Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

kklepkaa

Trvalo mi celkem dlouhou dobu si najít k tomuhle seriálu cestu... dnes si doma průběžně pouštíme tenhle seriál, když nikde nic nedávaj (což je celkem často). ()

Dagoussek

Musela jsem se do seriálu nejdříve více vžít, abych zjistila, že mě to celkem baví, protože sitcomy nejsou moje srdcová záležitost. Super! ()

KASUGI

Kdysi jsem ten sitcom hrozně nenáviděl, za což mohla především Prima, která věčně dávala nesmyslné upoutávky, díky kterým seriál působil jako sračka typu Jak jsem poznal vači matku. Navíc jsem tehdy zkusil přepnout na pár dílů a zrovna se vždycky na potvoru trefil na nevtipné dialogy. Po letech jsem skrze čekání na jiný seriál byl nucen dokoukávat zbylé minuty každěho dílu a jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že hlavní hrdinové holdují filmům, seriálům, videohrám, stolním deskovým hrám, komiksům, cosplayům, zkrátka všemu, co tolik miluju. Samozřejmě i ty vztahové dialogy a vědecké balení holek je vtipné, nicméně ten plný počet dávám hlavně kvůli výše zmíněnému. Nejoblíbenější postava Leonard. ()

Jaro.Krafcik

Skvelý a zábavny seriál, teda sitcom. A naozaj som ho videl prvýkrát len teraz. Sheldon a jeho parta pobavila, nuž boli tam aj priemerne epizódy. Netrúfnem si pozrieť všetky série. Ako som už spomenul seriál je to ale veľmi dobrý. 4* ()

Ementaler86

Sheldon je postava, kterou milujete a nenávidíte zároveň, a i když vás někdy pěkně sere, zkrátka mu to musíte odpustit. Co se ostatních členů party týče, tak to jsou tak nevinní joudové, že si je snad nikdo nemůže neoblíbit. ()

Philoun1

Po 4 dílu 90%, ale mám takový tušení aby kvalita nešla rapidně dolů zdá se mi, že se něco omýlá pořád dokola. No po dalších dílech sem si ulevil kvalita se zatím drží. A po ještě dalších dílech snižuju mé hodnocení, bohužel se mi potvrdilo co sem si myslel. Ten Sheldon mě totálně vytáčí to není vtipný. ()

Molir

ROTFL - chce to znat podobne lidi nebo byt naladeny na podobne vlnove delce jako hlavni hrdinove a proste to nema chybu - pro ostatni lidi to asi pujde trosku mimo, nicmene ma to opravdu hodne silni potencial na to stat se kultovni zalezitosti - konecne CBS zase jednou vyprodukovala neco, co opravdu stoji za podivani :-) ()

Or!g!nal

Nechápů všudypřítomné srovnávání tohoto kousku s IT Crowd. Ano, nejhorší to není, ale podle mě nejdůležitější na tomto druhu seriálů jsou postavy, a ty mi tady opravdu až na Sheldona nesedli. I když je pravda, že v každém dílu se přece jen pár povedených situací najde a jako celek jde o lehce nadprůmernou zábavu, ale 91% a 10. místo v žebříčku??? to ani náhodou... UPDATE po třech letech: Jo přišel jsem tomu na chuť o něco víc, na absolutní špičku to nestačí, ale jelikož stahuju každej novej díl tak hvězdu navíc přihodim. ()

dinsdale

Nápad je to výborný, potenciál obrovský, ale výsledek se mi nějak nezdá. Není to tak zábavné, jak by mohlo být a postavy mi taky nesedí. Navíc je seriál vyloženě dělán pro mainstreamové publikum, když všechno, co Shledon vypustí z pusy, má být vtip, přitom mě leccos přijde úplně normální :P Zajímavé komentáře: Tom Riddle, Eddard ()

Luksa

Dle mého skromného názoru nejzábavnější současný sitcom, a jeden z mála, kde jsem neskončil s první sérií ani jsem žádný nový díl nevynechal. Čistě odpočinková záležitost, která je mi svým humorem a charaktery mnohem blížší než konkurenční sitcomy. Sheldon strčí Barneyho hravě do kapsy, ovšem nejzábavnější postava je stejnak Howardova matka. ()

rubik1

Absolútne dokonalý sarkastický humor ktorý môžem hltať kedykoľvek a v akýchkoľvek množstvách. Partička mladých vedcov (väčšinou trhnutých) sa usiluje o srdcia žien (a hlavne o susedku Penny) a poniektorí majú skutočne neobvyklé metódy a náviky. Priznám sa že keď som počul o tomto sitcome po prvý krát, moc som mu neveril. Ale po pozretí hneď prvého dielu som naprosto zmenil názor. Konečne je tu niečo vtipné, niečo na čom sa smejem v aritmetickom priemere asi 42,7 krát za epizódu ;) :) ()

Lenulinka

Sheldon je naprosto perfektní. Jeho genialita, snaha o "sarkasmus", všeobecná upřímnost a naproto nezapomenutelné hlášky ho dělají jedinečným. Navíc ten tón jeho hlasu nemůže nadabovat nikdo. Díl od dílu pořád lepší. ()

pugs

Dokončil som po siedmich dňoch celé dve série. A musím povedať, že komu je vzor "Dr. Sheldon Cooper", tak musí byť strašne nesympatický človek bez štipky humoru, aj keby ste to od neho žiadali. Je to v sitcome prototyp nevyvynutého človeka vyrastajúceho do génia ", ktorého nemôžete testovať na normálnych IQ testoch". Na tomto seriáli potrebuje byť človek závislý a obľúbi si každú postavu s ich charaktermi. Leonard - Normálny fyzik snažiaci sa naviazať vzťah so svojou (krásnou) susedkou, no vôbec sa mu to nedarí. Howard - Nadržaný úchyl, ktorý znechutí každej žene večer. Vydáva sa za sexuálneho ultimáta, aj keď mal sex len s piatimi ženami. A to si musel za niektoré aj platiť:-) Raj - Toto nie je názov pre krásu nejakého pozemku(:-)), ale meno indického "muža", ktorý sa nevie prihovoriť k "skvele vyzerajúcej bohyni voňavej po tvarohu", a ešte k hocjakej žene, pokiaľ nie je pod vplyvom alkoholu. A ku koncu Sheldon, o ktorom som písal už na začiatku - Neznámy muž, o ktorom sa nevie, na aké pohlavie je orientovaný. Nechápe Sarkazmus a iróniu a preto často vysvetľuje nezmyselné veci - ako je napríklad - odkiaľ sa vzala vidlička, alebo vysvetľuje dávno pochopený vtip:-) Seriál, ktorý neomrzí ani po všetkých odvysielaných častiach. Niektorí hovoria, že sú niektoré epizódy lepšie, alebo horšie, ale ja sa pri každej výborne bavím. 10/10 ()

Pecival

Asi nejsem dostatečně velký nerd a proto spoustu matematicko-fyzikálních vtipů nechápu, ale měl sem co dělat abych dokoukal první sérii a moc mě to nebavilo. Možná tomu někdy časem přijdu na chuť. ()

Specs

Hlášky: Howard: (o Leonardovi) - "Stalo se mu něco?" Sheldon: - "Rozešla se s ním jeho imaginární přítelkyně." Howard: - "To znám." & Sheldon: - "Dobře, myslím, že co se týče sexu s Penny, máš asi takovou šanci, jako má Hubbleův teleskop snažící se objevit v každé černé díře mužíčka s baterkou hledajícího vypínač." & Penny: - "Leonarde, jsi fakt skvělý. Proč nemůžou být všichni chlapi jako ty?" Leonard: - "Protože kdyby byli všichni jako já, lidský rod by vyhynul." & Leonard: - "Sheldone, zamysli se nad tím. Budeš chtít, aby Howard volil mezi sexem a Halo." Sheldon: - "Ne, budu chtít, aby volil mezi sexem a Halo 3. A pokud vím, tak sex nebyl upgradeován, aby zahrnoval Hi-Def grafiku a rozšířený výběr zbraní." Leonard: - "Máš pravdu, sex má jenom nahotu, orgazmy a lidský kontakt." Sheldon: - "Přesně tak." & Rajesh: - "Víš, co udělal? Sledoval moji práci 10 minut a začal programovat software, který by mě mohl nahradit." Leonard: - "To je možné?" Rajesh: - "Ukázalo se, že ano." & (Rajesh, Howard a Leonard přemýšlejí, jak dát jednoho kluka a holku dohromady.) Rajesh: - "V Indii by to bylo snazší. Pět minut s jejím otcem, 20 koz, laptop a bylo by to." & Howard: - "Hej, já se přihlásil." Sheldon: - "A já odpověděl, tomu se říká týmová práce." & Rajesh: - "Už necítím prsty, pospěšte si." Sheldon: - "Práce, kterou je potřeba vykonat je stejná nezávisle na rychlosti, základy fyziky." Rajesh: - "Sheldone?" Sheldon: - "Co?" Rajesh: - "Jestli ještě rozhýbu prsty, budu mít práci pro prostředníček." & Leonard: - "Penny, tohle je Sheldonova sestra Missy. Missy, tohle je naše sousedka Penny." Penny: - "Nejste si vůbec podobní." Howard: - "Zpívejme aleluja." Sheldon: - "Dvojvaječná dvojčata jsou ze dvou různých vajíček a nemusí si být podobní, stejně jako ostatní sourozenci." Howard: - "Aleluja." & Penny: - "Sheldone, proč ignoruješ svou sestru?" Sheldon: - "Neignoruju svou sestru, ignoruju vás všechny." & Leslie: - "Každopádně přišel čas trochu zpomalit a kdo může být lepší na zpomalení, než ty?" Leonard: - "Jsem polichocen. Takže jaký navrhuješ postup?" Leslie: - "U tebe, objednáme si čínu, půjčíme film. Kvalitní, ale koukatelný. Pak trocha mazlení, žádná soulož." Leonard: - "To zní dobře." Leslie: - "Detaily nechám na tobě. Myslím, že bude lepší, když přijmeš roli muže." & Leslie: - "Od teď jsem odhodlána k respektování tradičního paradigmatu vztahů." Leonard: - "Vážně? Co se změnilo?" Leslie: - "Těžko říct. Myslím, že v životě každé ženy nastane chvíle, kdy jí omrzí probouzet se na cizí posteli se skupinou lidí, které ani nezná." & Sheldon: - "Musel jsem si dezinfikovat ruce, protože univerzita nahradila papírové ručníky na toaletách vzduchovými osušovači rukou." Penny: - "Myslela jsem, že ty jsou více hygienické." Sheldon: - "Vzduchové osušovače jsou inkubátory a chrliči bakterií a nákazy. Upřímně řečeno, bylo by hygieničtější, kdyby tam stál morem nakažený gibon a okýchal mi ruce do sucha." & Sheldon: - "Nejsem šílený. Matka mě nechala testovat." & (Sheldon a Rajesh jedou autem.) Rajesh: - "Proč tě vlastně nechal Howard v půli cesty?" Sheldon: - "Měli jsme odlišný názor." Rajesh: - "Na co?" Sheldon: - "Jestli se mě snaží zabít." & (Howard a Rajesh hledají dům budoucích supermodelek.) Penny: - "Proč?" Howard: - "Každý týden vykopnou jednu krásnou holku způsobem, že se cítí nepotřebná a totálně bez sebevědomí. Jinak řečeno - budoucí paní Wolowitzovou." & Leonard: - "Jen tak mimochodem, to, co děláte, je úchylné." Howard: - "Víš co? Pokud je 'úchylné' používat internet, vojenské satelity a bezpilotní letadla k nalezení domu plného krásných mladých modelek, abych se tam mohl neočekávaně objevit, pak dobře, jsem úchylný." & Sheldon: - "Navrhuji kámen - nůžky - papír - ještěr - Spock." Rajesh: - "Cože?" Sheldon: - "Je to velmi jednoduché. Nůžky rozstřihnou papír, papír balí kámen, kámen drtí ještěra, ještěr otráví Spocka, Spock zničí nůžky, nůžky zabijí ještěra, ještěr sežere papír, papír usvědčuje Spocka, Spock nechá vypařit kámen, a jak tomu vždy bylo, kámen tupí nůžky." & (Sheldon mluví s Penny o Leonardově přítelkyni Stephanii.) Sheldon: - "Ale možná vynechal informaci o tom, jak je ten vztah důležitý pro mě." Penny: - "Pro tebe?" Sheldon: - "Ano, z té hrstky žen se kterými Leonard něco měl, je ona jediná, která je pro mě přijatelná." Penny: - "No a co já?" Sheldon: - "Ta věta byla jednoznačná." & Sheldon: - "Dobré ráno, Dr. Stephanie. Věřím, že tě v noci Leonard sexuálně uspokojil." Leonard: - "Sheldone, na takové věci se neptej." Sheldon: - "Ale já tě slyšel se na to ptát stále dokola. Tak jakto, že je nevhodné, když se já zeptám jednou?" Stephanie: - "Byl skvělý." Sheldon: - "Vidíš? Neurazila se. A konečně ses dočkal odpovědi." & (Penny dá Sheldonovi kapesník s podpisem oblíbeného herce. Nadšený Sheldon ji obejme.) Penny: - "Leonarde, podívej! Sheldon mě objímá." Leonard: - "To je vánoční zázrak!" & Sheldon: - "Sheldon se má ke kamarádství stejně jako raketoplán k... doplňte. Je tam spousta přijatelných odpovědí, například, C) k pozemskému dopravnímu prostředku, ale jistě ne B) k pěstiteli avokáda. A tvoje esej... doporučuješ mi, že si spíš najdu přátele, když počkám až se vrátí Cyloni?" & (Kluci jdou vymáhat peníze od bývalého přítele Penny.)Leonard: - "Je tedy každému jasný plán?" Howard: - "Ano. Koothrapalli se počůrá, já se pozvracím, Sheldon uteče a ty umřeš." & Leonard: - "Vzala Sheldona do nemocnice na prohlídku mozku." Penny: - "Můj bože. Co se stalo?" Leonard: - "Nic. Máma se ráda kouká na mozky a Sheldon si rád nechává prohlížet mozek." & Sheldon: - "Mohu vám udělat šálek čaje?" Leonardova matka: - "O tom pochybuji, ale jestli na to někdo má šanci, budete to nejspíš vy." & Howard: - "Můžeš tu rovnici pozměnit, abys vypočítal naši šanci mít sex, tak, že použiješ počet svobodných žen v LA a počet těch, které shledávám atraktivními, tedy to, čemu říkám Wolowitzův koeficient." Rajesh: - "Wolowitzův koeficient?" Howard: - "Touha po nás krát stres na druhou. Když dosadím čísla, co mám, dostaneme asi 5 812 potenciálních partnerek pro sex v okruhu 40 mil." Leonard: - "Děláš si srandu." Howard: - "Jsem nadržený inženýr, Leonarde. Když jde o matiku nebo o sex, nikdy nežertuju." & (Leonard řekne Howardovi, že s ním chce jít do baru balit holky.) Howard: - "Jen si skočím dovnitř a nechám tam spodní prádlo." Leonard: - "Proč?" Howard: - "No, jestli se mi zadaří, nechci být přistižen ve slipech s Aquamanem." & Leonard: - "Zkusíme s nějakou z nich promluvit?" Howard: - "Ne. Noc je na něco takového ještě příliš mladá. Nejdřív počkáme, až právníci a sportovci oslabí stádo a pak se vrhneme na slabé, staré a nemocné." & Howard: - "Vy nad tím vážně přemýšlíte?" Leonard: - "Ano." Howard: - "A to chcete vydržet Sheldona?" Rajesh: - "Víš, já jsem hinduista. Moje náboženství nás učí, že pokud trpíme v tomhle životě budeme odměněni v příštím. Tři měsíce na severním pólu s Sheldonem a příště se narodím jako pohledný miliardář s křídly." & Leonard: - "Kdyby vám to nevadilo, paní Cooperová, ve 3:05 letí přímý let do Los Angeles a nemáte ani tušení, jak moc v něm chci být." Sheldonova matka: - "Dívka?" Leonard: - "Ano, madam." Sheldonova matka: - "Och, bože. Modlila jsme se za tebe." & (Penny u přípravy snídaně poslouchá rádio a tančí.) Penny: - "Dobré ráno, Sheldone. Zatanči si se mnou." Sheldon: - "Ne." Penny: - "Proč ne?" Sheldon: - "Penny, i když jsem podepsal teorii "mnoha světů", která předpokládá existenci nekonečného počtu Sheldonů v nekonečném množství vesmírů, ujišťuji tě, že v žádném z nich netančím." Penny: - "A je s tebou v nějakém z nich sranda?" Sheldon: - "Výpočty naznačují, že v několika z nich jsem klaun vytvořený z bonbónů. Ale netančím." () (menej) (viac)

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů