Duch doby - Stále kupředu

• USA Zeitgeist: Moving Forward
všetky plagáty

Již třetí film ze sárie Zeitgeist opět poskytuje kritický náhled na společnost dnešní doby. Tentokrát se zabývá tématy jako neudržitelnost peněžní a tržní ekonomiky, neefektivní využívání zdrojů vedoucího k poškozování lidského zdraví a planety a tím, do jaké míry jsme ovlivněni okolím oproti genetické výbavě. Řešení, které zde je nastíněno, stojí na co nejefektivnějším udržitelném využívání energetických zdrojů a zajištění co největšího blahobytu pro všechny lidi, bez propastných rozdílů a nerovností, na kterých je systém založen v dnešní době. (Narya89)

bari68

Azda prvý Zeitgeist, ktorý len nekritizuje, ale aj dáva odpovede a ukazuje možné riešenia.Aj keď tento dokument má svoje ,,muchy,,, , miestami občas hluché miesta a minutážou trochu pridlhý, tak je to film, ktorý nie len divákovi, ale celej našej civilizácii otvára oči a niektorým už konečne zhadzuje ružové okuliare.Som nesmierne rád, že znova sa pri tomto projekte zošlo pár inteligentne premýšľajúcich ľudí, ktorí prinášajú nové posolstvo a jediné možné východisko do budúcnosti na našej planéte.Z princípu 5*. ()

AllShallFall

Tvůrce Zeitiegstu se posunul zase o krok dále. Nejen v kvalitě filmu, ale i v kvalitě argumentů vůči dnešnímu destruktivnímu globálnímu systému. Hodně detailní přehled o lidském chování. Kde se bere a proč takové je. Dlouholeté studie některých hovořících doktorů mě posadili na zadek. Konzumní systém je zlo, to jsem věděl. Ale tady jsem se do podrobna dozvěděl, jak lidské ovečky vstupují do té propasti bezduchého konzumu. Řešení, jak z toho ven, které je zde nabízeno, je logické. Ale myslím si že na dnešní dobu neuskutečnitelné. Je těžké přimět lidi k tomu, aby začali myslet jinak. Pravda je, že kapitalismus nemůže trvat věcně. Protože jeho chyby se projevují v míře větší než velké. Zeitgeist je každopádně něco, co by mohlo lidem otevřít oči. Už jen proto, že zde se mluví o skutečných problémech lidstva. ()

pih-poh

Prvních 40 minut o vývoji člověka a jeho mysli po porodu je výborná, ale jakmile se začne o ekonomice, střídají se téměř geniální myšlenky s naprostejma blábolama. Postupem času se autoři zamotávají do megalomanství některým "mluvících hlav", kteří se snaží poučovat celý svět jak by měl žít. Tvrzení že hned den po zrušení pěněz klesne kriminalita na celém světě o 95% je už jen úsměvná třešnička na dortu :-D ()

asirtes

Fakt: Prostredie sa mení, či do neho zasiahneme, alebo nie. Veškere prostredie, vonkajšie prostredie okolo nás, takisto ako naše vnútorné prostredie(fyzické i metafyzické). Postihnúť túto zmenu detailne nie je možné, keďže tato zmena je plynula a neustála. Táto zmena nastáva aj bez nášho pričinenia, rovnako ako s ním. Stojíme každý deň pred rozhodnutím - ak sa prostredie a spoločnosť menia v čase, chceme do tohoto procesu zasiahnuť v náš prospech? V širšom zmysle je Zeitgeist celková APOLITICKA OBŽALOBA SPOLOČNOSTI a NÁŠHO MYSLENIA. A je len pochopiteľné aj keď paradoxné, keďže je zároveň jej produktom, že trpí tými istými nedostatkami. ()

Frajer42

Dokument je to pěkný, jen nepřichází s naprosto ničím novým. Připadá mi, že pouze shrnul díla předchozí do času 2h 45minut. Tudíž za všechen ten čas strávený s tímto hnutím jsem se stal naprostým odborníkem na vše, čeho se Zeitgeist týká. S mnoha postřehy či názory tvůrců z valné většiny souhlasím. Avšak nemohu se zbavit dojmu, že na takovou razantní změnu ve fungování světa je příliš pozdě. K docílení záměrů tvůrců je potřeba zajistit jednu podstatnou maličkost. Přesvědčit 7 miliard lidí. Vím, že se povídá, že prý opakování je matka moudrosti. Musím však podotknout, že pokud jsem předchozí dokumenty a prezentaci sledoval s takovým zaujetím, tak se nemohu zbavit dojmu, že tento film je už z informačního hlediska zcela zbytečný. Ajaj. Málem jsem zapomněl na tu první část, která se týkala lidského mozku. Ta mi přišla extrémně zajímavá a nikdy dříve tady nebyla. Takže 3*. ()