Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

Dream Dealer

Po shlédnutí tohoto filmu pochopíš proč lidi přijdou do školy a začnou všechny střílet... (narozdíl od bowling for columbine kde se jen kecá o zbraních... ) ()

Clapped

je to neobyčejně silný fyzický zážitek. pro školy nenajdete lepší pomůcku na redukci šikany. 5***** zasloužených, jako málo co ()

Simir79

Teď to nezáleží na nich, ale na nás........ pokud budeme dopouštět, aby se děli takovéto věci, budou i naše děti umírat v dětských lavicích. Toliko k myšlence. Velmi pohnutý příběh, který je brán spíše dokumentárním pohledem. Je pro leckteré z nás šokující, co vše se může stát a kdo se diví nad závěrečným činem.... nemá vlastní sebeúctu... jsou věci, které asi jinak vyřešit nejdou. Nenávist je silná zbraň.... silnější jak kázeň a logika. Tento film to popsal dokonale. Postavil hlavní hrdiny do jasné pozice. Kdo si říká, že to lze vyřešit kázeňsky, je na omylu.... vždy by byli jen poražení. Takhle je výsledek sice fatální, ale kdo se směje naposled..... Film je chladný .... jako by režisér říkal... pozor, moc se do mě nevžívej, nechávám následky.... i tak se po té špatně usíná.... ()

pan_ponozka

Vynikající film, který bez servítek ukazuje násilí ve školách. Kam až může zajít šikana, násilí a jak se může situace vyhrotit? Místy sice přehnané emocionální výjevy klidu a vzteku, ale jako celek pro diváka moc dobré. Krásně vykreslené, jak se vztah mezi spolužáky (kolikrát i proti jejich vůli) spojuje. I když si při každé scéně, kde se schyluje k násilí říkám 'tak se sakra braň!', vím, že to nejde. A konec je nevyhnutelný.8/10 ()

djcremo

Slušná dráma zo školského prostredia. Len škoda, že mi už od začiatku bolo jasné ako to skončí, keďže to už stihli naznačiť na začiatku. S kamery mám zmiešané pocity. Občas mi pôsobila ako televízna, občas ako dokument, občas ako skrytá kamera a občas mi to pripomínalo inscenáciu. Škoda aj odfláknutého scénara. Má to síce gradáciu a nepôsobí to nejako nudne, ale určite sa to dalo natočiť aj oveľa lepšie. Je to dobrý film a rád by som mu dal aj viac bodov, ale film mal nedostatky, ktoré občas rušili aj napriek zaujímavej a aktuálnej téme. ()

Lady_Tei

Šikana je jev, který se na školách vždy objevoval, objevuje a objevovat bude. Na světě je plno lidí, kteří si chtějí užít pocit moci, ublížit a zranit. A stejně tak existuje mnoho lidí trochu ´jiných´, kteří jsou dokonalými terči - třeba lidé jako Joosep, kteří se neprovinili ničím jiným než introverzí. Ale nejhorším zlem je ´stádo´ - lidé, kteří utrpení jiných přehlíží, ať už ze strachu, úcty k trýzniteli nebo z nechuti pomoct. Co udělá to ´stádo´, když například na rušné ulici uvidí omdlévat člověka? Otočí se a bude dělat, že nic nevidí. A co udělá, když vidí žáka s násilnickými sklony trápit jiného, který se nemůže bránit? Pochopitelně, že úplně to samé. Proč je to, co označujeme nálepkou ´nelidské´, ve skutečnosti hluboce a strašlivě normální, tedy vlastně ´lidské´? Díky za tenhle film. Není vizuálně dokonalý a rozhodně diváka nepotěší - já osobně jsem se po jeho zhlédnutí ještě několik hodin nezadržitelně třásla. Ale lidé by si měli uvědomit, že takhle daleko to zajít MŮŽE. ()

Midnighton

Ano, tohle je na tak nízký rozpočet hodně dobrý film. Konečně se někdo ujal téma "šikana" bez cenzury. Ve filmu je hodně emocí a člověku to sakra vře krev v žilách. Některé snímky byly až nechutné. Sice ten náš Josef je tak trochu vůl, ale hraje to dobře. Závěrečná scéna, kde se Josef domnívá, že snad vlastní bajomet, což dává najevo hlasitým, útočným pokřikem a Kašpar střílí zhřejmě po mouchách se také povedla perfektně. Bohužel, jediná mně sympatická osoba byla ona "EMO" děvenka, která jako jediná vystihla situaci slovy : " Mám jít ven nebo dovnitř ". Rozhodně doporučuji i jako výchovný prostředek pro seznámení dětí s danou problematikou. 5stars. ()

MatZ

Jeden z tých filmov, po ktorých človeku ostane v ústach sucho a trpká príchuť absolútneho zhnusenia nad svetom. A ostane tam ešte nejakú dobu... kto šikanu neskúsil na vlastnej koži, toho sa Klass možno nedotkne tak, ako niekoho, kto už v živote nejakú tú dávku ponižovania schytal. Osobne som bol na strane jednej i druhej. A z oboch si človek niečo odnesie. Neviem, či kritici tohto filmu túto skúsenosť majú. Možno ak by ju mali, vedeli by, kam až šikana môže zájsť a aké ľahké je pred ňou zatvárať oči. Áno, film ide do extrému, lenže tieto extrémy nastávajú v dnešnej dobe až neprirodzene často. Stačí zapátrať na internete... Veľmi sa mi páčilo riešenie narácie, postupné vyhrotenie situácie, dostal ma drastický záver a posledná veta filmu ma dokončila. Súhlasím s tým, že by Klass mali púšťať na školách povinne. P.S. Rozmýšľam tiež nad tým, či sa tí, ktorí tu kritizujú technickú stránku filmu, nezabudli trošku viac sústrediť na tú emotívnu. Pretože keď sa pokúsite vžiť do emócii jednotlivých aktérov filmu, zrazu vám to bude celé úplne bez problémov zapadať. A ono, hlavne o emócie tam v tomto prípade šlo. Stačí občas čítať medzi riadkami. Predsa len, je to európsky film ;-) ()

kreion

Desivé. Ešte doteraz sa mi chvejú prsty a telo od tých emócií a fyzickopsychického hnusu. Tento film je až príliš autentický. Na stredných školách našťastie také niečo u nás nevidieť, ale na základných je to dosť bežný jav. Odporúčam pozrieť každému. 5 hviezd za jedinečnosť a netuctovosť. ()

skaza

Pre mňa to bol veľmi silný, emotívny zážitok...tento film si aj napriek vysokému hodnoteniu tak skoro určite nepustím...priala by som si, aby touto snímkou v školách adolescentom robili "brainwashing" ()

Braga

Velice silný a dojemný až se mi jednu chvíli nechtělo věřit , že je to podle skutečné události. 2 mladým šikanovaným chlapcům mi bylo líto , ale přesto doporučuji tento film u kterého vám zůstane rozum stát ! ()

blekekeke

Film je tak sugestivní, že toužíte vstoupit a nakopat těm grázlům prdele. Je až tak sugestivní, že ke konci už se začínáte modlit. Na konec ztuhnete, neb vám přestane proudit krev, brrrr ... ()

anti.rybka

Verbal je trošku k nepochopení... Šikana je humus a jestli si to nemyslíš, jsi divnej... Sorry ale fakt DIVNEJ!!! Jinak film na Estonské poměry celkem vyvedený. Stejně jako Bang Bang seš mrtvej či Slon a Zabít je snadné... Takové filmy mají vždycky něco do sebe. ()

tyzmrde

lepší drama ze školního prostředí jsem nikdy neviděl. Při dramatických scénach jsem se vžil do děje a cítil emoce a trilogie Bastardi Tomáše Magnuska se může jít vycpat. ()

Paserak

Pokud byste chtěli natočithustej film o šikaně, udělejte to jako I.Raag. Zapomeňte na šikanu á la "Kyslík" Velmi silné drama. Uvědome si hrůzu šikanovaného člověka. Naprostá husžárna je role Josefova otce. Po filmařské stránce parádní práce. Film přitahuje jako magnet. Obvzláště klipová intermezza baví. Estonská produkce? Nejnže Tallin je překrásné město....ale i tenhle film se povedl. ()

Oxik49

Jeden z nejsilnějších filmů, co jsem viděl. Tak nějak mi pomáhá vidět "masakry" na různých školách z trošku jiného, hlavně hlubšího pohledu a jednání obou kluků jsem snad i schopný plně pochopit, nemužu však říct, že bych ho schvaloval. Film by se měl pouštět ve školách, a to, prosím, až do úplného konce. Ne jako návod pro šikanované, ale proto, aby si každý uvědomil, kam až může člověk zajít! Nejde hodnotit jinak, než 5* ()

Tomik00

Odraz naší doby. Tento film dobře odráží naši kvalitu školství a její netečnost k šikanování. U tohoto filmu jsem uronil několik slz. ()