Jednotka klonov a povstaleckých Mandalorianov pod vedením Ahsoky Tano úspešne postupuje a zaberá planétu Mandalore. Darth Maul, ktorého sem prišli zajať, im ale stále uniká. To samo o sebe by bolo znepokojivé. Skutočné napätie však Ahsoke prinesú obavy Obi-wana z toho, že Anakin má špehovať kancelára, ako aj narážky Maula, ktorý o dianí na temnej strane sily vie veľa a rytierom Jedi predpovedá veľmi zlú budúcnosť... (ČSFD)

Martrix

Svět SW je tak skvěle rozpracovaný, že by šlo udělat seriál mapující každý jeden den na několika desítkách planet, s několika desítkami zajímavých postav. A tato epizoda byla zasazena do klíčového období před velkým zvratem, před prohrou Jediů, i Republiky. A navíc jsou zde dvě postavy, které jsou velmi dobře vykreslené a klidně by ustály vlastní celovečerní trilogii. Co víc si přát? Skvělý návrat k tomu nejlepšímu, co SW nabízí. Poslední dvě epizody jsou čistým výsměchem pro tvůrce celovečeráků, které jsou v případě posledních tří popcornově přiblblé a bez napětí. To raději animované filmy s pořádným scénářem, jako se to povedlo tady. ()

KukulienkaHO

Tak toto už hej. Krásne prepojenie so SW: Ep. III. Parádne súboje Mandalorianov a klonov. Rovnako aj Ahsokin s Maulom. Nové doplňujúce informácie k prequel trilógii. Množstvo odkazov na kopu rôznych iných SW diel. Atmosféra po celý čas dychberúca. Akurát zamrzelo, že sa už Dookua v "Star Wars: The Clone Wars" nedočkáme. Takže sa naozaj naozaj veľmi veľmi teším na finále, od ktorého očakávam veľa. Jááj... táto epizóda je dôvod, prečo tak veľmi milujem tento úžasný vesmír, ktorý nemá absolútne žiadnu konkurenciu. No.... lenže odporuje si to celkom výrazne s knihou "Ahsoka" a takéto chyby ja trestám, takže preto len 4*. P.S.: V poslednej dobe mám pocit, že týpkov v LSG by trebalo vyhodiť. ()

PKD

Díky nedopatření, které zapříčinilo, že jsem tento díl viděl až dnes, mohu s klidným svědomím prohlásiti, že prohlášení z diskuse...nelhaly. I když ten souboj netrvá dlouho, do 5s. je poznati, že pohyby jsou opravdu ´´jako´´ živé. To je pak někde ouplně, jinde.;-) Dokonce mi to přišlo, ještě opravdovější, než např. souboj s Maulem ve SW I.;) Jinak jde opět o dark standart, kterého se drží posl. (a vlastně hl. důvod, proč tato finál série vznikla) 4díl, vedle kterého je SW III, La tribu Monchhichi.:))) P.s. souhlas s názorem, že býti tento tv s. hraný (jako the Mandarinka;) byl by to fakt hustej nářez, abych parafrázoval dnešní mládež.;-) ()

MasterD

Maul, který oddělal Qui-Gona a své si držel i s Palpatinem, utíká před Ahsokou.. :/ No dobře, vyšel ze cviku. Vzhledem k už dávno načrtnutému univerzu Star Wars to lepší byt nemohlo (myšleno positivně), pět hvězd by ovšem bylo nespravedlivé vůči jiným lepším epizodám nebo i jiným seriálům. ~85% https://youtu.be/qmldyXyQvSo ()

Atrekan

To, čeho se nám v minulém díle v dostávalo jen v náznacích, se tady rozjelo plnou rychlostí. Finále CW nám po patnácti letech od uvedení ROTS přináší nový pure canonický materiál, doplňující šířku diváckého vědění během sithské „revoluce“. Z Maula se v mých očích opět stala oblíbeníhodná postava, skrze Ahsoku a Maula se dozvídáme background Sidiousova plánu a taky to všechno velice dobře klape a zapadá jak do CW, tak do již paralelně běžící ROTS. #TěžkejHypeNaFinále a pořád napjatě doufám, že ještě v nějaké formě uvidíme Anakina. Příběhově zatím nejdůležitější epizoda ()

• Darth Maul (Sam Witwer) v této epizodě zmiňuje, jak ho Gar Saxon (Ray Stevenson) osvobodil ze zajetí. Odkazuje tím na komiks „Darth Maul: Son of Dathomir“ z roku 2014, jenž je adaptací 4 epizod Klonových válek, které kvůli zrušení seriálu v roce 2013 nebyly dokončeny. Saxon a jeho vojáci v něm osvobodí Maula, kterého uvěznil Darth Sidious po jejich souboji v epizodě The Lawless (2013) seriálu Star Wars: Klonové války (od r. 2008). (MiniMinion)
  • Závěrečný duel byl přepracován s pomocí technologiu Motion Capture, které ztvárnili Ray Park (původní Darth Maul) a Lauren Mary Kim (Ahsoka). (Morzan)