,„Nějaká hrozba je tu vždy, ale ať je jakákoli zvládneme ji.“
Uvězněni v minulosti se snaží už rok přežít. Connor a Abby neztrácejí naději. Jednoho dne Connor najde zařízení na otevírání anomálií, které Helen ztratila. K překvapení zařízení stále funguje. Connor tak otevírá anomálii. Jenže co je za ní. Je tam domov nebo jiné nebezpečí? (Varan)

Radyo

Kdyby mi někdo ještě ve 2. sérii řekl, že na Primeval změním názor k lepšímu, asi bych ho poslal do anomálie. Ale jo! Neuvěřitelné se stalo skutkem, čtvrtá řada drží laťku, kterou nastavila řada 3! Sice Abby už není s tím účesem a la Makepeacová tak zajímavá (ty krátké vlasy byly supr!), ale na scénu vstoupila EMILY, velice sympatická neokoukaná irská tvářička... a Abby je zapomenuta... :-) Mimochodem, na hranici fantastična mi připadá, že mi během trojky a čtverky úplně přestali vadit Lester s Connorem. ()

Damnsinead

Konečně něco jiného než vybíjená s příšerama. První dvě epizody ze 4. řady byly sice tak nezáživné, že jsem zvažovala seriál nechat, ale po třetí epizodě se to začalo obracet k lepšímu. Hodně lepšímu. Lidi cestující časem jsou prostě o hodně zajímavější než monstra dělající paseku v současnosti. Škoda jenom, že to trvalo tři řady, než to tvůrci seriálu pochopili. ()

Lachtaan

Popravdě se mi moc nezamlouvalo, když nám Jason Flemyng nahradil skvělého Douglase Henshalla, ale zrovna Jasona člověk dodnes semtam někde vídá (Podivuhodný případ Benjamina Buttona!), a tak se po letech dá říct, že mu jeho zdejší roli schvaluju. Na to, jak je seriál nevýrazný, se tu s emocemi ohledně odchodu postav nijak nešetřilo. ()