Tom Cruise v hlavnej roli špionážneho thrilleru. Film bol z časti natočený v Prahe, vznikol na motívy populárneho televízneho seriálu, ktorý sa u nás vysielal pod názvom Nulová šanca. V Spojených štátoch sa film, v ktorom Tom Cruise nielen stelesnil ústredného hrdinu, ale tiež ho aj produkoval, stal diváckym superhitom... Pri akcií na americkej ambasáde v Prahe dôjde k masakru elitnej špionážnej jednotky CIA. Šéf chce odhaliť zradcu vo vlastných radoch a podozrieva mimoriadne schopného agenta Ethana Hunta. Nespravodlivo obvinený mladík sa preto púšťa do pátrania na vlastnú päsť a na každom kroku mu pri tom hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Odhalená pravda je šokujúca pre všetky zúčastnené strany... (TV Dajto)

KajusaK

Správnej akčňák s Tomem Cruisem v čele :)) .. Henry Czerny a Jean Reno byli také skvělí!! Supr děj, těžko odhadnutelný odzačátku jak to bývá u jiných filmů..Vtipné, dramatické a úžasné zakončení!! 4* :)) ()

campix

Výborný start filmové série o tajném agentu CIA Ethanu Huntovi. Mission Impossible nabízí hutnou dávku všeho, co by jste od filmu tohoto ražení čekali. Krásný hlavní hrdina se spoustou netušených skillů, velmi napínavé sekvence střídající slušnou dávku akce, dále pak na popcornovou zábavu zajímavý děj s několika zvraty a pro nás Čechy atraktivní přídavek v podobě Pražských kulis (bohužel i s Markem Vašutem). Výborný film svého žánru, oddychová zábava, která rozhodně nenudí. ()

mortak

Cruise je asi nepoužitelný mimo svět filmu, ale rozhodnutí, které udělal u Mission: Impossible bylo naprosto geniální. Místo toho, aby hrál v nostalgickém připomenutí starého seriálu, vzal značku, a přistřihl si ji na míru sobě (Burton - Dark Shadows, Ritchie - Man from U. N. C. L. E., to jsou přiklady propadáků na motivy TV seriálů, snažících se hrát na strunu nostalgie). Herci ze seriálu film tvrdě odsoudili, De Palma se od něho tiše odvrátil, ale koho to zajímá, když výsledek stojí za to. Jednička má z pohledu roku 2015 sice mnoho chyb, Cruise se do role teprve dostává, ale kdyby si nevymýšlel akční scény a netrval na jejich perfektním provedení, a nechal De Palmu natočit další nudný překombinovaný špionážní film, neměli bychom dnes rozjetou špičkovou akční sérii. ()

animaxis

Zezačátku mi film připadal naprosto nezajímavý, ale to se hlavně ve druhé polovině zlepšilo. Přesto mi připadá, že první díl Mission Impossible už hodně zestárl a rozhodně nepůsobí nijak nadčasově. Dojem z filmu mi kazila jeho až přehnaná naivita, místy děravý scénář a rozhodně ne příliš inteligentní dialogy. Dokonce ani ta kamera místy nepůsobila nejlépe. Na druhou stranu filmu nelze upřít určitou míru napětí a pokus o dějový zvrat se taky cení. Následující díly jsou na tom už naštěstí o dost lépe. ()

otík

Sice ne vůbec špatné, ale ani ne zas tak dobré na to, jaký skvělý projekt to mohl být. Ještě že je tam alespoň Praha. Chtělo to více akce. ()

Apophis

Je pro mě záhadou, že někteří lidé tvrdí, že se jedná o cituji Odpornou dementní kravinu s neskutečně odporným Tomem Cruisem. Jen abyste rozuměli, rozhodně nepatřím mezi fanoušky Toma Cruise, ale ani ho nezatracuji, jednoduše je mi "putna"... Ale zpět k filmu. Podle mého se jedná vynikající akční film, který nepostrádá spád, napětí i nečekané dějové zvraty. Všichni herci zde odvedli výbornou práci, zejména bych chtěl vyzdvyhnout výkon Toma Cruise, kterému role evidentně sedla a samozřejmě standartně dokonalého Jean Rena, který se svou rolí také evidentně bavil. Nebudu dále nic říkat, protože se jedná o výborný film a nerad bych někomu pokazil požitek prozrazením důležitých zvratů... Ať si říká kdo chce, co chce, Mission Impossible za podívání ROZHODNĚ stojí! ()

tom88

Celkom dobrý špionážny thriller. Cruiseovi úloha dosť pasuje, je tam prirodzený. Dej je trochu zapletený, no dá sa to prekusnúť. Je to celkom svižné a je tu málo hluchých miest. V porovnaní s bondovkami neviem posúdiť či je to lepšie alebo horšie, no mne sa to celkom páčilo. Je to nadpriemerný špionážny film. 75% ()

3n3my

Priemerný akčný film, ktorý potiahlo pár premyslených akcií a nezabudlo sa naň hlavne kvôli pokračovaniu ďalšími dvomi dielmi. ()

vesper001

Myslela jsem si, že M:I je něco jako bondovka a Ethan Hunt něco jako Bond a je to tak. Myslela jsem si, že mě to bude štvát, ale nebylo to tak. Překvapivě mě Mise bavila, ač je Tomík jen agent s povolením loupit a huntgirls jsou podobný level. ALE: atmosféra chvílemi jako ze starých detektivek, příjemně dravé akční sekvence, krásně nasnímaná Praha, významný díl humoru i nadhledu a sem tam i nějaké to překvapení. Plus hudební motiv, který miluju už asi sto let. ()

Radiq

Plné různých nesmyslů, jako třeba email bez domény a další IT kraviny, v dnešní době neodpustitelné. I jiné kraviny a řídko-hloupoučký děj. Nesympatický stařík Jon Voight, kterému z ksichtu kouká úchyl, má za manželku mladou sexy Emmanuelle Béart a už to vypadá dost podezřele, že si asi postupem času trochu domyslíte, o co tam půjde. Praha a Dobrý Vašut má sice pro našince jakous takous hodnotu (v dnešní době už strašně retro), ale špionážní americkej akční výhřez se sem jaksi nehodí. Cruise jakožto klon Bonda docela ucházející, ale ten jeho arogantní úsměv mě nikdy nebavil. Seriál si pamatuju už moc chabě, ale vím, že děj filmu ho úplně pohřbil (no jasně že kvůli Jimovi)... a ty navlíkací masky na obličej byly jak z Gumáků - ještě že jich tam nebylo moc. Akce ve/na vlaku a v tunelu už byl jen jeden velkej průplach střev, i když to mělo asi být vyvrcholení filmu, ale tahle scéna by si zasloužila čistej odpad. A tak nejlepší z celého filmu zůstala ta hudební znělka. ()

Decker

Vyborny napinavy krimi thriller se sympatickym Tomem Cruisem v roli agenta Ethan Hunta, ktery se snazi vyresit duvody nepovedene operace, ktera skonci tragickou smrti nekolika agentu. Odhaleni je vsak velmi prekvapive a necekene. Pro me jednoznacna trefa do cerneho nebot nebyt tohoto filmu uz bych si pomalu zacinal myslet ze vsechnu smetanku spionazniho zanru slizne ten anglickej suchar ;-) ()

COF_666

Pro někoho brak, pro mne film, který jsem jako malý zbožňoval. Tom Cruise v jednom ze svých nejlepších filmů. Nebýt trochu divného finále s helikoptérou v tunelu....ale ne, nebudu hledat horší místa - já mám ten film zkrátka hrozně rád. ()

hans500

Nadprůměrný akční thriller. Brian De Palme sice už natočil lepší věci, ale jeho režie je stále výborná. Tom Cruise skvělý a to platí i o Jonu Voightovi a Jeanu Reno. Scénář celkem kvalitní, akční scény také, rychlé tempo, dobrý střih a hudba. ()

Remivsremi

Nesourodé a chaotické špionážní počínání nedokáže dostatečně upoutat vaší pozornost. Chybí tomu pevnější ruka, které by se scénář tak zásadně nerozpadl už po pár minutách. Máte tady scény citované napříč následující filmovou tvorbou, ale to nezachrání ten zmatený maglajz, kterým první mise Ethana Hunta je. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)