Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (viac)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvorcovia:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (viac)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Recenzie používateľa Eliott k tomuto seriálu (37)

Zásilka zkázy (2009) (S02E02)

Napřed mě Bane bavil, ale teď mi přijde, že už je ho tam nějak moc a navíc pokaždé uteče a pak Jedi vypadají jako tupci. ()

Senátorka špionkou (2009) (S02E04)

Skvělá epizoda, na to že šlo jen o politikaření a byla bez boje. ()

Přistání na Deštivém bodu (2009) (S02E05)

Fámozně provedené dobývání planety. Chvílemi jsem si sice říkal, že už se to střílení opakuje a že už toho bylo dost, hned se stal nějaký neočekáváný zvrat a já byl opět lapen do děje. ()

Továrna na zbraně (2009) (S02E06)

Průměrná epizoda s dobrou taktickou stránkou, ale závěr mě docela dojal a tak zvyšuji hodnocení na 4* ()

Děsivý odkaz (2009) (S02E07)

Tahle epizoda rozhodně není pro děti. Rozhodoval jsem se mezi 3-4*, ale zapadá mi to spíše na 3. 70-75% ()

Únosci mozků (2009) (S02E08)

Skvělá ,,zombie" epizoda. Ashoka naprosto dokonalá a Anakin poprvé ukázal svojí temnější stránku. Dále se mi líbilo dodatečné vysvětlení parazitů a ohledně opětovného dobývání jejich planety. ()

Dezertér (2010) (S02E10)

Nejlepší částí byla farma. Jinak Griveous se opět dostává do kritických situací a pak zázračné uniká. Už mne to trochu unavuje, ale zbytek je skvělý. ()

Ztracený světelný meč (2010) (S02E11)

Průměrná, ale vtipná epizoda o ztraceném lightsaberu, kterou konec hodně vylepšil. 65% ()

Spiknutí na Mandaloru (2010) (S02E12)

Jedna z nejlepších epizod. Kenobi, darksaber a mandaloriani jsou zárukou kvality. ()

Vraždy v Senátu (2010) (S02E15)

Plot byl strašně předvídatelný, detektiv divný a nesympatický a příběh nudný. ()

Nájemní lovci (2010) (S02E17)

Celkem cool napodobenina Sedmi statečných, jen s rozdílem, že se tam tolik neumíralo. ()

Stopy do záhuby (2010) (S02E22)

Zatím ten nejlepší díl. Jediná epizoda má obsah celého filmu a k tomu skvělé akční scény. ()

Stratený padawan (2011) (S03E21)

Přijde mi nanejvýš hloupé, že padavani nemohou ty pitomé ještěrky zabíjet ani v sebeobraně. V čem jsou ostatní způsoby horší než zabití světelným mečem?? ()

Nomad Droids (2011) (S04E06)

Čtvrtá série je zatím zdaleka nejslabší. Ani po 6 epizodách stále ještě nemám nic, co bych mohl pochválit. Všechna seriálová energie je bohužel vyplýna na nezajímavé postavy (JJ+droidi) a hlavně události, které nijak nerozvíjí hlavní příběh. ()

Massacre (2012) (S04E19)

Zdánlivě nepodstatné epizody nabývají hlubší význam a kusy příběhové skládačky do sebe začínají zapadat. K tomu navíc mistrovsky zpracovaná válka o planetu. Bravo, tohle začíná být čím dál tím lepší! ()

Série 5 (2012) (S05)

Tak, po nevelké spokojenosti se čtyřkou musím říct, že mnou dlouho odkládaná pátá série dost otřásla, neboť byla téměř dokonalá. Kvůli všemožným na příběh a kvalitu nehledících normem a korektností proudících sem v poslední době ze západu už jsem dlouho nebyl z ničeho tak nadšený. Viděl bych to na jasných pět hvězd, ale nemohu ignorovat velkou vadu na kráse, kdy si tvůrci opět neodpustili naprosto zbytečnou čtyři epizody dlouhou dějovou odbočku v podobě droidů, což jednak příběh nikam neposunulo a hlavně sledovat to bylo čiré utrpení. Pokud bych měl zhodnotit jednotlivé příběhy postupně tak: Partyzánská válka Ahsoky(1-5) 60%. Ahsoka a mladí jediové 65%(6-9). Droidi 10%(10-13). Maul a Mandalore 99%(14-16). Vyšetřování bomby v Jedi chrámu 98%(17-20). Celkově jsem sice nadšený, ale odpovídá to spíše na ty 4* a dám si proto ještě rezervu 85% PS: Ahsoka Tano je pravděpodobně tou nejzajímavější ženskou postavou ever. ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (viac)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (viac)