911 in Plane Site

Réžia:

William Lewis

Hudba:

William Lewis

Rudy Giuliani (a.z.), Colin Powell (a.z.)

Dokumentární film nabízí jiný (konspirativní) pohled na události 11.9.2001. Režisér dokumentu dokazuje na dobových záběrech, proč se události tohoto dne ve skutečnosti nemohly stát tak, jak to tvrdí oficiální místa v USA. Pomalu a nenásilně nás přivádí k názoru, že za vším nejsou teroristi z Al Kajdá, ale že se jedná o mistrně rozehranou hru CIA ovládanou zbrojařskou lobby. (kluzo)

Dragoni

Dost old-schoolově vyhlížející dokument, který prezentuje přesvědčivé teorie vyvracející oficiální stanovisko vlády USA o událostech z 11.září o "teroristickém útoku" a předkládá spousty fotografií, video záběrů a hlavně dlouhý a obsáhlý technicko konspirační rozbor, který si neklade za cíl diváka přesvědčit, ale pouze upozornit na některé opravdu zavádějící informace, které nemusí být až tak pravdivé. ()

*CARNIFEX*

Snímok kompletne zaoberajúci sa udalosťami z 11 septembra. Nie len WTC, ale aj nárazu do Pentagonu, pádu tretej budovy WTC, pádu štvrtého lietadla, či teroristickému útoku v Oklahoma city. Kladie množstvo detailných otázok, počas ktorých zostáva rozum stáť, na ktoré zrejme nikdy nebudú relevantné odpovede. Raz som sa v jednom komentári k jednému z dokumentov venujúcemu sa 11.9 dočítal, že akákoľvek myšlienka jedincov, ktorí pochybujú o výsledkoch oficiálnej správy, je voči ľuďom, ktorí pri útokoch zahynuli - "silne znevažujúci", že tí čo túto myšlienku šíria, sú idioti a nuli. Som teda rád, že patrím k tým takmer 85% ľuďom, ktorí si myslia presný opak ako taký "Slasher", či "Subjektiv" (debunkers). Som rád, že vás je rozhodne menej ako tých, čo majú vlastnú hlavu, čo si na rozdiel od Vás nedali vypichnúť oči ceruzkou, zaslepiť sa, ako také ovce, ktoré vlastne békajú do prázdna, pričom vás už nikto nepočúva, len si prečíta tie vaše scestné argumenty, zasmeje sa nad drblými otázkami, ktoré tým relevantným nedokážu nijak sekundovať. Pozostalí po zosnulých neveria (!), každým rokom je počas výročia v New Yorku čoraz menej ľudí, ktorí jednoducho pochopili, že 11 septembra 2001 sa stal jeden z najnepodarenejších aktov, ktorý sa skrátka určitej skupinke ľudí - silno nepodaril (JFK, Pearl Harbor, WTC). Samotný dokument je solídny, no v tom príšernom českom dabingu ho absolútne neodporúčam sledovať. To už radšej titulky. ()

jojinecko

Fakt je ten, že tento dokument je zaujímavý a každý by si mal vytvoriť naň svoj názor...Niečo na spôsob Moora, ale nie tak prepracované a nie až tak okato demagogujúce. Autori sa snažia zamotať diváka takým spôsobom, že má tendenciu mu všetky tie "fakty" uveriť. U mňa tie ich dôkazy fungovali ako-tak len pri "pentagone". Konšpiračná teória útoku na dvojičky je založená na takých "dôkazoch", ktoré sú tak zavádzajúce a naivné až hrôza. (Napr. chlapík si všimol na lietadle nálepku, ktorá nepatrila ani jednej US spoločnosti- evidentne Superman, keď si to v plnej rýchlosti len tak "by the way" všimol!!!). Na základe takýchto "dôkazov" existujú napr. knihy, ktoré "dokazujú", že neexistovali koncentračné tábory a pod. Na druhej strane oceňujem entuziazmus a do istej miery aj odvahu autorov, že tak citlivú tématiku svojsky spracovali (nech už bola ich motivácia finančná alebo tomu naozaj veria). Zhrnutie:nič neriešiaci ale zaujímavý dokument, ktorý vás donúti sa zamyslieť aby ste nakoniec pochopili, že je to celé jedna veľká nafúknutá bublina. Viem si však predstaviť, že niekto bude týmto dokumentom nadšený...:) Inak Treble: tvoj komentár mi poriadne potrápil bránicu v dobrom slova zmysle:))) ()

Toshiro odpad!

Kamarád docela důkladně prozkoumal na netu fakta a na 99% je to jen právě jen ta hloupá konspirační teorie, jak se vymlouvá na začátku dokumentu, že není. ()

Tygrys

Ten chlápek používá promyšlené slovní obraty a argumenty.... člověk si pak v podstatě myslí, že je osvícen ale ví ho*no. Jehovisti by se od něj měli co učit. každopádně dokument je to určitě zajímavý. ()

shyster

Teorií, které se snaží objevit a dokázat velkou konspirací, je velké množství. Počínaje života Ježíše Krista a jeho "manželství" s Máří Magdalénou. Dále smrtí Adolfa Hitlera, vraždou JFK až třeba po zvolení Václava Klause za presidenta. Mezi tyto patří i útok arabských fanatiků 11.9. na Dvojčata, Pentagon atd. Dokument se snaží vyvrátit z médií šířenou pravdu o útoků teroristů a nabízí nám vysvětlení mnohem závažnější, které vede až k nejvyšším místům USA. Autor nás jen zavaluje fakty, které obhajují tuto verzi. Jsou fakta často až neuvěřitelně pravdivá, která ve mě vyvolala pochybovačnýho červíčka (viz Pentagon), ale také "fakta", která jen vaří z vody (viz útok na Dvojčata). Autor rezignoval na jakékoliv vyvrácení případných protiargumentů a úplně je ignoruje. Prosím tohle si nakonci "dokumentu" uvědomte, neboť charisma průvodce je tak silná, že byste mu uvěřili i, že komunisti jsou pravicový liberalisté. ()

BUD-SFIS

Muhehe. Cože-jako-že-co?Neskutečne množstvi krve a přitom velmi malo akce. Šokující sexuální sceny nutí divaka přemýšlet nad smyslem své vlastní existence. Od tak kvalitniho režisera jako je William Lewis bych očekaval neco trošku vice nadupanějšiho. Nepřehledné množstvi postav, jenž sou zahrnuty převažne do komparsu, Se mi jeví jako velmi chabý pokus o napodobeni tak slavnych filmu jako je Kristián, Hotel u modré hvězdy nebo Maximalni turbulence. Děj je velmi, ale opravdu velmi plýtký, po hudebni strance je pak velmi nevyvážený. K dobru pak řežisérovi přidavám obsazení spíše amaterskými herci, i když víme že o projekt projevili zájem i tak zvučna jmena jako Adina Mandlova, Nikolas Cage, či nesmrtelny Meculy Culcin, jež ve svých Sam doma ukazal, že hrát opravdu umi. Dokument doporučuji sledovat za neustálého dohledu statního notaře, nahý s rukama svazanýma do kozelce, v místnosti plné neukázněných důchodců s francouzskými holemi a všudypřítomnými pohledy. ()

Raven0

Další z dlouhé řady teorií o tom, jak to "skutečně" bylo 11. září. Dokument nemá takovou atmosféru a nechytí tak jako např. Moore, předkládají se zde suchá fakta a na můj vkus se zde moc kecá... Ale na druhou stranu mě zaujal konec. Přesně odráží můj názor na boj proti terorismu, kdy se Bush ohání slovy jako "válka za svobodu"! A přitom, díky novým bezpečnostním zákonům lidem svobodu vlastně upírá... Na jednu stranu, tyto útoky se amíkům docela hodili do krámu... ()

neoBlast

[Zhlédnut 72 minut dlouhý Director's Cut] Ano, je to mrazivé pomyšlení, že konspirační teorie o 9/11 je skutečností. Ale tento dokument to "dokazuje" tak akademicky a nudně, že jde člověku hlava kolem. Zpracování připomínající televizní reportáže, nudné rozebírání záznamů a pídění se po detailech ve fotografiích. Takhle přece nevypadá dokument 21. století. 40 % ()

cross

Co do kvality dokumentárního pořadu je to za **, což ovšem nic nemění na skutečnosti, že předložené informace jsem zhltl jako jednohubku... Nejdená se vlastně o dokument v pravém slova smyslu, ale spíše o (tv) pořad, kde člověk patřící do skupiny lidí vidících za útoky z 11.září spiknutí, ukazuje "důkazní materiál" nabízející divákovi možnost volby - věřit a nebo nevěřit tomu jak byly informace světu předloženy? Film nic neřeší, ani se o to nesnaží, jen nabízí pár detailů a úvah, ke kterým se běžný, i všem vládám světa nedůvěřivý člověk jen tak nedostane. Osobně s tím problém nemám, od začátku se k ukázanému názoru striktně přikláním a ani za mák nevěřím tomu, jak bylo vysvětleno, co se tenkrát v USA stalo, nicméně - amatérský dokumentík mě rozdychtit nemůže.. Chtělo by to větší odhodlání, zapálenost, šťouralství a profesionalitu - a pak by film mohl teoreticky setnout hlavy a způsobit tóčo, které lidské dějiny ještě nezažili...a nebo jen prostě odpovědět na otázky rozumným způsobem a vyvrátit mi moje (a evidentně nejen moje:) spekulace... Takhle ovšem zainteresovaným stranám nestojí ani za jedinou vrásku... ()

Raevan

Záhadné jako Donnie Darko, přesvědčivé jako Novoroční projev prezidenta... vážně! Američany rád nemám, takže som se ani s morálními problémy nesetkal. A co je vlastně špatného na hledání pravdy? Autor nic netvrdí, jen dává otázky a možné odpovědi, těch je , narozdíl od života, mnohem víc než odpovědí. Důkazy znějí věrohodně a i "vypravěč" mluví intelektuálně :), a celkově je to celkem seriózní. Autor by mohl při větší délce filmu udělat z křesťana hinduistu, nebo z čecha abstinenta. Jediná, ale na druhou stranu velká, chyba je, že těch důkazů je podle mně málo, a tak nezbývá než opakovat daný záběr setkrát, což nudí každýho druhého vidomého člověka.. Každopádně doporučuji, už jen jako jeden z nejzajímavějších podložených názorů, co znám! ()

Teg

Hodnotit nebudu nijak, protoze ani muj komentar nema s kvalitou nic spolecneho. Nutno rici, ze ac se mozna prvni cast filmu o narazu letadla do Pentagonu jevi jako snaze uveritelnejsi, tak opak je pravdou a tvurci zda se zakryli spoustu podrobnosti - napriklad zaznam z bezpecnostni kamery neni cely, a chybi fotografie, ktere ukazuji spodni cast budovy, kterou se letadlo i kridla prorizlo jako nuz maslem a strecha zustala stat - vse dole je zakryto kourem ci suti budovy. Naopak neexistuji zadne materialy, ktere by poprely druhou polovinu filmu, a minimalne je temer jiste, ze budovy byly rizene strhnuty. ()

Haniczka

Když chci něco skutečně dokázat či vyvrátit oficiální stanovisko, musím prostě jít po faktech. Jinak to nejde. Dělat stylizované dokumenty plné efektů a emocí je možná zábavnější, ale důvěryhodnosti to ubližuje. Tento dokument je velice střízlivý a v tom je jeho síla. ()

kluzo

Pokud se člověk podívá na pár dalších filmů (např. o skupině Bilderberg), přečte si pár článků např. o tom kdo zaplatil válku v Iráku, začnou puzzle zapadat... Myslím, že v to, že události 11.9.2001 se staly tak, jak popisují oficiální místa, může věřit už jen zaslepený, A jak se říká v dokumentu: "kdyby se prokázalo, že lhali byť jen v jedné události, je jasné, že lžou i v ostatních". Pro mne je minimálně jasné, že do Pentagonu žádné letadlo nevrazilo a ostatní nárazy jsou opředeny spoustou pochybností.. ()

chaturga

Vše co se týká 9/11 má u mě 5. Pravdu se sice nikdy nedozvíme, ale jisté je, že oficiální verze jsou vždycky lži. Bylo to tak, je to tak a bude to tak navěky.... Ne pro srandu se říká "chceš slyšet ofic. verzi nebo pravdu?" ()

RedRose

Jeste nedavno jsem byl vuci temto vecem celkem chladny a navic me tupi americani nijak neberou, takze jsem se o udalosti z 9/11 uz zpetne nijak nezajimal a ani nechtel... Ovsam nazazil jsem na web 911.yweb.sk ktery jsem si trochu prosel a nasledne me to privedlo k shlednuti dokumentu Loose Change 2nd Edition, 911 Mysteries Demolitions a 911 In Plane Site! Kazdy kdo ma alespon trochu zdravy rozum a shledne tyto nejasnosti (zamerne nepouzivam vyraz "dukazy"), musi mu byt jasne ze tady opravdu neni v poradku zkoro nic z toho, co jsme pred lety videli v primych prenosech! A pokud nic jineho, urcite se udalosti 9/11 nestaly tak, jak to v oficialnich zpravach tvrdi americka vlada a vysetrujici urady (FEMA a spol)! Nabizi se otazka, jestli by opravdu byla americka vlada schopna spachat na svych vlastnich lidech takove zverstvo a s klidnym svedomim si odpovim, ze by me to nijak zvlast neprekvapilo, jen je skoda ze uplnou pravdu se asi nikdy nedovime... Nebudu tyto dokumenty hodnotit podle kvality zpracovani ale podle obsahu a proto plny stav! Jeste doporucuju tem ktere tyto veci alespon trochu zajimaji, shlednout i dokumenty The Power of Nightmares a Zeitgeist, ktere se netykaji primo udalosti 9/11, ale castecne se jich dotykaji taky. ()