Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (viac)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvorcovia:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (viac)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Recenzie používateľa Johny203 k tomuto seriálu (38)

Nomad Droids (2011) (S04E06)

Tu niekto čítal Jonathana Swifta.  Vývoz demokracie v podaní C3PO a R2D2 je čisto výplňová epizóda ale realita ,,vlády ľudu´´ na prvej planéte je trefná. ()

Plan of Dissent (2011) (S04E09)

Generál Krell pripomína maršala Žukova tak, ako ho vidí Suvorov. ()

Carnage of Krell (2011) (S04E10)

Jedna z tých epizód ktoré ukazujú, že aj keď tento seriál zo začiatku cielil na deti, tak sa z neho stala ultimátna záležitosť pre dospelých. ()

Bounty (2012) (S04E20)

Čo robí taká krásna, plešatá kočka v tejto púšti? ()

Brothers (2012) (S04E21)

Návrat starého nepriatela je príliš málo. ()

Revenge (2012) (S04E22)

Obi Wan a Ventress majú dobrú chémiu ale scenáristicky je to veľmi vychcené. Nadhodnocujem. ()

Revival (2012) (S05E01)

Vynikajúci úvod série. ()

The Lawless (2013) (S05E16)

Jedna z najlepších epizód seriálu. ()

The Lost Missions (2014) (S06)

Po fantastických 3,4 a 5 sérií prichádza značne slabšia. Celé mi to prišlo trochu zbytočné a navyše to retconuje hlavnú sériu. ()

The Disappeared: Part 1 (2014) (S06E08)

Druhá polovica epizódy je lepšia ako jej úvod - pripomína Indiana Jonesa a Chrám skazy. ()

The Final Season (2020) (S07)

Posledná séria Klonových vojen je sklamaním! Niekoľko výplňových epizód ( z ktorých niektoré dosahujú úroveň vatovitosti a infantilnosti prvej série) jasne ukazuje že tvorcovia nemali dosť nápadov na záverečnú sériu. Ukončujúci štvordielny príbeh je však dobrý ale nie je hodný legendárnosti ktorú požíva. Vizuálne si séria polepšila. Najlepšia epizóda: číslo 10. ()

Gone with a Trace (2020) (S07E05)

Vzhľadom na to že sa jedná o finálnu sériu ktorá má ešte značne skresaný počet epizód je táto epizóda veľkým sklamaním. Neprinesie nič a vyzerá ako keby bola vytrhnutá z prvej série. Navyše Ashoka tu vyzerá asi o 5 rokov staršia od jej posledného výskytu. ()

Deal No Deal (2020) (S07E06)

Lepšie ako predošlá epizóda ale aj infantilné na úrovni prvej série, navyše tomu strašne ubližuje umiestnenie do finálnej sezóny, v druhej či tretej by to zapadlo. ()

Together Again (2020) (S07E08)

Súboj medzi Rafou a manžérom (reptilián) bol teda veľmi zlý, hodný prvej série. Týmto dielom končí 4 dielny príbeh Ashoky a sestier Martezových ktorý je absolútna vata a jeho umiestnenie, v skrátenej, záverečnej sérií je hanebné. ()

Old Friends Not Forgotten (2020) (S07E09)

Úvod je rovnako blbý ako v epizóde osem a celá tá situacia s Ashokou ktorej návrat tu všetci prežívajú ako keby bola preč roky, pritom Klonové vojny trvali len 3 roky a predchádzajúce udalosti seriálu naznačujú že bola preč maximálne pár týždňov, celú epizódu len zhadzuje a to nehovoriac o správani klonov na koniec epizódy ktoré skôr pripomína droidov. ()

The Phantom Apprentice (2020) (S07E10)

Po dlhšom čase tu máme opäť Klonové vojny a vynikajúcu prácu s napätím, tak isto skvelého Maula a to všetko zabalené v parádnom vizuále. ()

Shattered (2020) (S07E11)

Úsek kedy prevážajú Maula a ktorý podkresľuje parádna hudba ma úžasnú atmosféru, škoda že s nastupom dialógov a zaniknutím hudobného sprievodu trochu rozplýva. ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (viac)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (viac)