Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

Mičl

Vynikající gangsterské nakouknutí do života jednoho z největších mafiánů své doby ztvárněného skvělým De Nirem, který má s tímto žánrem své nemalé zkušenosti, stejně tak pro mě už tradiční režisér gangsterek Palma. Respektive pohled na věc ze strany nedotknutelné čtyřky vedené parádním Costnerovým výkonem, díky, které se konečně ukázal v dobrém světle i do té doby ne příliš známý Andy Garcia. Marně jsem hledal dobové i filmové nedostatky, paráda. ()

Paity

All star team proti korupci. Tak by se dala nazvat grupa kolem Seana Conneryho, která bojuje proti všem úplatným a to tím nejdrsnějším způsobem. Ostatně kriminálníci si také servítky neberou. ()

XdanteX

Tématicky parádní kousek s asi nejabsurdnější poslední půlhodinovkou (počínaje scénou s kočárkem) co jsem za poslední dobu viděl....Ta tomu bohužel u mě podrazila nohy neskutečným způsobem...do té doby paráda ()

kukuuuc10

De Palmova tvorba je mi velmi sympatická. Stejně jako u toho případu, který má gangsterskou předlohu, sympatiemi velmi oplývá. Vedle suprovního obsazení nechyběla ani silná dávka agrese, originálních dialogů i monologů. Al Capone, v podání legendy De Nira, byla velmi správná volba. Bohužel mě to nestrhlo tak, abych mohl dát 5 hvězd. Ani nedokážu vyjádřit proč! Možná v porovnání s jinými mafiánkami, jako Mafiáni anebo Americký Gangster, mi to na plnou palbu prostě nestačí. Nicméně, i tak tento film vřele rád doporučím! **** ()

DocBrown

Tak ještě jedna z mála klasik, která mi dlouho unikala. Rozhodně (opět) stálo za to úplně vynechat český dabing a počkat si na originál. Po úvodu od Morriconeho následovaným de Nirem je začátek trochu slabší. Ale jakmile se na scéně objeví Connery a strhne pozornost plně na sebe, tak to je už jízda kdy jsem ani na moment nezapochyboval o plném počtu, ani při dost zbytečném konci na střeše. Ten opravdu ční nad všemi ostatními, kromě krátkých "skečů" de Nirova Caponeho. Za vrchol nepovažuju shody, ale zátah u mostu (nepočítám akčního účetního, ale spíš výslech na konci). Ty scéna na schodech je také výborná, ale trochu nevím zda se mám u toho smát, když to působí jako parodie na Potěmkin (a to včetně námořníků), navíc ještě jednou zparodovaná Drebinem, za což samozřejmě tenhle film nemůže. Costner není špatný, ale je hodně ve stínu Conneryho a de Nira a tak na úrovni Andy Garcii. Connery za byl náležitě odměněn (i když vedlejší postava jen trochu s přimhouřením oka). Nutno dodat, že forma rozhodně vítězí nad obsahem. 92% ()

Cassandra

V podstatě dokonalý film - nemám, co bych vytkla. Ač je tam všechno řemeslně skvělé, není odtažitý, jak se někdy stává, všechny postavy jsou opravdu životné. ()

Daae

Miluji mafiánské filmy. Musím se jednoduše přiznat. Neúplatní je taktéž o mafiánovi, který však není v hlavní roli. V té je totiž hrstka policistů, které bych fakt chtěla mít poblíž sebe jen pro pocit bezpečí, neboť tato hrstka poldů se rozhodla čelit Al Caponovu gangu za možnosti ztrát všeho. Tento snímek je skvěle a barvitě natočen a je taky trochu popcornový, což ho dělá ještě zábavnější (v nejlepším slova smyslu) pro další shlédnutí. A určitě není sporu o tom, že si Andy Garcia získal svou akcí s kočárkem kompletní ženské publikum :))) ()

Ondis

Výborná kriminálka s ještě lepším sympaťákem Costnerem, od které jsem očekával více překvapivých zvratů a větší napětí, jež by v takovéto kriminalce neměli chybět. Jinak aktuálních 87% je zasloužených. ()

Kevadros

Skvělé obsazení, hlavní čtyřka je úžasná, Costner je parádní, ale vše je zastíněno De Nirem, který byl snad Al Capone sám. ()

Wishkah

Výborný gangsterský film se skvělým příběhem, sympatickými a uvěřitelnými představiteli a příjemnými hereckými výkony. Tenhle film opravdu můžu a to i díky slavné a legendární přestřelce na schodech a vynikajícímu Robertu De Nirovi, který dokázal ovládnout film celý film i přesto, že jeho Al Capone nepobyde na plátně zrovna nejdéle. ()

kobe6

Výborný Connery. Respekt De Nirovi, možnost zahrát si Vita Corleona a ještě Al Capona nemá kde kdo. Snad první film kde mi vůbec neseděl Morricone. Trochu mi to kazilo požitek filmu. ()

Standito

Vynikajúci snímok, má takú odľahčenú atmosféru, ktorá ale nemusí sadnúť každému (aj ja som si na ňu zo začiatku zvykal). Scéna na schodoch, ako to u De Palmu býva, je tradične skvelá. Malými mínusmi sú u mňa prechytralá postava Seana Conneryho a Morriconeho hudba (až na pár okamžikov dosť nevhodná). ()

Darth Maul

Mám rád filmy, ktoré sa držia historických udalostí. Obzvlášť pri gangsterkách ma to veľmi teší. Preto hodnotím Untouchables piatimi hviezdičkami. Mimoriadnym plusom filmu je Robert De Niro ako Al Capone. Je na neho radosť pozerať. ()

ClimbVibe

Myslím, že nějvětší zásluhu na tom, že je film k smíchu má scénárista a především režisér. Mám věřit tomu, že svatý policista Costner (s ještě svatější rodinou) poskládá svůj tým ze staršího čestného pochůzkáře (starej ale dobrej), brilantního střelce (Garcia opravdu jen do počtu) a chytrého účetního (brilantní proměna během okamžiku: od účtů k nadšenému zabíjení) ? Dobrá parta do Čtyřlístku. Kromě hlavního vyšetřovatele tu není jediná postava, která by nežila ve vzduchoprázdnu. A ačkoliv Costner má jakési zázemí - strach o něj (tím méně o někoho dalšího) mít rozhodně nebudete. Scéna s kočárkem je jedna z nejtrapnějších "akčních" scén co jsem kdy viděl a vlastně ani nepotřebuje parodovat... Vše je patetické, herci jak na divadle, humor nepatřičný, hudba mimo... Je to přesně ten typ filmu, u kterého je mi trapně za tvůrce. A když se podívám na vysoké umístění v čsfd, tak je mi trapně i za zdejší hodnotící... Dvě hvězdy za De Nira a dobovou atmosféru. ()

Itar

De Palma má Koule! Takovýmhle stylem rozházet mafiánský film chce odvahu, rozházet ho tak, aby to fungovalo na výbornou si potom žádá ještě Morriconeho a bandu skvělých herců k tomu. Film se spoustou odkazů, kultovních scén, zdánlivě nevhodnou hudbou a nezaměnitelnou atmosférou. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery