Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

gicous

Přiznávám, že karty mě moc neberou. Co se blackjacku týče, jsem totální neznaboh a ignorant. Ale zrovna tak, musím říct, že scény z Las Vegas mají potřebnou atmosféru a dokáží strhnout dokonce i takového karetního amatéra jako jsem já. Když k tomu přidám za prvé příjemné herce v hlavních rolích a za druhé atraktivní příběh o chytrých lidech, co mají geniality na rozdávání, výjde mi krásně zakulacený lehce nadprůměrný film. Ať si obdivovatelé ďáblových obrázků přičtou k mému hodnocení jeden bod navíc. 6/10 ()

helrohir

Taký chudobnejší príbuzný Dannyho parťákov, na ktorých nedosahuje ani prostredníctvom obsadenia, príbehu, a ani konečného prevedenia. Najvýraznejšou postavou tu bol pre mňa Kevin Spacey, ktorý to celé riadil zo zákulisia. Herci stvárňujúci študentov boli skôr dopočtu, teda až na Jima Strugessa, aj keď na jeho miesto som si predstavoval skôr iného herca. Príbeh je celkom chytľavý a miestami zábavný, ale určite by sa z toho dalo vyžmýkať aj viac vychtávok a emócií. Remeselne je to odvedené celkom dobre, ale chýba mi tu nejaký nadštandard, ktorý by tomu celému dodal vyššie grády. 60%. ()

kubilov

Děj celého filmu a jeho scénáristické zvraty by se daly předpovědět už dlouho dlouho před polovinou filmu, ale tak jako taková zajímavá jednohubka s ne tak úplně klasickou rolí Kevina Spaceyho 21 docela ujde, navíc Laurence Fishburn je vyloženě perfektní. ()

mrclTV

Klišé a šablóna, to mi prvých 20 minut (aj tie všetky zvyšné minúty) ponúkol tento film. Nadaný, ale chudobný študent, ktorý nemyslí na zábavu ,ale na školu, lebo chce dostať štipendium (netreba asi dodávať, že ho samozrejme nedostane, veď to je zápletka filmu!). Film nám aj predstaví "originálne" vedľajšie postavy: obetavú matku, jeho nerdy kamošov, jeho tajnú lásku, jeho super učiteľa (ktorý je príliš dobrý na to, aby tam nebol nejaký háčik), jeho nadšenie pre matematiku a tak ďalej a tak ďalej...Dve scény dopredu viete, čo sa stane. A takto to bohužiaľ ide celý film. Jeden jediný "blaf" zo samotného záveru je primálo na vyššie hodnotenie. ()

jayman

Béčkový bejsik s lacnejším kasínovým zvratom na štýl Dannyho jedenástky. Vyčnieva vlastne len cast - Spaceyho zmrdstvo je dokonalé, loser v podarní Jima Sturgessa je totálne uveriteľný a Kate Bosworth má svojský sexappeal. Inak typická netflixovka na pondelkový večer. ()

PlysovyMacko

Študenti počítajú karty vo Vegas a zarábajú pekné prachy. Ale nič netrvá večne. Od filmu tohto typu by som čakala viac fintičiek, v centre diania sú skôr vzťahy. Tajne gestá až moc nápadné. ()

Toomuch

Velice příjemný, svižně natočený snímek, který téměř nenudí bych objektivně ohodnotil 80%, ale kdo se aspoň jednou v životě prošel po Stripu(a ne jen to) tak ví proč hvězda navíc...Viva Las Vegas!!! ()

ottik274

Zajímavý, ale nešikovně uchopený a málo propracovaný. Navíc v tomhle filmu vás podle mě nic nepřekvapí. Řekněte si : "to se dalo čekat, a teď zareaguje asi takhle.." všechno dopadne dobře a očekávaně a podle toho jak čekáte. Navíc si nemůžu pomoci ale celouu dobu lezla na nervy hláška : Chicken něco ... Nemůžu si pomoct, ale od upoutávek v kině jsem čekal o něco více, takže pokud jste viděli upoutávku, tak v podstatě o nic podstatnéhoo nepřijdete. Ani vlastně nevím za co jsou ty 2 hvězdičky, asi z lítosti a za lekci z teorie pravděpodobnosti :-) ()

Filipes

Parádní oddychovka nejen pro Kevina Spaceyho. Příjemně koukatelný snímek, naštěstí solidní scénář s opravdu vtipnými scénami, kombinován v opravdu luxusních exteriérech Vegas (Já tam chci !!) Takže když to všechno sečteme výjde nám 70% což je jasný signál k rozdávání hvězdiček. ()

Sicky

Absolútne čitateľný, zbytočne natiahnutý, príbeh od začiatku až do konca. Po hodine ma už celkom prestávalo baviť pozerať sa na bandičku sopliakov, ktorí vedia rátať do päť a zarábajú krásny cash. Bohužiaľ Spacey a Fishburn mali vo filme k dispozícii iba pár minút a herecké dovednosti Sturgessa sa obmedzujú na tri grimasy, ktoré možno vystačili v jeho seriálovej kariére ale v prvej lige treba toho vedieť o trochu viac. Tento podstatný nedostatok aspoň trochu vyvážila Kate Bosworth svojim sexy kukučom. "Prešpekulovaný" záver nám mal zobrať dych z úst, ale nestalo sa. Iba kvôli Spacey(mu) 3*. ()

yueh

Mam rád black jack, poker a tyto typy her, proto jsem se na tenhle film docela těšil, ale zkalaml mě. Vše bylo podáno velice zjednodušeně, až nerealisticky. Čekal jsem mnohem víc. ()

Efreeti

Standartní příběh chudého, ale geniálního studenta, který si přivydělává počítaním karet v kasínu...jako by se potkaly scény filmů Rounders, Good Will Hunting a Rain Man. Jen tomu chybí ta jiskra vyjímečnosti. Jim Sturgess asi má talent..trochu mi připomíná Jakea Gyllenhaala ()

Blazis34

Zajímavý film na neotřelé téma. Parta chytrých studentů M.I.T. , včele s profesorem matematiky využívá svoji schopnost počítat karty při hře nazvané Black Jack (Oko - 21). Proto jedou do Las Vegas do ráje casin a vydělají si ohromné množství peněz. Avšak po čase se to vedoucímu casinu nezdá a začne je sledovat. Film je velice dobře natočený a bavil mě, proto dávám lepší tři hvězdičky. ()

_Jimmy_

Tento film ma prijemne prekvapil... Hned od zaciatku filmu sa mi celkom pozdaval najmä Benovim ucenim ohladom hry... Film mal hlavu aj pätu... Trocha mi to pripominalo dennyho partakov ale toto bolo nieco trocha inom prevedenim... Musim este pochvalit hudbu vo filme, perfektne sa tam niektore pesnicky hodili... ()

gauny8

Kevin Spacey a Jim Sturgess vytvořili duo, na které se mi dobře dívalo. Docela zábavná, i když předvídatelná, dvojtá zápletka se mi líbila. Po celou dobu filmu jsem se bavil a to je hlavní. Příjemný snímek, nad kterým se nemusí moc přemýšlet. Jo a Morfeus mi do jeho role skvěle zapadl! ()