Záhady praveku

• Česko Pravěk útočí (viac)
Veľká Británia / Nemecko / Francúzsko, (2007–2011), 27 h 10 min (Minutáž: 42–48 min)

Douglas Henshall, Lucy Brown, Andrew Lee Potts, Hannah Spearritt, Juliet Aubrey, James Murray, Ben Miller, Mark Wakeling, Laila Rouass, Jake Curran (viac)

Osm let uplynulo od tajemného zmizení manželky profesora Nicka Cuttera. Helen Cutter měla provádět výzkum v lesích, který se týkal neznámého obrovského zvířete. Po 8 letech se její manžel dostává na stejné místo za stejným účelem, ale nečekaně objeví kromě obrovského dinosaura také zvláštní anomálie. Ta dovoluje procházet mezi dvěma obdobími v historii země. Mezi přítomností a velmi vzdálenou minulostí, obdobím Křídy. Po tomto obrovském objevu je profesor Cutter a jeho výzkumný tým nucen stát se tajným vyšetřovacím týmem vytvořeným Ministerstvem vnitra. Postupně začnou odkrývat tajemství existence a hlavně vzniku anomálií, které se začnou objevovat velmi často a na velmi zvláštních místech. K tomu všemu se ještě profesoru Cutterovi začíná zjevovat jeho pravděpodobně mrtvá manželka Helen... (Djkoma)

Recenzie používateľa Nikolas__ k tomuto seriálu (7)

Záhady praveku (2007)

Je to úžasný seriál, první díl jsem viděl když jsem si kupoval DVD. Ten seriál je super! Postavy sympatické, hodně lidí si stěžuje na efekty, ale vyšlo to už v roce 2006, za mě efekty v pohodě. ˇˇ´´´´´´1. SÉRIE 7/10 - Solidní start, ale je vidět že se máme těšit na něco mnohem lepšího. Ony ty všechny epizody jsou fajn, postavy se teprve projeví, to je hold úděl prvních sérií, ale najdou se tu dvě docela slabší epizody, až silně nepřesvědčivá pátá s pterodaktylem, a známá neoblíbená epizoda s pavouky, kterou mám ale upřímně rád, hlavně kvůli emocím. Pilotní díl je dost dobrý, třetí se čtvrtým jsou velmi kvalitním zpestřením příběhu, kde ta čtvrtá mě absolutně emocionálně rozsekala. A finální šestá epizoda je absolutně boží a představí nám monstrum které se s vím vzhledem může rovnat těm nejlepším filmovým monstrům. ''''''''''' 2. SÉRIE 8/10 - Naprostý vrchol. Postavy a mytologie o krok zajímavější a zábavnější. Ze samotných epizodních zápletek srší více nápadů, a vizuální stránka je o HODNĚ lepší než v první sérii. První epizoda je super, bohužel druhá tak nějak nefunguje, třetí je skvělá, čtvrtá je naprosto fenomenální s úžasnými monstry a atmosférou. Pátá se šestou skvěle vyplňují cestu k finále, který je to nejlepší co tento seriál potkalo. Jsem nadšený. ''''''''''''''' 3. SÉRIE 8/10 - Nápaditost a skvělá mytologie pokračuje, nové postavy jsou skvělé, možná čtvrtý díl je trochu slabší, ale vrcholení třetího dílu, akce v osmém díle, děsivost druhého dílu, nebo samotné finále, jsou prostě v rámci seriálu prvky, které seriál neuvěřitelně táhnou nahoru. Kvalita je tak o krok dolů než u předešlé série, stále si ale třetí sérka zachovává podstatu seriálu. ''''''''''''' 4. SÉRIE 8/10 - Někdy se stane že začne být seriál se čtvrtou sérií mírně repetetivní a značně horší, a né žeby byla čtvrtá série lepší než předchozí dvě, ale je až k nevíře že všechny díly jsou solidní, a minimálně polovina z nich patří k tomu nejlepšímu ze seriálu, ty vodní dinosauři v městečku, zvíře co vraždí bezdomovce, vlci na svatbě, nebo monstrum ve škole, a bílý dinosaur stromolez.'''''''''''''''''' 5. SÉRIE 7/10 - No, a bohužel, poslední finálová řada je ta úplně nejslabší, ale pořád nabízí dost dobré díly, v čele s epizodou s velkými brouky. Finální části v poušti skvělé, ale finále nejiskřilo tolik, protože každá série je očividně o level jiná - první je spíše o utváření příběhu, druhá je výrazně epičtější a nabízí více epizodních zápletek, třetí má téměř úplně jiný feeling a hodně změněnou mytologii, čtvrtá je modernější a akčnější a pátá podivný mix prvních dvou sérií a té čtvrté. Ale jsem rád že jsou všechny série aspoň nadprůměrné. Žebříček všech sérií: Nejlepší: 02, 03, 04, 01, 05 :Nejhorší ()

Season 1 (2007) (S01)

První série je velmi kvalitní. První tři díly supr, čtvrtý sakra emotivní, pátý celkem slabší, šestý nejlepší. ()

Die andere Seite (2007) (S01E01)

Pilot se rozhodně povedl, takze si nemám skoro na co stěžovat. ()

Season 2 (2008) (S02)

Nejlepší série seriálu Primeval, s dobrými prvními dvěma díly, úžasným třetím a čtvrtým, kvalitním pátým a šestým, a sedmým, což byla možná nejlepší epizoda seriálu. ()

Season 3 (2009) (S03)

Většina epizod solidních, nějaké vyloženě výtečné (2, 5, 10), každopádně od druhé série je to krok zpět. ()

Season 4 (2011) (S04)

Tahle série se mi pořád líbila, má dost dobré epizody, a nějaké monstra jsou vyloženě perfektní. ()

Season 5 (2011) (S05)

Nejslabší série ale rozhodně proti ní nic nemám. ()