Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

007hanka

Výborné. Mrazení mi vydrželo většinu filmu a ten jediný mínus vidím v americké tendenci nacpat do většiny filmů když už ne výslovný happyend, tak alespoň poselství že teď jsme na to kápli, odteďka už bude všechno éňo ňéňo a čekají nás jen pozitiva a sociální jistoty. Ale natočené je to pěkně, o tom žádná... ()

P_Soar

Tento jinak vcelku zdařilý snímek má u mě dva zásadní nedostatky: za prvé doslovnost a upjatou narativnost celého příběhu a za druhé fakt, že dramatický vrchol nastává již někdy okolo půlky. Tyto těžké defekty scénáře dokonale vyruší všechny ostatní klady. ()

brusinka85

Film, který ve vás nechá nesčetně emocí. Angelina je opravdu úžasná herečka. Při filmu jsem zažívala neustále momenty překvapení, dojetí a pláče. Nádherný film. Předčil má očekávání ! ()

Terrinca

Po shlédnutí filmu jsem začla na internetu pátrat zda je to opravdu podle skutečné události a jak moc se skutečnost liší od filmového zpracování a po přečtění těch hrůz, že se opravdu staly, mě z filmu úplně zamrazilo. Angelinu moc nemusím ale tady se mi líbila, roli skvěle zvládla. ()

eexDon

Für mich - 85%, - /závěrečný soud - zase podle scénáře - v naší americké demokracii se sice může stát ledasco, ale pravda a spravedlnost nakonec přece zvítězí, jistě tak nějak to bylo, ale Clint/Michael a film to nezapoměli zdůraznit/, + /hudba - taková podprahová, scénář - překvapivě, režie - Clint se v tom neutopil a látku pro 2 filmy naskládal do jednoho filmu, chladná atmosféra + emoce, které se sem velmi hodili, herecké výkony - všechny dětičky + Angelina - velmi dobré, i Angelina/, hodnocení - chladný, emočně velmi vybičovaný thriller podle skutečných událostí, poznámky - v kontextu dané doby, dané situace - byla pro obyčejného člověka horší LAPD nebo ten vrah?? ()

emilionka

skvělé ! Je tam spousta napětí i srdcervoucích scén ! Má to děj a atmosféru. Je to velmi povedené a připadá mi, že tady se konečně také jednou A.Jolie ukázala jako bezbranná chudinka a ne jako filmová sexbomba. Možná pak ke konci už mi to přišlo trochu vleklé, ale jinak je to moc dobrý film. ()

Marshall007

Všechno toto píšu relativně dlouhou dobu po shlédnutí tohoto filmu, takže se mi už nevybavují všechny detaily, ale zapamatoval jsem si dvě věci - skvělý herecký výkon Angeliny Jolie a scénář, který vás chytí a už nepustí. No, možná je těch věcí, které jsem si zapamatoval trošku více :-D. Až na relativně zbytečnou závěrečnou půlhodinu neskutečně silný film, který zvládla Angelina zahrát bravurně. Clint Eastwood taktéž zvládl vše na jedničku, takže toho opravdu není moc co vytknout. To všechno ještě podtrhává fakt, že se příběh zakládá na skutečné události, takže je ještě více přidáno na emocionálním zážitku. Když si představím, čím vším musela opravdová Christine Collins projít a že bojovala proti celému světu, opravdu mi naskakuje husí kůže. 4/5 za zbytečné dlouhou stopáž a obzvlášť nudné finální půlhodince. ()

ev001

to je něco pro gurmány. řekla bych, že snad nejlepší film, co jsem kdy viděla. úžasné herecké výkony, příběh - podle skutečné události a ty emoce co ve mě tento snímek dokázal vyvolat !!? Výměnu jsem doslova hltala, prožívala všechno společně s hlavní hrdinkou a okousala si snad nehty i na nohách, opravdu neskutečně chytlavá, napínavá a dojemná záležitost, která mě ve dvě ráno naprosto probrala a ještě dva dny jsem měla celý film v hlavě. Jednoduše nářez a velký filmový zážitek! ()

Ruda.neck

Režisér Eastwood tímto filmem opět potvrzuje, že vážná témata umí. Trochu jsem se bál, že to bude 140 minut plných bzíkání našpulené Angeliny, ale po otevření dalších rovin filmu v podobě zneužívání policejní moci, psychiatrického ústavu ala Formanův Přelet a především masového vraha Northcotta z kuřecí farmy ve Wineville, jsem rychle změnil názor a sledoval film se zájmem až do konce. Těch "konců" bylo v poslední půlhodině zbytečně moc, ale budiž, tvůrci asi chtěli do filmu nacpat co nejvíce reálných skutečností, ze kterých film vychází. A dobovou atmosféru trefili opravdu výborně. Co takhle filmově zpracovat samotné téma únosů a vražd z Wineville - další Mlčení jehňátek? ()

chytsis

Možná je to tím, že takových filmů už jsem viděl mnoho ale tohle je nekonečná nuda bez napětí a role matky Angeline nějak nejde.... alespoň ve filmu :) ()

pyromantik

Kurňa! Už riadne dávno som nevidel tak skvelý film. Normálne nemám slov. (Angelina sa mi nikdy nepáčila ani ako žena, ani ako herečka, počas tohoto filmu som zmenil názor o 180°.) Clint je boh. ()

saluckaf

Velmi silný příběh o nezvěstném synovi. Angelina Jolie předvedla neuvěřitelný výkon. Nevím proč, ale zdá se mi, že je Jolie čím dál lepší. ()

Gattolino

Tak to je tedy další Clintovo "opus magnum", klobouk dolů! Neuvěřitelné, že ze stejného roku vyšel s podobně silným Gran Torinem. Asi zbytečně vršit superlativy - jde tu neotřelé, originální téma, výborná (Eastwoodova) hudba, perfektní výkony Angeliny i ostatních herců. A také, přes otřesné události a zřejmě tragický konec Christinina syna celkově pozitivní vyznění, aniž by se neslo v duchu podbízivého tzv. happyendu. Naopak, skoro se mi zdá, že již dost únavné klišé špatných konců ovládá dominantně filmový prostor, protože, přiznejme si, je jednodušší a lacinější, tedy vypočítavější a s menším rizikem vzhledem k odborné kritice. A Eastwood toto umění pustit se do takových bouřlivých vod ovládá dokonale. Slušný a nepodjatý policista, který nakonec chycenému chlapci uvěřil, statečný kněz, nezkorumpovaný soudce, účinná síla veřejného mínění a tisku, atd, atd ... člověku obklopeného středoevropským relativismem, sarkasmem a pochybovačstvím o ideálech se nechce skoro věřit, že je to možné. Ale jak vidno, možné to je (protože jde o skutečný příběh podle dat nalezených v archivu LA), a Eastwood se nebojí takový postoj hlásat. Jeho filmy často ukazují, že i z beznaděje vede nějaké východisko. Protože bez naděje a víry v nějaký ideál by nešlo ani dýchat a pozitivních (a důvěryhodných) filmových hrdinů je nám obzvláště v dnešní pragmatické době sakramentsky potřeba. Clinte, bravissimo! ()

Pollini

Film podle skutečné události. Angelina Jolie byla celkem dobrá, ale postrádám u ní dostatek výrazových prostředků. Viděla jsem ale už dojemnější snímky. ()

jakubesd1

Poznáte to keď vidíte niečo do čoho by ste chceli zasiahnuť ,niekoho sa zastať ,proste vykričať tú pravú pravdu do sveta svetového ale nemôžete ? Ak áno tak tento film nie je pre Vás pretože tento film presne to nemohucnosť predstavuje. A to je na tom to najlepšie Mať tak silu to povedať chce niekedy veľmi veľký mikrofón ale ten Vám nepomôže. Klasický a kvalitne spracovaná dráma ktorá ked si myslíte ze končí tak predsa sa najde nejaká myšlienka pokračovať, a to Vás drží stále až do konca pri filme.Réžia a scenár su zvládnuté na jedničku a hudbu som nedokazal niekedy vnímať ale vytvára tam tu atmosferu presne toho že divák by chcel aj pomôcť dobru. Pekná mysty dráma a zaslúžena nominacia na 5 oscarov . 85% ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes