Transformers: Pomsta porazených

• Česko Transformers: Pomsta poražených (viac)
USA, 2009, 150 min (Alternatívna 144 min)

Réžia:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (viac)

Tínedžer Sam Witwicky (Shia LaBeouf) sa už ako-tak spamätal z prvého stretnutia s dobrými Autobotmi a zlými Deceptikonmi. Navyše medzičasom dospel a začal sa pripravovať na opustenie rodného hniezda, v ústrety búrlivému vysokoškolskému životu. Náladu mu kazí azda len fakt, že svoj vzťah s rozkošnou Mikaelou Banesovou (Megan Fox) bude chtiac-nechtiac zmeniť na chodenie na diaľku, pretože ona na štúdium na univerzite jednoducho nemá peniaze... Ich odlúčenie však našťastie netrvá dlho. Keď totiž Sam objaví úlomok matérie, o ktorú spolu Autoboti a Deceptikoni odnepamäti tak úporne bojovali, a získa z nej pre obe strany drahocenné informácie, prilepia sa mu na päty mechanickí gauneri z celej galaxie! A je ich naozaj požehnane... Nečudo, že Samovi preto zakrátko začne univerzitná pôda doslova horieť pod nohami a spolu s Mikaelou, verným Autobotom Bumblebeem, ktorý sa dokáže pretransformovať na nádherný Chevrolet, a bohužiaľ i s oboma rodičmi pred nimi uteká cestou-necestou... (TV Markíza)

Allien.9

Po jakémsi kino-nenaplnění, které ve mně zanechali předloňští "Transformers", jsem od "Pomsty poražených" nečekala raději vůbec nic. A výsledek? Jasně. Celý tenhle film je jedno velké (ne-li přímo obrovské) hollywoodské klišé ukryté za zvučným jménem Michaela Baye, nicméně budiž mu k dobru, že dal na mé rady a vylepšil střihy, jež během prvního dílu tak náhle a tak drasticky utínaly tak dobře našlápnuté akční scény. Zapracoval i na podivně nevýrazném zvuku těchto scén a (čím mě obzvláště potěšil) přesunul závěrečný big-fight z nepřehledného velkoměsta doprostřed sluncem rozpálené egyptské pouště. I přes těch několik vítaných změn jsou však druzí "Transformeři" typickým sequelem - víc křiku, víc výbuchů, víc rádoby cool hlášek, více hádek, víc rodičů atd. A já se ptám: bylo to všechno vůbec nutné? Shia LaBeouf je nicméně opět brouček a sexbomba Megan Fox, která mě v prvním díle nehorázně vytáčela svým totálně nezúčastněným výrazem (ať se dělo, co se dělo), na mě působila až překvapivě sympaticky. Je však třeba podotknout, že zatímco první díl se mi s každým dalším zhlédnutím líbí více a více, u "T2" je to spíše naopak... No, uvidíme, s čím se vytasí trojka.;-) ()

HAL

Michael Bay s robíky doslova roste a pomalu stárne - v Transformerech 1 mu bylo 11 a hrál si s nimi jako malé dítě které dostane první stavebnici LEGA a baví se jejím zkoumáním, osáháváním... a u toho se s dětinskými vtípky pošťuchovuje s kamarády na pískovišti. Teď už je na tom ale jinak, v určitých ohledech trochu líp, v mnoha ale hůř - dostal se do puberty. Má větší kapesné na záplavu krásných hraček a už ví jak s nimi rozpoutat pořádně velké divadlo, ale často už má těch hraček tak moc že neví co s nimi a zbytečně mu zavazí a pletou se mu pod ruce, a tak místo hraní si s detaily a jejich speciálními schopnostmi je jen tak bez ladu a skladu háže na sebe... a protože poctivě nakoukal spoustu starších velkých akčních filmů a moc se mu líbily, tak si je se svými hračkami všechny přehrává. Stejně tak se silně (post)pubertálním stal i jeho styl humoru a samozřejmě na něj začaly působit hormony, takže se nebojí ukázat koule... občas bohužel doslova. _Transformátoři 2 jsou typická dvojka - všechno je rychlejší, všeho je víc, včetně dementního děje. Což je docela problém protože v jedničce bylo všeho "tak akorát". "Robotů jsou tu desítky!" hlásají nadšeně reklamy, ale je to stejné jako když budete mít balíček lentilek ve kterém lentilky mají ne deset, ale přímo 682 různých barev - rozdílů mezi nimi si prostě skoro nevšimnete a navíc se tu všichni mihnou tak rychle, že je ani nemáte šanci nijak poznat. Kdo se těší na speciální vychytávky typu vrtule pana vrtulníka, nebo lopata na sníh onoho bruslaře z jedničky, ten zemře neuspokojen, neb všichni autoroboti (až na Optima s šavlemi a jeho protivníka s kopím) tu spolu bojují úplně stejně, tzn úplně stejně nezajímavě. O to lepší jsou opět boje do kterých se zapojí i lidé - srdce každého military fandy nepochybně plésá, miliardy projektilů tu létají ze všech stran, plechy se tříští a efektně tu vybuchuje tolik věcí, že i Emmerich se se svým soudným dnem bude muset hodně snažit aby to překonal... k čemuž se ale sluší dodat "bohužel", protože všechno pádí kupředu tak rychle, že šance vyloženě si "vychutnat" nějakou vymazlenou scénu tu prostě skoro neexistuje. Co se týče akčních scén tak má Bay ÚPLNĚ ty samé problémy co v jedničce - a to že se často zbytečně drží velkého detailu a to pokud možno ještě rozklepanou kamerou, takže nejde pořádně poznat co se to vlastně v tom digitálním bordelu na plátně děje. Efektní zpomalovačky a celkové záběry jsou tam jen občas, přičemž třeba ve skládání Devastatora není ani jedno - což z něj spolu s jeho bryskním koncem dělá nejzbytečnější postavu celého filmu. _Když se nebojuje, tak se hláškuje - a fórky jsou tu sice občas až příliš trapné, většinou se ale drží v intencích skorodětinské jedničky, což je rozhodně plus. Tak jako u nekončící akce ale platí že všeho moc škodí, lépe jeden dobře vypointovat, než deset jich nechat vyšumět do ztracena. A dokonce i ten příběh v jedničce byl tak akorát jednoduchý na to aby fungoval, zatímco tady je samoučelně překombinovaný tak moc, že si ho v lepším případě nikdo nebude všímat - je tu jednoduše jen pro to aby měl Bay alespoň minimální odůvodnění pro změny prostředí a obsazení akčních scén. _To všechno jsou ale věci které od Tranformerů 2 čakal tak trochu asi každý, co mě ale docela nepříjemně překvapilo a ve výsledku mi i docela vadí je, že Bay ztratil svou fantasii na vyrábění originálních ubercool scén. A to kompletně, takže místo aby si vymyslel něco nového, tak vykrádá VŠECHNY akční blockbustery za posledních 20 let. Včetně těch vlastních samozřejmě. _Suma sumárum je to o řád horší než první díl, nicméně i tak mě vcelku příjemně překvapil - po nepříliš kladných prvních reakcích jsem čekal o dost větší sračku, přitom ale pořád jde o vcelku zábavný mindles akční blockbuster. 6/10 /// Po necelých deseti letech si dávám repete, a... panebože to je ale dementní srágora. Není divu že jsem všechno z filmu zapomněl, toto je svou otravností a blbostí na úrovni nejhorších dílů série... což je sakra nízko (a vlastně z ní nějak vyčnívají jen pořád výborná jednička, a trojka). Pořád fajn je jen destiminutový combat normální lidské military a robotů, toho je v Transformerech pořád po čertech málo... a taky to, že teď po road tripu po Jordánsku mohu říct že jsem se kutálel z přesně stejné písečné duny jako John Torturo. Jen jsem u toho nehekal tak jako on, cucák. 4/10 () (menej) (viac)

ChewieDC

Komu se líbila jednička, asi bude nadšený. Komu příliš ne, nic se nezměnilo. Akce je pořád zmatená, triky jsou velkolepé, ale všechno je díky tomu i pekelně nepřehledné. Michael Bay říkal, že dvojka bude temnější. Ani ne. Stejně jako v jedničce je tu pár výborných fórků, Shia je opět vynikající a Megan Fox sexy (když nemá kratičké džíny, má alespoň bílé kalhoty). Pro geeky přibyl blogger. Yeah! Transformers 2 je prostě pořád děsnej odvaz pro mládež, ale není to nijak zvlášť dobrý film. Na MTV Movie Awards to asi bude bodovat. ()

Satan

Bay myslí ve velkém, ale při té atrakci výbuchů a obrovských mlátících se robotů ztrácí soudnost, důstojnost a všechno, co jedničku drželo jakž takž dohromady, dvojku citelně sráží dolů a zbývá zase jenom megalomanská akce, ve které se jaksi vytratí i několikanásobné finále a vůbec celé robotí kouzlo vyprchá za povážlivě krátkou dobu. Polovina nových robotů vůbec nemusela být, veškeré pubertální vtípky nemusely být a mohlo se jednat o DŮSTOJNÉ pokračování letního megahitu. On to ale prostě musel přepísknout, to by nebyl Míša…Všechno dvakrát (dvojčata, psi, nové postavy), větší (Devastator) fascinace roboty kompletně vyprchává a záminky pro mlácení robotů jsou čím dál tím chatrnější a nejnepravděpodobnější. Je to až tak americky tupé a eye-candy, že to sklouzává k sebeparodii. Bohužel nechtěné. [Přesná stopáž: 150 min] ()

2-Xtreme

Transformers 2 mi neponúkol nič nového, nič čo by mi utkvelo v hlave... samozrejme záber na Megan Fox, ktorá je na motorke si zapamätám, ale to poznáme už z traileru. TF2 je v podstate to isté ako jednotka. Prečo sa máme pozerať na remake TR? Okrem toho, že nám dal Bay pod nos to isté k tomu sem tam "ukradol" scénu z iného filmu. Či už ide o Armageddon, Pearl Harbor, TR1(začiatok filmu v púšti bol koniec filmu v TR2), alebo Terminátor 3(i keď tu tá mladá slečna nebola TX dokázala rovnaké veci a bola tiež sexy :). Proste zbytočný film, ktorý je tak veľký, plný akčných scén, veľa, veľa robotov a sem tam nejakej zábavky. Suma sumáru, i keď sme to už videli pred dvoma rokmi pod 75% nejdem... pretože Bay vie zaujať a pán Blokbaster pripravil ďalší z jeho letných popcornových blokbasterov, ktorý som mu opäť zožral. Ale toľko nelogických scén v jednom filme som už dlho nevidel(škoda rozoberať... je ich naozaj neúrekom) PS: Viac než Transformers 3 by som si pozrel spin-off s Mikaelaou :) PS2: Terminator Salvation je lepší. [Videl v Kine] ()

Goldbeater

Pomsta poražených šlape v dosti rychlém rytmu od začátku až dokonce, bez zastavení nebo zpomalení. Akční scény by možná mohly trochu prořídnout, ale vůbec mi jejich přítomnost (skoro každou minutou) nevadila. Dějově se tenhle film drží pořád stené úrovně a pořád stejných postav, což například v případě Turturra velmi pobaví. Ale něco víc, co by dvojka mohla nabídnout, tu není. Transformers: Pomsta poražených zůstává pouze slušnou akční podívanou. ()

mzss1

|85%| Druhý film Transformers mi osobně přijde ještě o něco lepší jak ten první. Velké rozdíly bych nedělal, ale prostě jsem už byl dost natěšený, jak to bude pokračovat. Samozřejmě je to dějově opět jednoduché, přímočaré a opět ničím nepřekvapující. Přesto mě tahle série začíná bavit. Opravdu nejde jen o nějaké efekty, akci apod. Postavy opět nezklamali, Shia je sympaták, stejně tak jo Megan Fox. Režisér Michael Bay zvládá do svých filmů vsunout více aspektů. V tomto případě jsou to především efekty akce – a to opravdu detailně, smysl pro humor, vysoké tempo, sympatické postavy apod. Prostě tu není nic zbytečně nudného. Přibývajícími díly Transformers tu stoupá délka snímku, což není vůbec na škodu. Mimo akci mě film baví stejně tak. Jablonsky zvládá filmovou hudbu bravurně. Zde jsem si opravdu už myslel, že dám plný počet *. Přesto mi tu ještě něco málo chybí, nějaké napětí, pocit bát se o hlavní postavy apod, ale i tak si tu nemůžu nijak výrazně stěžovat. Nedá se to popsat slovy, Transoformeři mají své kouzlo. ()

kingik

Druhé pokračování je bombastičtější než unylá jednička. S velkolepým rozpočtem si režisér Bay troufá pokořit hranice vesmíru a z jeho filmu je cítit jeho přemrštěné ego. A to celé platí o tomhle filmu, je přemrštěný a natočený se strojovou přesností, a proto nikdy zážitek z něj nemůže být tak intenzivní, jak by si tvůrci nejspíš přáli. Myšlenkově to není moc složité. V první polovině film solidně šlape, na scéně se objevuje božská Megan Fox, která se tu prohání na motorce jako by se nemetlo a od posledního setkání jí to sluší ještě o stupínek výš a také je tu i sympatický Shia LaBeouf a jeho starostlivý rodiče, ale pak se přibližně v polovině na scéně objeví zcela zbytečný a trapný John Torturro a naruší do té doby silnou konzistenci filmu a svým trapným projevem umocní fakt, že snímek nemá moc daleko do toho, aby se shodil. Ale Michael Bay je především proslulý jako akční režisér a zde se mu velmi daří provázat akční scény s humornými a přinejmenším v první polovině mu to vychází dokonale. Pak je tu závěrečné finále v Egyptě mezi pyramidami, při kterém se Bay vyřádil, a všechno, co může vybuchuje, ale je to trochu natahované finále, při kterém je v té ohlušující vřavě bojujících robotů, armády a přemíry vizuálních i zvukových efektů, divák někdy až nedobrovolně pohlcen i ztracen. Film je zabalen do lákavého obalu, navrch je přidána okouzlující Megan Fox s vydatně dynamickou akcí a to se počítá. ()

InJo

Michaele, Michaele... Ta tvoje neschopnost citu pro míru tě jednou zničí... Ani jednička sice nebyla bůhvíjak propracovaná, ale dokonale si uvědomovala svoji nablblost a kompenzovala ji nadhledem a humorem. Bohužel pokračování dotahuje do totálního extrému vše z předchozího dílu, ale místo ještě většího nářezu přichází spíš neinvenční, zbytečná a chvílemi až ubíjející splácanina. Z mého pohledu tenhle film potápí především nebetyčně protahované (a přitom nijak zvlášť záživné) finále a nesnesitelná dávka infantility a rádobyvtipných sexuálních narážek (po x-tém fórku týkajícím se šourku a varlat jsem si začal říkat, zda náhodou tvůrci nejsou kapánek zakomplexovaní...). Dementnost zápletky a scénáře (pochopitelně) nezná mezí (viz trapná mytologie) a bohužel ani akce není (minimálně ve srovnání se starším bratříčkem) nijak zvlášť výjimečná (při zpětném hodnocení se mi nejvíce líbil úvod v Šanghaji, kde ještě všechno funguje tak nějak podle mých představ, ostatní jsou buď nepřehledné nebo nevýrazné - především souboj Optima s Fallenem je velké zklamání). Bay má sice stále patent na servírování neskutečně atraktivních záběrů takřka na cokoliv (pro generaci MTV asi nikdy nebude existovat lepší režisér), ale čeho je moc, toho je příliš. V TF2 je příliš všeho (tedy kromě inteligence, samozřejmě) a přitom nic z toho vlastně není nijak extra dobré (snad až na Shiu a tělo Megan Fox). 50 % ()

Legas

Šílená popkornová jízda plná sympatických nápadů. Sice jsem zde původně napsal pravý opak, ale to ještě nebyla na světě trojka a čtverka. Pak jsem si teprve uvědomil, jak je pomsta poražených dobrá zábava. ()

Webb

Pokus o oživení Transformerů opět selhal, na rozdíl od jedničky je vše megalomanštější, přeplácanější, lidský faktor ještě horší než v jedničce, působí dokonce ještě dementněji (netuším jak se to scénáristům podařilo takto splácat) a o dobrém ději tu nemůže být vůbec řeč. Tento film vznikl jen pro to, aby grafici předvedli své schopnosti. Kamera je sice oproti jedničce lepší, ale akční záběry jsou tak nechutně zoomovaný, že v dění vznikl naprostý chaos. [3,5/10] ()

Sobis87

Myslím si, že to byl právě Steven Spielberg, kdo prohlásil, že Transformers považuje za snad nejlepší film Michaela Baye a já se teď sám sebe ptám, jestli nám samotný otec Indiana Jonese a Jurského parku trochu nezblbnul a nezapomněl na to, co všechno musí mít pořádný film, nebo jestli nám jen prostě nekecal a zachoval se jako správný producent, který pěje chválu na svou novou dojnou krávu a nehledě na to, že mu při těchto prohlášení narostl nos až někam do Austrálie, se jen prachsprostě snaží nahnat co nejvíce diváků do kin, aby se penízky sypaly. Tak či tak Spielberg pěkně kecal. Druzí Transformers jsou sice bombastickým popcornovým akčňákem, který nezapře svůj rozpočet a bouchá v něm vše možné i nemožné, triky jsou naprosto úchvatné a sám režisér Bay nám servíruje tak úchvatné obrázky, že se mi mnohdy až tajil dech. Jenže...JENŽE právě druzí Transformeři jsou názorným příkladem toho, že jen tohle nestačí. Někde mezi vší tou akcí a trikovou smrští se totiž ztratila nosná kostra každého filmu - tedy příběh. Netvrdím, že první díl měl kdovíjak úchvatný scénář, to ne...jenže tehdy byla ještě dost patrná jakási snaha o vyprávění, kdy příběh měl jasnou expozici, konfrontaci i rozuzlení. Naproti tomu Transformers: Pomsta poražených je film, který prakticky už od samého úvodu pořádně šlape na plyn a jeho tvůrcům očividně nebyla známa ta pravá míra pro vršení jedné velkolepé atrakce za druhou, což má za následek divákovo rychlé otupění všemi těmi bombastickými výjevy, že si proti nim vytvoří určitou imunitu a po první půhodině ho prakticky už nic nezvedne ze židle a nepřekvapí...ani ten slavný obří robot Devastator, který je pro příběh naprosto postradatelný a jako spousta jiných věcí je ve filmu pouze pro efekt. Kolikrát jsem se přistihl, že se mi ulevilo, když akce skončila a film se zase na chvilku věnoval lidským postavám, jejichž jednání mnohdy také nebylo úplně košer, přesto se mi aspoň tehdy zdálo, že nesleduji jen zatraceně drahou reklamu na režijní styl megalomana Michaela Baye. Další problém vidím v tom, že se tvůrci v druhém díle snažili o vybudování určité mytologie a celý film se bere až nezdravě vážně, díky čemuž jsem v kině zažil několik hodně trapně působících momentů. První díl, který mne uchvátil svou nadsázkou a fungujícím humorem, u mne rozhodně vede. Ale abych jen nenadával, musím přiznat, že se na celý film zatraceně dobře dívá, chvílemi i slušně baví (jinak to je ale docela velká nuda, což je průser vzhledem k tomu, co všechno se na plátně odehrává), některé vtipy jsou vydařené (jiné zase hodně trapné) a herci se s mnohdy nablblými dialogy poprali se ctí. Michael Bay opět odvedl skvělou práci, to scénaristé to tentokrát trochu přepískli (podobný případ jako u Proyasova Knowing)...ale co, děti si ten film určitě zamilují. 50% ()

IQ Tiqe

Tohle je Michael Bay na plné obrátky, škoda, že je to na úkor děje. O tradičně výbornou doprovodnou hudbu a ozvučení snad není potřeba zmiňovat. O akci a efektech totéž – i když toho bylo už trochu moc. ()

Ellesime

Jednička byla samozřejmě lepší, ale ani toto nebylo špatné. Možná by to chtělo trochu zkrátit - hlavně dění v poušti bylo zbytečně dlouhé a nepřehledné. Ale jinak za čtyři, Baye mám ráda, jeho filmy mají spád a jsou koukatelné i víckrát :) ()

HoneyBunny

Už u nových Star Wars jsme tu vedli debatu, jestli si film zaslouží víc hvězdiček, když má skvělé triky, hezké teplobarevné filtry a vypadá draze. Nezaslouží. Mimo dobré práce trikařů mi v hlavě neuvízlo nic. První Transformeři byli sympatičtí a do jisté míry i chytří na akční film. Nevím proč, ale dvojka podobné sympatie vůbec nevzbuzuje, emoce diváků i postav jsou fuč. Lesk na rtech Megan Fox se zdá nesmazatelný, jeden transformer se mi pletl s druhým, štvalo mě, jak tu všichni vypadají skvěle opalení a štíhlí a ve formě a taky, jak Američani beze studu ničí světové památky typu pyramid v Gíze a Petry (opovažte se jim ale sáhnout na Pentagon!). Je s podivem, že film, ve kterém do sebe mlátí obří roboti, je takhle nudný. ()

Kudly4

Viděno 2 dny po prvním díle. Moje pocity jsou všelijaký. Ani nemůžu říct zda byla lepší jednička nebo dvojka, oba dva díly mají něco do sebe. V tomto je několik nelogických scének ale i tak je to naprostá špička v žánru. Opět parádní efekty a pokračování v příběhu není špatné. Teď si ale vzpomínám, že první moje slova byla, že to je trošičku už přehnané. 4*, uvidíme co přinese 3.díl. ()

Jordan

"To, čo uvidíte, je prísne tajné! Nehovorte to mojej mame." Transformers 2 nemôžu mať 5 hviezdičiek. Dôvodov je hneď niekoľko. Hlavný je ten, že má o vyše polhodinu viac, ako by mal mať a prebytok pixelov, na to, aby miestami nenudil. Krkolomné, no miestami už neprehľadné akčné scény, v ktorých sa digitálny roboti bijú s počítačovými robotmi (a do toho len komparzovo a štatisticky na nich pália vojaci) sú nielen pre vnímanie trochu chaotické, ale vskutku ku koncu už nudné. Okrem toho, že Sam išiel na Univerzitu, kde sa ale (bohužiaľ) neohrial, je posun voči jedničke naozaj malý, znova sa odohrá to isté, akurát tentoraz sú roboti (dobrí) spojení s ľuďmi (americkými), čo však - ak malo slúžiť na konflikt "nepriateľ bojuje za nás" je veľmi slabo rozvité (skoro vôbec) a končí sa vysadením slabého a osamelého "záporáka" z lietadla. Malý priestor má aj miláčik Bee, ktorý v jednotke "válil" a dokonca aj na tú Megan Fox sa mi okrem scény prezliekania sa do bielych šiat postupne zunovalo pozerať - preto ma potešila ako spestrenie robotická záporáčka, ktorá ale veľa vody nenamútila. Vyššie hodnotenie (možno pre niekoho až 4) si viem predstaviť, ak vypnete mozog (ale dokonale - viac ako pri jedničke) a pozriete si to v klimatizovanom, pohodlnom palace s dokonalým zvukom, obrazom a balíkom pukancov. ()

Anderton

Ešte nikdy som nemal takú dilemu medzi 3 a 4 hviezdami. V prvej polovici som si hovoril, čo tí ludia majú proti tomuto filmu, sem tam akcia, výborný humor, krásne 20 ročné modelky, sympatický Shia. No a potom to začalo, respektíve nezačalo, dej sa začal naťahovať, finálne stretnutie stále nikde, no a keď už prišlo, bolo nezaujímavé svojou trojpyramídovou lokáciou a málo robotmi. To sa s mrakodrapmi LA a stíhačkami meniacimi sa na robotov vo vzduchu nedá porovnať. Radšej menej polo akcie v priebehu filmu a rozbaliť to poriadne na konci. Inak scenár bol fajn, postupne sa začína rozvíjať celá mytológia. Vyššie hodnotenie dávam preto, že toto je predsa len niekde inde, ako ***hviezdičkový Hulk 2, POTC 3 alebo Spiderman 3. Bay je ovela megalomanskejší. Ale nabudúce bacha. ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (viac)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (viac)