Loose Change 9/11: An American Coup

Réžia:

Dylan Avery

Scenár:

Dylan Avery

Daniel Sunjata (rozprávač), Usáma bin Ládin (a.z.), George W. Bush (a.z.), Dick Cheney (a.z.), Hermann Göring (a.z.), Rudolf Hess (a.z.), Adolf Hitler (a.z.) (viac)

Režisér ve snímku zachycuje střípky informací, či spíše dezinformací ohledně 11. září. Poukazuje na zvláštní skutečnosti ohledně samotných útoků a době krátce před a po nich. Nejprve film ukazuje některé klíčové okamžiky historie a pochybnosti s nimi spojené a nakonec nás přivádí přímo k 11. září. Film je doplněn záběry dokumentů a rozhovory s lidmi, jako například Steven Earl Jones – americký fyzik, jenž objevil nevybuchlé explozivní látky v několika vzorcích prachu ze sutin. Otázka, kterou film klade je pak jasná, bylo 11. září teroristickým útokem, či pečlivě naplánovanou akcí Bushovy administrativy? (andaa)

*CARNIFEX*

Niekoľko informácii sa rovnako ako v iných dokumentoch o 11 septembri opakuje, no presto všetko je to téma, ktorá si plne zaslúži pozornosť ľudí, ktorí chcú počuť to čo chcú počuť, alebo aj tým, ktorí majú záujem o iný názor, ako je ten, ktorý "bol a je" prezentovaný v oficiálnej, záverečnej správe o útoku na "dvojičky". Základ snímku je položený na výpovediach ľudí, ktorí si nejakým spôsobom buď samotný akt "užili" na vlastnej koži, alebo prišli do kontaktu s "niečím", čo bolo súčasťou pádu budov, pričom prezentujú svoje zážitky či informácie. Veľmi ma potešil historický úvod, ktorý je odpoveďou na mnohé otázky, ktoré si kladieme v prítomnosti. Netýka sa to totiž iba tohto konkrétneho útoku, na bohom najviac na svete milovanú zem, ale aj o celkový pohľad na problematiku, ktorou je pre proletárov všetkých svetov - získanie nadvlády a neobmedzenej moci. Jediný rozdiel medzi Adolfom Hitlerom a terajšími jemu podobní, je v spôsobe "boja". Kým však jeho chceli súdiť za genocídu, dnes tí "naj-zodpovednejší" kandidujú na Nobelovú cenu za mier. ()

MM_Ramone

Rozhnevaný mladý muž Dylan Avery vytrvalo pokračuje vo svojom undergroundovom, mediálnom ťažení proti vlastnej krajine. Znova chce všetkých presvedčiť o tom aký sú vládcovia v Bielom dome nebezpeční, ziskuschtiví megalomani, ktorí hľadia jedine na vlastné záujmy v mene ktorých neváhajú vo veľkom vraždiť vlastných občanov. Bývalého prezidenta George Busha a celú jeho rodinu tu doslova démonizuje. Svoje tvrdenia vydáva za nespochybniteľné fakty. Jedine on, internetový mesiáš, dokáže všetkým ľuďom otvoriť oči, zvestovať im pravdu a vyslobodiť ich z otroctva klamstiev, intríg a podvodov. Neviem teda prečo mám stále pocit, že práve on je tiež poriadny intrigán, klamár a podvodník. Alebo skôr len bláznivý paranoik? Neviem a je mi to jedno. * ()

Toyotomi

Cituji uživatele Carthorias: " Závěrem jsem chtěl apelovat na diváky podobných "dokumentů", aby si příště zjišťovali informace z různých zdrojů, a poslouchali též argumenty protistrany, a ne aby pouze slepě hltali to, co chtějí slyšet. To totiž dokáže každý vůl." . ............ Sorry, ale podle mě je vůl ten, kdo slepě hltá to co mu předkládají média. ()

Firebug

Myslel jsem si, že An American Coup se bude věnovat důsledkům, které jedenácté záři přineslo. Omyl. Jde zkrátka o další verzi navazující na Final Cut a beroucí si z něho to nejlepší. Hodně záběru, ba celých pasáží je na chlup totožných. Ubylo několik očitých svědků a naopak přibili dva důvěryhodnější. Filmařsky určitě nejvyspělejší (tedy nejkoukatelnější) kousek věnující se opět těm nejzávažnějším otázkám, na které ani po tolika letech nedokázal nikdo uspokojivě odpovědět a u kterých bych se teď na chvilku zastavil: Jak je možné, že se nenašel trup letadla letu United 93 spadlého v lesích? Na místě se našla jen relativně malá jáma s kousky šrotu menšími než kufřík. To máme skutečně věřit tomu, že se letadlo vlivem vysokých teplot vypařilo? A jestliže k tomu nějakým zázrakem došlo, jak je možné, že se v troskách údajně našel skoro netknutý šátek a doklady několika pasažérů?... Pentagon: Místo nárazu sleduje prý normálně asi 80 kamer. Proč FBI, která všechny nahrávky zabavila, pro média zveřejnila pouze 4 a ani na jednom není vidět náraz letounu do Pentagonu? Kde jsou trosky letounu?... WTC: Jak je možné, že se budovy po pár hodinách požáru zřítily kompletně do základů rychlostí téměř volného pádu? Proč se postupně nehroutily? V minulosti podobné stavby hořely i 16 dní a přesto dodnes stojí. A jak je sakra možné, že celou srážku přežil pas údajného teroristy, který prý spadl na chodník před WTC? WTC7 to samé... Máte-li někdo odpověď na tyto základní otázky, napište mi do pošty prosím. ()

SG-1

"Jaká je pravděpodobnost, že velké vojenské cvičení začne ráno 11. září a oslabí tak obranný sektor, ve kterém probíhají opravdové útoky?" -vypravěč- ()

Haniczka

Vdovy po hasičích se sedm let snažily dopátrat a domoci alespoň některých odpovědí na jejich otázky. Marně. Je toho plný internet. Jenomže ony mají ruce holé, zatímco vláda, FBI a CIA má gorily, limuzíny, možnost dělat zákony a používat jaderné zbraně. To je docela rozdíleček. Když na to pohlédneme čistě logicky, vše do sebe zapadá. Na jedné straně politika, vliv, ropa, střední východ, na druhé straně interní tužba politiků dostat vlastní lidi pod kontrolu, a třetí strana mince - nákladná rekonstrukce, zbavení azbestu, pojišťovací podvod židovského krále Silversteina, deposit Federální banky, burzovní transakce... Jak to vše hraje dohromady, co? Kdyby si Bush vlezl na detektor lži a vypovídal by před soudem, červené světlo lži by prakticky pořád svítilo! Jen třeba ten stoletý podvod s federální daní, to už je stará známá písnička, jak to bylo. A teď - světe div se, po letech, další důkaz - nanotermit!?! ()

Carthorias odpad!

Ale, ale, ale. Je opravdu neuvěřitelné, že se tolik lidí nachytá na lep takové kravině. Loose change (toto je asi již pátá verze) je jedním z nejnebezpečnějších filmů poslední doby, je to jakási směsice výpovědí konspiračních teoretiků, kouřem zamlžených fotografií, a vyfabrikovaných lží, ze kterých autoři vyvozují zcela absurdní závěry. Co tuto sérii filmů pohání, je hlavně veřejná nenávist levicové Ameriky vůči Georgi Bushovi, senzacechtivost dutohlavých autorů, kteří by i z havárie v černobylu dokázali vytvořit spiknutí svobodných zednářů, a elitismus odhalovačů "konspirací", kteří se tímto dostanou do jakési skupiny zasvěcenců a povýší tak na - z jejich pohledu - zmanipulovaný lid, kterému je nutno "otevřít oči". Nesmyslnost argumentů ve filmu předkládaných tady nebudu sáhodlouze rozebírat, to již udělali přede mnou jiní a lépe, viz například http://www.loosechangeguide.com/LooseChangeGuide.html, nebo http://www.911research.wtc7.net/reviews/loose_change/index.html . Závěrem jsem chtěl apelovat na diváky podobných "dokumentů", aby si příště zjišťovali informace z různých zdrojů, a poslouchali též argumenty protistrany, a ne aby pouze slepě hltali to, co chtějí slyšet. To totiž dokáže každý vůl. ()

Lucas87

Musím litovat ty chudáky s hodnocením odpad, můžete si myslet cokoliv a nebo přejímat oficiální názory, vyjádření a nebo vás tento nebo jiné dokumenty zahltí otázky a nepochopením, moc se mi líbila historická předehra. ()

Don82

Řekl bych, že American Coup je daleko přehlednější a ucelenější, než třeba 2nd edition. Divák se v jednotlivých kapitolách neztratí a jsou mu poskytovány přehledné informace z dostupných zdrojů. Jako největší přínos v tomto pokračování je popis výzkumu fyzika Stevena Jonese, který potvrdil, že v prachu po kolapsu budov, jsou pozůstatky po možné reakci, která je typická pro nanotermit (viz. http://jdem.cz/q8hu9). Neméně zajímavá část, ve které mluví Barry Jennings, který i po několika letech mluví o výbuších po celé budově WTC7 a okolnostech, kdy záchranáři naznačovali, že se budova nakonec zřítí... Ani jeden z dokumentů Loose Change nelze brát jako materiál, který se snaží vysvětlit vše a za každou cenu. Spíše jde o snahu o nastartování zájmu o události 911 a připustit si, že ně vše je tak, jak je nám prezentováno. Těch rozporuplností, nezodpovězených otázek a "náhod" je zde až příliš moc. Ještě dodatek: pokud zde někdo argumentuje odkazy na Technet, tak opravdu nic nepochopil. Prosím, mějte svoji hlavu, hledejte informace nezávisle na sobě, všímejte si souvislostí. ()

wetrix

Opět výborné jako podobné dokumenty o konspiračních událostech, které zajímají celý svět. Místním pochybovačům chci říct, že by mě zajímal ten názor druhé strany, protože vlastně drtivá většina lidí zná právě jen ten jeden názor té druhé strany a tohle je protipól. A nejde o jeden levicový tým, ale podobné spekulace se ozývají z různých koutů světa. Dá se říct, že jsem přesvědčen a ne jen kvůli tomuto filmu, že to bylo plánované a vědělo se o tom a je za tím mnohem víc. 4* za to, že tohle je syrový dokument, kdežto konkurenční Zeitgeist k tomu dodává trochu víc tajemna, lépe vykreslený příběh a mega hudbu. ()

Colonel_

Citace uživatele Hopffer: "Další z řady nesmyslů na téma 9/11 - níže linky na troch technického vzdělání, které Averymu chybí...." Pardon, ale pokud by tyto linky měly být údajnými základy onoho "technického vzdělání", pak se obávám, že hodnocení odpad je skutečně na místě. Nikoliv ale pokud se jedná o snímek, o kterém se tu bavíme. Nikdy jsem nestudoval architekturu, statiku budov, letové inženýrství ani podobné technické obory a k utváření svého názoru používám zpravidla "selský rozum". Jsem si vědom, že v takovéto situaci jsem automaticky méně vzdělaný než minimálně 50% návštěvníků nejen těchto stránek, protože drtivá většina členů všech internetových diskuzí jsou odborníky na dané slovo vzatí. Nicméně hlavně to, že u některých přítomných tu vidím hodnocení, které dle mého skromného názoru zcela neodpovídá tomu, jaké by být mělo, mě donutilo se do "diskuze" zapojit. Snímek hodnotím nejvyšší známkou. Činím tak z toho důvodu, protože si myslím, že přesně tím správným způsobem vystihuje řekněme "náladu", která se pojí s jakoukoliv konspirační teorií, kterou si můžeme představit. Podle mě je ale velice důležité rozlišovat termíny "konspirační teorie" a "snaha nalézat odpovědi na jednoduché otázky". Snažím se být za všech okolností objektivní a nějakou dobu se problematice 9/11 věnuji z pozice zvídavého člověka. Určitě si svůj názor nebudu tvarovat pouze po zhlédnutí tohoto dokumentu, stejně tak si ale pro potřebné informace nepůjdu do běžných médií a do odkazů viz citace výše. Média (alespoň většina z nich) nám poskytuje konečné, mnohdy velmi zkreslené informace bez možnosti jejich ověření. Co se týče 9/11, DOPOSUD se nikomu nepodařilo stoprocentními důkazy potvrdit oficiální verze, ale ani je vyvrátit. Zejména první část této věty mě poněkud zneklidňuje - i vhledem k uplynuvší době od této události a její vážnosti, tudíž vysoké prioritě. Existuje potom jednoduché stanovisko - buď oficiální verzi věřím nebo mám své důvody tak nečinit. Pár (nutno dodat vcelku logických a dohledatelně pravdivých) důvodů lze nalézt například v Loose Change. Nechci v žádném případě někoho přesvědčovat, že jsou věci tak anebo jinak. Jde mi pouze o podle mého názoru pěkně řečenou tezi a to takovou, že lidé by měli vyžadovat odpovědi na svoje otázky a neměli by se spokojovat s lacinými odpověďmi odborníků, kteří jsou v jádru také lidmi, bez většího ohledu na sociální postavení, profesionalitu nebo funkci. Nenechme se opíjet stále stejnými rohlíky a rozvíjejme a používejme vlastnosti, které nás činí lidskými bytostmi - zvědavost a schopnost svobodně uvažovat. Člověk bez názoru je nejsnadněji manipulovatelným subjektem a pokud by měl být onen názor nabyt na základě medializovaných polopravd, určených k okamžitému zesměšňovaní, zlehčování nebo odmítaní výroků kohokoliv, kdo má jakýkoliv důvod s nimi nesouhlasit - pak se jedná o věc, která je podstatně větší hrozbou než 11. září samotné. Jsem rád za všechna hodnocení, protože si vážím i lidí, kteří hodnotili daleko menším počtem "hvězdiček" než já, protože alespoň projevili zájem o tvorbu vlastního názoru, v dnešní době tak nezbytné věci. Nemusíte věřit režisérům, vládě ani odborníkům. Ale je nutné chtít znát odpovědi. Díky za možnost diskuze a přečtení zajímavých názorů. () (menej) (viac)

PeteBuck

Doplnenie o nové informácie. Treba vidieť prvé dva, aby sa pochopilo aj toto. Nie je to zlé. Je zaujímavé, ako sú ľudia vyhrotení ohľadom tejto témy. Vidím tu odpad hneď vedľa ľudí, čo dajú 4-5 hviezdičiek. Hmmm, ja sa pridávam k tým, ktorým sa tento dokument páčil. Študoval som históriu a klasickú archeológiu, viem, čo je pramenná kritika, viem ako vyzerá demagógia a mnohé iné veci. Iste treba si pozrieť iné zdroje, treba sa pýtať, študovať, bádať, overovať si to, čo bolo stokrát povedané. Psychológia ľudí je zložitá, ale nie až tak strašne nepochopiteľná. Vládne elity vždy využívali to, že stokrát opakovaná lož sa stane pravdou, preto si mnohí myslia, že Mária Magdaléna bola kurva, pritom cirkev ju rehabilitovala, ale ono sa ten fakt od 6. storočia opakoval do nemoty až do konca 20. storočia a napriek tomu tento rozšírený názor pretrváva. Príkladov je mnoho. Jedenásty september, teroristi z Afganistanu, čo dali dole dvojičky, Pentagon pár dopravnými lietadlami sú podľa môjho názoru ďalším mýtom. Iste, Usáma prechcal so svojou partiou obranný systém Ameriky za miliardy, leteckí dispečeri spolu s letectvom je banda kreténov a Washington je absolútne nezabezpečený. A v Amerike sa dejú veci, ktoré sa nedejú inde na svete. Ako napr. že v ohni z leteckého paliva sa vyparia motory z titánu a ocele ale obchádzajú obete, aby sa dali identifikovať. Atď., atď. Rád by som pripomenul, že toto nie sú polopravdy, ale oficiálne vyhlásenia vyšetrovacích komisií a dokumentaristi, čo to natočili, hovoria dosť jasne. Tiež kongresové vyšetrovania a záznamy z nich hovoria za veľa. Ale ako mi raz povedal istý pán. Ľuďom môžete predložiť dôkazy a fakty a nepríjmu ich z toho či onoho dôvodu. To už je potom psychologický problém. Ľudia sa proste bránia nepohodlnej realite. Vidím to žiaľ často. ()

9HK

To že za to můžou teroristé a není to dílem Američanů(Bushe a nebo někoho jinýho z americký vlády)snad nemůže nikdo ani obhájit...všechny jeho argumenty by bylo vyvráceny...ti co si myslí že to udělali tetoristé tak mi odpovězte na základní otázky, 1.Proč není na videu letadlo z Pentagonu?(k dispozici 84 kamer)2.Proč se zřítila významná budova WTC7, když do ní nic nenarazilo?3.Proč se vypařilo letadlo 93..?4.Jak to že se všem 4 skupinám ,,teroristů,, podařilo ovládnout letadla..?ty museli mít z pekla kliku...jinak samozřejmě těch věcí je mnohem víc, jako výpovědi že se některé budovy pojisťovali atd..viz film...(ale to už pochybovačům neberu...to všechno můžou být lži...proto mě zajímaj základní otázky.) PS: Teď jsem slyšel že konečně zabily Ládina...ukázali jednu fotku...co udělali s tělem ,,nejhledanějšího teroristy světa,,???hodili ho moře...dobrý né????:-))))) Carthorias jim na to určitě skočil.. ()

augustin43

tento snímek ohledně tématiky 9/11 patří k těm lepším. Soudný člověk pokud se trochu o tuto záležitost zajímá nemůže oficiální verzi věřit. Neznám nikoho, kdo by se trochu seznámil s oficiálně prezentovanými fakty a věřil teorii o arabských teroristech. Na "plnokrevný" film 11.září stále čeká. A asi se jen tak nedočká. ()