Kapitán Solomon Kane sa v 16. storočí preslávil ako mimoriadne schopný bojovník - zabijak. Vyzbrojený pištoľami a mačetami obhajuje česť anglického kráľovstva a ukája svoj krvilačný smäd v bojoch na všetkých kontinentoch, kam cestuje so svojimi dobre vycvičenými kumpánmi - zabijakmi. Spoznávame ho vo chvíli, keď si kliesni krvavú cestu hordami protivníkov v exotickom meste v severnej Afrike. Pri dobývaní tajomného hradu však nastane nečakaný zvrat - jeho mužov začnú likvidovať démonické príšery. Umierajú jeden po druhom, až zostane nažive už len sám Kane. Ocitne sa tvárou v tvár prisluhovačovi samotného Diabla, ktorý sa vynoril z hlbín pekla, aby si vzal jeho beznádejne skorumpovanú dušu. Kaneovi sa síce podarí uniknúť z jeho pazúrov, ale je mu jasné, že pred peklom sa zachráni jedine doživotným pokáním. Preto sa zriekne násilia a zvyšok svojho života zasvätí pokore, pokoju a mieru. Ale už onedlho čelí ťažkej skúške. Keď sa mu nepodarí zabrániť brutálnemu útoku na puritánsku rodinu Crowthornovcov, s ktorou sa spriatelil, prisahá, že nájde a oslobodí ich unesenú dcéru Meredith. Pre vyšší princíp dobra a spravodlivosti je ochotný zapredať svoju dušu a použiť ešte raz svoje excelentné schopnosti zabijaka. Vo chvíli, keď sa vydá na cestu dobra, aby zachránil uväznenú Meredith a ochránil Anglicko pred temnými silami, opäť zasiahne osud a postaví ho tvárou v tvár rodinnému tajomstvu, ktorému sa celý život snažil uniknúť. (TV JOJ)

Riddick77

Drsný fantasy středověk, plný krve, kouzel, černé magie a kdejaké hereze! V tomto světě je jedinou nadějí společnosti antihrdina Solomon Kane, kterého bezvadně ztvárnil James Purefoy. Erková zábava se spoustou vykrádaček, ale nadmíru zábavná a atmosférická. Bravo, takových filmů už se dnes moc netočí. Chceme další masakry a trošku přitlačit v rozpočtu. "Byly doby, kdy byl svět uvržen do temnot. Doby čarodějů a kouzelníků, kdy se nikdo nedokázal postavit zlu. Ty doby jsou pryč!" 8/10! ()

GodComplex

Stylove temne fantasy, ktere v soucasne nabidce zoufale chybi. Idealni volba pro ty, kteri uz vyrostli z Harryho Pottera. Spousta mlhy, obesencu a deste. Skoda, ze ta pekne zamrzla krajinka, ze ktere jste ze zacatku nadseni je ve finale na celem filmu to nejlepsi. Podobny film take potrebuje poradneho sekace do hlavni role a ne takoveho vaguse, ktery to herecky nemuze utahnout ani kdyby se pretrhl. Marek Vasut si dalsi ze svych kultovnich rolicek opet uzil a jako vzdy to pekne koupil. Trestuhodne nevyuzity Max von Sydow. 5/10 ()

Freemind

Opět se potvrdilo, že se vyplatí rezignovat na klasická tabu - když si divák není jistý, zda ta nebo ona pozitivní postava přežije, hned je to mnohem napínavější. Solomon Kane je rozhodně jeden z nejbrutálnějších áčkových fantasy poslední doby, bojové scény jsou dost realistické, celkově musím pochválit hezký vizuál a scénář bez zbytečného tlachání. Do gatí jsem si ale neučůrnul - zase se šetřilo na digitálních efektech, kostýmy a kulisy už tu syrovost postrádají, všechno je to šito hrubou hollywoodskou nití. Když vypnete mozek a necháte vstřebávat jen tu mlátičku a příšerky, čeká vás solidní akční podívaná. ()

Macejko

Vynikajúca dark fantasy. Skvostne zrežírovaná, skvostne atmosférická a s fantastickým Purefoyom v hlavnej úlohe. Čo viac dodať? Snáď len vyjadrím veľkú ľútosť nad tým, že pokračovania, ku ktorému je nakročené v závere, sa už asi nikdy nedočkáme. ()

SarumanKo

Žánrový oldschool, ktorý sa nehrá na nič a vo svojej jednoduchosti je majstrovskou poctou Robertovi E. Howardovi. Za iných okolností by mi ten prostučký scenár, ani trochu neprekvapivý zvrat, patetické hlášky a lacná výprava nesmierne vadili, no v Solomonovi Kaneovi sú spracované tak srdečne a s láskou k predlohe, že som bol proste nadšený. Režisér by ku vytvoreniu atmosféry nepotreboval ani štipku digitalizácie (čím netvrdím, že použité efekty sú slabé) a pomocou dažďa, blata, nekompromisnej brutality a občasnej hororovosti vyčaruje v snímke neodolateľnú "sword and sorcery" atmosféru. Za reč stoja aj skvelo zvládnuté akčné pasáže a James Purefoy, na ktorého bola jeho rola napasovaná dokonale a charizmatickým výkonom vytiahol tento film do výšin. Veruže sa Van Helsing zahanbene stráca v tieni Solomonovho klobúka, ktorý cvála v ústrety ďalším dobrodružstvám. Ja by som mu ich doprial. (85%) ()

Tony.cs

Filmy tohoto typu já prostě žeru, ale za víceméně odfláknutý konec musím dolů. Na tomto filmu je asi opravdu nejlepší vynikající začátek. ()

movieband

„There was a time when the world is plunged into darkness and chaos. It was a time of witchcraft and black magic. And there was no one who stood up to resist evil.“ Výborné, temné fantasy. Bassett mě vcelku překvapil surovostí filmu a jeho temnou atmosférou, jakou jsem zatím snad v žádném fantasy neviděl. Výborná Badeltova hudba podtrhávala děj až epickým vyzněním. James Purefoy je sympaťák a tady se svým chraplavým hlasem, drsnou vizáží a rapíry v rukou vypadal dost dobře. Celkově kostýmy a zpracování bylo sakra povedené. Krvavost a surovost snímku nechybí, což tu vůbec není na škodu. Akorát to asi málokdo vydýchá (Už jen díky své surovosti, kdy žoldáci popraví malého kluka). Děj je jednoduchý a bohužel člověku uteče jako voda. Bylo už pár podobných filmů, ale Solomon Kane, je dospělým fantasy, které není určené pro děti. Celkově je film dost dobře natočený. Zasazení do temného středověku je dobrá volba a celkově je děj v dnešní době zajímavý a dokáže člověka pohltit. Víc takových filmů! ()

Mikita

Možná budu časem hodnotit ještě výš. Tahle temná fantasy atmosféra je přesně to, co mi dnes sedlo. Solomon byl dostatečně charismatický a celý příběh sice neskrýval šokující překvapení, ale byl dostatečně působivě zpracovaný. ()

italka63

Temný film ze středověku, který táhne velmi charismatický, a to nejen zde, James Purefoy. Kterak víra v Boha gaunera na cestu ke světlu obrátila, ač se k ní brodil po kolenou v krvi. Takové trochu brutus fantasy, leč koukatelné, s dobrou hudbou a nepřehlédnutelným Vašutem k tomu. ()

type_B

Tento film je jako víra hlavního hrdiny. Ze začátku je tu pořád samá tma a pak se objeví pár světlých momentů. Ve výsledku nabubřele okázalá pozérská fantasy, které dominuje stokrát ohraný motiv vývoje postavy od zlé přes kajícnou zpět k militantní. U Ramba se to bere jako část legendy, ale tady je to akorát tak směšné. Některé scény jako podříznutí chlapce pak vyznívají zcela svévolně a hloupě. A teatrální gesta hlavního hrdiny filmu nijak nepřispívají. Po princi z Persie, kterého jsem před nedávnem viděl, další velkorozpočtová nabubřelá kravina. P.S.: Třeba Isherwood a Djkoma měli na mysli tu písničku "... středověk neskončil, středověk trvá..." ()

Easykk

Teda pane Solomone, tak krásná řežba jakou jste mi tu vysmekl (možná spíš vysekl), tak tu jsem dlouho hledal!!! Prácička s jedním mečem je čistá, ovšem dva mečíky, tak to klobouk dolů i s hlavou, rukou i nohou a bůhvíčímještě...Tolik čistých řezů by Vám mohli Chirurgové závidět a doktor Haus by nejspíš přestal i kulhat a s odevzdaným diplomem by šel k Vám do učení. Paráda. ()

Thomassi

No ono je to tak mezi 3 a 4*. Solomon Kane je dobré fantasy, o tom není pochyb. Příběhově sice možná jednoduché bez jakékoliv zápletky, ale v tom bych neviděl zádnou slabotu. Ono je to hlavně zábavný v tom ohledu, že se u toho člověk nenudí, mě to teda uběhlo jak na běžícím páse. Hlavním plusem je tady to, že od začátku se něco děje a než se člověk stačí usadit, je po všem. Já si moc na fantasy nepotrpím, ale poslední dobou, když se na něco takovýho podívám, nestačím se divit. Možná by nebylo od věci se sem tam na tento žánr kouknot :-) Mě se zde líbila hlavně ta atmosféra středověku, ty souboje pak byly jen bonbónkem. I když na závěr jsem byl trochu zklamán z toho, jak snadno dostali toho ďábla. Ale tak co už. Potěšil mě i začarovaný Marek Vašut. Takže celkově mám solidní dojem a pro příště bych prosil něco podobného. ()

Hanyou

Škoda toho nevyužitého záporáka. Ale stejně to byla uspokojivá zábava s koukatelným hrdinou. Ač jeho motivace nebyla úplně nejlepší. Nebylo by špatné kdyby vzniklo pokračování s lepší zápletkou. A proč vlastně Vašut nedaboval sám sebe? ()

YURAyura

2/10 Zapomenutelna slatanina nekolika uz davno nedivatelnych pitomosti - FanHellSink, Munie, Onan, WunderWorld,... Jedine + je krome oskliveho prostredi Marek Vasut, ktery hodne zapracoval na svem akcentu a prosadil se se svou ochlupeni ztracejici hlavou - skoda, ze jeho role nebyla vetsi, snad se aspon napakoval. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (viac)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (viac)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (viac)