektem našeho života? Existuje úzká elita řídící všechny politické, ekonomické, korporátní, nevládní a dokonce i protivládní organizace?
Tento film se snaží demaskovat tyto plány, aby pomohl vrátit planetu zpátky do rukou lidí. Zcela esenciální dokument, který by měl posoudit každý, kdo má odvahu čelit těmto informacím. Události z 11. září jsou totiž možná jen vrcholkem ledovce. (ČSFD)

S.Quentin QUALE

Začátek se točí kolem kořenů, propojení náboženství, určování času, pojítek do současnosti. Zajímavé, ale lacině, formou prezentace, podané, kdy se střídají obrázky jako na bežícím páse, to celé pod extrémní rychlopalbou komentátora. Druhá polovina už se zabývá současností a blízkou minulostí, kdy jsou uváděny informace o příbuzenství povětšinou amerických prezidentů a hlavounů s garniturama jiných národů, resp. původních Zednářů a Iluminátů. Závěr je věnován něčemu, co si říká Nový světový řád. Bohužel pro Evropana jsou již stokrát omleté keci ohledně FED, americké monetární soustavy a napojení na kmotrovské rodiny totálně vzrušení nebo znepokojení neevokující, i když na Ameriku tyhle teorie aplikovatelné bezesporu jsou.....kdybych neměl Amíky na salámu, tak by mě to možná bavilo víc. Nic moc. 55% ()

Frajer42

Docela mi vadilo, že dokument není orientován globálně, nýbrž po většinu stopáže rozebírá pouze USA. Dále mi úplně nesedla kadence slov průvodce. Své myšlenky sděloval takovou rychlostí, že člověk mnohdy neměl dostatek času se nad nimi patřičně zamyslet. Rozebírá toho ale vážně mnoho. Začíná někde u iluminátů, jaké jsou to hrozné svině a že od nepaměti ovládají svět. Dokument je staršího data, a tak je možné si ověřit, že snad žádné z tvrzení průvodce, co vše se již před dvěma lety mělo stát, se nestalo. To tedy poměrně dost ubírá na věrohodnosti všemožných odhadů. Na každém šprochu pravdy trochu. Nesouhlasím tedy ani zdaleka úplně se vším. Nicméně spousty teorií se mě dotkly hodně hluboko. O mnohých teoriích jsem slyšel úplně poprvé, což také chválím. Celkově bych to viděl na takové pěknější 3 *. ()

rawen

Definitivně jeden z nejlepších takzvaných "konspiračních dokumentů" - a to hlavně díky své druhé části. Film trpí pouze klasickým neduhem podobných dokumentů - zběsilým hrnutím informací, které proto nejsou jednoduše vstřebatelné, chtělo by to trošku zvolnit a vyškrtat zbytečnost, jinak jde o opravdu dobrý počin - po prvopůlkové depresi přichází velmi pozitivní a hloubavá druhá půle, které se mě dotkla hodně hluboko... 9/10 ()

NinonL

Hodně strašidelné a dobře udělané. Raději jsem příliš dlouho nepátrala, do jaké míry jsou všechny ty důkazy a svědectví možné a pravdivé. Nechala jsem se unášet informacemi a hledala záchytný bod. A ten jsem našla. Hledejme, co máme společné, ne co nás rozděluje. Hledejme dobro a lásku, to ostatní přijde samo i když to nebudeme chtít. Nenechme se rozdělit podle pravidel žádné ideologie. Jen tak máme šanci přežít jako homo sapiens. ()

snob

Další dřístyprdní konspirační dokument bez podpisu, bez důkazů, bez logiky. Jen hromada psychopatů oznamující Vám, že CHCÍPNETE!!! Na tohle, na tohle a nebo taky na něco jiného. Nu, nu hoši, vždyť žít je tak krásné, proč si zhnusovat existenci těmito (nechci být sprostý) píčovinami. Ježiš já jsem tak v-y-d-ě-š-e-n-ý. ()

eye candy

Pokud náhodou narazíte na Esoteric Agendu vězte že jste si právě vytočili na kole konspiračních dokumentů dost možná nejmasakrálnější kousek r.2008, který má opravdu úctyhodný záběr takže je dobré sjet si ho raději vícekrát. Nejlépe tak stokrát, aby vám konečně došlo do toho vašeho slepičího mozečku, že se máte jednou provždy zbavit materiálních přebytků a poslat je na moji adresu. Ne vážně, je jasné že s řadou informací je zde (ostatně stejně jako všude jinde) nakládáno celkem účelově (tak například ne že bych byl nějakým velkým zastáncem teorie globálního oteplování ale zrovna Oregonská petice je imo hodně pochybný dokument) a kdyby měl člověk uvěřit každé konspirační teorii s kterou příjde v životě do styku asi by se mu nafoukla hlava a odeletěl na výlet do Paranoialandu. Na druhou stranu celá řada věcí v tomto dokumentu nutí člověka se zamyslet (poznáte to tak že vydá zvuk jako když fouknete do trumpety) a v jistých bodech s filosofií a poselstvím tohoto dokumentu celkem souhlasím. Každopádně Esoteric Agendu považuji asi za nejkomplexnější konspirační záležitost co jsem kdy slyšel a jenom samotná představa že je osmina z toho pravda (např. o FED nebo redukci populace) by vystačila na několik bezesných nocí a hodně černou budoucnost. Tak uvidíme v r.2012 a poté ()

neoBlast

Pokud narveme všechny ty takzvané konspirační dokumenty do jednho stavení, tak Esoteric Agenda se nad nimi bude tyčit jako pomyslná střecha. Infomací a znalostí nabízí divákovi až přehnané množství a jenom popis témat by popsal čistou stránku. Se svojí monumentální stopáží se bohužel Agenda nepoprala jako dokumentární etalon Zeitgeist, a chvílemi nudí. Závěrečná "filozofická" půlhodinka je ale vynikající a právě ta mě zřejmě přinutí časem k dalšímu zhlédnutí. 65 % ()

vendysek odpad!

To víte, že jo. Nechutné, popletené zpracování dříve vyřčených konspirací, špatné a rádoby nevnucující se kecy, které přímo oslovují hloupého, (vyjadřováním mluvčího) amerického člověka. Ano, k čemu využívat vědu a logiku, když můžeme příjemně konspirovat s pomocí výkladů astrologie. Mám tyto spiklenecké dokumenty rád, leč styl Esoterické agendy není pro moji cílovou skupinu. A díky za tip, že nemám nechávat děti sedět u televize, protože barvy mají vliv na lidskou mysl. "Ó! Dobrý logotyp tě zabije a korporace s velkými písmeny ti spadne na hlavu, ty vládám věřící nevzdělanče." - sdělení tohoto videa. Mj. v druhé části je při charakteristice mozkových hemisfér divákům dokonce nesmyslně předloženo, jakým způsobem a jakými prostředky se snaží sám "dokument" demagogicky působit a obelhávat, nejspíš nezáměrně. Co s tím uděláš? ()

mirec88

Z radu konšpiračných dokumentov asi najviac obsiahly, ale trvá najkratšie. Čo znamená, že ak chcete vstrebať čo najviac informácií, strávite pri ňom cca 3-3,5 hod. Ale nevadí, je to dosť šokujúce, depresívne a zaručí vám nepríjemné pocity - hlavne prvá polovica. Druhá polovica sa zameriava na "exrémne duchovno" - strach-láska a zasahuje do vôd filmu Tajomstvo - Secret a do takých vecí, ktoré nemáme možnosť overiť. Na to mám svoj názor, preto dávam také hodnotenie ako dávam. Prvá polovica 5 hviezd, druhá odpad, takže 3 hviezdičky. ()

Mauric

Tento dokument je jako 99% žen - stačí ho nechat se dosti dlouhou dobu vykecávat a poté si začne protiřečit sám. Např. v (poutavé) první půli se nás snaží přesvědčit o zpochybňování všech přijatých informací, zatímco v té druhé po nás žádá víru. Dosti úsměvné a těchto protikladů se zde nachází více. Je to ale škoda, počáteční hodina filmu je totiž opravdu vydařená a doporučil bych ji všem, nachází se v ní značné množství zajímavých informací. ()

JoSte

Kdyby byly vynechány ty ultrakonspirační části a některá přílišná zjednodušení, bylo by to na pět. Je to škoda... Dokument, který mohl být z velké části osvětový, je doslova zadupáván konspiracemi (často zmatečně a nelogicky popisovanými), na které zkrátka drtivá většina lidí reaguje alergicky. Přitom by stačilo tak málo... Klíč je ve správném podání. Když už chtěli za každou cenu některé ty konspirační teorie začlenit, měli je podat opravdu jako teorie, a ne jako pravdu. ()

Luk Skywalker

Sice jsou tady zajímavé informace (proto dvě hvězdy), ale zpracování je velice nešťastné. Tomuhle dokumentu chybí uvěřitelnost, a jak by ne když začneme Mayským kalendářem a za pět minut jsme u Adolfa Hitlera. Na rozdíl od Zeitgestu to není ani rozděleno na kapitoly a když máte takto roztříštěná témata (opravdu je tady snad vše - náboženství, ekonomika atd.), tak udělám více krátkých filmů než jeden dlouhý. Dále tady mnozí píšou jak jsem jim líbila první nebo druhá polovina filmu, mě se nelíbila ani jedna. ()

Lipi21 odpad!

Musím dát odpad! a to nejen za zpracování dokumentu a zmatený způsob jakým jsou informace divákovi předkládány, ale především za obsah, který v závěru vyvrcholí v sektářské vymývání mozků. Na druhou stranu rozhodně netvrdím, že film je nezajímavý, je ztrátou času a že řada informací, které jsou předkládány, nemohou být pravdivé. Pro nezasvěceného diváka může být poněkud překvapivé , že americká národní banka (FED) je na vládě USA zcela nezávislá a prakticky světu tedy nevládne nějaký míšenec z Keni, ale představenstvo FEDu (fakt, jenž lze snadno ověřit). Dále za nejsilnější část filmu shledávám pasáž o fluoridizaci pitné vody (více než 78% zdrojů) v USA. O účincích Fluoru něco vím z vědeckých přednášek a můžu potvrdit, že na zdraví má velmi negativní efekt. Je dokázáno, že způsobuje vznik autismu (v USA a Velké Británii, kde je voda s Fluorem je výskyt autismu o dost vyšší než v Evropě - v řádu desítek a jeho nárůst přesně koreluje s nástupem fluoridazace). I další informace o tom, že všichni prezidenti USA byli členy Rotschieldovy sekty a v nějakém příbuzenském vztahu k britské šlechtě nebo že Donald Rumsfeld byl šéfem firmy vyrábějící aspartát (informace se mi však nepodařilo nijak ověřit...). Určitě poučné a zajímavé jsou úvodní také informace o náboženských symbolech. To je z kladů filmu ale asi tak vše. Nyní se zaměřím na fatální nedostatky a neúplné či záměrně zkreslené informace: 1) těžko si představit, že by tvrzení autorů, že spiknutí o ovládnutí světa je plánováno 50 000 let bylo pravdivé. I kdyby si tenkrát v době ledové tlupa praprapra...předků Rotschielda a jemu podobných řekla, že by bylo fajn ovládnout celou zeměkouli :))), jak to mohli autoři vědět?... A přesně tímto způsobem hází tvůrci informacemi dál: 2) Ze zmíněné chloridizace vody v USA usuzují, že vládní špičky chtějí zredukovat světovou populaci o 80 %. Nejsem naivní a netvrdím, že by toho nikdo nebyl schopný (vlastně proč ne, lidstvo je přemnožený), ale proč by proboha záměrně začínali ničit svoje obyvatele? Aby byla Amerika převálcována jinými kulturami? Pro mě velmi těžko představitelné. 3) tvrzení, že geneticky modifikované rostliny nejsou stabilní - taky nevím nevím, jestli by prošlo u genetiků. Proč by měly? Ale dejme tomu, v tomto oboru, ačkoliv jsem biolog se nepovažuji za dostatečně fundovaného... 4) Mapka USA za několik let po úspěšném zlikvidování velké části světové populace mě vskutku rozesmála. 6e prý budou žít Američané uvězněni v několika velkoměstech jako L.A., Dallas a NewYork a všude jinde bude přírodní rezervace, kam se nebude smět... Opravdu těžko představitelné, že by ti spiklenci chtěli tímto způsobem uchránit přírodu...bohužel... 5) Závěr už je opravdu sektářský. Kecy o DNA a čakrách mi rozum nepobral, ačkoliv můžu říct, že DNA jako biolog rozumím poměrně slušně. Jak autoři z kecáni pomateného "vědce" přišli na to, že to je důkaz o spojení emocí s genetickým kódem??? A "amplitudu strachu" tu už snad ani komentovat nebudu... A Phantom-DNA efekt (opravdu jsem našel na netu článek o ruském vědci, který tento úkaz popisuje - zůstává mi však rozum stát proč takový zlomový objev nenaleznu na světové databázi vědeckých článků www.sciencedirect.com... Ale třeba se pletu a tvůrci filmu opravdu trefili hřebíček na hlavičku - to ovšem v následujících letech poznáme sami - pokud do roku 2012 vypukne 3. světová válka jak nám autor garantuje, pokud se opravdu uskuteční tzv. "Codex Alimentarius" (prý od 21.12. 2009 do 21.12. 2012 - v té době raději nejezte), kdy bude značná část lidí otrávena potravinami a pokud do několika let zanikne Dolar a nahradí ho nová měna Amero (platidlo aliance USA,Kanady a Mexika - NAFTA), veřejně se tady omluvím za to, jak moc neprozíravý jsem tenkrát byl... () (menej) (viac)

cyright

Neuvěřitelně hutný až nechutný mišmaš všech šprochů, na kterých je však pravdy minimálně trocha. Vtipné na tom je, že by stačilo posledních 20 minut, protože ty svým silným posláním dělají předchozích 100 minut dokumentu jaksi zbytečným. A jenom a pouze za těch 20 minut dávám 4* a všem je nařizuji povinně zkouknout :-) ()

bakeero

Přehršel informací. Většina teorií se naštěstí týká pouze USA, ale několik skutečně zajímavých a možná i znepokojujících informací se dozvíte. ()

Doomer odpad!

Věda je špatná, rychle využívejte astrologii. Zaráží mě toto vysoké hodnocení - čekal bych že podobná blbost může zaujmout jen nějaké šílené Američany, asi český národ přecenuji - trochu kritického myšlení by neškodilo. ()

F-red

Myslím, že stratiť ilúzie o tomto svete je v denešnej dobe nutnosť. (klamstvo o 11. septembri, ktoré celý svet ignoruje je toho dôkazom.) EA je správny film pre dnešnú dobu. ()