Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

šerminator

Teď jsem to viděl po delší době znovu, tak hned k tomu napíšu své postřehy. Že se jedná o nadprůměrný snímek je nepochybné. Jediné co je škoda je to, že se tolik potenciálu natěsnalo do jednoho 2h filmu, takže nyní s odstupem času a možnosti porovnání s jinými počiny, mi to příjde vše takové hrr abychom stihli ukázat vše od zárodku boje mafií po konec Al Caponeho. Postihnout tolik zajímavých etap třináctiletého zákazu chlastu ovšem prostě nelze. Proto dnes vítám tuto tématiku rozdělenou třeba do serálu Boarwalk Emapire. Příběh je ze života, takže po této stránce vynikající, hudba vynikající. Z hereckých výkonů zasloušený oscar pro Conneryho, ale De Niro je jako Capone úžasný pro mě taky osacorvý výkon. ()

Mr.KarlAdler

Pro mě mají Neúplatní dvě rovnocenné tváře, pro které si je nemůžu oblíbit, ale ani zavrhnout. Na jednu stranu De Palma skvěle režíruje. Má to švih, je to drsné, nápaditě znázorňované z nejrůznějších úhlů - a to i když šla spousta chvilek zabrat prostě rutinérsky. Ale proboha, co ty postavy a dialogy? Jak ostrou scénu De Palma připraví, tak ji scénář shodí naivními, neuvěřitelnými prohlášeními a chováním hrdinů. Proč může v jednom filmu být tak výživná scéna s Caponeho proslovem o baseballu a tak trapná jako policejní zásah při předávce na americko-kanadské hranici? Bylo to jako koukat se na Mirka Dušína s jeho partou nebo na Vinnetoua s Old Shatterhandem. Občas to těm hrdinům šlo všechno až záhadně moc pod ruku (při vší úctě ke Connerymu, dostal oscara za roli, kterou mu někdo podle šablonky napsal). A to přitom, jak se tenhle film bere z hlediska amerických dějin vážně, je to určitě na škodu. ()

m.a.t.o.

„Kde je Nitti?" – „V aute." Tento film je ako puzzle. Každý jeden záber je malý diel, ktoré keď Brian De Palma pospájal dokopy, vznikol z nich nádherný obrázok. 100 % ()

drackula

Hviezdne herecké obsadenie a aj keď ide o vcelku jednoduchý príbeh, je to skvelé remeslo. Hudba Ennia Morriconeho vyniesla túto gangsterku ešte o level vyššie. 90% ()

zigíš

Když mistr přebíral oscara za hudbu k HATEFULL EIGHT, seděl u stolu s Johnem Williamsem. Morricone nemluví anglicky a ceny akademie -jak víme- trvají věky. Měl překladatele, ano ..a ceny akademie trvají věky (!) moc rád bych tam byl a poslouchal hodiny o čem promlouvají -stejně jak s mistrem promlouvá Tarantino je to, na každý pád cinefil- prostě debata nadšenců do umění, hudby, filmu a vůbec. NEÚPLATNÍ zrají každou další projekcí. Fascinující film co ctí pravidla žánru stejně, jako jim vzdává hold (!) esenciální De Palma .. a jedinečný Morricone ! ()

Jaro.Krafcik

Na tohtoročný Halloween zomrel herec Sean Connery. A tak som si vybral na hodnotenie s číslom 7.500 práve film kde hrá, prekvapivo to nie je bondovka. Ale gangsterka ktorá je vydarená. De palmov asi najlepší film hneď po Scarface. A tiež chválim koment užívateľa Trevor, viac sa k nemu už nedá doplniť. Rozhodne ani po tých rokoch táto gangsterka nesklame. 4* ()

Nepi

Po Zjizvené tváři další trhák od De Palmy. Tohle téma mu prostě sedí jak ulité. Hon na Al Caponeho je honem na divákovi smysly. Výborná kamera, hudba, střih, režie a herecké výkony, to vše je namícháno se svěží lehkostí a zábavou. Další bod má Kevin Costner a jako vždy skvělý Robert De Niro. ()

manonfire

Pro mě zklamání měnící se postupně ve frašku. Úděsně přepatetizované, se scénami, kdy se Connery se šedesáti kulkama v těle plazí, aby domluvil Kosťovi co a jak. Naivní a nedomyšlené akce. Hloupé až parodické. 10% ()

BuryGol

Já si nemůžu pomoct, ale podle mě je ten film aspoň co se hodnocení týče poněkud nadhodnocenej. Námět byl jasně danej, zpracování už haprovalo. Občas jsem se přistihnul, že zívám. Herecký obsazení možná mohlo bejt lepší, aspoň o jednu Hollywoodskou hvězdu víc. Nevim, jestli jsou o Caponovi další filmy nebo ne, tenhle je lehce nadprůměrnej. Ale ukažte mi v reálu, že někoho prostřílíte dvaceti ranama ze samopalu a on se odplazí 30 metrů a ještě najde nějakej papír a po 20ti minutách mluví s kolegou..to teda pardon! Ale zase tak ztracenej večer to nebyl. Díky Connerymu, Costnerovi a Garcíovi. ()

IMPAIRED odpad!

Dobrej polda chce vědět jak sundat Capona, tak se zeptá pochůzkáře (potkal ho včera na mostě v depresích), a ten má spoustu chytrých rad. Jejich první člen se jmenuje Jiří Kámen. Chytrý pochůzkář jim bez racionálního vysvětlení rozdá brokovnice a zavede je na poštu. Samozřejmě že ho slepě následují. Tuny amerických momentů následují. Samozřejmě že na poště mají alkohol. Brzy se z nich stane skvělá parta. A mezitím Capone poučuje své muže o teamworku, bezeslova zmlátí svého muže bejsballovou pálkou (čistě pro dramatický efekt) a celé publikum ví kdo je bedgaj. Scéna s letadlem, při níž letadlo zaručeně stálo na zemi a pouštěli na něj mlhu větrákem. Connery má další trapnou scénu, ten chlap musí mít silnej žaludek! No a westernovou scénou to uplně posrali. Vážne, to kompletně posrali. A to jsme teprv v půlce. Když to Jirka Kámen dostal (uvědomujete si jak trapně to zní), účetní srdečně střílí a prdele lítají přes prdele! Do prdele. Vše se spoustou vtipných (ano, strašně) grimas a doplnujících scén. Ne, to není možné! Účetního odpravili, tak smutnou scénu jsem ještě neviděl; nebylo to smutné, bylo to k smíchu. A naveskrze debilní. A když jde do očí říct Caponovi že ho jde zabít, to už je vážně srdceryvná demence. Scénárista (plus režisér) by se měli jít léčit. A chudák polda ani neví jakou barvu má kuchyně, takže bude nejlepší dál slepě následovat Conneryho, přece jenom je to chytrej pochůzkář. Ve dvou třetinách děje si říkám že už je na čase aby někdo zbavil svět Seana Conneryho. Je třeba zabít Seana. Mamrd má sice hlavní roli a zabiják vedlejší, takže se vší parádou odejde na odpočinek po pětiminutové scéně, a i přes zásobník ze samopalu v hrudním koši přežil dostatečně dlouho aby všem naposledy řekl co mají udělat. Ubohý soundtrek a tak. Za scénu s kočárem se někdo bude smažit v pekle. Bylo to jasný už když se na scéně objevil poprvé. Nemám dál slov. Tohle už je vážně komedie, že? Jestli znáte někoho kdo říká že Bláznivá Střela je trapná parodie, dejte mu za mě pěstí. Protože tohle už je vážně debilní. Blbě čumící účetní to krásně uzavírá, je to naveskrze imbecilní. Je to na oskara, druhý v řadě, hned za Milionářem z Chatrče. Scéna se zabijákem v bílém je pak debilní, předvídatelná, ubohá, a soundtrek je na hlavu. Kreténsky natočená. Cítil jsem se jako při sledování XXX. Celou dobu si říkáte: tohle přece nikdo nemůže myslet vážně. A tomu někdo dokáže dát kladné hodnocení? To už neni ani legrační! To je vytažené zprdele přece! Americká scéna vrcholí, ZLÝ Capone je poražen, vzpomínka na Seana a co pro nás znamenal (upřednostni výhody ledního), víc nesnesu. Uznávám, když vytáhl řetízek z šuplíku, vypnul jsem to. Bál jsem se že mi vyteče mozek ušima. Výborná gangsterka, mmm? Nemám slov. 160/200 nej? Nemám slov. Oprvdu mistrovský akční thriller že? Nemám slov. Chybí, dresing, pohodička lidičky, do pyči, kandovaný ovoce a kytičky. ()

VooDoom

Dobro vyhrálo nad zlem, taková pohádka z doby prohibice v Chicagu.Herecké výkony => luxusní! Kamera se mi hooodně zamlouvala. Hudba mi přišla, že místama patřila spíš k Vinnetouovi, než do doby tvrdých chlapů s brokovnicema a thompsonama. ()

iantomasik

Ukázka toho, že i mistr tesař se někdy utne, aneb jak může hudební doprovod zabít film.. Pokud tedy nemá být ta parodická klišovitost záměrná, čemuž by nasvědčovali i některé citace jiných filmových klasik. ()

jefff

Hvězdně obsazený film, který snad být ani lepší nemohl. Palma je mistr ve svém oboru a nemohu mu vytnout u Neúplatných ani ň :-) Film, který mě bavil a měl jsem z něho vnitřní radost. Doporučuji bez váhání. ()

sellsakul

Keď som videl prvú akčnú scénu, ktorá prišla po 45 minutách, tak som to musel vypnúť. Neskutočne debilno natočený film, škoda... ()

Jello Biafra

Kultová gangsterka s hviezdným obsadením sa bezpochyby radí medzi najlepšie snímky Briana De Palmu. Hlavnou devízou tohto filmu je jeho dusná atmosféra 30tých rokov. Doba, kedy zúrila hospodárska kríza a Al Capone ovládal americké podsvetie. Celý film podporujú skvelé herecké výkony Kevina Costnera a Seana Conneryho. A myslím že na scénu na schodišti len tak nezabudnete. Robert De Niro ako Al Capone tiež nemá chybu. ()

voleman

Vynikající akční krimi gangsterka z dob prohibice. Jejím obrovským plusem jsou skvělý herci v čele s Costnerem a Connerym. Brian DePalma měl ovšem i režii pevně v rukou, a stvořil tak možná jeho nejlepší film. Neúplatní mají hned od začátku příkladné tempo a ani chvilku nenudí. A mají také zcela dokonalou Morriconeho hudbu, která film ještě o něco povyšuje. Vrcholem celého snímku je pak legendární scéna na schodech, která je i dnes stále velmi působivá. Když to všechno shrnu tak jsou Neúplatní skvělým diváckým zážitkem s partou výborných herců v bezchybném audiovizuálním provedení. 90% ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery