Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

zodiak217

Veľmi príjemné prekvapenie pre mňa. Úprimne, až tak veľmi ma neberie podobný žáner filmov, lebo mi to celé príde vždy o tom istom, no v tomto prípade som bol až zaskočený. Od výberu hercov až po samotnú dejovú líniu ma film vôbec nenudil. Veľmi oceňujem, že do hlavnej úlohy vybrali neopozeraného herca (pre mňa nová tvár), naviac ho výborne dopľňala Natalie Portman a skvelý Stellan Skarsgard, ktorého som si v poslednom čase veľmi obľúbil. Skončilo sa to síce v štýle "poďme natočiť dvojku", no obávam sa, že ďalšie pokračovanie by už nebolo pre mňa tak prekvapivé a zaujímavé ako práve táto časť. Vytknúť môžem scény, ktoré sa odohrávali na tom švédskom Olympe, kde mi to celé prostredie prišlo dosť surrealisticky sfi-fi z čoho som nebol nadšený. Inak naozaj pekne spracované. Chcelo by to ešte trochu doladiť hudobne bojové scény a celkovo to podfarbiť dobrou hudbou. ()

endrix

Musím říct, že mně celá ta vypulírovaná sci-fi stylizace nesedla. Kostýmy jak od Mattela a kulisy z Hvězdných válek. A hlavně, nebylo moc komu fandit. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci, žádná z postav neměla osobnost hlubší než průměrný jihočeský rybník. Ano, bylo to celkem zábavné, místy pěkná akce, ale na víc než těžce průměrnou popcornovou zábavu to nevidím. Horší 3*. ()

Veeria

Nádherná Natalie dodává filmu přirozenou krásu, Chris mužskou sílu a charisma, Anthony respekt a Tom trochu té temné stránky. :) Skvělý kousek od Marvelu! :) ()

wray

taky fajn akcny film, kde mi vlastne ani nic nevadilo (okrem toho ze som si furt myslel ze to ma byt brad pitt na plagatoch). komiks nepoznam, ani som netusil ze thor ako hrdina existuje, ale po filme som mudrejsi (cim chcem povedat ze ok - nebolo to take uplne vytrhnute "z reality", je tam aj nejaky ten akoze pribeh odkial ten thor prichadza - dost divne, ale to pri komiksovych hrdinoch netreba riesit) potom cele klasicky - nejaky ten zaporak, nejaka zenska postava, na konci zachrania svet. tak preco "az" 3* ked je to len taky fajn priemer? No prave preto ze na konci som z toho mal pocit ze sa to dalo celkom v klude pozriet, ziadne velke nedostatky ma nenapadaju a ako pisem na zaciatku - fajn akcny film. ()

Tuty

Formálně to má koule, ale dějově mě to nechalo chladným...Chybí tomu lepší akční pasáže a zejména "konečná" část na Zemi je o ničem. ()

RomanBond007

Vždy vravím, že všetky zfilmované komiksy, najmä tie od Marvelu a DC sú skvelé. Sympatický ,,THOR´´ , sexi Portman a ,,drsný´´ Hopkins. Ja osobne si myslím, že role padli každému + skvelý príbeh + efekty = super zážitok z filmu. Dobre naväzuje na další známy film - Avengers. No proste skvelé.95%!!! ()

QuentinVetinari

Hvězdu nahoru za Foo Fighters; hvězdu dolů za podivně naleštěný a papundeklový Asgard, který bych od filmu za 150 milionů dolarů nečekal; hvězdu nahoru za to, jak Branagh dokázal tak nevinnou věcí, jako je herecké obsazení filmové adaptace komiksu inspirovaného severskou mytologií, rozzuřit tolik xenofobních idiotů. ()

R.I.S.A

Thorovo kladivo, s tím jsem se setkal prvně u hry Tomb Rider 1 kdo pařil jistě vzpomene na i na Damoklův meč, nu nic to jen tak na okraj. V té době jsem ještě hlavně netušil že někdy pujde udělat takhle promáklej film:) Chris Hemsworth takovej Plájboj Eda si to dává dobře to jako jo, ale jeho vyzmrděnej brácha tomu dává prostě nejvíc :) Skvělý předvoj Avangers :) ()

Merenre

Negerský Heimdall, nechutná a tragicky netalentovaná plochodrážnice potratmanová, loki, který vypadá spíš jak prodavač z mekáče, ale až na těch pár nedostatků - zejména castingových - celkem sympatická jednohubka. ()

heavy

Thor je nemožně namachrovaný macho a tátův oblíbenější synek, takže se nemůžeme divit, že Loki z něj má mindráky. Sif, která je členkou Thorovy bandy, se sice touží stát jeho femme fatale, avšak plány jí zkříží čerstvě rozešlá vědátorka Jane (pedofilní objekt zájmu z Leona a Star Wars Natalie Portman konečně vyrostla), takže je bez šance. Stejně jako znám lidi, kteří fandí víc Lokimu než Thorovi, znám i takové, kterým se víc zamlouvá Sif než Jane (prý má víc šťávy). Jenže chyba lávky. Nejdřív na Thora vrhá hungry eyes Jane, pak Thor na Jane (o pořadí se vedou diskuze), a následně už souloží pohledem oba. Na Bifröstu dojde k závěrečnému bratrskému zúčtování, Loki pracuje s hologramy, Thorovou specialitou je (jak jinak) hod kladivem. Ódin se probudí ze zimního spánku, Thor se změní (síla lásky), Loki spadne do propasti (ale počkejte si na potitulkový bonus), Jane zůstává na Zemi bez Thora, ale nevzdává se naděje, že se spolu ještě někdy uvidí (síla lásky + počkejte si na další díl). A Foo Fighters nás učí znovu chodit. ()

kyrysar

Já to tenkrát vůbec neznal ten Marvel, myslím tím, jako pořádně. Nějaký bůh, jak to sakra může fungovat. A ono to fungovalo perfektně :) ()

Oxik49

Rasistická urážka staroseverské mytologie. Tak nějak bych zhodnotil tento film. Opravdu nechápu, co vedlo autory k tomu, aby "Bílého Ása" hrál rádoby drsný černoch. Už jen čekám na moment, kdy Hitlera bude v historických filmech hrát někdo, kdo je napůl Žid a napůl černoch. Ze severských bohů jsou navíc jakési kombinace strážců vesmíru s pár dalšími postavami z béčkových sci-fi z 80. let... Jediné, co zaslouží pozornost, jsou vizuální efekty. Slabé 3*. ()

Polter1

Tvorcovia úplne zhovädili severskú mytológiu týmto dementným sci-fi. Pravá mytológia je oveľa fascinujúcejšia a rozprávkovejšia než táto sračka. ()

Terezasch

Strašně nesympatický Hemsworth plus nechutně zkomolená severská mytologie plus Amerika se rovná nuda a trapas. Vyloženě mě to rozčilovalo, a to mám jinak akční fantasy velice ráda. Že to bylo průměrné a předvídatelné, s tím bych se smířila, ale když je něco trapné, tak se mi to překusuje velice nesnadno. ()

unclejack

Kenneth Branagh tomu dodal štýl, nápad a rozpoznateľné know-how. Tiež by občas mohol vyliezť z divadla a potešiť nás nejakým podobným blockbusterom, pretože očividne je to veľmi talentovaný režisér. Film má slušnú atmosféru, spád a herecký cast zvláda svoju úlohu bez chybičky - Chris Hemsfort pôsobí síce miestami bezradne, vzápätí sa však v ňom prebúdza skrytý potenciál skutočného Asgardana, myslím však, že nik nebude proti ked nadhodím, že herecky ho zaujímavejšia postava Lokiho a jeho prirodzený predstaviteľ Tom Hiddleston položili na lopatky. Mjolnir nemjolnir, Loki je proste the best. Anthony Hopkins podáva viac ako slušný výkon, Stellan Skarsgard je zárukou kvality kamkoľvek ho vyšlú a Natalie Portman je jednoducho očarujúca. Keby som si mal vybrať, ktorý komiksový superhrdinský film má charizma, nápad a nesporné kvality, voľba by padla na film Thór. ()

Apaachee

Mám rád mythologii, mám rád efekty, mám rád smysluplný děj a mám rád dobré herce. Thor vše spojil dohromady a vytvořil skvělou podívanou plnou akce, humoru a Mjollniru. Tom Hiddleston se pro roli Lokiho narodil, geniálně zahraný záporák, který se stává oblíbenějším, než-li hlavní hrdina - severský blondýn. ()

Optical

Na comicsových stránkách se Thorovi vede daleko lépe, než-li ve filmové podobě. Příběh je velmi prostý a nejméně již stokrát viděný v nejrůznějších adaptacích. Hlavní představitel Chris Hemsworth, rozhodně nepatří mezi kandidáty na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon. Ostatně v takovémto snímku by ho nikdo ani nehledal. V tomto filmu mě nedokázalo upoutat vůbec nic, ani Natalie Portman, jejíž výkon byl srovnatelný s tím, který předvedla ve Star Wars. Zda-li je to chyba režiséra nebo herečky samotné, nemám tušení a ani mě to nezajímá, jako tento film sám o sobě. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)