Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Hugo01

První film od Marvel Studios, který jsem viděl a díky němu jsem se stal jejich zarytým fanouškem. O Chrisi Hemsworthovi jsem nikdy předtím neslyšel, ale jeho charizma spolu s jeho hlubokým hlasem se na Thora neskutečně hodí, ačkoliv podle mytologie by měl být spíš zarostlý, protože v Asgardu nejspíš žiletky neznají...100% ()

Mythago odpad!

Anthony Hopkins se zřejmě po filmu Obřad skutečně střetl s ďáblem, protože jinak si jeho přítomnost v téhle hollywoodské "severské" (i když někdy mi z toho skutečně běhal mráz po zádech) spatlanině vysvětlit nedokážu. Místy jsem se doslova topil ve vlnách útočícího nevkusu a místy jsem div nevybuchoval smíchy. Nejhorší je ovšem, že celé to má základ v severské mytologii (kterou mám poměrně rád), ačkoliv toto tvrzení musí každému soudnému člověku připadat velice nedůvěryhodné. Kam jsme se to dostali, když je někdo schopný - a hlavně ochotný - strčit do něčeho podobného tolik peněz a lidi na to chodí v takovém množství, že se studiu ty peníze ještě mnohonásobně vrátí. ()

Andrew78

Komiksový bůh s kladivem mohl dopadnout hodně směšně a absurdně, ale naštěstí ho potkal přesně pravý opak. Vděčit za to může určitě mnoha faktorům, ale je to právě hamletovská režie Kennetha Branagha, která z filmu dělá vážně pojatou fantasy se silnými postavami, vyváženým příběhem, úchvatným vizuálem a skvěle utnutou romantickou linkou v samotném závěru. Velkou zásluhu na výsledném dojmu má bezpochyby i sympatické a strhující obsazení, ať už jde o Chrise Hemswortha, Natalie Portman, Kat Dennings nebo Toma Hiddlestona. Sice asi nikdy nepochopím, jak mohlo tehdy nezkušené studio Marvel přemluvit právě Kennetha Branagha k tak riskantnímu projektu, ale ať už to bylo jakkoliv, domnívám se, že bez něj by první Thorovo dobrodružství nebylo ani z poloviny tak dobré, jaké díky němu je. ()

Darth_AK

Mno (komentář obsahuje spoilery), Thor číslo 1. Vlastně jde jen o to, popsat kdo je ten chlap, co se objeví ve finálních Avengerech. Ale proč to taky neudělat pěkně dlouhý a plný známých jmen, aby se na tom vyrýžovaly prachy, když už nic? No bodejť by ne. Narozdíl od ostatních jsem neposkvrněn komiksovou předlohou, tudíž hodnotím prostě jen to co jsem viděl. A co jsem viděl? Vlastně souboj dvou bratrů a dohled jejich otce, do toho bylo zamotaných pár dalších herců. Chris i Tomášek (Thor a Loki) předvedli dobrý výkon, byť Chris je holt větší sympaťák, což zase seděl Tom k Lokimu jako ke slizounovi. Tonda Hopkins jak Odin byl asi nejlepším z celého osazenstva a jeho hlas i zjev dodávaly částem na Asgardu velikou důstojnost. Celkově vyhoštění Thora na Zemi byl zajímavý náměť, ale celý film mi přišel poněkud uměle vykonstruovaný bez snahy o nějáký hlubší požitek (hlubším požitkem nemyslím Natalii Portman, byť by se o tom dalo debatovat)-prostě obyčejná popcornovka, s PRŮMĚRNÝM množstvím akčních scén-přičemž ta na Zemi s Ničitelem nebyla nic moc. Ale na lehce podprůměrné 4* to stačí. Osazenstvo hraje dobře a je sympatické, některé akce jsou taky dobré a obzvláště některé vtípky ("Chci koně") opravdu stály za to. Mírně podprůměrné 4*. Edit: 4 měsíce fuč a skoro nic si napamatuji. Snižuji o 1*. ()

Luksa

Souhlasím s tím, že Thor je prima. Severská mytologie, byť samozřejmě notně upravena pro potřeby amerického komiksu, je mi bližší než chlápci v robotickém obleku nebo zmutovaní vědci. Asgard a země obrů jsou výtvarně hodně zajímavé, ikdyž místy mi přišly přespříliš digitální. Hodně se mi líbila osudovost, dialogy mezi všeotcem a dvěma jeho syny, a herecké výkony, jež jsou na komiksový film naprosto skvělé (hlavně Loki v podání Toma Hiddlestona!). Naproti tomu na Zemi se z filmu místy stává zdařilá hláškovací komedie ("Chci koně!"). Už se těším na dvojku, doufám že se o ní postará stejný tým. 85% ()

Maynard.

Rychle, rychle, rychle o tom něco napsat, než dočista zapomenu o čem a jaký to vlastně bylo... Po dlouhý době opět návštěva 3D kina, definitivně sem se utvrdil v tom, že až budou nějaký další očekávaný filmy, tak vyměním formát za 2D. Je to kvůli pestrosti a výraznosti barev, který prostě v Cinestaru v HK s nasazením brejlí opadnou tak o 1/3. A teď už k Thórovi. 3D pocit sem měl pouze na 5 minut a to bylo při závěrečných titulcích, které se ovšem velice zdařily. Jinak je to film spíš tak pro 10ti letý kluky, který toužej po mezigalaktickém dobrodružství něco ve stylu Hvězdná brána, Excalibur, Terminátor, Tron, Iron man s tím že ze všech tědlech filmů si uber tak 50% dolů. Páč Thor je čistě jen nastrojený film, který kopíruje, vykrádá a do Světa filmu nepřináší vůbec nic novýho. I když vlastně jo a to hlavního hrdinu, který by se jendou mohl stát takovým tím ženským ideálem muže (něco jako Brad Pitt, ale taky tak o půlku šerednější, hloupější, za to ale svalnatější). Cestou z Kina už sem zapomínal o čem to celý bylo, což mě na filmech vadí, takže by se dalo říct, že jsem nespokojen...Uf, stihnul sem to :o) ()

Chater

Tak trochu pro děti :o) kladně hodnotím efekty, mytologii/prostředí a humor. Na mě trochu moc přeslazené a role Natálky jako vědkyně, je spíše úsměvná, stejně jako většina kostýmů :o) ()

-Victor-

V poslední době plujeme na vlně komiksových zpracování, což je jedině dobře. Nový přírůstek do rodiny - Thor se ukazuje v dobré formě a případné fanoušky jistě neurazí. Samotný příběh je lehce předvídatelný, což však zachraňuje svým šarmem a smyslem pro humor Chris Hemsworth. Akce je slušná, ale stejně se člověk po odchodu z kina nevyhne otázce, zda-li to nechtělo v něčem přidat. Anthony Hopkins ve filmu hraje, ale jeho samotná přítomnost doopravdy na čtyři hvězdičky nestačí. Temný rytíř prostě nastavil laťku komiksových předělávek a je nutné to brát v potaz. Avengers na sebe nenechají dlouho čekat a uvidíme, jestli Strážce Gothamu někdo z nich překoná. ()

BMAJTZ

Dobře, není to vyloženě průser, ale vyšlo z toho přesně to co jsem očekával. Film, který je třeba vidět, aby člověk pochopil mytologii Thorova světa. Nic víc nic miň, mě osobně to moc nenadchlo a víc než jednu projekci si to u mě asi nezaslouží. Samotný příběh mi přišel málo uvěřitelný. Na začátku fandíte spíše Lokimu, protože ten se z dvojice bratrů chová rozhodně rozumněji a jde ve šlépějích svého otce. Thor se chová jako nevychovaný arogantní spratek, který si prostě zasloužil to co si zasloužil. Po 3 dnech na Zemi naprosto změní celou filosofii a stane se z něj dobrodinec aniž by k tomu dostal sebemenší důvod. Loajalitu jeho Asgardských přátel jsem taky nějak nepochytil a vůbec to v co se vyvinul celkový děj mi nedávalo smysl. Loki jako padouch nebyl až tak velký padouch, Thor jako hrdina má naprosto divný charakter. Děj a vůbec všechno nedává moc smysl. Jsem si vědom toho, že filmy z Marvel universa nestaví na takové reálnosti jako komiksy DC universa, ale tohle bylo prostě moc. I přes tuto premisu jde totiž o klasický hrdinský snímek jako z 80. lech, nějaké motivy se moc neřeší a příběhově je to prostě lineární. Vykreslení postav, které nám bylo nabídnuto v Iron Manovi, nebo dokonce v Hulkovi prostě chybí. A abych byl úplně upřímný jde o první film z tohoto universa, který se již zcela zaměřuje na děj který nastane v Avangers. Ve filmu se od samého začátku objevují agenti S.H.I.E.L.D. což bylo doposud nevídané a samotní hrdinové film dokázali prostě utáhnout sami bez nějakých zbytečných berliček. Smutné na tom je i to, že tito agenti do značné míry oživují celý film a nebýt jich bylo by zde spousta hluchých míst. Co je ale ještě smutnější je asi minutové cameo hrdiny Hawkeye, kterého znám sice jenom okrajově, ale jeho postava lučišníka ve mě vzbudila mnohem větší zájem než nějaký Thor který dostal bezmála dvě hodiny. Na závěr bych řekl jedno, na komixové filmy koukám poměrně rád, ale s Thorem jsem měl vždycky tak nějak potíž. Samotná postava mě vůbec nezaujala a metrosexuální vizáž hrdiny v tomhle filmu tomu moc nepřidala. Celá jeho historie mi přijde ujetá (prostě fantasy kouzelná bytost je na mě trochu moc) a propojení s racionálně vysvětlenými hrdiny jako je Iron Man mi jednoduše nedává smysl. Věřím však v jedno a to, že filmy o hrdinech jako je Capitan America, Hawkeye a dokonce i Ant Man (i když ten je taky divný) budou přeci jenom o něco lepší a dokonce věřím tomu filmu Avangers, ale to se ještě uvidí. Každopádně k pochopení universa je shlédnutí nejspíš nezbytné (pokud nečtete komixy) bohužel si dovolím tvrdit, že v případě Iron Mana si dopřejete vícero projekcí, v případě Thora už bych to tak rozhodně neviděl. Mimochodem po přečtení recenze jsem si uvědomi, že jsem nezmínil herecké výkony a ani práci odvedenou na snímku. Dovolím si to shrnout do jedné věty, v dnešní době jde jednoznačně o rutinní výkony ať už před kamerou či za ní. ()

mohamedsfinger

Tenhle film je další velmi příjemnou oddechovkou, z níž ale moho být vymačkáno mnohem více, ale k tomu by musela bát použita delší stopáž, což asi nepřipadalo v úvahu. Jen tak by totiž vynikly další postavy a příběh by byl ještě epičtější. Jelikož jsem od tohodle snímku nic moc nečekal, tak mě hodně překvapila příjemná režie, která připustila jen tolik akce, kolik bylo nezbytně nutné. A ani herecky není moc co vytýkat, protože jak Hemsworth, tak Stellan Skarsgard hrají a hláškují na výbornou. K tomu tu navíc máme dvě krásné herečky, z nichž byla tentokrát oslnivější ta, jaž dostala méně prostoru- Kat Dennings. Ale o maličko méně megalomanie by neškodilo, občas byla na úkor precizního zpracování. ()

Šakalík

Můj ty bóže. Tohle je typická marvelovina se vším všudy, takže nadávat na to, že se tady hyzdí jinak malebná severská mytologie, je boj s větrnými mlýny, protože takový ten komiks prostě je. To ale nic nemění na tom, že tenhle film je kýčovitý, patetický a poplatný naší době, což pohříchu nevěstí vůbec nic dobrého. Při první návštěvě Asgardu jsem schválně tipoval, kdy se nám tam objeví první Asiat (devátá minuta), potažmo první černoch (šestnáctá minuta) – politicky jsme tedy vpravdě korektní. :-) Co se samotného příběhu týče, je docela přímočarý, na nic složitého si to nehraje, ostatně proč taky. Moderní divák si vystačí s pohledným hereckým ansámblem, kterého se mu tady dostane požehnaně, a pořádnou akcí, která ve filmu také nechybí, takže si to své fanoušky určitě najde. Ke kladům filmu patří občasné vtipné momenty, třeba když – pozor SPOILER – Thor vejde do zverimexu a chce koupit koně. Když se mu dostane odpovědi, že vedou pouze kočky, psy a ptáky, řekne: „Tak mi dejte takového, na kterém se dá jezdit.“ :-) Nejosobitější postavou snímku překvapivě není Thor, ale úhlavní Odinův nepřítel Laufey, jehož mrazivá image v kombinaci se zlověstně červenýma očima je úchvatná a jakmile jsem ho poprvé spatřil, bylo hned jasno, komu budu fandit. :-) Na závěr ještě krátká poznámka k učinkování Natalie Portman – ona je prostě kouzelná za všech okolností, ale možná by si před výběrem role mohla přečíst scénář. Na tyhle krávoviny je jí vážně škoda. ()

Looser

Škoda těch spolubojovníků, jejich role, kostými a vše ostatní je spíš k smíchu. Ale jinak ukázka jak udělat comics movie úplně jinak a přesto dobře. ()

Babous

Skvělé herecké osazenstvo, skvělé (i když moc počítačové) efekty, avšak přesto film pokulhává v ději a poměrně slabém scénáři. Ten zabíhá do superhrdinovských klišé, nepřináší nic nového, a na rozdíl od Iron mana 2 jsem se ani moc nezasmál. Navíc, zdá se mi, že se good guys a bad guys střetnou v jedné bitce a pak následuje rychle konec. Přijde mi to jako promarněná příležitost, a to je škoda. Čekal jsem od tohoto filmu víc. ()

Markussis

Velikánská škoda , říkal jsem si po zhlédnutí tohoto snímku. Začátek mě naprosto vizuálně a co se týče estetické formy uchvátil. Myslel jsem tedy, že konečně co se týče mytologie a fantasy žánru, bude toto po zfilmovaném Tolkienovi to pravé ořechové další v řadě. Bohužel jsem se až trestuhodně zmýlil. Prostředek a konec filmu jsou vystřihnuty jak z nějakého hodně laciného komiksu. Vizuální forma,byť skvělá,v tomto případě nedokázala dát filmu celistvost a tak je to pouze jaksi exibice těchto vizuálních efektů. Absence scénáře a také hlubšího smyslu dělá z tohoto počinu pouze hezký film pro malé děti, kterým snad nezkazí náladu. ()

ZkuKol

Branagh na poli epické akce obstál. Asgard si stvořil jako zesilovač shakespearových scén z panovnických dvorů a naplnil ho kvalitními herci. Příběh se též drží linek připomínajících anglického dramatika, takže Kenneth se měl možnost dostatečně vyřádit. Vizuál je povedený, i když kameru mohli taky občas narovnat, už mě bolel krk :-) Hemsworth má charisma jako bůh, takže mu Thora věříte "ohne Problem." Romantické scény v Novém Mexiku jsou asi nejslabším článkem filmu a to se Natalie snaží co může, ale když máte na romanci tři scény a cca 5 minut, bude to vypadat blbě vždycky. Jenže pak přijde Asgard, ledoví obři, Destroyer apod. a vy se zase naplno bavíte. Takže, další úspěch Marvela a doufám, že Kenneth a spol. brzo zase vezmou kladivo do ruky! Je to bůhj hromu a když mu šáhnete na kladivo, se zlou se potážete!... 80% ()

slovan1

Komiksová žánrovka opět na úrovni. Super zobrazení Asgardu. Kontrast mezi městem a hvězdnou oblohou mě fakt bral. Propletení s lidským světem jen k dobru. Místy husté hlášky. Chris Hemswort se své role zhostil skvěle a fakt sem mu to baštil. Na roli severského boha Thora se hodil jak vyšitý. Natalie Portman sympatická snad jako vždy. Hopkins se Odina zhostil taky dobře. Správný záporak a ledoví obři se taky povedli. Byl jsem spokojen a určitě shlédnu ještě víckrát. ()

fox171cz

Jelikož miluji filmy od Marvelu, nemohl mě tento kousek minout. Ale nebyl jsem si jistý, jestli to bude to pravé ořechové, ale oříšek se rozlouskl a hodně povedeně, což jsem nečekal. Výborné herecké obsazení s mým oblíbeným A. Hopkinsnem a dech beroucí efekty, je fakt úžasné sledovat. Co se týče příběhu, nebyl složitý, ale nebyl ani primitivní, že by jste v desáte minutě věděli jak to bude. Jedná se o další povedený Marvelacký film, u kterého jsem se dobře pobavil. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)