Generál Skywalker je zraněn při záchraně své kolegyně generála Jedi Aayly Secury. Ahsoka Tano nouzově přistane jejich raketoplánem na neutrální planetě Maridun, kde se původní vesničané z Lurmenu odmítají podílet na válce. Jsou však ochotni poslat léčitele, aby Anakinovi pomohl. (KGBelik)

Dr_Virus12

Další epizoda zabývající se okolo připojení k Separatistům či Republice. celkem mě sralo, že Ahsoka byla skoro naštvaná na ty "lemury" že se nechtěli připojit do války. Každý snad má právo na to, se rozhodnout a ten starý "lemur" měl dost pravdu v tom co říkal. Ale jo, měl nechat svoje kiddy, jim pomoc hned ze začátku ()

Cardo

Úvodní bitva nic moc, jak může republic gunship prorazit přesně do chodby křižníku a je víceméně vcelku? To neměli štíty? A když odstřelili toho pilota ve fregatě, tak tam tudy přece musel unikat vzduch ne? Alespoň jsme dostali Aaylu Securu a commandera Blye a bylo ukázáno, že ani Anakin není úplně nezranitelný. ()

• George Lucas se rozhodl, že všichni mimozemšťané patřící k rase Twi'Lek (například Aayla Secura) budou mluvit s francouzským přízvukem. (KGBelik)
  • „Jedi fortune cookie“, který otevírá epizodu, zní: „Chamtivost a strach ze ztráty jsou kořeny, které vedou ke stromu zla.“ Původní verze zněla: „Pro člověka je největším darem nepřipoutat se.“ (KGBelik)
  • Návrh planety Maridun vychází z konceptu Ralpha McQuarrieho pro travnatou planetu Sicemon, která se objevila v raném návrhu filmu Star Wars VI: Návrat Jediů (1983). (KGBelik)