Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

djbarrel

Z hlediska příběhu se jedná o dost šablonovitou story, herecké výkony jsou v pořádku, ale nijak nevyčnívají z průměru. Charaktery a schopnosti postav byli taky celkem nevyužity, nicméně, efekty a jejich podání je špičkové a člověk i když ví že tohle už stokrát viděl se může do příběhu správně zažrat a o to asi jde. 73 % ()

gidziga

Tento film má ďaleko k dokonalosti, všeličo by sa mu dalo vytknúť a možno ho ani neodráža tunajšie hodnotenie ani hodnotenie na iných stránkach, ale ... väčšina ho považovala za takú príjemnú a sympatickú zábavu, že nikomu z nich asi neuškodilo hodiť tam tie 4 hviezdy a ja sa k tomuto stanovisku prikláňam tiež a nehanbím sa pridať ešte tú hviezdu navyše. Možno bol scenár prihlúply a príbeh nekomplexný, no sympatie voči hereckým výkonom, snaha Kennetha niečo z toho scenára predsa len vykresať a podľa mňa krásny soundtrack mi nedovolí film kritizovať. ()

spacemaster

Překvapení v podobě Thora se ukázalo být nakonec stejně příjemné jak mi popisovali známí, kteří film viděli přede mnou. Thor je bůh jak má být (na Chucka Norrise nemá, ale stejně...) a jeho zjevení mezi lidma, kdy mu nikdo nevěří a mají ho jen za vyšinutého fešáka (Natálka :D) mě dostalo. A pak samozřejmě parádní scéna je když na Zem přijde Destroyer a týpek se ptá: Is that one of Stark's? I don't know. That guy never tells me anything. Připouštím, že to občas trochu pokulhává a scénář mohl být lepší, ale epický Asgard, bitva v Jotunheimu i třeba když Thorovy spolubojovníci přijdou na Zem za Thorem to vynahrazuje všechny chyby, které se snad ve filmu vyskytly. ()

Prochy84

Konfrontace poloboha s dnešním světem vyšla ve výsledku vtipně. Zbytečné se mi jevilo nastínění jednotlivých světů, kdy mi připadalo, že spíše než fantasy sleduji ubohý pokus zabrousit do sci-fi, což musel nejeden fanda Star Treku obrečet. Průměrná pohádka pro dospělé s přestřelenými efekty. ()

Lubakus

Iron Man rutina. Hulk... bože , co jen o tom průseru napsat. CAP? J.J. ať hnije v pekle. Konečně někdo našel cestu a udělal parádního Avengera. Kenneth se v tom prostě neztratil. A já zvedám oba palce. ()

dud

Velice, velice příjemný popkornový akčňák, plný humoru - vlastně je ho tam tolik, že by klidně mezi "Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy" mohlo být zařazeno i heslo "Komedie". U blockbusteru tohoto typu samozřejmě počítejte s nějakou tou romantickou scénou, dramatickými proslovy a product placementem, a pokud přežijete i přemíru užívání "dutch angles", jistě si tento článek do skládačky The Avengers užijete. PS: Nevypínejte film, či neodcházejte z kina příliš brzo, po titulkách přijde malý teaser. ()

DonBraso

Od Branagha jsem tohle vůbec nečekal a je vidět,že dostal hodně prachů na to,aby natočil svoji dobrodužnout pouť s fantasy elixírem o dvouch nesmířitelných protivnících.Nakonec z toho byla love story,která byla i dobře natočená,ale na tenhle způsob filmu,se to tak moc nehodilo.Bitvy byly dvě,když vemu tu první,která namlsala všechny a hnedka nás zavedla do krásných prostředí,kde grafici zamakali,jenom to bylo opuštěný a lid žádný,tak planeta byla,herci byly,ale aby to byl tak výborný film,tomu chybělo něco o malinko více.Ten konec za titulkama byl stejnak dobrý tah :) ()

Aywes

No dobře uznávám, že efekty jsou krásné.Dokonce říše Asgard je skvěle udělaná.I Odin je výborně zahraný Anthony Hopkinsem.Do role naprosto sedí.Jen proboha co to udělali s Thorovou vizáží?Chris hernsworth do role absolutně nesedí kdo ho krucinál vybral?To si vážně ukázali na toho pinďu a řekl si "ano tak to je náš Thor.Neohrožený bůh hromu" a zatvářily se, že udělali skvělou věc?Když ale pominu, že to tak trochu vybočuje podle comixu a souboje jsou, jak už u dnešních filmů bývá, naprosto hrozné tak je to zábavný film.Musím přiznat, že jsem se nenudil.Pořád se něco dělo a to je hlavní tahák filmu.Je zábavný a o to přeci jde ne?Nedoporučuji fandům comixu. ()

White-Man

Rozhodně velké překvapení. Od tohoto snímku jsem nečekal tolik, kolik jsem nakonec dostal. Navíc ty překrásné matte painting scény… Pár chybek se ovšem najde a některé „american hero“ scény si autoři mohli odpustit. ()

situs

Klobouk dolů před Branaghem. Dokážu si představit x zůsobů jakými tenhle námět odepsat. Thor je z Marveláckého univerza, respektive z Avengers, jeden z nejhůře uchopitelných hrdinů. Látka svádí k určité infantilnosti až pohádkovosti a je těžké ponechat ji její "vážnost". To se Branaghovi podařilo na jedničku, přičemž zvládnul i akční složku a ukočírovat výborné herecké výkony. Jako třešnička na dortu je film občas prošpikován chytrým humorem, který výborný výsledný dojem jen umocňuje. ()

KERUOCOK

To myslíte opravdu vážně Kennethe?? kýč a trapnost bohužel z tohoto "snímku" stříká na všechny strany... děj by nezaujal už ani mého synovce, kterému ještě před rokem stačilo, že se to hýbe a pěkně to hraje.... Čekal jsem od toho daleko víc a jediné za co jsem hvězdu dal, jsou filmové efekty a pár trefných hlášek... pokud jste fanda komiksáků, tak se raději poohlídněte jinde... ()

matufran

Taková směska, sci-fi a komedie. Tento film mě osobně velmi pobavil a vůbec nenudil. Má příběh, má humor a velmi se mi líbili vizuální efekty. ()

x_ander

Thor je příjemný filmek, nic víc a nic míň. Jako v klasickém superhrdinském origin filmu jde spíš o povinné představení světa a postav, ale od dvojky už očekávám ultimátní nářez. Tentokrát solidních 70%. ()

virtual_Boy

Mám rád fantasy a na tento film jsem se těšil půl roku. Myšlenka je dobrá. Bohužel to je na celém filmu jediné dobré. Nemám slov. Naprosto posranej námět. ()

Matamoroz

Děj nic moc, vizuální stránka mě také neoslnila. Kostýmy působí strašně napucovaně a to až do té míry, že vypadají lacině. Nicméně natočit film o severských bozích je dobrý nápad, ale chtělo by se toho tématu zhostit s větší noblesou a uměleckým citem... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)