Tom Cruise v hlavnej roli špionážneho thrilleru. Film bol z časti natočený v Prahe, vznikol na motívy populárneho televízneho seriálu, ktorý sa u nás vysielal pod názvom Nulová šanca. V Spojených štátoch sa film, v ktorom Tom Cruise nielen stelesnil ústredného hrdinu, ale tiež ho aj produkoval, stal diváckym superhitom... Pri akcií na americkej ambasáde v Prahe dôjde k masakru elitnej špionážnej jednotky CIA. Šéf chce odhaliť zradcu vo vlastných radoch a podozrieva mimoriadne schopného agenta Ethana Hunta. Nespravodlivo obvinený mladík sa preto púšťa do pátrania na vlastnú päsť a na každom kroku mu pri tom hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Odhalená pravda je šokujúca pre všetky zúčastnené strany... (TV Dajto)

Bragi66

Potěšit by to mohlo příznivce akčních pohádek, kde pády těch hodných dopadnou vždy zázračně dobře (jako třeba v Bondovkách), a kde si kladní vypomáhají zázračnými technickými vychytávkami (jako třeba v Bondovkách). Jenže tady je příběh dosti děravý a místy až utahaný. Dá se tu ale bavit rozpoznáváním míst v Praze, kde se část filmu natáčela. ()

Polux

9/10 | De Palmův stavební kámen série, který položil základy všem navazujícím dílům, od hlavního highlightu každého filmu, tj. heist misi odněkud něco ukrást, přes soustředění se na Cruise jako hlavní postavu (oproti konceptu týmové práce a specializace jednotlivých postav v originální sérii i jejím pokračování), po spektakulární akční sekvence (zde při zpětném pohledu a všem, co následovalo, vcelku umírněná etuda s rychlovlakem a helikoptérou v tunelu), k němuž se režiséři pokračování odkazují dodnes jak koncepčně, tak přímo (postavou White Widow v Rouge Nation a Kittridge v Dead Reckoning Part 1&2), s neselhávajícím Rhamesem, nekompromisním Renem a svatokrádeží v podobě Phelpse, přetvořeného zde na hlavního záporáka. | PeZet ()

13Maty13

"Ještě nikdy jsi mě rozrušeného neviděl!"     /// Od začátku jedné z nejznámějších filmových sérií jsme dostal přesně to, co jsem chtěl. Občas jsem se ztrácel, kdo to vlastně s kým táhne, ale i tak jsem si to užil. Akce v pořádku, děj taky. Akční, napínavá, odpočinková zábava se skvělým Tomem Cruisem v hlavní roli.    / Hodnocení: 8/10. ()

Metuje

Na dobu vydání asi docela obstojné, dnešní optikou působí zejména některé CGI heavy scény dost komicky a nerealisticky, ale to zachraňuje úplně perfektní soundtrack, jehož ústřední melodie bude patřit mezi nejuniverzálněji známé filmové znělky. ()

surprise

No tak nevím. Dlouho mě to míjelo, hvězda z Top Gun mě spíše odrazovala a americkou verzi Bonda jsem nepostrádal, ale když se pořád točí další epizody, a ústřední hudební motiv je už tak ikonický, tak jsem to teda zkusil a to čeho jsem se obával se naplnilo. Akční, ale tak nějak sterilně, hygienicky, přijatelně i pro dámy a křehké dívky, které zamilovaně hledí na Toma, zápletka je tak překombinovaná, že to nemůže usledovat napoprvé žádný chlap, ale nepřizná to a kulisy Prahy jsou sice vydatné, ale nikterak originální a objevné, prostě jen jsou. Takže nevím, marné to nebylo, ale průměr. Bond je Bond. ()

Honza_22

Velmi dobrá špionážní zábava. Má sice trochu chaotický a spletitý děj, je tam dost nelogičností (třeba vlak TGV nemá trolej), ale děj pěkně utíká a divák se nenudí, navíc část filmu je točená v Praze. A scéna v Langley je hodně povedená. ()

Ywec

Tento film oceňuju především za tři věci - charakteristickou ústřední melodii, dechberoucí režii a postrčení Prahy zas o kousek dál ve světovém povědomí. Vynikající scéna v sídle CIA, trochu rozpačitá s vrtulníkem. Ale ten komentář k tomu ve zprávách je skvělý. ()

OldPink

celkem stylová podívaná, u které sem se příjemně bavil, i když sem to napoprvé moc nechápal :) scéna, kdy cruise visí na laně v centru CIA nebo kde, je fakt ,cool, jak by řekli šampóni :) ()

Daemonika

První díl z trilogie Mission Impossible je podle mého názoru rozhodně také ten nejlepší. Věcičky, které Tom Cruise ve filmu používá jsou rozhodně zajímavé a akce adrenalinové. Bez povšimnutí nesmí zůstat Praha a také Marek Vašut. ()

DaNQa

Tento čisto akčný film nie je ničím až tak výnimočný. Dej je priemerný, rozuzlenie je zaujímavé, ale veľké plus má napätie, lebo až dokonca sa nevie čo a ako. Ale predsa je tu niečo čo tento film radí medzi tie lepšie. Pan Lalo Schifrin ukázal, že nielen John Williams, John Barry a Ennio Morricone dokážu urobiť hudbu vďaka ktorej stúpne kvalita filmu a film sa navždy zapíše do dejín kinematografie. Lalo Schifrin spravil absolutne kultovú pecku medzi filmovými motívmy a už len kvôli tej hudbe odporúčam film pozerať. ()

Alien2007

S velikým odstupem jsem si znovu shlédl první M:I a znovu jako před léty jsem byl nadšen z toho, co dal Brian De Palma dohromady. Toma Cruise mám rád a jeho alter ego Ethana Hunta také. Špionský film, u kterého se akční scény musí brát s velikým nadhledem. Jinak skvělý film na odpočinutí od běžného života.. ()

lucastej

Pro mě jako fanouška originálního seriálu to bylo celkem zklamání. Seriál byl postavený na týmové spolupráci, ten umí to a ten zas tohle, a všichny dohromady uděláme revoluci v jihoamerickém státě, kde svrhneme diktátora atd. Film je one-man show Toma Cruise, totálně proti duchu předlohy. Proč dělat něco originálního, když můžeme udělat x-tou variaci na bondovky? Kultovnost scény zavěšence v trezoru nechápu. Nicméně špionážní film je to celkem dobrý, zejména začátek v Praze má dobré tempo a atmosféru (kdybych už z traileru nevěděl, co se tam stane, byl bych slušně napjatý). ()

Barney

Odpad jsem nedal jen proto, že existují turecké a venezuelské telenovely a ty jsou ještě horší. Fantastický, takřka dokonalý seriál. A místo aby se stejnými herci natočili skvělý film, nasadí tam parazitujícího šampónka, který z toho udělá one man show. ()

Puchyr

Unikátní špionážní thriller. mnoho lidí píše že příběh je složitý,, ale není když ve druhém díle je zase více akce remcaj všichni taky, jestly jste to nepochopily tak si nepouštějte filmy když víte že je na vás složitý. Mně například bavil víc než bondovka a to je co říct. Nádherný úvod v Praze, kde příběh nádherně nabere na síle při velké zradě. Cruise jako vyvrhel musí pracovat pro teroristy jen aby dostal do rukou člověka co zradil jeho a zabil mu tým. Perfektní převleky, masky, nástrahy. Je z něho štvaná zvěř. Scéna na Karlově mostě, v centrále CIA langley, a unikátně akční závěr na vlakové soupravě. Herci hrají velice přesvědčivě Ving Rhames pro mně je navždy Luther "Správce sítě" a Reno jako záporák? proč ne ve výsledku je z toho velice vydařený kousek, který si rád připomínám. 85% Mission impossible a Bourne jsou pro mně dva filmy o špionech co sedí na pomyslněm trůně akčních, špionážních filmů, a dvě tváře těch nejlepších Cruise a Damon oba jsou pro mně dokonalý, ale každý jinak. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)