Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

renoarko

Sviežo nakrútený film podľa komiksovej predlhohy Marvelu. Napriek vizuálnej dokonalosti sveta bohov Asgardu ma viac bavila časť, kde sa Thor (v podaní fešného sympaťáka Hemswortha) ako vyhnanec, ktorého zvrhol sám veľký Odin Hopkins pre jeho nedisciplonované správanie, dostáva medzi obyčajných pozemšťanov. Zaujalo ma symaptické herecké osadenstvo Hemsworth, Skarsgard a Portman. Celkom solídna "popkornová" zábava. A to som si pôvodne myslela, že to bude nejaká hovadina. ()

Claude Speed

Jeden z mých nejočekávanějších filmů se změnil v nečekané zklamání. Pointa filmu je bezpochyby zajímavá ale schází ji nějaké to "uhlazení" příběhu. O to se měl postarat pan Branagh, který se na to nejspíš vyprdnul. Výprava taky nebyla nic moc, oskaroví herci jako Natalie Portman nebo Anthony Hopkins taky neukázali to nejlepší. Zkrátka jednoduchý příběh doplněný vynikajícími efekty a hudbou. Na odpočinek a uvolnění je to dobrá volba. 55%. ()

Bart16

Možná vás překvapí, že Thor se blíží k čistokrevné komedii. Po úvodu a pár akčních scénách přichází vtipné okamžiky s takovou kadencí, že skoro nevěříte svým očím. O vtipné situace se postaral zejména sám velký Thor, jelikož je zde naprosto skvěle využíváno propojení fantaskního Asgardu a Země, na níž se jednoduše chodící korba, která o sobě říká, že je bůh hromu, nedá brát vážně. Další vtipnou vsuvkou je hláškující asistentka Darcy .Chris Hemsworth se jako Thor nezapře, arogantního a namyšleného boha mu uvěříte od první minuty. Anthony Hopkins jako Odin, otec Thora, nedostane tolik prostoru, kolik by si možná zasloužil, ale i v těch několika scénách ucítíte autoritu, kterou dokáže vyvolat.Bohužel Natalie Portman je tu spíš do počtu(hlavní představil přece musí mít buchtu),naopak Tom Hiddleston v roli Lokiho je skvělý.Thor, i přes pár drobností, je perfektní a zábavnou jednohubkou, která se za celou dobu nezastaví a vám ani nepřijde,že film trvá něco kolem dvou hodin. ()

haroska

Po vizuální stránce je "Thorův svět" naprosto dokonalý,u Thora samotného pak jako příjemné oceňuji,že jde o téměř neokoukanou tvář,Portmanová roztomilá jako vždy jen ten příběh typu "jak zlobivému klukovi kladivo vzali a on přes čest a dobrotu srdce štěstí našel"je místy trošku slaboduchý,místy až béčkový (především pak pro takové eso jako je Hopkins) u záporáka jsem mu tu negativní roli moc nevěřla . ()

sarfian

Neviem sa rozhodnúť medzi 3 a 4*. Takže sa prikláňam k 4*, aby som filmu neuškodil. Nebol som s tým celkom spokojný, ale dalo sa. Trochu mi vadili tie interiéry boli dosť umelé, inak no...neviem ale asi si to už nikdy nepozrem. Nieže by spracovanie bolo zlé, ale celkovo ten príbeh je taký jednorázový a druhé pozretie je tu asi zbytočné. VIDENÉ 1x ()

sigf07

Jedna velká ptákovina, jejíž účel je jediný - navnadit diváky na vznikající projekt Avengers. Zároveň přiznávám, že se na film pěkně dívá a to nejen díky Portmanové a Hemsworthovi (mezi kterými to ale opravdu ani trochu nejiskří), ale především díky zajímavě pojaté architektuře. Ovšem, jak už se v posledních letech stalo zvykem, zářivý (tentokrát ve všech smyslech toho slova) skrývá ten nejprostší příběh, co známe pouze lehce líznutý severskou mytologií. Budu-li Thora brát výhradně jako reklamu na Avengers, musím přiznat, že úplně zklamaný nejsem (ale to snad můžu říct i o reklamě na Niveu), má-li jít o seriózní režisérský počin, nijak zvlášť mě nenadchnul. ()

netWoor

Američani si s bájemi a historií obyčejně příliš hlavu nelámou. Tady šli ale ještě dál a z mytologie si vypůjčili jen pár jmen. A kladivo. Jinak to s dávnověkem nemá nic společného. Ano, pokoukání na jiné světy je zážitek, ale jakmile se děj přenese na Zemi, jde spíše o parodii akčňáku a to vlastně ve všem, od dementní fantastický čtyrky (nebo kolik je těch kladasů), přes agenty a jejich tragický souboje s Thorem v igelitovým bludišti a ... atd.. Opravdu nechápu, proč z Bifrostu udělali sci-fi technický zařízení ovládaný mečem a vůbec nejujetější je Lokiho robot. No co ten tam dělá? Kdyby vypustil Fenrira, alespoň by to bylo mytologický. No nic. Pominu dementní děj (bohové neumírají stářím) a ujeté dialogy a stejně jako asi všichni ostatní konstatuju ... hezký efekty ... tři hvězdy jsou přísný, ale čtyry dát nechci neboť severskou mytologii mam opravdu rád a todle mě hodně zklamalo ... ()

Henry Morgan

Omlouvám se všem ortodoxním zastáncům jakéhokoliv, byť sebedebilnějšího fantasy neboť Thor rozhodně do této škatulky patří. Byl by to hezký, romantický film o dvou krásných, sexy lidech, kteří představují dokonalé hollywoodské standardy, nicméně začátek a konec v jiné galaxii, či Asghard chcete-li, je dle mého naprostým znevážením, degradací a totálním úpadkem a co hůř-ani ne tak estetickou podívanou s vybroušenými barvami. To jeho bumerangoidní kladivo a parta přátel, neandrtálců, je taky směšná. Snad jen Loki je od pohledu svině, ale herecky se taky moc nepředvedl....asi jako většina herců. Dobře zahrála snad jen N.Portman(průměrně, takže zvedla průměr) a Hopkins, který ovšem 70% filmu spal. No co říct. Nedělní odpoledne je plné nudy, pustíme si místo vražd v midsomeru Thora. Tak asi tak. Jinak ta hvězda je za docela vtipné, i když až trapně okaté odkazy na Ironmana. ()

Lovec prasat

Branagh zajišťuje, aby tento patos byl opravdu pořádně patetický. Chris Hemsworth, krom toho, že je pořádná blonďatá korba a zbroj s pláštěm i role severského válečníka mu tudíž sedí, umí rovněž hrát a to jak v roli prchlivého reka, tak v civilnějších polohách. Hiddleston je prvotřídní divadelník a jako takový je přesně na svém místě. Proměna Lokiho je dokonale uvěřitelná, správně osudová. "Fantastickou čtyřku" pak uzavírá Anthony Hopkins. Ten je jednak brilantním hercem, ale hlavně mu člověk jak věří zkušenost, moudrost a rozvážnost, ale také vnímá, že v něm je hluboko divoké planoucí srdce. Celý článek zde. ()

bakeero

Zážitek z tohohle filmu bych asi připodobnil k zážitku z Iron-Mana, i když ten byl pořád o kus lepší. Ale i tady je hlavní hrdina sympaťák a nějak se mi začíná zamlouvat i Natalie... :-)) ()

Deftie

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden narcistický, namyslený syn veľkého kráľa. Sám sa mal stať kráľom, ale jeho braček mu len tak pre srandu králikov zmaril korunováciu a ego nášho hrdinu mu nedovolilo ustúpiť, pokašľal zopár vecí, tak ho starý, múdry kráľ poslal do sveta na skusy. Tam stretol krásnu mladú dievčinu a za dva dni náš hrdina našiel svoje veľké srdce a múdrosť, ktorú v sebe vždy mal, len bola ukrytá. Braček vyznel ako úplný hlupák a múdrosť starého kráľa sa opäť preukázala. Máte pocit, že ste čítali anotáciu k nejakej tej staršej československej rozprávke? Bohužiaľ, podobnosť je viac ako zrejmá a aj keď mám rada staré príbehy, ktoré nám televízie ponúkajú cez sviatky, nech si oprášime romantické predstavy o láske a víťazstve dobra nad zlom, ale v americkom veľkofilme, kde bolo natlačených ani neviem koľko miliónov bubáčikov, tak to veru nevyhľadávam. ()

Lorge

Co se mě na filmu líbí, je to , že oproti Iron Manovi, X-Menům, Spider-Manovi (ano, má ve jméně pomlčku!) atd. se film neodehrává ve velkoměstě, přecpaném lidmi, auty, hrdiny, superhrdiny, záporáky, superzáporáky, a těmi nejhoršími - podomními prodavači biblí... Ne, tam Thora nepotkáte. Potkáte ho v maloměstě, které má padesát obyvatel i se psy, jediným majitelem pickupu je důchodce Stan Lee, a když na střechu jedné z nejvyšších budov posadíte dva agenty S.H.I.E.L.D.u nevšimne si jich jedině slepý. :-) ()

gulama

Je to úžasný film. Ani chvilku jsem se nenudila. Jsem nadšená kostýmy, jen z Thorova kladiva jsem nešťastná… Jak proboha živého, mohli z nejnebezpečnější a nejmocnější zbraně severské mytologie udělat paličku na maso?! Nic vytknout nemůžu ani efektům. Moje hodnocení: 5 hvězdiček. ()

Nekroskop

Velice milé překvapení. Čekal jsem "tvrdou komixárnu", navíc v duchu filmu Flash Gordon, ale on to je příjemný film, který odsýpá a vůbec nepůsobí hloupě. ()

E lan

Hezká pohádka na rozhraní *** a ****. Trochu slabší hlavní představitel nahrazen povedenými hereckými výkony Portmanové a Hopkinse. Triky se zadařily a scénář není rozhodně k zahození, ba co víc, některé zvraty a relativně nejasné dobro a zlo skutečně po celou délku filmu obstojně baví. ()

Baron Noktur

Tento film sa zastavil tak na pol ceste. Originálne vtipy sa miešajú s lacnými efektami a výpravou, čomu všetkému "kraľuje" stupídny príbeh. Je to vlastne smiešny film, ale pozerá sa naň dobre. :) ()

marusaj

Ano, bavil jsem se. Ale. Chris Hemsworth jasně - supr. Ale. Dialogy, motivace, akce funguje, ale všeho je nějak málo, je to chudé - až divadelní (byl to Branaghův záměr?), nabouchanci z Asgaardu jsou na zemi za trapáky, celý americký venkov je tak nějak WTF a i Natalie a Stellan jakoby nevěděli, co v tomhle příběhu dělají. Samozřejmě potěší velká spousta věcí.. ale chudost celého konceptu je nějak přebije. Dobré, ale trošku trpké. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)