Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (viac)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvorcovia:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (viac)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Recenzie používateľa Cardo k tomuto seriálu (28)

Star Wars: Klonové války (2008)

NO TO SE NEOKOUKÁ!! POZOR SPOILERY: Vždy jsem měl rád prequely, ale z Klonových válek jsem v češtině viděl jen S1 a S6, ale nově jsem viděl v češtině už všechno a to stejně rychle jako Darth Vader mění dohodu, vysloveně jsem to hltal jak Rancor gamorreánský strážce. 1. série je určená víceméně pro jedijský ratolesti, ale i tak stojí za to. Seriál dosáhne několika vrcholů. Na konci 5. série jsem byl naprosto zdrcen odchodem Ahsoky, od konce 6. série jsem čekal něco víc (a to všichni tvrdí, jak je to důstojný) a konec 7. série byl dobrý, ale taky celkem citově ždímající, z filmů vám prostě nedojde, jak moc tragický byl přechod Anakina na temnou stranu Síly! Celkově seriál doporučuji! ()

Série 1 (2008) (S01)

Takový decentní začátek, platí, že seriál roste spolu s vámi, takže ano, tato série je víceméně pro děti, to však neznamená, že je špatná. Hlavně se mi líbí, že hojně obsazovali do děje vedlejší jedie, kteří třeba ve filmu neřekli ani větu, takže jim teď konečně dodali i nějaký charakter.  !SPOILERY! Na začátek dostaneme Yodu a 3 klony jak pokosí armádu droidů, což ušlo, potom se dočkáme separatistické megazbraně, kterou hádejte kdo zničí, to mi přišlo tak zhruba na úrovni předchozího dílů. Ale nyní přichází jeden ze tří nejlepších dílů této série, kde kloni získávají zpátky svoji základnu, jasnej palec hore. Další story arc byl o R2-D2, půlka nic moc, druhá půlka celkem dobrá. Teď ale pozor, teď dostanete přímo critical hit světelným mečem, je tu JarJar v hlavní roli a jako vždy je to kopyto, slabý díl, který je však vyvážen dalším, který je 2,5× lepší. Nyní se podíváme ke Grievousovi do jeho skromného příbytku, naprosto excelentní díl. Tady zase zajmou Dookua, potom i Anakina a Obíka a pak je z toho bude tahat JarJar, první díl celkem nuda, ale 2. díl mě opravdu bavil i přes přítomnost zde překvapivě dobrě zvládnutého gungana ze senátu. Dále je zde návštěva vesnice lemurů, která byla něco málo nad průměrem. Teď se dostaneme do územních neshod na Ortho Plutonii, což je velice originální a velice dobré. Předchozí díl dal laťku vysoko a další ho hned dorovnává, star wars detektivka totiž není špatný nápad. Hle však řítí se úpadek ve formě viru Modrý Stín, nezáživný dvojdíl. A je tu návrat k pořádné bitvě, bojištěm je Ryloth, prostřední díl nejlepší, ale zbylé dva taky dobré. A jako poslední přijde Cad Bane, aby vysvobodil někoho z basy, ale zabloudí místo toho do senátu. Celkově série 8,5/10 ()

Léčka (2008) (S01E01)

,, Chápete někdo co nám generál právě řekl? ",, Je to jedi, nikdo neví co tím myslel." Něco takového prohodili dva kloni. No místy se děj vlekl, ale co byste chtěli od 1. dílu? Yoda je naprosto perfektní. ()

Nováčci (2008) (S01E05)

Dám 5 hvězdiček? Rozkaz, rozkaz. Epizoda bez jediů zaměřená na klony, no nenechte si to ujít. NÁSLEDUJÍ SPOILERY: Naprosto nejlepší scéna je ta s tou hlavou komando droida u dveří a dobré bylo zjištění, co dělají kloni ve "volném čase". P. S. Tahle episoda je prostřední část story arcu ze začátku 3. série, tak nezapomeňte děj. ()

Ztracený droid (2008) (S01E06)

No je to jedna ze slabších epizod, ale celkem dobrá, jen nepochopím, že by 2 jediové měli takové potíže s IG droidy. ()

Bombácký Jedi (2008) (S01E08)

1. polovina dílu by byla i na 5*, ale ta druhá tak na 1*. Tentokrát mi Jar Jar přišel celkem v pohodě, ale vadila mi Padmé. Potěšilo mě však, že bylo o Jar Jarovi 2x řečeno, že je kopyto, ale když je takové nemehlo, tak jak to, že je z něj zástupce v senátu? ()

Dooku v zajetí (2009) (S01E11)

Jako OK nenudil jsem se, ale osobně se mi víc líbilo pokračování story arcu. Nicméně za dokonalé dialogy dávám 5*. ()

Gunganský generál (2009) (S01E12)

Tato epizoda mě bavila dokonce víc než předchozí, nejsem příznivcem Jar Jara, ale tady byl vážně dobrej, takže nezbývá než dát 5*. ()

Pád Jedie (2009) (S01E13)

Úvodní bitva nic moc, jak může republic gunship prorazit přesně do chodby křižníku a je víceméně vcelku? To neměli štíty? A když odstřelili toho pilota ve fregatě, tak tam tudy přece musel unikat vzduch ne? Alespoň jsme dostali Aaylu Securu a commandera Blye a bylo ukázáno, že ani Anakin není úplně nezranitelný. ()

Obránci míru (2009) (S01E14)

Knifeos to shrnul za mě. Potěšilo mě, že se objevila i biologická zbraň. ()

Protektokrát (2009) (S01E15)

Výborně zpracovaný díl s originálním tématem, zkrátka jeden z nejlepších dílů vůbec. ()

Virus Modrý stín (2009) (S01E17)

Nutno říci, že to byla celkem nuda. ()

Tajemství tisíce měsíců (2009) (S01E18)

Mnohem lepší než předchozí epizoda. Jar Jar je ukrutný nemehlo, když rozbil skafandr Padmé. ()

Nevinní z Rylothu (2009) (S01E20)

Výborný díl s jednou z nejroztomilejších postav ve star wars (Numa). Dvojice Waxer a Boil byla též povedená. ()

Svoboda pro Ryloth (2009) (S01E21)

Tak ušlo to. Jen ta animace malé Hery byla divná. ()

Záchrana rukojmích (2009) (S01E22)

Tak takhle se to dělá. Ano Cad Bane je tady, co víc si přát. ()

Rise of the Bounty Hunters (2009) (S02)

Nikdo asi neřekne, že by tahle série byla horší než předchozí, píšu to všude a napíšu to zas: „Seriál roste spolu s vámi“. Je tu však jedna věc, která mi divácký požitek mírně kazí, série je daleko víc zaměřena na Anakina než předchozí.   !SPOILERY! Tak začátek vás naláká na infiltraci chrámu jediů na Coruscantu a celý story arc se točí kolem Cad Banea, který zřejmě počořil něco cennýho. Dále v pořadí je tu předehra k bitvě o Geonosis a pak i samotná bitva, která bude celkem masakr (je to 2. bitva o Geonosis, abychom si rozuměli). Následuje story arc o vysvobozovací akci a obraně farmářova domečku. Pak je stand alone díl o tom jak zase někdo něco počoří, inu má to i v názvu. A nyní jeden ze zlatých hřebů a to vstup Mandalorianů do seriálu, ano tleskejme. Přichází úpadek ve formě dílu ze senátu. Po předchozím dílu by nebylo překvapením, kdyby přišel díl lepší, ale on přišel díl víc než to, přišel vesmírný Hon na ponorkua hned poté Sedm statečných a Godzilla, hergot oni nějak intenzivně teď parafrázujou filmy. No a nakonec tu máme něco osobního pro Bobu Fetta. Lepší než první série, celkově 9/10. ()

Secrets Revealed (2010) (S03)

Takže, co si pro nás Filony připravil? Naprosto epickou sérii, respektive většinu. !SPOILERY!: Tak hned první díl naprosto zazářil a druhý spolu s ním, protože sepíci si naběhli na Kamino s tím, že dají republice přes držku, hádejte kdo koho nakonec vypráskal, třetím dílem se dostáváme na Ryloth pod útokem, celkem masivním útokem a republika tam má cca 2 AT-TE a jeden gunship, kterej odbouchnou, proč s ním třeba neodletět, ale asi měli nějakej důvod, ale cením originální konec, dobrý díl. Do dalšího dílu si George Lucas proměnu natahal celou rodinu, stále dobrý díla, zvláště proto, že tam figuruje další obchodní blokáda jak z ep. 1. Nyní přichází na řadu dětská detektivka z Mandaloru, navzdory hodnocení se mi dvojdíl líbil. Teď se ukáže, že Aurra Singh vstala z mrtvých, ale žádný zářný návrat nepředvede. Položím vám otázku: Viděli jste někdy nakupovat droidy? Teď už ano, pokud jste viděli tento díl, bohužel naši droidíci jsou celkem finančně negramotní. Další díl ve mně vyvolává smíšené pocity, na jednu stranu tu máme Qinlana Vosse, což je mimochodem fakt týpek, zvláště v kombinaci s Obíkem, ale taky tu máme tu odpornou chobotožábu. U dalšího dílu zažijete začátek krátkodobého úpadku série, ale tenhle díl je ještě dost ok, protože úpadek je ve vrcholné síle až v díle dalším, kde má Padmé proslov a to je tak vše, co si pamatuji. Úpadek skončil a další story arc nabral dost velkej High ground a samotnýmu seriálu se dlouho nebude chtít tento high ground opustit. V tomto story arcu najdete zradu, pomstu, zelenej blibajs a nadopovanýho Dathomirskýho dřevorubce, co by mohlo selhat? Mohlo by všechno, ale neselhalo nic. Pokud máte rádi symboliku, další story arc je přímo pro vás, doporučuji si ho pustit víckrát, protože je to makačka na bednu. Předposlední story arc je takový útěk z vězení, kde se podělá naprosto všechno, bravo Filony. A celá série je ukončena dvojdílem o tom, že Ahsoka zabloudí (dokonce na jinou planetu) a zde se dočkáme i Žvejka.  Celkově bych 3. sérii počítal i za nejlepší (zatím). 9,4/10 ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (viac)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (viac)