Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

Skip

Počítat karty se sice vyplácí, ale jen po určitou mez. Tu když někdo překročí, tak má zaděláno na pořádný průser. Dobré herecké výkony v tomto filmu mě krásně strhly a já jen koukal a koukal, až jsem nakonec tak trochu propadl Black Jacku, takže doufám, že mě to nebude stát moc peněz. ()

marleyy

55% Nepříliš přesvědčující, mladí hráli hodně nepřirozeně až trapně, vůbec mě to nevzalo. Jediným kladem byl opět bezchybný Spacey. ()

Tygrys

Musím přiznat, že jsem čekal o něco víc, ale jako oddychovka na (pro mne) páteční večer to bylo OK. Největším záporem je delší stopáž a také téměř bez vyjímek nezajímaví herci. Ke kladům se dá počítat snad jen děj, který některými zvraty příjemně překvapí. Pokud můžu porovnat a za sebe doporučit snímek s obdobnou tématikou vychází mi jasně lépe ve všech směrech ROUNDERS. ()

GILLWANDER

Ďalší film do mojej absolvovanej zbierky z názvom OTRAVA. Neviem ako ostatný, ale mne sa tento film nepáčil. Možno karty, Kevin Spacey to ešte ako tak ušlo, ale zvyšok stál za nič. Dej bol blbý, ani neviem prečo, možno preto, že bol chabo vyrozprávaný , herci (okrem Kevina) boli strááášne nudný, réžia slabá, scenár pohnojený....ach.... Dalo mi veľa námahy aby som to aspoň dopozeral. Ten záver, pre niekoho PREVRAT, aspoň ako tak ma presvedčil o dvoch hviezdach. Veľmi slabý podpriemer... 50% ()

Beagle

Tomuhle filmu je hrozně vidět do karet. A místo pořádného pytle žetonů na závěr dostanete akorát tak ponaučení o tom, že prima kamarádi a sexy kočka za jsou lepší než všechny peníze, co jich ve Vegas za noc můžete vyhrát. Prostě klasika. ()

(mOnkey)

Přiznávám, že jsem se zprvu nechal celkem snadno oblbnout, jak karetními fígly, tak aurou Dvacet jedničky. Když pomineme vcelku nevšední námět, zůstane nám pouhopouhá krustička, tvářící se jako kdovíjak sofistikovaný a objevný scénář, a to není dobře. Zajímavé téma by si zasloužilo daleko lepší zpracování, režisérský přístup tak netypický a neobvyklý, jako ústřední motiv těchto študáčků (zase a opět vybíraných snad jen podle vzhledu). Moc rád bych něco podobného viděl naroubováno na svůdnější dějovou linku, efektivnější charaktery (na efekt se tu nehraje), popřípadě na jinou, avšak tématickou strukturu; a Kevina Spaceyho bych nechal. ()

Havaj8

Nechtěl bych si nějak protiřečit, ale podle mě zatím nejlepší hazardní film. Tohle mělo úplně všechno a každej fanoušek si musel přijít na svý. Dvě hodiny nejenom sledováním hazardu, ale i nejednou zápletkou, menší romantikou jako třešničkou a hercema jako víno. Na každýho mi to padlo a já se prostě bavil... ()

Martin741

Reziser Robert Luketic sa rozhodol vykradnut scenar z Ocean´s Thirteena tak dej filmu opat zasadil do kasin a hracich stolov Las Vegas. Ak to na mna fungovalo u Ocean´s Thirteen, tak v tomto filme uz bohuzial nie. Aj ked sice prva polka slusne odsypa a najde sa aj par napinavych scen, druha polka filmu je uz len rutinne odrezirovana a neskutocne predvidatelna. Nuz, co, radsej ostanem stale verny Ocean´s trilogii nez tomuto priemeru. 53 % ()

Aljak

Paráda, ja osobne som celý príbeh dosť žral - pekne kúsok po kúsku. Aj keď mohlo v tom byť trošku viacej kariet, a trošku menej toho počítania. Ale ako spracovanie sa mi aj tak veľmi páčilo, hlavne celý ten plán a dokonalo premyslený každý jeden detail. Aj keď som nepochopil prečo stále chodili do toho istého kasína, keď bolo jasné, že po čase sa na tie všetky signály a celý ich systém príde. Ako keby inde ako v Las Vegas neboli žiadne ďalšie kasína. A určite nie som sám, koho to napadlo. Ale ako film bol veľmi dobrý, a nielen samotné kasínové scény, ale celkovo ten príbeh a najmä v závere ako zaúradovala tá dokonalá predvídavosť a aj pekná pomsta. ()

kaposlav

Film som videl prvý krát pred 6-7 rokmi a tuším i o pár mesiacov znovu, ale na kvalitnom zážitku z opätovného pozretia to moc neubralo po rokoch. ()

Malkel

O Blackjacku toho moc nevím, spíš jen to, že s kartami z něj si občas zahraji Žolíka a v tom zbytku spíš tápu. A asi bych udělal líp, kdybych si prostě pravidla přečetl na Wikipedii a strávil večer nad něčím příjemnějším, než je Oko bere. Režisér Robert Luketic si hádám pořídil knížku: "Jak napsat film" a rozhodl se ji neodlepit z obličeje na jedinou vteřinu. Protože je to neuvěřitelně šedošedá nuda, co střídá klišé za šedošedou nudu.  Trpí to na jeden hlavní problém. Nezajímavý a špatný hlavní protagonista. Shrňme si jeho veškerou osobnost. Chytrý nerd s mastnými vlasy (Což přece stačí na sympaťáka, ne? Omyl, když nemá cokoliv navíc...), ze kterého se stane tak trochu debil s mastnymi vlasy a tím debilem s mastnými vlády zůstává po zbytek filmu. A i když je debilem, je prostě neskutečně nezajímavým debilem. Co zachraňuje film od totálního podprůměru, je poměrně fajn první polovina, kde to vypadalo ještě jakž takž nadějně, jedna hezká paralela v metru, sympatické duo přátel hlavního protagonisty a výborní Laurence Fishburne s Kevinem Spaceym. Jenže ta negativa převyšují pozitiva. A tahle obrovská nuda je důkaz, že ten dobrý námět je důležité podtrhnout dobrým scénářem. ** ()

shyster

Ničím vyjímečný film, který nepřekvapí režií ani hereckými výkony. Chvilku si to hraje na Dannyho parťáky, jindy zase na Casino. Jenže ani u jedného to nezůstane, takže musíme sledovat slepenec hezky nastříhaných záběrů a hlavně imbecilní zápletky (počítání karet není trestný). ()

Petoss1

Film neurazí ani príliš nenadchne. Je niekde v strede príjemnej podívanej. Len ten Jim Sturgess vyzerá na plagáte ako Ashton Kutcher a keď si to už všimol aj môj father tak to je niečo. 75% ()

joker.george

Rozjezd je sice trochu pomalejší, ale důležité je, že nenudí. A s přesunem do kasín přijde nejen čas na pořádné povzbuzení filmu, ale také na různé kamerové vychytávky, samozřejmě nechybí, v těchto případech povinný, plot twist. Svou práci odvedou i známí herci ve vedlejších rolích, díky kterým i obyčejné vyprávění nabere potřebný spád. 3,5* (Netflix) ()