Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

jadran90

Až budu mít příště náladu na draka, zkusím ho osedlat.:-) Začnu tím negativním. VIzuální zpracování mě příliš nenadchlo. Alespoň postavy by mohly být relativně podobnější a vypracovanější. Hlavní příšera mi taky přišla odfláknutá, i když oči byly všeříkající. Na druhou stranu musím říct, že letové fáze jsem si užil mnohem víc než tolik oslavovaný let Harryho Pottera na Klofanovi.Tím se dostávám k pozitivům. Úžasně dobrodružný začátek, přiměřený střed se zaměřením na vztahy mezi Škyťákem a ostatními včetně draka a překvapivě silně citově působící konec. Oceňuji odvahu amputovat hlavnímu hrdinovi nohu, to jsem ve filmu pro děti snad ještě nikdy neviděl. I nějaká ta slzička ukápla, což se mi u animáků nestává. Celý film působí živě, dobrodružně. Je to takové fantasy z vikingského prostředí. Dialogy byly neuvěřitelně smysluplné a zábavné, což jde málokdy dohromady. Potěšily hlášky směřující k bohům. Asi si budu muset sehnat i verzi bez dabingu, protože originální namluvení obsahuje zajímavá jména. Chtěl bych slyšet Derarda Butlera, jak velí asi třem stům vikingů.:-D Tohle je přesně ten důvod, proč filmy zásadně nehodnotím po prvním zhlédnutí. To jsem si totiž moc nepošmakoval. Po dalším zhlédnutí měním názor. Moc bych si přál, aby nevzniklo pokračování. Bylo by to už dopředu jasné zklamání. Hodnocení: 90% ()

wito

Výborný nápad, príbeh, vizuál. Len škoda, že sa to potom trochu zvrhne smerom k čo najkomerčnejšiemu divákovi a pripadá to ako taká všehochuť. Rád by som si pozrel nejakú alternatívnu verziu pre dospelých. ()

MrBrightside

Toothless je asi najroztomilejší tvor akého som kedy v animáku videla a viem si veľmi živo predstaviť, ako si ho beriem domov a skrývam ho pred rodičmi v garáži, aby som s ním potom po večerom lietala ponad fjordy. Ale vážne, ako niekto môže očakávať, že sa zmierim s obyčajným svetom a potom mi ukázať (ďalší) takýto film? Ja chcem draky. ()

Rimland

Příjemné, vtipné, hezky naanimované a v zajímavém prostředí. Bezzubka svým psím chováním trumfne i Kocoura v botách (i když na policejního koně z Tangled zdaleka nemá). ()

Axela

Pekná rozprávka, neomrzí vás jej pozretie. Ten chutnučký drak ma so svojimi očičkami donútil dať štyri hviezdičky. Nezbedník jeden! :-D ()

Alergius

Podle mě nejlepší animák od dob Toy Story 2. Výborné detaily, originální námět, zábavný, hlášky.. Ten animák má všechno. Je v dobrém slova smyslu přímo nechutně roztomilý.Vše perfektně shrnuje jeden internetový citát: "Dragons, now as pointlessly cute as vampires." ()

HarqAlAda

Pre tento animák mám slabosť. Pre mňa je oslavou života a najmä slobody (ktorá niečo stojí). Krásne "natočené", plné pozitívnej energie. Tá do vás vo veľkom začne prechádzať pri premietaní. Ideálny film pre malých a podľa mňa najmä pre "malých veľkých" ;) ()

J.e.r.e.c

Některé pasáže jsou vizuálně okouzlující a podmanivé, ale stejně jako u většiny dalších mně známých animáků tu postrádám cokoliv zajímavého/neotřelého/silného v rámci samotného příběhu. Jedním okem tam, druhým ven. 65 % ()

Jakub

Hodně nadhodnocený film. Příběh mě ničím nezaujal a pousmál sem se asi dvakrát což je na animovanou komedii dost málo. 36 % ()

Yahey

Příjemné překvapení pro malé i velké děti. Akční napětí, humor, roztomilost i poučení ve vyváženém balíčku. ()

himor

Parádny a môj obľúbený animák...jediné čo mi vadilo (ale časom sa to zlepšilo) bol český dabing, ktorý som potom vymenil za slovenský a ten mi sadol tutovo. Takže dávam plnú stovku za animáciu, príbeh, postavy, hudbu, nakoniec aj dabing a všetko ostatné, lebo toto bolo pre mňa prekvapenie roka. 100% ()

Mkartaylas56

Díky své drsnější stránce se tento animák v dobrém odlišuje od ostatních a opravdu to funguje. Animace parádní, emoce byly taktéž na místě, všechny postavy jsou dobře zpracované, chemie mezi nimi a draky je taky fungující, lehce nenápadný avšak perfektně sedící soundtrack tomu dodává tu správnou šťávu a podle mě asi nejlepšími momenty byly ty kdy jsou Škyťák a Bezzubka spolu, hlavně ze začátku, protože tam emoce a souznění jenom sršeli. Jednoduše jeden z nejlepších filmů ze sbírky studia Dream Works. 95% ()

Scraffy

Celkom dobrý animák s originálnym príbehom a humornými situáciami. Vizuál je pekný a hlasy ľudí sú veľmi dobré. Nadpriemerný animák. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům