Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

Morholt

Já jsem spokojen. Výstižně popsaná situace na Blízkém východě a kvalitní herecké obsazení daly zapomenout na některá hluchá místa a mírný nedostatek akce. Moc se mi líbil Mark Strong, který zahrál čéfa jordánské tajné služby na jedničku. Přišlo mi to trošku jako povedený mix Království a Odvlečeného. 80% ()

Sawy

Tenhle film měl potenciál stát se tou největší špionážní bombou posledních let.Měl k tomu zkušeného a schopného režiséra,špičkové herce a oscarového scénáristu.Místo skvělého filmu nám ale Ridley Scott naservíroval prakticky ve všech směrech průměrnou podívanou,která se nemůže rozhodnout,jestli chce být seriózní špionážní výpovědí nebo akčním filmem.A navzájem se to v něm docela tluče.Vyloženě skvělý byl akční začátek a naturalistický konec,ale všechno mezi tím bylo takové nemastné neslané a moje pozornost při sledování dost kolísala.Důvod,proč ten film přesto stojí za zhlédnutí,jsou určitě herci.Leonardo DiCaprio je film od filmu lepším hercem,tady byl s plnovousem a pistolí v ruce tak nehorázně cool,jako snad ještě nikde.Russella Crowea mám s každým filmem radši,jeho postava hodného tatíka,který se sluchátkem v uchu vynáší soudy nad lidmi z druhého konce světa je rozhodně zajímavá.A čím dál hvězdnější Mark Strong tady znovu dokazuje,že je frajer a charismatu má na rozdávání.Jenom by měl přestat s těmi věčnými záporáky a zkusit si znovu roli podobnou téhle.Ta mu sedla dokonale.Labyrint lží není špatný film.Jen jsem od něj čekal trochu víc než docela svižný průměr,který se nedokáže člověku dostat pod kůži a divákům prakticky nic nedá.60 % ()

Lucasion

Leonardo DiCaprio a Russell Crowe dva tajní agenti, kteří řeší mezinárodní konflikty ve třetím světě. Crowe ovšem je v bezpečí doma a DiCaprio nasazuje krk v terénu. Film má vcelku zajímavou zápletku, která je skutečně bludištěm intrik, podvodů a zrady. Na dvě hodiny tu je málo akčních scén a je tu spousta dialogů. V tomto případě nudných dialogů. Body od Lies na mě z traileru působil jako pořádná akční podívaná, ale snímek je spíše psychologický a nudný. Možná jsem čekal něco úplně jiného nebo Ridley šlápnul vedle. Hlavním dobrým tahem je dvojice hvězd, které vyzdvihují tento film. Mírné zklamání. (60 procent) ()

ScarPoul

Voči tvorbe Ridleyho Scotta som mal vždy námietky. Okrem votrelca a blade runnera, ma nič z jeho filmov nenadchlo tak aby som sa k tomu mal chuť vrátiť, alebo aby sa to stalo pre mňa niečim viac.. niečim čo si zapamätám. Preto je pre mňa veľkým prekvapeným že som si film body of lies užil. Nejedná sa vo všeobecnosti o nejaký prevratný kúsok. To nie. Špionážnych trilerov som videl kvantum. Aj tých čo sa zaoberali problematikou blízkeho východu. Napríklad také kráľovstvo. Ale Scott je predsa len skúsený režisér, čo dokazuje stále väčší počet fanúšikov, ktorých každým ďalším filmom berie do úplne iného sveta, ako bol ten predchádzajúci. Preto pôsobí film atraktívne, nestráca dynamickosť a kupodivu postráda typický nejednoznačný Scottov štýl. Je to niečo ľahko stráviteľné z nadpriemernými hereckými výkonmi a niektorými naozaj skvelými scénami - útok besných psov, obed u sestričky, mučenie. Základná dejová línia je krásne rozvitá a mierne odbočenia v príbehu sú podané tak aby sa divák nestrácal. Nepôsobí to zmätene, dej aj akcia sa dá ľahko sledovať, rovnako aj jednotlivé vzťahy medzi postavami. Herci si skvelo sekundujú a to všetko je obalené v atraktívnom štýle, vytvorenom na slušnom scenári. Film, pri ktorom sa dá vypnúť tým najlepším možným spôsobom. ()

PROROK14

Mohlo to byť aj lepšie. Niektoré scény sa mi zdali nedotiahnuté a aj tých prestrelok mohlo byť viac a mohli byť aj dlhšie. Ale na druhej strane tam bolo pár peckových scén a hlavne veľmi dobrý záver. Páčil sa mi aj pekne spracovaný arabský svet a terorizmus v ňom. Takže pekný zážitok z kina. Neviem, ale Ridley Scott by sa už mal dočkať aj nejakého toho Oscara. 80% ()

BoPo

V poslednej dobe je tých špionážnych filmov už vážne dosť. Tento patrí k tým kvalitnejším. Predovšetkým postava M. Stronga stojí za to. Celkovo zaslúžené 4*. ()

maseer2

tak trochu tuctový thriller z prostředí Blízkého východu, který nenabídne dost ucelenou zápletku, neustále (zbytečně) střídá lokality a ve finále působí spíš překombinovaným dojmem, přičemž samotný děj je vcelku povrchní a možná až zbytečně moc rychle kvaltuje kupředu.. DiCaprio je standardně přesvědčivý, Crowe naopak nevýrazný a stopy Ridleyho Scotta za kamerou hledám spíš marně.. silnější 3* ()

Silence

Přiznám se. A bez mučení. Labyrint lží mne obelhal. Obelhal mne opět výborný Leonardo DiCaprio (který je v rolích mužů mezi dobrem a zlem čím dál tím zajímavější), obelhal mne perfektní zvuk a obraz a zběsilé, až monotónní tempo, kterým se film hrne dopředu. Chvilku po projekci bych udělil čtyři hvězdy a víc bych Labyrint neřešil. Bohužel už cestou z kina jsem si uvědomil, jak Ridley Scott klame tělem. Jak využívá atraktivní a aktuální téma a právě rychlé tempo k tomu, aby zakryl, jak povrchně a černobíle ono téma zobrazil. Jak se nemůže rozhodnout, zda chce nabídnout inteligenější a náročnější snímek nebo hloupoučkou ale svižnou a uměle zdramatizovanou podívanou. Kvalitní řemeslo s výbornými herci, které je však natočené jakoby "z povinnosti" a bez zájmu. 6.5/10 ()

murakamigirl

Ak vaša drahá/drahý poslednú dobu vyjadruje svoju individualitu ustavičným odmietaním, obchádzajte Labyrint lží tromi oblúkmi- éé, radšej štyrmi, jasné?- totiž, tu sa nerobí nič iné ako klame a zapiera, a vyfasujete tak nepeknú frustráciu či minimálne desaťtonovú paranoju (s vašou drahou/drahým vôbec nič nie je s kostolným poriadkom ehm…:´)) . Vy ostatní: VPRED! A dialógy! Šťavnatejšie ako krvavosť Nevestinej zúrivosti, Vol. 1. Ja po akčnej dupli vôbec nevolám, fantázia! :)) ()

Johny_fork

Ridley, Leonardo a Russell, to nemohlo dopadnout špatně. Snaha o korektní pohled na situaci na Blízkém východě, špionážní thriller, který je neustále v pohybu, konverzační části jsou dobře vyvážené s těmi akčními, dobře vybrané lokace, poutavá kamera a fantastický DiCaprio, jediná výrazná vítka tedy směřuje k neustálému střídání lokací, což sice umocňuje dynamiku snímku, ovšem na druhou stranu to způsobuje to, že se stále vezeme po povrchu, Labyrint poté nedosuje hloubky, jakou jsme mohli vidět např. v Království, to neznamená, že by příběh neměl děj, upozorňuje na podobnosti, rozdíly, paradoxy a patří ke špičce žánru. ()

Terva

Ten, na koho je zlo pácháno, vždy zlem oplácí!!! We will avenge the American wars on the Muslim world. A to prý všichni máme stejného Boha..ha..ha. Russell Crowe nám to řekne hned na začátku filmu. Muslimové jsou opice a ostatní svět to jsou ti, co vycházejí z lesa a říkají si homo. Rozhodněte se na které straně kříže budete stát....chcete věšet nebo viset? A ještě doplněk: Agent v cizí zemi by se neměl zamilovat, ale to v americkém filmu nejde. ()

Ouwen

O akci tu skoro vůbec nejde, jedna delší přestřelka hned v úvodu a pár menších stříleček, či sledovaček. Je to spíš postavený na dialozích, ale jak Crowe, tak zejména Leoš předvádí parádní výkony a ty dialogy byla radost poslouchat. K plnému hodnocení mi zde chybí nějaký pořádný souboj, či přestřelka, co by mne posadila na prdel. Ale v budoucnu to dám určitě znovu, spravilo mi to náladu. ()

m.krudenc

Výborně natočený film o zpravodajských službách. Žádná trapná fikce. Krásný a opět jeden ze záludných vyšperkovaných scénářů se skrytým významem. Celou dobu jsem se střídavě dusil strachem a blahem z dějové linky. Po shlédnutí filmu jsem rád že jsem v teple bezpečného domova. Vůbec mi ale nedošlo, že každý je doma jinde a stejně rád, ve své zemi a kultuře. ()

JohnCZ

Ridley Scott je v posledních letech tak trochu rutinér, a to i přestože jeho filmy jsou většinou docela precizní a působí sebejistě. Nejinak je tomu i u Body of Lies, kde problém vidím jednak v nevýrazné režii a jednak v chaotickém scénáři, kdy divák musí v první polovině dost dávat pozor, aby nakonec pochopil, kdo s kým vlastně vyjebal. ()

jahol

Zajímavý špionážní thriller, při jehož sledování procestujete skorem celý Blízký východ (exteriéry jsou voleny velmi působivě) a fanoušci Leonarda di Capria si určitě přijdou na svoje (Capriovy exteriéry taky stojí za to). Ale mají to tvůrci thrillerů těžké, protože čím dál víc věcí už tady jednou bylo. Satelitní tanečky Velkého bratra uvedl do filmové společnosti v podstatně dynamičtějším hávu Bourne, působivý soundtrack, který by nebyl vynalézavým mixem jiných působivých soundtracků, se taky nehledá zrovna zlehka, a skvělí herci mohou mít problém, protože scénář pojímá jejich postavu tak neokoukaně, že je až nějak úchylně zvláštní (Russell Crowe)... anebo třeba i opravdu zajímavá (postava Jordánského "diplomata"). Vůbec bych řekl, že velmi efektní výprava vcelku úspěšně vytáhla film ze scénáristické slaboty a já si tady hážu kostkou, zda mi padne víc trojek nebo čtyřek a nakonec, když mám obého po pěti, dávám za čtyři, protože bych rád ocenil absenci euroatlantického patosu, která současně ale nepřepadá do opačného, tak oblíbeného extrému nakopávajícího Americe morální zadnici, ale balancuje pěkně uprostřed na úrovni obecné pravdy, že válka a terorismus je svinstvo, ale že jeho potíratelé už z principu samotného často nemohou být o mnoho lepší. ()

corpsy

Zopár remeselne výborne zvládnutých akčných sekvencií ( Ridley to vie ), špičkový herci, ktorý hrajú svoje mierne nadštandardy a väčšinou dialógový scenár. Mierne nadpriemerný thriller, na ktorý ale veľmi spomínať nebudem. ()

curunir

,,...NIKTO NEMÁ RÁD STREDNÝ VÝCHOD. NIE JE TU NIČ, ČO BY SA DALO MILOVAŤ." __ Napísal by som najprv trocha kritiky na film môjho obľúbeného režiséra. Názov diela, aspoň slovo labyrint sa v značnej miere prenieslo aj do filmu. V ňom som sa občas naozaj strácal, jednak pre rôzne zmeny vzťahov medzi jednotlivými postavami a tiež aj pri častej neodôvodnenej zmene prostredí (i keď to išlo zrejme na úkor literárnej predlohy). Tu by som však zrejme skončil. Hlavne od druhej polovice film veľmi pekne graduje a celkom prehľadne zamotáva a sympaticky funguje aj duo v posledných rokoch dvorného Scottovho herca Russella Crowa a o nič horšieho Leonarda DiCapria. Vykecávať sa o tom, aký je Scott výborný majster vizuality už vlastne nemá význam. Ten chlap dokáže urobiť obrazovo jedinečným ako historický veľkofilm tak i film zo súčastnosti. Tu sa mi páčili predovšetkým náhlady na púšť či iné lokácie zo satelitov. Ku celkovému hodnoteniu by som napísal asi toľko: Od Scotta trocha priemerný a časom zrejme zabudnutý film, ktorý však svojmu žánru rozhodne nerobí hanbu. ()

PauloZ

Velice dobře natočení špionážní thriller, kdy se dostáváme celkem podrobně až k jádru Al-Kaidy. Ridley to prostě umí, samozřejmě scénář mu k tomu hodně pomohl. Mě se hodně líbil Mark Strong, o kterém jsem téměř do konce filmu nevěděl, na čí je straně. Akční scény pěkně a precizně natočené, hned úvodní honička na poušti byla perfektní a konec kdy DiCapriovi umlátili dva prsty mě dostal, fakt jsem čekal, že ho tam rozpářů. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)