Luminara Unduli mizí během písečné bouře při sledování Poggla the Lessera. Když ji Anakin a Obi-Wan vystopují do starověkého chrámu, napadnou je nemrtví geonosianští válečníci. (KGBelik)

• Geonosianská královna se chlubí: „Mysl se stává mou myslí. Její myšlenky, mé myšlenky.“ Což je podobné mantře pro spojení mysli Vulkánců ze Star Treku (od r. 1966): „Moje mysl k tvé mysli, moje myšlenky k tvým myšlenkám.“ Koncept úlové mysli je také podobný tomu, jak fungují Borgové ve Star Treku. (KGBelik)
  • „Jedi fortune cookie,“ který otevírá epizodu, zní: „Přijmout pomoc je někdy těžší, než ji nabídnout.“ (KGBelik)
  • V jednu chvíli Anakin říká: „That can't be true. That's impossible.“ Tato věta je podobná té, kterou později pronese Luke (Mark Hamill) ve filmu Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980), když Darth Vader / Anakin (David Prowse) prozradí, že je Lukovým otcem. Luke říká: „That's not true. That's impossible!“ Anakin také říká: „I have a bad feeling about this,“ což je často opakovaná věta ve všech filmech a seriálech Star Wars. (KGBelik)