Tom Witzky je dobrý manžel a otec rodiny a na první pohled ten nejobyčejnější chlápek na světě. Netuší však o svém daru vstupovat do jiného světa. Nevadí, že nevěří na duchy, protože duchové teď začali věřit jemu. Otevřel dveře do jiného světa, vidí nepochopitelné obrazy, slyší podivné hlasy a nedokáže řídit svůj život jako dřív. Jeho podivné vize ale brzy začnou mít reálné souvislosti. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Kevina Bacona si moc nemusím, ale v tomto filmu předvedl hodně solidní výkon. Začátek byl sice trošičku nudný, ale jen do doby než se nechal hlavní hrdina zhypnotizovat. Potom už jde o nadprůměrnou duchařinou se vším všudy. jen občas vybočí děj zbytečně stranou viz. scénka s černochem, která tam ani být nemusí a je úplně zbytečná. Čím více se začal blížit konec, bylo vše jasnější a úplný závěr mě bohužel trošičku zklamal. Atmosféra, herecké výkony i hudba byly super, ale několikrát mě přemohl pocit nudy za což budu udělovat mínusové body... ()

ARI50

Je to zajímavý horor s příjemným obsazením a tak sem se ani nenudil ale k větší spokojenosti přeci jen chybělo něco. ()

bouncer

Dobrá horrorová duchařina, která mě po čase docela potěšila. Není nic extra, ale udrží, postraší a každopádně to budete považovat za hezky strávený čas... ()

Terva

Scénář : David Koepp. Kamera : Fred Murphy. Hudba : James Newton Howard. Hrají : Zachary David Cope jako Jake Witzky, Kevin Bacon jako Tom Witzky a Kathryn Erbe jako Maggie Witzky. - zní vám to jako ozvěna ? ()

JohnCZ

Fajn mood konce devadesátek a snaživé budování atmosféry, ale Stir of Echoes má tu smůlu, že v tomhle období vznikla celá řada výborných mystery thrillerů na které se ani náhodou nechytá. Ve druhé polovině tempo trochu slábne a jako horor to taky moc nefunguje - děsivé to není skoro vůbec. I když je ale pointa od začátku průhledná a hlavní hrdina k ní postupně lineárně dojde, vcelku se mi líbilo ono spojení nadpřirozena a reálného zla. Načrtnutá mytologie mi navíc tak trochu připomněla The Shining a vůbec bych se nezlobil, kdyby v podobném duchu vzniklo nějaké soudobé volné pokračování (však víme s kým). ()

PauloZ

Jak se tak postupně dívám na starší filmy Kevina Bacona, tak ho mám čím dál raději a dnes už ho řadím mezi mé nejoblíbenější herce. On hrát umí a jeho filmy mě baví. Opět jeden ze starších filmů a opět kvalitní podívaná. Velice dobrý, neuspěchaný a nenápadný mystery thriller, který velice dobře buduje atmosféru, napětí roste s každým záběrem a ke konci jsem fakt jenom čučel a čekal co teda. Od prvotního záběru, kdy kluk mluví do kamery, mi bylo jasné, že se na tento háček chytnu. Místy to mohlo být možná jinak, možná o tom mohl víc komunikovat se synem, každopádně je to skvělá duchařina se skvělým Baconem, bez hluchých míst a špatných záběrů. Konec je celkem drsnost, jak všichni všechno ví. Po tomhle filmu bych se velice rychle rozmyslel, jestli se nechat zhypnotizovat a pak mít takovéto točky s mrtvolama. Lehce mi to připomělo i šestý smysl, jakožto krále v duchařských filmech. Jinak když to srovnám s včera viděným Ďáblovým advokát, tak tohle mě bavilo minimálně o hvězdu víc! ()

jarkolar

Sice tam není skoro žádná lekačka nebo situace, že by jste byli vyděšení, ale rozhodně výborný film. Sympatický hl. hrdina, postupný vývoj jeho myšlení a osobnosti. Děj docela dost předvídatelný a konec taky moc nepřekvapí, ale to mi vůbec nevadio, možná právě naopak. ()

schizmo

Zajímavý mysteriózní thriller o tom, že tajemství, skrývající se u sousedů, musí vyjít napovrch i kdyby spravedlnost měli sjednat nadpřirozené jevy :). ()

SaNcHeZ_cz

Slušný duchařský thriller, který trpí hlavně vedlejšími postavami a dosti iritujícím dítětem. V mnoha ohledech se snímek inspiruje u klasik žánru, například Osvícení. V konečném důsledku tak lehce nadprůměrný horor nabízející jen pár slušných lekaček. ()

ivishka

INFORMACE PRO ALERGIKY: Obsahuje lehké stopy SPOILERů. Přestože jsem si představovala něco naprosto odlišeného, tak o zklamání nemůže být ani řeč. Tehdy pohledný Kevin Bacon hrál hlavní roli skvěle, až jsem se divila, jak rychle plyne stopáž filmu. Obvykle nemám u filmů, které si ode mě vyslouží 4 nebo 5 hvězdiček co kritizovat a zde tomu není jinak. Ovšem je velká škoda, že se v průběhu filmu neobjevilo více utrápených duší z okolí, které potřebují pomoc. Případ mladé Samanthy byl ovšem vykreslen barvitě, díky čemuž mu nemám co vytknout. Za pochvalu také určitě stojí konec, když se malý klučina zadívá na čtvrť, ve které žili a pro jistotu si zacpal uši, aby neslyšel nářky duchů. Také se mi moc líbil způsob, jakým byla ukázaná hypnóza hlavního hrdiny. Takový film přímo žádá o pokračování, ale já si raději nebudu kazit veskrz pozitivní dojem na věc. ()

Džejkop

Opravdu srhující atmosféra z těch vidin mně pořádně mrazilo. Jsem přemýšlel, že bych někdy taky zkusil hypnózu, ale to jen do doby než jsem viděl tohle. Teď už se mi to radši ani nechce zkoušet. Kevin "Slaninka" mně zaujal až překvapil, v lepší roli jsem ho asi neviděl. ()

J_Fiu

Kdo nevěří, že se dá člověk zhypnotizovat, tak ať u toho raději zůstane a nezkouší to, toto by vám nejspíš poradil hlavní představitel snímku Tom (Kevin Bacon). Po tom co se nechá zhypnotyzovat od své švagrové začíná vidět věci, kterým se dá jen těžko uvěřit a nevidí je sám, ale i jeho syn. Musí všemu přijít na kloub nebo se přízraků nikdy nezbaví. Představitel dětské role mi hodně připomínal klučinu z Šestého smyslu a i námětem bych tento film ke smyslu přirovnala. Vše je pěkně načasováno, bez větších hluchých míst. Nenudila jsem se, ale Něco mi k přece jen scházelo. Těžko říct Co. Každopádně je to ve svém žánru nadprůměrný thriller. ()

blackrain

Atmosféra byla krásně mrazivá. Párkrát už jsem přemýšlela o hypnóze a jaké by to bylo po probuzení. Už asi zůstanu jen u myšlenek. Ještě bych pak mohla vidět nějaké podivné výjevy. ()

movieband

Podivný film, který člověka rozhodně nemá čím urazit, ale zároveň jej ničím nepřekvapí. Co se Koeppovi musí uznat, je solidní atmosféra a výborný výkon Kevina Bacona. Co se mi ještě líbilo byl vcelku dobrý nápad se spuštěním vizí zhypnotizováním. Jinak to není ničím vyjímečná mysteriozní detektivka. Solidní výplach, který si možná časem zopakuju. 68% ()

swed

Nenápadný film, který mě příjemně překvapil. Je zajímavé, že se velmi podobá "Šestému smyslu" a navíc vznikl i ve stejném roce, ale netuším, kdo od koho ve skutečnosti opisoval. Příběh si od začátku drží vysoké tempo a nedovolí, aby se divák nudil. Po první polovině, která je plná duchařiny a napětí, se film začíná stáčet směrem k detektivce. Tato část je také zajímavá, ale už nemá takový spád a navíc mě zde čím dál tím víc začínala štvát manželka představitele hlavního hrdiny. Za zmínku jistě stojí i to, že si tvůrci dovolili na několika místech použít dosti černý humor (což je sympatické). "Ozvěny mrtvých" představují ne zcela originální snímek, kterému nechybí potřebný šmrnc. 7/10 ()