Transformers: Pomsta porazených

• Česko Transformers: Pomsta poražených (viac)
USA, 2009, 150 min (Alternatívna 144 min)

Réžia:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (viac)

Tínedžer Sam Witwicky (Shia LaBeouf) sa už ako-tak spamätal z prvého stretnutia s dobrými Autobotmi a zlými Deceptikonmi. Navyše medzičasom dospel a začal sa pripravovať na opustenie rodného hniezda, v ústrety búrlivému vysokoškolskému životu. Náladu mu kazí azda len fakt, že svoj vzťah s rozkošnou Mikaelou Banesovou (Megan Fox) bude chtiac-nechtiac zmeniť na chodenie na diaľku, pretože ona na štúdium na univerzite jednoducho nemá peniaze... Ich odlúčenie však našťastie netrvá dlho. Keď totiž Sam objaví úlomok matérie, o ktorú spolu Autoboti a Deceptikoni odnepamäti tak úporne bojovali, a získa z nej pre obe strany drahocenné informácie, prilepia sa mu na päty mechanickí gauneri z celej galaxie! A je ich naozaj požehnane... Nečudo, že Samovi preto zakrátko začne univerzitná pôda doslova horieť pod nohami a spolu s Mikaelou, verným Autobotom Bumblebeem, ktorý sa dokáže pretransformovať na nádherný Chevrolet, a bohužiaľ i s oboma rodičmi pred nimi uteká cestou-necestou... (TV Markíza)

juta

Co jinýho čekat od transformerů než dobrou akcičku. Dvojka je taky dobře našlapaná. Bay splnil úkol. Proč pořád ničí tak hezký auta???! :D ()

Fiftis

Po dvoch hodinách a tridsiatich minútach som bol sklamaný, pretože som očakával aspoň mierne zlepšenie, originálny dej a mieru humoru v rozumných medziach. Hoci viem, že finančný úspech má druhý film o Transformeroch zaručený, jeho hodnotenia budú istotne nižšie, ako to bolo v prvom prípade. ()

Shakers

Michael Bay ako utrhnutí z reťaze. Prvý krát som si povedal WOW. No na tretí krát som si to už nepovedal. Bay znova ponúka vyleštený akčný našúp, výbuchov je tu rozhodne viac, čo je len plus. No pridalo sa aj zopár zbytočných postáv a vtipov, čo je zas mínus. Ako sa hovorí, menej je niekedy viac a na Pomstu porazených to sedí. Dvojka je miestami otravnejšia ako jednotka, no príbeh ponúkne pekne lokácie a aj keď je film dlhý, prekvapivo dobre odsýpa a doslova akcia strieda akciu. Akcie sú skutočné vydarené a na lokácie pestré - mestský úvod v Shanghaii, bitka v lese a záver v Egyptskej púšti. Bay ma po ruke okrem Autobotov a elitného tímu Nest na čele so sympaťákom Duhamelom tento krát aj tanky, helikoptéry, lietadla, loďstvo a tonu výbušnín a tak záverečné inferno (kde sa utratila snáď polka rozpočtu len za výbuchy), trochu pôsobí ako vojnový film. Nechýba ani bonbónik v podobe Devastatora, či vylepšeného Optima. Audio-vizuálna stránka je znova na špičkovej úrovni a taktiež aj hudba je znova perfektná. Opäť nechýbajú hrdinské, či dojemnejšie tony. Jablonsky nechal korene s jednotky a pridal trochu nových "púštnych egyptských" prvkov, ktoré opäť skvelo sedia. Linkin Park tiež potešil. Film je hlavne o akcii a tu som aj dostal. Michael Bay sa tu skutočne vybláznil. Kto bude čakať niečo viac, asi bude sklamaný. Obľúbený soundtrack: Prime, Nest, Tomb of the Primes. 85% - 4* ()

Jacinda

Megan Kox běhá v kozačkách po poušti v ještě absurdnějším make-upu a dress-upu. Její modré oči přivedené do jiného stavu s mořem pomocí visual gradingu mrkají kde se dá a v kombinaci s nekonečnou akcí vím, že už se na to asi nechci podívat znovu ()

Jhershaw

Velkolepé a akční určitě. Zábavné místy, místy neftipné až trapné. Místy nelogické. Megan 100% sexy, Turturro 100% zábavný, Shia napůl divný. Někteří roboti nedostatečně využiti (Devastator), jiní tam byli zbytečně hodně (dvojčata). V hudbě nic, co by bylo nové+zajímavé. 70 % ()

Big Bear

Dvojka je klasickou dvojkou. Po kasovním i diváckém úspěchu prvních Transformerů se navázalo dalším dílem. Ten mi přišel výrazně vtipnější. Samův odchod na univerzitu a otcova neskrývaná radost z uvolnění dětského pokoje jež mu zněla slovem ,, domácí kino'' mě fakt pobavila i pár scének z pokojů na univerzitě. Samova máma sjetá travkou byla laciným humorem, ale proč ne :-) Nejvíc mě pobavilo, to ,,EX'' Megan Fox :-)))) zatímco na Samovi se svíjela kočička a rvala mu svůj naftou smrdící jazyk do pusy. Jinde humor skřípal, např. souložící psíci jsou za hranicí lacinosti... Ale jinak je dvojka jen tím samým natahovaným co jednička. Závěrečká skoro hodinová bitka, která by mohla sloužit jako náborovej film do US. Army (Neříkám, že se mi ty včechny C17, Blackhawky, letadlovky, tanky Abrams, F18, Blackbirdy atd...nelíbily! ). Na závěr je divákovi jasně sděleno, že se může těšit na trojku, u čehož si nejsem jist, zda je to dobře. Jelikož mně na tomhle baví ta technika a víc v tom nehledám, nedostal jsem o moc víc než minule, vyjma překvapení. Teď už je to jen za 3 hvězdy. * * * ()

JohnnyD

Na Transformers II doľahlo to, že boli strašne za horúca pripravení. Už dva roky po bohovskej jednotke prišiel druhý film, ktorý je vo všetkých ohľadoch o dve triedy horší. Efekty sú strašne umelé, z transformerov sa stali obyčajní roboti, z filmu zmizla pohodová atmosféra a hlavne humor. Scenár je plný nezmyslov a dej je až na pár detailov (niektorí transformeri žili medzi nami) fádny. Prvá hodina filmu je strašný blábol, ktorý sa snaží zopakovať všetko, čo bolo v jednotke, ale vychádza to úplne nazmar. Skôr to pripomína počítačovú hru ako film. Jediným spestrením je absolútne bohovský John Turturro - ten chlapík by mal dostať vlastný spin-off!!! ()

Boogeyman

Pro mě osobně filmoví Transformers znamenají milník. Už u prvního dílu jsem jenom žasl, že i když na plátně burácí zběsilá akce, auta létají vzduchem, domy padají k zemi, výbuchy dosahují obřích rozměrů a mezi tím vším se ještě perou gigantičtí roboti, může to být totální nuda. Uvědomil jsem si, že už asi nejsem ten kluk, který si půjčoval pochybné videokazety jen proto, že na zadní straně obalu bylo vybuchující auto, nebo skákající motorka. Respektive ten malý kluk ve mně stále je, jen současná tvorba ho tak unavila, že i vrcholné okamžiky destrukčních filmů prozívá a div ne se těší na dialogové vsuvky. Může za to právě Michael Bay, Roland Emmerich a podobní megalomani, kteří filmovou destrukci degradovali na nezáživné počítačové šílenství. Přitom právě oni ve svých dřívějších dílech tyto wow momenty dokázali dokonale využít. Jak nadšeně jsem řval u Dne Nezávislosti, když ufouni spustili první dávku do mrakodrapu, nebo když roj meteoritů ostřeloval newyorské ulice v Armageddonu. Jenže jak to u megalomanů bývá, neznají míru, navíc doba počítačových efektů pokročila natolik, že dneska si na slušné úrovni město vyhodí do vzduchu v každé druhé béčkové produkci, takže když si vezmu poslední dva filmy těchto režisérů, tak jak 2012, tak Tranformers II mají sice mnohem více a lepších efektů než výše jmenované snímky, ve výsledku jsou výrazně méně žáživné a napínavé, k čemuž přispívá i mnohem nedomyšlenější scénář a takřka debilní děj. A když se řekne, že děj nějakého filmu je mnohem dementnější než Armageddon, asi to nejednoho zarazí. Prostě to co člověk vidí po celý film, to ho brzy přestane bavit, je to jako kdyby Steve McQueen po celý Velký útěk skákal na motorce. Snad každý hororový ražisér ví, že napětí se musí dávkovat, proč někomu stále nedochází, že i na akční scény je potřeba se těšit, musí být vyvrcholením něčeho. Jak se má člověk bavit u Transformers, kde prakticky není nic jiného než vybuchující baráky? ()

sheen

Pojeba** CR distributoři a jejich zajeban* přístup, debilní dabing, radši tento film uvidím na mobilu a v originále, než to viděť v dabingu v kině. Konečně se můžu pustit do ohodnocení pokračování jednoho z největších popkorňáků poslední doby. Pokračování je velkolepější, obrovský nášup nových autobotů, od začátku po konec filmu se jen střílí, Bay nasadil hodně vysokou laťku a dokázal ji udržet po celý film. Čistých 5 to není, ale jedná se určite o nehoráznou akční jízdu, kterou si snad každý užije. Osobně mě první díl sedl více. ()

Hromino

Vím, že tu asi budu jako jeden z mála hodnotících tento film černou ovcí, ale mně se kupodivu dvojka více líbila než jednička. Není to tím, že bych si liboval v megalomanství a řídil se heslem "čím víc výbuchů a akce, tím lepší film", ale především je to tím, že druzí Transformers mi přišli o poznání méně infantilnější a i kamera je daleko lepší. Zatímco v jedničce jsem chytal tiky, kdykoliv jsem viděl nechutně infantilně chovající se roboty a akční scény snímané tak šíleně a zběsile, že jsem si připadal jak na psychiatrii, tak dvojka mě o to více překvapila. Má nicméně taky své zápory, především daleko více megalomanské akce, která časem už začne nudit, a i některé nesmyslné rozhovory ("Podívej, co jsem našla: tvoje první botičky! - Bože, já už zase bulím!"). Největší šok mě ale čekal, když Sam našel v bundě úlomek Krychle - a následně padl záběr na šoustající se psy. Tím mě Bay upřímně přivedl do údivu :) Takže takových poctivých 75%. ()

Rosomak

Zvukový orgazmus. A nejen to. Přestože je film hodně nevyvážený (má hodně dobré i hodně špatné scény) a hodně eklektický (jak v dobrém tak i špatném slovy smyslu) strašně dobře jsem se u něj bavil. Například úvodní expozice je udělaná strašně suprově: pěkně systematicky nám v pár minutách představí sestavu autobotů a to ve velkém stylu (postupně dle hierarchie). V některých scénách je záběrování naprosto super vyřešené, kamera se často přibližuje blíže k robotům a budí tak až neuvěřitelný dojem fyzičnosti (scéna v lese je bezkonkurenční - spojení digitálních robotů a reálně odpalovaných stromů s trochou poletující hlíny působí neuvěřitelně svěže, dynamicky, akčně a autenticky). Na druhou stranu jsou zde ale také části, které film neuvěřitelně retardují (např. rozhovor v hangáru Optima - generála - a asistenta prezidenta je plný neuvěřitelně dementního patosu). Bay se utrhl ze řetězu ale mě to vlastně vůbec nevadí... ()

Disk

Jeden velký bordel, který vykrádá všechno možné, nač si vzpomenete. Indiana Jones, Star Wars, Pearl Harbor atd. atd. Všeho je víc - akce, robotů, cool záběrů. A také mnohem více hloupostí. Scénář je naprosto vycucaný z prstu a nesmí se brát vážně, jinak by vám mohl explodovat mozek. Spousta wow efektů bohužel nenahradí fakt, že jsme přišli o moment překvapení. V jedničce bylo velké množství vychytávek, které potěší i po desátém zhlédnutí. Ve dvojce nic takového k mé lítosti není. Na druhou stranu má film dost zábavných postav (John Turturro rulez!) a potěší i skutečnost, že nuda v žádném případě nehrozí. Slabších 7/10._______Update po dvou letech: Prohlédl jsem a přidávám se k nemnohým pravověrným. Transformers 2: Revenge of the Fallen je výborný snímek, který plní sny všech pubertálních chlapců. Sled jednotlivých atrakcí funguje dokonale a i na emoce se našlo dost místa. Ten film si zkrátka žádá vícero projekcí. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +konečně jsou akční souboje přehledné a lze si tak souboje vychutnat naplno, přibylo "zvířátek" -možná až moc, chtělo to přecijen víc emocí a silnější hudební podkres, chtěl jsem aby mě pořádně mrazilo/// Kdyby jsem tohle viděl táden po jedničce, nebo dokonce před ní, bylo by to za plnej počet. Kdežto s odstupem času od prvního dílu jsem už věděl do čeho jdu a moc věcí mě tu už nepřekvapilo. Přesto film nemohu potopit. Vždyť je to pořád to co od Transformers chceme. Někdo bude namítat, že těch soubojů je hodně a zabírají tak místo příběhu a hercům, ale pořád je to tisíckrát lepší než novej Terminátor. Zábavy a vtipu je tu taky dost, někdy možná až moc (rodiče hlavního hrdiny) a masakr to je pořádněj. Já jsem naprosto spokojenej a i když pokračování přišlo dřív, než jsem si ho pořádně stačil uvědomit, jsem rád, že jsem se ho dočkal. Raději dříve než vůbec. Mimochodem, zažili jste někdy v českém kině, že by diváci v sále u některých scén a na konci filmu tleskali?/// Celkem 94%/// Podruhé viděno na Blu-ray 28.12.2009. Po prvním zhlédnutí jsem si nebyl jist, zda si Transformers 2 tak vysoké hodnocení zaslouží. Nyní po druhém zhlédnutí tyto pochybnosti nemám. ()

Stegr

Zlaté maliny 2010 - Nejhorší film, nejhorší režie, nejhorší scénář... 60% - Krásně zpracované, plné vynikajících akčních scén a vymazlených digitálních efektů. Ve výsledku to bohužel působí strašně nekonzistentně a přeplácaně. Bay se utrhl ze řetězu až moc... ()

Pilda17

Michael Bay je pro mě váženým režisérem, ale jak mohl dopustit zničení filmu s tak dobrou předlohou pouhými efekty a nepřehlednou kamerou?! Ano vizuálně Transformers působí výborně, ale jak přijdou první výbuchy a akční scény, tak to celé jde do kopru. Kamera je nepřehledná a důležité věci nezabírá (místo robotů zabírá lidi). Do toho kravka Megan Fox, která filmu také moc nepřidá. Ona není žádná herečka a nemá tam co dělat. Pokud nebudete vnímat předvídatelný příběh, kravku Megan, spoustu chyb a nepřehlednou kameru, tak by film mohl i bavit. Jak říkám, první zhlédnutí je perfektní a pocit z něho je vynikající. Druhé už mě zklamalo a dost. O třetím ani nemluvím, protože to jsem se věnoval věcem okolo, efektům a akci. Tím bylo úplně po zážitku .. 1/10 = 15% ()

666teen

Kamioňák OPTIMUS PRIME zase mlátí po kapotě nějakýho TRABANTH VADERA, toustovače se plaší, BUMBLEBEEMu teče steskem po Shiovi chladič, americká marína je ještě chlapáčtější než John Wayne, Megan stále mrdoidní a výbuchů je tam jak u Verdunu. Tak nevim. ()

Cappuccino

Ako by som mal začať? Filmová explózia efektov bez poriadneho deja. Postavy strácajú osobitosť a ich smrť je pre mňa iba nepatrnou zmenou (s výnimkou Optima a Bumblebeeho, ale netvrdím, že umrú;). Dvojica “komediálnych” robotických bratov bola pridaná len a len kvôli detskému publiku - tým pádom zväčšenie zárobkov. Poskakujúce poprsie Megan Fox jest vskutku príjemným spestrením tejto šlamastiky. Na záver – skrátiť dĺžku filmu o 15 minút, odobrať trápne scény (sex s nohou) a pridať rozumnejšie dialógy. Film dopadol ako dopadol. Pre niektorých zle, iných dobre. Osobne volím druhu možnosť, pretože sa stotožňujem s komentárom užívateľa Cervenak. Bavil som sa? Bavil. Tak preč s konvenciami. ()

Ruut

AKTUALIZACE = mám za sebou druhou (polo)projekci - viděl jsem až od 70 minuty a kdyby se ta první hodina prostě odsekla, tak je ze zbytku slušná ododechovka. Takže stoupám o jednu hvězdu no ... -------------Kdyby mi bylo tak třináct, tak si z toho na*eru do gatí, protože až do teď toho na plátně nikdy nevybuchlo tolik jako zde. Jenže třináct mi už dávno není. Je to klasická dvojka - tzn. bombastičtější, větší, výbušnější, velkolepější. Snad 100 minut z celé stopáže sleduje nějaké souboje digirobotů, bohužel všichni roboti vypadají v podstatě stejně a je to tím pádem jedna velká nuda, která se slévá dohromady. Těch "super soubojů" je tam tolik, že se jich brzo přejíte, do uvozovek to dávám proto, že jde jen o defilé speciálních efektů - umělost čiší z každého záběru. Dále je to mnohem více záběrů na polonahou Megan Fox, mnohem více rádoby humoru (spíš trapnosti), mnohem více hezkých supermodelek, dokonce i přitroublých sidekicků (!!!) ... než v jedničce = prostě je vše strašně naleštěné a navonené, originalita je fuč. Jen zhruba po 70 minutách Bayovi onanie získá film nástupem jednoho starého známého na pár desítek minut lehkost prvního dílu, ale bombastické (jak jinak) superdlouhé superfinále zase vše pošle do kytek. + co měla znamenat ta halda vykrádaček Terminátora, Vetřelců, Matrixu a vizí H.R. Gigera ??? A největší hovadilost křemíkové nebe :) (fanoušci Red Dwarf pochopí). 50% ------ doplněk: ač Bay točí furt jen strašný kýč, tak ho většinou žeru - Skála a první Tranďáci jsou špička. Ale tohle fakt néé. ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (viac)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (viac)