Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (viac)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvorcovia:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (viac)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (12)

Pod příkrovem temnoty (2008) (S01E09)

Pro mě osobně,nejlepší díl celé 1.s.s vyjímkou story o Malevolence. ()

Gunganský generál (2009) (S01E12) odpad!

Kdykoli a kdekoli se objeví dementní Lucasův výplod choré mysli,nohy na ramena!!! ()

Svoboda pro Ryloth (2009) (S01E21)

Celý tento 3díl jsem doslova protrpěl.Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda!!! ()

Ztracený světelný meč (2010) (S02E11)

Skvělé a vtipné. Ostatně,jako všechny díly s Ahsokou,jejíž vytvoření bylo zábleskem jasnozřivosti. ()

Série 5 (2012) (S05)

Absolutní vrchol celého seriálu,který jsem oddaloval co nejvíce. To jsem samoz.netušil,co mě čeká. Kam se na na závěr hrabe příběh s Malevolence! ()

The Lost Missions (2014) (S06)

Parádní série. Když pominu zbytečný 2díl s debilním JarJarem. ()

Unfinished Business (2020) (S07E04)

Úvodní 4díl s bad batch je pro mě totální průser. Nedá se do toho dostati, ani na několik pokusů. A ne, že bych se fakt za ty 2 roky, nesnažil. Zatímco os. ohrnují nos nad nadcházejícím příběhem s Ahsokou a sestrami, já považuji tento 1. segment za zcela nepoužitelný na víc jak 1 zkouknutí. ()

Together Again (2020) (S07E08)

Sestra punkerky s otřesnými účesy či co jsou vyřešeny. Bavilo, nenudil jsem se ale už jich bylo fakt dosti. 1 je blbá a ta druhá pitomá. Ale starší má pravdu v jedné věci, Jediové jsou na pytel a neplatí za škody, které způsobí. Něco jako, kdo pak zodpovídá za škody všech těch superhrdinů z DC a Marvelu. Ano, když vám někdo sejme rodiče (byť neúmyslně) a vše co řekne je jen...blablabla, síla je s vámi apod., tak to úplně chápu, zase. P.s. Ahsoka je fakt naivní. To jsem tedy netušil. Ona asi neví, že Koření přece musí proudit! Checht. Herbert by jí to vysvětlil. ()

Old Friends Not Forgotten (2020) (S07E09)

Kulervoucí!!! A to nejlepší nás teprve čeká. P.s. Ahsoka má medaili za to, jak geniálně a přesně...usadila toho svatouškovského Obi-wana (konečně!!!) kterého díky posl. dílům této série, fakt nemám rád. Bravo. Tohle jsem nečekal. Osvěžující. Velmi. ()

The Phantom Apprentice (2020) (S07E10)

Díky nedopatření, které zapříčinilo, že jsem tento díl viděl až dnes, mohu s klidným svědomím prohlásiti, že prohlášení z diskuse...nelhaly. I když ten souboj netrvá dlouho, do 5s. je poznati, že pohyby jsou opravdu ´´jako´´ živé. To je pak někde ouplně, jinde.;-) Dokonce mi to přišlo, ještě opravdovější, než např. souboj s Maulem ve SW I.;) Jinak jde opět o dark standart, kterého se drží posl. (a vlastně hl. důvod, proč tato finál série vznikla) 4díl, vedle kterého je SW III, La tribu Monchhichi.:))) P.s. souhlas s názorem, že býti tento tv s. hraný (jako the Mandarinka;) byl by to fakt hustej nářez, abych parafrázoval dnešní mládež.;-) ()

Shattered (2020) (S07E11)

Nejlepší hláška? Ahsoka k Maulovi... ,,Běž rozpoutat chaos. V tom jsi skutečně, dobrý´´. Jak výstižné.;-) ()

Victory and Death (2020) (S07E12)

No, myslím, že jest jasné, že tato final série vznikla jen a pouze kvůli posl. 4 dílům a ty pak kvůli posl. 2. ve kterých použití dark ambientu, je totálně neskutečně dokonalé (sorry Williamsi, ale na některé scény se prostě symfonická hudba nehodí). V díle 11, Ahsoka slyší hlasy....Maul má prozření...díky hudbě...mistrovské dílo, které strčí do kapsy celé tyto CW a na což jsem čučel s hubou dokořán. Samoz. jsem doufal (marně), že zde v cgi podobě uvidím ten útok (a ne, že ho jen někdo zmíní, jako by šlo o pokutu za parkování) a následný únos dobrotivého Palpatina, ale aspoň se zde zmínil fakt, že ho chrání Shaak-Ti, což je právě krásně viděti v dodnes atmosférou a scénáři, nepřekonatelné verzi CW 2003. Ano, fakt jsem též doufal, že tento tv s. skončí ve vteřině, před SW III (učte se od The Thing 2011 a samoz. Rogue One) jako ony, výše zmíněné, CW 2003. Což neznamená, že by závěr nebyl supr! To, že se zde autoři částečně míjí s knihou Ahsoka, je jejich šlendrián, ne můj. Kde jsou ty doby, kdy před myšákem, vše do sebe zapadalo-filmy, comicsy, knihy a hry. Vzdych...ale zase tak velký handicap to ve výsledku není. Pořád o 300% lepší, než nová trilogie, ze které je koukatelný jen jediný film.:( Takže stálo to čekání za to? No, ano i ne. Ale spíše...ano. P.p.s škoda, že to s Rexem nemohlo býti napínavější, páč víme, že v Rebels je v pohodě. To je holt cena za to, že děláte věci pozpátku. Autoři např. Star Treku, by mohli sakra vyprávěti. ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (viac)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (viac)