Chlapec v pruhovanom pyžame

• Česko Chlapec v pruhovaném pyžamu (viac)

Osmiletý Bruno je synem nacistického důstojníka, který je povýšen a poté odvelen z pohodlí Berlína do opuštěné oblasti na venkově. Bruno, jehož starší sestra už má jiné zájmy, se cítí osamělý a nemá si s kým hrát. Z nudy a ze zvědavosti neposlechne matčino varování, že se nemá vzdalovat od domu, a vydá se k nedaleké „farmě“. Netuší, že je to koncentrační tábor, kde se v praxi provádí „konečné řešení“ židovské otázky. Náhodou se však setká se stejně starým Shmuelem, který je oblečený do pruhovaného „pyžama“ stejně jako kuchař, který pro Brunovu rodinu vaří. Přestože chlapec na druhé straně plotu s ostnatým drátem žije úplně jiný život než Bruno, dvojice se skamarádí a Bruno si zvolna si začíná uvědomovat, jaký je doopravdy svět dospělých. Střet s realitou 2. světové války však pro oba chlapce končí tragicky… Drama podle románu Johna Boynea, jež ukazuje z neobvyklého pohledu brutalitu, nesmyslnost a zničující důsledky války, natočil režisér Mark Herman. (oficiálny text distribútora)

URBAN

Noo slyšel jsem dost jak je to dojemné nebo třeba brutální a ono to není . Jo má to svých pár světlých chvilek jenže jich je vážně jenom pár ()

Noviik

Díky za komentář Madison, která přesně vystihla, o čem tento film je. Nemá to být druhý Pianista či film, který bude ukazovat syrový pohled, jde o dětský film. A to bylo splněno. ()

Sabrewulf

Nějak nechápu smysl, podstrčit nám film s rodinou nácka. Co je mi po nich? Kdyby šlo o normální německou rodinu, bydlící poblíž koncentráku, pak by měl konec úplně jinou váhu. Ale takhle jsem se u toho jakože strašně šokujícího finále, po kterém tady uživatelé div ne omdlívali (hahahahahaha) jen škodolibě ušklíbl. Navíc, šlo o Darwina jako vyšitého. Už to tu sice zmínilo hodně lidí, ale nedá mi to, rýpnout si taky: manželka, která neví, že má doma nácka, je špatný vtip a ten koncentrák, do kterého se můžete úplně v klidu prokopat pod plotem, už byl na bázi parodie. Hlavní hrdina nepřesvědčivý. Strašně moc to chtělo útočit na citečky, ale vůbec se to nepovedlo. ()

Ťapka

Zručné, didaktické, učebnicově dojemné - jen by mě zajímalo, kolik diváků bylo pohnuto osudy skutečných obětí, nejen hlavního hrdiny. Otřesné zacházení s reáliemi, jedno klišé za druhým. ()

Copacabana

Najviac sa mi páčil nápad kontrastu medzi detskou nevinnosťou a všadeprítomným strachom a krutosťou doby, alebo ľudí ak sa to dá tak nazvať. Herecké výkony, ktorým som verila boli 2 a to ten chlapca z tábora a V. Farmigy. Rozmýšľam medzi 4 a 5, a som si vedomá, že to bol z veľkej časti predvídateľný záťah na city (na čo som sa v tomto prípade dosť namotala) , no odhliadnuc od toho mi tam predsa len niečo chýbalo, všetky prvky sa mi zdali kvalitné, no ako keby nešli na 100%.(čakala som, že mi na konci aspoň slzička ukvapne, no nestalo sa tak.) ()

chelseaman22

To mi připomíná Mumii. Scarabeus Vám zajede pod kůži a nic nenaděláte. Tím scarabeem je v tomto případě Chlapec v pruhovaném pyžamu. Prostý nízkorozpočtový snímek, jež našel příznivce po celém světě. Dá se říci, že snahou Marka Hermana bylo zobrazit válku očima dítěte - situace z pohledu dítěte, je z drtivé většiny právě pohledem nejaktuálnějším. Po tak silném zážitku neopemenu (jak už tradičně) dodat, že nemíti dvě války a SSSR, tak filmový tvůrci tápou v temnotě, na něž by ani svíce z St. Sulpice nevrhla sebemenší světlo. 86% ()

Estrellita

Asi to na mě nezapůsobilo až tak moc, jak mělo... Těch svědectví z války už bylo tolik... Každej už musí vědět, že celej holocaust byl prostě hnus nad hnusy... Ne každej ale má žaludek na to sledovat tyhle příběhy znovu az novu z různých úhlů pohledu. Chlapec v pruhovaném pyžamu je ale originální a upřímný film, co rozhodně za zkouknutí stojí. ()

Ithildaria

Film samotný je na pohodové tři hvězdy, ale za ten závěr musím přidat ještě jednu. Bála jsem se, že tvůrci nebudou mít na podobně radikální krok dost odvahy. ()

Motinski

Jeden z najsilnejších príbehov aký som kedy videl. A pritom zo začiatku všetko pôsobí tak nenápadne. Uveriteľní herci, jednoduchý dej, dojemná hudba. K dokonalosti chýbalo dosť, hlavne koniec vyznieva umelo, len aby v divákovi spustil emočnú smršť. Možno by aj prospelo aby bol film dlhší, mohol tak ešte viac zarezonovať. Vedel ale chytiť za srdce a ukázať temnú stránku histórie prostredníctvom vzťahu dvoch malých chlapcov. ()

Lachtaan

Válečné drama, velmi podrobně vykreslující zákoutí holokaustu zase trochu jinak. Ověnčené o správný casting a zápletku temně smutnou, až bere za srdce. Nebudu onen konec vychvalovat jako zázrak mezi jinými snímky z koncentračních táborů, síla to ale byla. To si musí každý, koho by film lákal, zažít sám. ()

filmmovier

Vynikající film s brutálním koncem. A to byl tenhle film skoro celou dobu relativně klidný a milý, prostě pohled na válku dětskýma očima, který je pak o to mrazivější.... A právě za to je ta pátá hvězda, protože to, co se tam stalo, zamávalo i se mnou. Něco takového se mi u filmu snad ještě nikdy nestalo. 100%. ()

markuc

Tak tento snimek me velmi vyrazne potesil - opravdu netradicni pohled na nacistickou myslenku z obdobi druhe svetove. Bohuzel ale scenar (nacisticka myslenka z pohledu ditete) neni vse a zde to ostatni tvurci asi nepochopili, lepe receno nedocenili latku, kterou toci. Pocas filmu je par okamziku, kdy vas opravdu zamrazi v zadech, zbytek je ale velmi plytka a nastavovana kase, ktera jen zbytecne natahuje delku filmu tak, aby divak byl nakonec doveden k ocekavanemu konci. Hlavnim nedostatkem filmu je herecke obsazeni (asi spatna ruka pri vyberu), zbytek neni tak spatny. Cili pro me prumerny snimek (skoda, tema melo na vic). ()

Karush

Veľmi dobrá režisérska práca, hrôza II. sv. vojny a naivita detskými očami. No a čo, že film je plný chýb a nepravdepodobností. Je to natoľko kúzelné a nevtieravé a hlavne ohromne pôsobivé, že človek nemôže inak hodnotiť. Čo určite ma najviac oslovilo bolo postupné (ne)odhaľovanie skutočnosti naivného Bruna, mladí herci dovolím si povedať, že bezchybne zvládli nie práve najľahšie charaktery. A ten záver? No, ten pomalý posledný záber, skvelo stvárnená myšlienka a zakončenie, ktorá sa tak často nevidí. ()

Samuel7

Filmy s tématikou druhé světové války mě vždy silně zasáhnou právě proto, že podobné věci se skutečně děly a tak mi obdobné snímky nabízí pohled zpět v čase do těchto strašlivých dob. Chlapec v pruhovaném pyžamu není výjimkou a sledovat příběh z pohledu dítěte, navíc ještě syna takové zrůdy bylo opravdu velmi zajímavé. Skutečně krásnou roli ztvárnila Vera Farmiga, se kterou jsem se dokázal opravdu ztotožnit a myslím, že v její situaci bych se choval velmi podobně. O jejím hereckém projevu ani nemluvě... Oba osmiletí chlapci byli rovněž výborní a jejich přátelství mě doopravdy chytlo za srdce. Nejsilnější scéna pro mě byla ta, když voják Kotler říká: ,,Páchnou mnohem víc, když jsou spalování, že?", následující záběr na kouř a prozření Very Farmigy. Smutné... Stejně jako ten osudový konec. ()

Scorsese zavrhl Di Capria

Scorsese zavrhl Di Capria

18.03.2010

Neměl ale na výběr. Hrdina jeho nového filmu totiž bude mít pouhých 12 let, a přestože je Leo „věčný kluk“, tohle bychom mu asi neuvěřili. A tak se Marty musí alespoň dočasně vzdát svého oblíbeného… (viac)