ZERO: Vyšetřování 11. září

(neoficiálny názov)
  • Taliansko Zero: An Investigation Into 9/11 (viac)
všetky plagáty

Dokument talianskych tvorcov je výsledkom dvoch rokov intenzívneho výskumu a rozhovorov v Európe a Spojených štátoch, a osem mesiacov práce na filme. Zdôrazňuje nekonzistencie a manipulácie oficiálneho vyšetrovania 11. septembra. Spoluautorom filmu je taliansky novinár a ľavicový europoslanec Giulietto Chiesa, ktorý vo filme aj vystupuje. Rovnako ako nositeľ Nobelovej ceny za literatúru Dario Fo, slávna talianska herečka Lella Costa, nemenej slávny dramatik Moni Ovadia, americký spisovateľ Gore Vidal, profesor David Ray Griffin, zástupca pozostalých Bob McIlvaine a ďalší. Dokument režírovala dvojica Franco Fracassi a Francesco Trento v produkcii Thomasa Torelliho a to za širokej podpory veľkého množstva súkromných darcov, ktorí si želajú nové, skutočne nezávislé a dôkladné vyšetrovanie. (Mes-siah)

klukluka

Hmmm...27 komentářů za 5 let- jestlipak je někdo z jejich autorů ještě naživu :-). Dávám plnej kotlík, abych tím na tenhle film upoutal pozornost byť jen jedinýho člověka. Je skutečně možný, že by celej svět žil už 12 let v totálním bludu? Je možný, že by se k tomuto podvodu za celou tu dobu nepřiznal ani jeden z jeho aktérů? Musely jich být stovky... Filmaři odvedli kus práce, ale všechno by to přebilo přiznání jednoho malilinkatýho kolečka ze soukolí téhle ohavné mašinérie. Leč, nestalo se... Otazníků je ale skutečně až příliš mnoho. A teď k tomu přibyl ještě jeden - kam se poděl leteckej spoj číslo 77, pokud tedy nenarazil do budovy Pentagonu? To letadlo bylo plný lidí... Asi neskončili moc dobře. Kdyby to s nimi někdo pustil střemhlav do země, tak by to byl ještě ten příjemnější konec, kterej je mohl potkat... Ale utajilo by se něco takovýho, kdyby to pustil v severní Americe? A pokud to udělal někde jinde, mohl bez povšimnutí doletět přes oceán? Kam že to byla linka? ()

neoBlast

Nepřišlo mi, že bych v tomto dokumentu našel něco kompletně nového kvůli čemu bych tleskal na festivalu v Římě. Témata se v podobných dokumentech už opakují do čirého zblbnutí - WTC 7, zmizelé letadlo ve Washingtonu, exploze... Alespoň závěrečná půlhodina při sledování teroristů a Bin Ládina je trochu zajímavější. Pokud ale s tématem začínáte, určitě bych tento italský dokumentární pokus nezatracoval a dal mu šanci. Jinak ruce pryč. 65 % ()

Jara.Cimrman.jr

Bushově pohádce o zlém Usámovi, který z afgánské jeskyně vyslal kouřový signál k útoku na USA, může věřit snad jen svědomitý divák České televize. Ani já sice nevím, jak to tenkrát přesně bylo, ale vím naprosto přesně, komu 11. září 2001 přineslo užitek - zvýšení zbrojní výroby, naftu a omezení práv občanů. Nicméně je dobré si občas připomenout to, že spadly domy, které spadnout nemohly, že Boeing 757 s rozpětím křídel 38 metrů se nacpal do pětimetrové díry a následně se strategicky vypařil, že amatérští zdrogovaní piloti pokořili při svých kouscích nejeden fyzikální zákon a navíc v poklidu proletěli nejstřeženějším místem na zeměkouli a že se přitom sice roztavila ocel, ale papír ten žár vydržel. Ta oficiální pravda je zkrátka tak zábavná kravina, že už si toho všimli i Makaróni a natočili o tom celkem slušný dokument, kterému však do informačně nabitého Loose Change ještě nějaká ta těstovinka chybí. ()

Gothar

Veľmi dobre spracovaný dokument, ktorý konfrontuje oficiálnu verziu útokov s kvalitnými dôkazmi a mám pocit, že celkom triezvo. Väčšinou sa nesnaží vnútiť svoj názor, ale iba ukazuje na chyby oficiálnej verzie (predovšetkým o útoku na Pentagon ale aj na WTC 7). Určite to stojí za pozretie len kvôli tomu, aby si človek trochu rozšíril obzor a mal na udalosti pohľad aj z druhej strany. Na doplnenie k WTC 7 sa dobre hodí minidokument zverejnený aj na youtube: Architects & Engineers - Solving the Mystery of WTC 7 ()

AllShallFall

Když jsem poprvé shlédl Zeitgeist a tam se mluvilo o 11. září 2001, nevěřil jsem vlastním očím, uší a vůbec všem smyslům. Dokument na mě zapůsobil až mrazivě. Zero: An Investigation Into 9/11 je další v řadě, kde se sice z velké části mluví o stejně věci, ale důležité je, že je to další dokument v řadě, který odhaluje pravdu o 11. září. Když jsem to viděl, tak už jsem se ani neudivoval, protože už jsem vlastně věděl o co tam půjde o o čem se tam budou bavit. Hodnotím každopádně skvělou práci tvůrců, rozšířit co nejvíce pravdivá fakta související s tímto ohavným činem americké vlády spáchané na vlastních lidech, za účelem bezhlavého tažení, proti imaginárnímu nepříteli, za účelem udržení moci, zisku z války a peněz. ()

• Film bol premietaný v kinách najmä v Taliansku a spôsobil veľký rozruch na medzinárodnom filmovom festivale v Ríme na jeseň roku 2007. (Mes-siah)
  • K filmu existuje tiež kniha "ZERO - Prečo je oficiálna verzia 11. septembra podvrh" kolektívu autorov pod vedením Giulietta Chiesy. (Mes-siah)