Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

sebuLba

Jednoznačně to nejlabší co vyšlo z dílny Marvelu. A že je to veliká škoda, protože ten svět co nám Branagh naťuknul nevypadal vůbec k zahození. Jenomže to je asi tak všechno co se mi na tomhle filmu líbilo. Akční stránka je mizerná, veškeré scény ze země na ploše 2km² někde v kulisách zaprášeného Nového Mexika a když už tomu nepomůže ani rozkošná Natálka je divák v pozici kdy lituje vstupného za tuhle 3D rádoby akční fantasy podívanou. Vážne by mě zajímalo kde všude se tak moc mrhalo penězi, protože tohle na nevypadá na blockbuster za 150 míčů ani náhodou. Definitivní prohra celého filmu i jako předkrmu před natřískaným létem. ()

RoB23

Takhle dlouho už mě opravdu film nepobavil. Mohla za to snad konzumace vína v kině? Je to možné. Najít kvalitní komedii je dnes opravdu těžké, aspoň pro mě. Čekal jsem fantasy, akci, ale nečekal jsem, že se i zasměji. Hlášky typu: "další Starkova hračka" - na mě opravdu fungovaly. Efekty perfektní. Obsazení neméně skvělé. Pro mě další z marvelovských filmů, který prostě funguje po všech stránkách. (V kině 25.6.2011) ()

Rieux

Thor je postava, ktoru som prvy krat zaregistroval asi pred dvanastimi rokmi. Pocas tych nasledujucich dvanastich rokov som sa neobtazoval zistit si o nom nieco viac. Postava vikingskeho boha superhrdinu mi neprisla zaujimava. Film, o ktorom som si myslel, ze dopadne skor zle nez dobre, ma milo prekvapil. Branagh preniesol vsetko co sa len dalo zo svojich shakespearovskych skusenosti a vytvoril z Thora zaujimavu postavu, ktora si pocas deja prejde katarziou, z Odina velkeho a mudreho vodcu, krala, z Lokiho tragicku postavu nepochopeneho polosialenca. Podarilo sa mu vytvorit Asgard, ktory predcil moju fantaziu, ktory ma v prvom momente zaujal. Ako sa spieva v jednej pesnicke, vsetko by to bolo skvele, ale preco to ten blbec cele.... Presun deja z nadherneho prostredia na obycajnu Zem je totiz akoby krok spat, hoci kazdy vie, ze cele to prave k tomu smeruje. Ak by mi niekto povedal, ze film o bohovi hromu, bojujucom proti ladovym obrom, ktoreho nahana FBI a ktory zachrani ludi pred zeleznym Golemom moze byt putavy a moze vynikat nad vacsinou komiksovych filmov, povedal by som, ze chlapec je asi na praskoch. Ale ozaj, vsetko je v tomto filme skvele, jedine to spojenie FBI a Asgard mi zanechalo na jazyku divnu pachut, ktora sa neda odstranit. Bohuzial napriek vsetkym kladom je ocividne, ze film producenti dovolili vytvorit len z dvoch dovodov> aby zarobili a aby nan mohli nadviazat Avengermi. Ktovie, mozno ani necakali, ze to Branagh zoberie az tak vazne.... ()

Carlos.Meo

Před zhlédnutím Thora jsem byl jeho mytologií zcela nepoznamenán. Možná mi tak proto unikly některé souvislosti a plul jsem jen tak po povrchu. Ale vůbec mi to nevadilo. Od začátku do konce jsem se bavil. Nejvíce překvapený jsem byl ale z toho, že za nejzdařilejší považuju scény ze Země. Mezi Chrisem a Natalií to prostě a jednoduše fungovalo, asi taky díky tomu, že Chris je sympaťák a působí jako "chlápek od vedle", se kterým byste dali v klidu jedno, dvě, tři piva a dobře při tom pokecali. Co mi trochu vadilo, tak byli Thorovi čtyři přátelé-spolubojovníci. Bez nich bych se klidně obešel. Co mě ale potěšilo a pobavilo navíc, byla narážka na Ironmana:-) ()

pcarogers

Nic úchvatného na co bych vzpomínal do konce života, ale příjemné fantazy bez zbytečného kýče či jiných podivností. Největší slabinou filmu je psychologie postav, která, kdyby byla víc propracovaná, tak by film hnedle poskočil o stupínek výš. Aneb - Thor se změní z idiota v moudrého vůdce lusknutím prstem po zprávě o smrti otce a to mě osobně prostě nemůže uspokojit:-). Nemluvě o lásce mezi hlavními postavami, která vznikla tak spontánně a rychle, že jsem si toho vlastně ani nevšiml. Každopádně doporučuju všem fandům božstev a podobných stvoření, tenhle film nic nepokazí. ()

JackWalters

Stooopid, very stupid. Podobně jako Avatar se celou dobu sází na efekty a příběh nám tu zaostává. Ale proč? Je víc snímků sázících na efektní podívané a nemusíme se u toho nudit a celou dobu vědět jak to dopadne. (Jeden za všechny: ron:Legacy). Mám severské věci rád ale ti herci! Šunkocena je téměř horší než Worthington. A potom co Natalie Portman se svým koženým obličejem v černé labuti ukázala že umí hrát se nám tu zase pěkně shodila. A vás sire hopkinsi nechápu, proč tohle, proč takovouto hovadinu. Ty dvě hvězdičky jsou ani sám nevím za co. Verbal má úplnou pravdu. ()

Leffi

Příjemná podívaná k odpolední pizze, kterou shazuje snad jen špatná kamera a příběh, který by si jistě zasloužil doladit spíše pro dospělé obecenstvo. Nebyl jsem na tom v kině, jako na áčkovém titulu, ale vychutnal jsem si to pěkně v pohodlí domova, bez otravného 3D a smradu popcornu a sedlo mi to náramně. ()

rigby

Začátek trochu nudný a na první pohled zmatený, pak už se to ale rozjelo v pěknou podívanou umocněnou spoustou nákladných efektů. Jediné, co jsem nemohl rozdýchat po celou dobu, byl ten Thorův sladký úsměv. Nic víc než zábavu, u které není nutné přemýšlení, v tom ale nehledejte... ()

Wladimir78

Branagh se opravdu nezapřel - Loki jako rozervaný záporák jako by vypadl ze Shakespeara. Jasně, trošku to přeháním (trošku víc), každopádně mu do klasické komixoveké jednoduchosti "jsem tu, nakopu vám prdel, ovládnu svět" zatraceně moc chybí. A to je dobře. Hemsworth, který na fotkách i v trailer působil - aspoň na mě - nepřesvědčivě a nesympaticky - je ve filmu dokonalej. Když popustí uzdu charismatu na špacír, věřím Natálce absolutně její koktání a červenání se. Apropó, Natálka - dobrý. Nečekaně :). Film je silnější ve své první části, ale i finále je dostatečně uspokojivé - byť je vidět, že Branagh prostě není akční režisér. Celkově poctivý 4 - a těšení se jak na sequel, tak na Avengers. Ze zatím představeného tria (Ironman, Cpt. America, Thor) u mě Thor jednoznačně vede. (Hulk s Nortonem bohužel nedostane další šanci dle mých mrzkých informací) ()

Jamall

Zvláštní komiksový film. Příjemně vtipný, místy i slušně epický jenže zároveň místy i směšný (většina Asgardu je šíleně umělá a o kladivu ani nemluvě ačkoliv Asgardská část je zároveň i zajímavější). Herci potěší a celý film hezky uteče. Silnější tři. ()

ToxicAli

Thora jsem neviděl ve 3D, zato v originále a nemám tak problém s českým dabingem jako spousta lidí tady. Možná je to škoda, protože je to další snímek dělaný pouze na vizuální dojem a vše ostatní tu jde na druhou kolej, ale s tím člověk předem počítal. Je to krásný mix fantazy, severské mytologie a sci-fi a jediné, co mě trochu bilo do očí, byli kostýmy asgardů, které na můj vkus působily příliš papundeklově. Podivné byli trochu i herecké výkony, kdy naprosto neznámý hlavní hrdina (na první pohled tupá gorila), působil věrohodněji než Natalie Portman i Antony Hopkins a určitě si tak vykročil ke slušné kariéře. Celkově vzato za 4* s odřenýma ušima. ()

JihadJoe

A zase a zase a zase.....zase sem si pustil komiksový film, ale tentokrát jsem čekal něco víc, protože severská mytologie je zajímavá a mám jí rád. Ale tohle zprznění a plivnutí seveřanům do tváře je jako vyhlášení války, Negr jako bůh Heimdall je silný kafe. Lepší a věrohodnější herce by člověk posbíral na na nádraží v Těšíně. Doprdele je to snad určitá mytologie, tak proč tam zas musí bejt negr, čong a pěkná ženská co se ohání mečem. Njn prostě prachy. Thor jako Skandinávec samozřejmě mluví anglicky, spadne kam jinam než do USA a potká tam astrofyzičku, která je totálně nudná a vylízaná, hlavně že je sexy. Nemá cenu tady lamentovat, lidská blbost je nekonečná... ()

koubekson

Thor příjemně překvapil. Z upoutávky / popisu tuctová americká sci-fi pohádka. Ze začátku jsem měl trochu strach, že to bude jen nuda a spoustu efektů, ale postupně se to rozjede. Pořád je to pohádka, pořád je to oddechovka, ale obávané americké klišé a béčkové hlášky se nekonaly. Předělávky komiksů co jsem za poslední dobu viděl byly myslím vždycky aspoň takové. Navíc potěšil konec, který slibuje pokračování, ale ne jako jiné filmy, kdy si říkám "tady schválně nechali otevřený konec"...tady se na pokračování docela těším. ()

Hrus

Máme tu výborné kulisy (ztvárnění Asgaardu fakt dobrý - mám slabost pro tyhle na hraně kýče balancující ohromující scény ála LOTR), výborné herce (Chris Hemsworth fakt hodně sympatickej, hodně severskej a HODNĚ vyrýsovanej, Natalie dobrá jako vždy, ale nemá tu kupodivu zas až tolik prostoru), výborné a výpravné triky (různý serepetičky s kouzelným kladivem, ledové obry, soboj s Guardianem (nebo jak se to velký monstrum jmenovalo)) a výprava. Na druhé straně mě nevyhovoval až příliš "shakespearovsky pojatý konflikt mezi Lokim a Thorem - a jejich otcem. Prostě kdyby byl záporák méně komplikovaný a více záporáčtější, tak bych se vůbec nezlobil. A pak mi tam chyběla nějaká hodně dobrá akční scéna. Co se týká triků, tak akční scény ujdou, ale nějaká bitková choreografie téměř žádná a Thor vypadá bez kladiva tak pomalej, až je těžký uvěřit, že přemůže profesionálně cvičený komando tajné služby. Jeho 4 kumpáni z bitev taky skoro víc mluví (a jí), než bojují. Mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale zkoumám-li moji chuť to vidět znovu, dávám spíš tři. ()

Sethiel

Tenhle film obsahuje stopy humoru. To je bohužel to nejlepší, co se o něm dá říct. Patetické výlevy, klišé jedno za druhým, ubohý a jednoduchý scénář, nekonzistentní a nesmyslné fantasy pozadí, na které přesně sedí mnou dost neoblíbený výraz "fantasmagorie", to všechno dává jasně najevo, že se jedná o parodii. Ale oni to tak tvůrci zjevně nemysleli. Celkově se Thor nachází někde na půli cesty mezi Strážci vesmíru a Scary movie. Hezky to vyjádřil verbal. ()

Atten

Ležel jsem na břiše, kopal nohama a připadal jsem si, jako ten desetiletej kluk, kterej tenkrát před X lety, v sobotu ráno hltal každým okamžikem jeden díl Strážců vesmíru a přál si být jako svoji hrdinové. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)