Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

TheMaker

Konzumní dílko, které má přinést velký prachy, nic víc. Akce si moc neužijete, v jedné scéně vybouchne pár aut a to je tak asi vše. Thor je sice sympaťák, ale co naplat, když film působí neuvěřitelně vykonstruovaně a uměle. ()

Nathalie

Simply MARVELlous. Hammeroid od pana Shakespeara přichází: v temném Arsgardu ho zdobí mytologické kořeny, freudovské motivy, vášeň a zrada, mezi pozemskými červy hází falickým symbolem a hláškami. Branagh famózně kočíruje oba světy, zdatně mu v tom pomáhá vyrýsovaný endomorf Hemsworth, nadšená astrofyzička s étosem roztleskávačky Natalie Portman a především můj největší oblíbenec, agent Coulson ze S.H.I.E.L.D.U. , který má marvelácké superhrdiny jako obzvlášť zrůdnou mateřskou školku:) ()

Dever

Začiatok filmu je neskutočná audio-vizuálna pecka, samozrejme celý film sa nesie v ohromnej vizuálnej slasti, ale začiatok filmu obzvlášť. Pri takto naloženej Akčnej Fantasy človek ani nevníma veľkú dĺžku filmu, ktorá je pri takomto filme ešte aj krátka. Videl som to v kine 100%................... Soundtrack Patrick Doyle: 1. Chasing the Storm ,2. Prologue ,3. Sons of Odin ,4. A New King ,5. Ride to Observatory ,6. To Jotunheim ,7. Laufey ,8. Frost Giant Battle ,9. Banishment ,10. Crisis In Asgard ,11. Odin Confesses ,12. Hammer Found ,13. Urgent Matter ,14. The Compound ,15. Loki's Lie ,16. My Bastard Son ,17. Science and Magic ,18. The Destroyer ,19. Forgive Me ,20. Thor Kills the Destroyer ,21. Brothers Fight ,22. Can You See Jane? ,23. Earth To Asgard ()

novoten

Dám všechno na světě za jeden výlet do Asgardu. To, co kamera (a zvláštní efekty) ve spojení s epickým soundtrackem předvádí ve výpravnosti, převyšuje všechno, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl a každý záběr ukazující mi kousek Thorovy domoviny téměř dojímá svou velkolepostí. Branaghovi nakonec vyšlo všechno, na co jen sáhl. Herci se sešli bez výjimky skvělí (trochu překvapivě vládne Tom Hiddleston), dramatická linka kraleviců nedá vydechnout, akce jakbysmet a romantický podtext najednou není jenom podtext. Zkrátka uchvacující komiksová adaptace, která dost zrádnou látku představuje v sebejistém marveláckém světle a chuť na Avengers stupňuje na těžko udýchatelné maximum. ()

tron

„Tvoji predkovia tomu hovorili kúzla. Ty tomu hovoríš veda. Pochádzam zo sveta, v ktorom je to niečo medzi tým.“ Branaghovho FRANKENSTEINA zbožňujem, ale i tak je prepracovaná robustná vízia, ktorú v THOROVI tento slávny a vo svete veľmi uznávaný divadelník a shakespearovec ponúka, prekvapivo vizionárska. Cítil som sa ako chlapec, ktorý bez dychu čučí na televízor a úplne zabudol nielen na školu, ale aj jedenie a pitie. Je to vtipné, milé, ale i dojímavé (priznávam, pár krát som mal slzy na krajíčku), vzrušujúco mytologické a vizuálne odvážne, až mierne inovujúce. Neviem, či ma viac bavili triky, akčné scény, dialógy, postavy, vzťahy, príbeh, zvraty alebo masívne prepojenie s pripravovanými THE AVENGERS (Nick Fury, agent Coulson, lukostrelec Hawkeye, obrovský priestor pre agentúru S.H.I.E.L.D.). Super, palec hore, príjemne strávený čas. Branagh to natrel. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org. ()

B!shop

Popravde moc nechapu ty kydy o komiksu podle Shakespeara a podobne, jasne, reziroval to Branagh a co jako. Me to prislo jako normalni, kvalitni komiksovej film. Postavy proste nejsou nejak extremne propracovany, ale ani to nevadi, aspon film nikde moc nedrhne. I kdyz, prostredni cast je precejen zbytecne moc ukecana na ukor akce, obzvlast po vyzivnym zacatku to trochu zamrzi. Jasne, jsou tu kvalitni herci, ktery to utahnou a film tak ani minutu nenudi, ale vic akce tu rozhodne bejt mohlo. Prekvapil me Hermsworth, kterej vypada, ze by se hodil leda tak do Pobrezni hlidky a ve vysledku to je namakanej borec a zaroven velkej sympatak, kterej solidne hraje a akci zvlada bez problemu. Navic obstoji i v nejaky ty odlehcenejsi scene, kterejch tu je prekvapive dost. Jinak akce, s tou Branagh prekvapil, ta je fakt povedena, obzvlast ve spojeni s paradnima trikama a dokonalou vizualni strankou, obzvlast, co se tyce Asgardu. Celkove proste po vsech strankach povedenej komiksovej film, ale na druhou stranu, ne nic super vyjimecnyho, proto jen lepsi 4*. ()

dO_od

// Mix fantasy a sci-fi s komiksovým základem, dobrým obsazením (Natalie Portman, Anthony Hopkins, Idris Elba a další..) a výtečnou režií K. Brannagha - líbí se mi to, ale Thor zkrátka není Iron Man natož Tony Stark a já se tu tentokrát neměl moc čeho chytat. Ve finále se přikláním ke 3* a na druhý pokus to snad s režisérem Game of Thrones u kormidla výjde lépe. ()

Slasher

IRON MAN, CAPTAIN AMERICA a do třetice THOR - tři kvalitní marvelovky, které se teď můžou nejen rozvíjet v série, ale i spojit své síly v supertýmovku AVENGERS. Co víc si mohl fanoušek přát... Co se tedy THORa týče, nemám výhrad. Zábavné, svěží, hezké (fantaskní svět Asgard) a Hemsworth je největší komiksový sympaťák od úsvitu Downeyho Starka. Nečekal jsem, že ta skandinávská mytologie po americku dopadne tak solidně. 8/10. (Člověk se sice neubrání pocitu, že by tyhle filmy chtěl mít temnější a krvavější, ale chápu a respektuju, že to má být kids-friendly.) ()

emma53

Je vidět, že stárnu, nějak mi to v těch výšinách nebo v jiných sférách tolik nebralo jako tady na té naší malé zemičce se zelenou trávou a modrou oblohou se sluníčkem. Nebo to zrovna nebyl ten pravý šálek kávy...……….nicméně na Chrise se dá dívat, to zase jooo…... ()

Jara.Cimrman.jr

Thora považuji za splněný sen všech astrofyziček, které nad Hubbleovým teleskopem po nocích sní o tom, že do jejich postelí červími dírami proniknou úžasní svalovci s velkými kladivy. Já tedy astrofyzičkou kupodivu nejsem a můj vercajk již má svou panovnici, ale předložený pohled na fungování tohoto světa shledávám velmi zajímavým. ()

EdaS

Thor je fajn, ale 3D je fakt zbytečný, stejně jako dabing. Z drobností mě potěšilo hádání, jestli jsem opravdu viděl Jeremyho Rennera, Rene Russo v malé roličce hrdinovy matky a taky Foo Fighters a jejich Walk ve scéně v hospodě a poté v závěrečných titulcích. Mně prostě stačí někdy málo. P.S. S dvouletým odstupem ještě příjemnějši zážitek než v kině a těšení se na dvojku. ()

Pethushka

Proč dabing???? Krásná pohádka, které se povedlo detailně probarvit oba dva světy (podle Thora říše). Malinko mi vadilo, že Thor všechno znal. Nadruhou stranu mimozemšťanů, kteří se diví automobilu už tu bylo dost. Rozesmála mě scéna, kdy Thor vejde do Pet centra a praví: "Dejte mi koně". Film má zajisté více kladů než záporů, ale do plného počtu mi ještě něco málo chybí. 3D naprosto zbytečně. ()

xxmartinxx

Obrovské překvapení. Měl bych přestat mít předsudky vůči filmům, které v trailerech a na plakátech vypadají blbě? Tohle je komiksárna, jak se patří. Nenáročná, pohodová, vtipná... zábavná. ()

Skejpr

Obavy ze stylizace se díky bohu rozplynuly prakticky okamžitě a to, co se v ukázkách jevilo být gay papundeklem se ve finále přetransformovalo ve skutečně hmotný fantasy svět. Nic to ale nemění na tom, že Thor je víc, než cokoliv jiného nezávadná blbinka, která se zdá být velkolepá, ale z půlky se odehrává na greenu a z půlky na písku, která mě bavila (především proto, že se nebere vážně a dělá si srandu sama ze sebe) ale po skončení z ní nezůstalo nic, než naprosto bad ass Idris Elba a pár filmařsky velmi zajímavých momentů, které byly originální, nové a pro mě působivé, ale netrvaly dostatečně dlouho, aby mě posadily na prdel... ()

Traffic

Jestli Thor něco tematizuje, tak vzájemné nepochopení panující mezi nadpřirozeným světem bohů a karteziánsko-newtonovským modelem vědy, který cokoli spirituální patologizuje a zavrhuje jako nehodné seriózního zkoumání. Ve středu tohoto konfliktu tak stojí postava samotného Thora, se kterým je na Zemi nakládáno buď jako s bláznem nebo se ho, a posléze i další mytické figury, snaží lidé zařadit do nějakého známého popkulturního rámce, a jeho kladivo, které je v jednu chvíli naprosto nesmyslně označeno za družici a je kolem něj vybudována velice komplexní sestava nejrůznějších kamer, čidel, lešení a bůhvíčehoještě, mající za úkol jej nějakým způsobem analyzovat. Samozřejmě se tyhle snahy uchopit něco mytického technikou ukazují jako neproduktivní a směšné, stejně jako jakýkoli pokus racionalizovat cokoli božského. Odpovědí nakonec je, že vědu musí v klíčových otázkách zastoupit, jakožto ultimátní tvůrčí síla, láska, což je samo o sobě hezké, jen kdyby to ale v tomhle filmu všechno nestálo na těch nejotřepanějších žánrových klišé a nevěrohodných vnitřních proměnách hrdinů. Je mi jasné, že Thor je v jádru především pohádkou o dospívání jednoho kluka, ale kdybych měl dětem něco v tomto duchu vybrat, mnohem mnohem radši bych zvolil třeba disneyácké Tangled, které dle mého názoru po všech stránkách funguje lépe (přestože tohle srovnání není úplně fér). ()

flanker.27 odpad!

Tohle nejde oznámit šetrně. Jistě nikomu z vás neuniklo, že v poslední době nás Hollywood zásobuje výplachy a prefabrikovanými scénáři, které si vypůjčí tu onde, tu tamle, ale ve své podstatě jde o stále stejnou sbírku pitomostí, otravných postav a výcucy všech možných námětů, ze kterých po hollywoodské kastraci zbude jen pár slov zasazených do naprosto mimózní zpotvořeniny původního zdroje, ať už jde o např. mytologii řeckou (Titáni) nebo severskou. Víte, z čeho je mi u Thora na blití? Kvůli čemu mám hroznou chuť zlikvidovat všechny existující kopie vč. scénáře? Kvůli všemu! Tak je to. Ale vůbec nejvíc kvuli tomu debilnímu komixovýmu základu, kterej se švitořivým optimismem Asgard předstvuje jako futuristickou verzi Vegas a asgardský pantheon zabydlí jakousi třepetalkou, černošským Heimdallem, jakýmsi Asiatem a Thor sám je nesnesitelný pošuk. A to papundeklový brnění, co by patřilo někam do Power Rangers, tam dělá co? Plus přemíra pseudovědeckejch hovadin a Natálka v nejotravnější roli přechytralý vědkyně, co všechno ví a do všeho kecá. Jestli se sebou něco neudělá - ehm, tu Rimmerovu poznámku o bradavkách radši vynechám. No, a hned se tu dá dýchat. Nevím jak vám, ale mně se dost ulevilo. Děkuji za vaše příspěvky. Nashle při příští kritice, pánové a dámy. Tak, trpaslíkovský úvod a stať máme za sebou, takže na závěr jen že nechápu, proč Branagh stál zrovna o tohle a že i novej Conan je v porovnání s tímhle snesitelný film. Možná to není nejstupidnější film svýho typu (tam zatím neohroženě trůněj Transformeři), ale mám prostě severskou mytologii příliš rád, než abych se klidně díval, co s ní filmařský mlýnek na myšlení provedl. Když vidím tohle hollywoodský znásilňování všeho, upomínám se na nedávnou kampaň Přečtěte si to dřív než Hollywood. ()

Morien odpad!

K čemu je rozkošný záporáček, když nemá čemu vzdorovat. K čemu je drahoušek Stellan, když se může jen opile rozzářit. ()

gudaulin

Viz Radek99. Možná je mé zklamání způsobené přílišným očekáváním na základě slušných až nadšených ohlasů, ale i když jsem čekal jenom oddechový letní blockbuster, překvapilo mě, jak moc je to myšlenkově mělké a snadno zapomenutelné. Jediným kladem je nadhled Kennetha Branagha, který si moc dobře uvědomoval, jakou stupiditu točí, a nebral se moc vážně. Na druhou stranu toho žánrového balastu a patosu je tam na můj vkus příliš. Opravdu jsem nečekal, že se mi víc budou líbit Snyderovi Strážci... Celkový dojem: 40 %, a to ještě směrem k plusu ovlivnila mé rozhodování půvabná Natalie Portman. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)