Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

ZZVOLY

strhujuce, mrazive s neodolatelnou a skvelou Angelinou Jolie v hlavnej ulohe! uz po niekolki krat musim povedat- klobuk dole pan Eastwood!!! ()

Wanesska

Excelentní film ve skvělé režijní práci Clinta Eastwooda. Výměna na mě velmi silně zapůsobila skoro stejně jako Zelená míle, kdy jsem si během filmu několikrát řekla Ježiši to není možné, a o to více, že byla natočená podle skutečné události. Konec filmu, kdy čekáte jak to vlastně dopadne je udělán tak, aby si každý přišel na své. Angelinu Jolie moc nemusím, ale v tomto snímku klobouk dolů. Tato role jí padla jako ulitá. Tento film doporučuji všem. ()

k0dl

Poněkud upachtěné, chvílemi dosti neuvěřitelné (chování policistů, lékařů i matky). Angelina Jolie bohužel nezáří, tak jako v „Girl, Interrupted“ a v některých scénách evidentně přehrává. Za to John Malkovich je excelentní jako vždy. Co mě ale příjemně překvapilo byla hudba Clinta Eastwooda a hlavně naprosto dokonalá atmosféra přelomu 20-tých a 30-tých let v USA a právě ta si ode mne vysloužila tu čtvrtou hvězdičku. ()

anuki

Clint opět nezklamal, od začátku dokonce jsem se skvěle bavil, a po právu i s Angelinou rozčiloval, co si to ta L.A.P.D mohla dovolit. Bravurně natočený příběh o matce, která se nesmíří s tím, že dítě, které jí policie našla, není její. Angelina Jolie je skvělá, po těch sračkách typu Pan a paní Smithovi a Wanted to vypadá, že se rozhodla pořádně si vybírat(doufejme). ()

sioned

Z tohoto filmu jsem měla obavy. True stories mě obvykle moc nezasáhnou a ani tohleto nebyla vyjímka. Začátek nemastný neslaný a po hodině se film pomalu dohrabe do konečně zajímavého prostředí blázince. Následuje dobrá část se zpovědí malého chlapce a po skončení soudu ,se už zase povětšinou jen tak zmítá v kaluži nezajímavosti. ()

Breaker

Jeden ze dvou počinů Eastwooda v tomto roce. A pro mě ten dějově lepší. Nebýt onoho scenáře dle skutečnosti, mohl být film veden v mnohem propracovanějším závěru, leč v tomto případě, držme se faktů. ()

Michalee

působivé, Angelina taky jednou ukázalo svůj talent a ani k tomu nepotřebovala přiléhavé oblečky:-))) ale zkrátil bych to aspon o hodinu... protože zas tolik se tam nedělo, aby byly potřeba 3 hodiny!!! ()

iamblichos

Filmarsky sa mi to pacilo, herecke vykony takisto. Ale pribeh ma nechal akymsi chladnym, posobil az privelmi sterilne, co by sa pri takomto filme stavat nemalo. Ale menej ako 4* si to nezasluzi. ()

Edmundos

Další z filmů, ve kterém Eastwood dokazuje, jak dobrým je režisérem. Velmi kvalitní film s vynikající Angelinou v hlavní roli. Celý film až do posledních pár minut nevíte, zda čekat dobrý či špatný konec. A nakonec je to vyřešeno filigránsky, ať si každý domyslí...90% ()

Igwar

Pozoruhodný film s veľmi zaujímavým príbehom (podľa skutočnej udalosti), ktorý rozhodne stojí za to vidieť. Clint Eastwood sa ujal réžie veľmi obstojne a urobil veľmi dobre, že pre hlavnú úlohu vybral práve Angelinu Jolie, aj keď sa o ňu uchádzala aj napr. Hillary Swank. Angelina zahrala úllohu Christine Collinsovej brilantne a navyše spôsobný šerblík a la 30 roky jej veľmi vkusne pristane. Ale aj John Malkovich a ďalši herci taktiež odvádzajú skvelú prácu. Film Vás drží v srdcervúcom napätí až takmer do konca a v niektorých momentoch sa dej vyvíja tak prekvapivo a zarážajúco, až divák nevychádza z údivu čím všetkým musela Christine Collinsova prejsť. Toto bol snáď jediný film, pri ktorom som od napätia a nervozity takmer neodolal nutkaniu stlačiť Fast Forward a dozvedieť sa čo najrýchlejšie ako sa daná situácie pre boha vyvrbí. Veľmi by ma zaujímalo, na koľko sa tvorcovia držali historických faktov a čo si domysleli v rámci umeleckej licencie. Zistil som o príbehu, ktorý bol podkladom pre "Changeling" aspoň niektoré fakty, ale ak ste film ešte nevideli neodporúčam ich čítať (spoiler), lebo prídete o skvelý filmový zážitok): ----- v skutočnosti sa mesto L.A. nevysporiadalo so skorumpovanou políciou až tak brilantne, ako je to vo filme. Pod ťarchou aféry Odvolaný šéf polície, James E. Davis, sa po 2 rokoch vrátil na svoje teplé miestečko a slúžil až do roku 1939 ----- skutočná Christine Collins následne žalovala kapitána J.J. Jonesa a vysúdila odškodné $10,800 , ktoré jej tento vyplatil až v roku 1941, vtedy dlžoba predstavovala už $15562. ----- scenár radšej s pochopiteľných dôvodov opomenul smutný fakt, že skutočný vrah Gordon Northcott unesené deti nielen týral ale aj sexuálne zneužíval vrátane svojho 15-ročného bratranca - "komplica", ktorý tak bol vlastne taktiež obeť a ktorý neskôr prezradil celý prípad polícii. ----- scenáristi taktiež vynechali v porovnaní s reáliami postavu Northcottovej starej matky , ktorá bola jeho skutočným komplicom a podľa dobových spisov sa aj ona nejakým spôsobom podielala na zločine a údajne aj na samotných vraždách. Samotný Northcott sa k vražde malého Waltera Colinsa nikdy nepriznal. Naopak Northcottova stará mama priznala, že Walter bol medzi obeťami (údajne mala byť dokonca ona sama zodpovedná za smrť Waltera a niekoľkých ďalších detí), ale toto priznanie neskôr odvolala. Zatiaľ čo Northcotta obesili, ju neskôr prepustili na podmienku. ----- otec sa na Waltera Collinsa nevykašľal, ako naznačuje film v úvode, ale nemohol s ním byť v pravidelnom kontakte z jednoduchého dôvodu, že bol zavretý v base. Podľa neho, nemusel Waltera uniesť vrah Northcott, ale jeho spoluvezni, ktorí sa mu takto chceli za niečo pomstiť. Táto verzia sa nikdy nepotvrdila. ----- telesné pozostatky Waltera Collinsa sa na Northcottovej farme nikdy nenašli, jeho mama po ňom pátrala až do svojej smrti, ale nepodarilo sa jej nájsť ho. Posledná verejná zmienka o Christine Collinsovej je z roku 1941, keď médiam potvrdzovala, že konečne dostala vyššie uvedené odškodné. ----- Ak sa Walterovi Collinsovi podarilo prežiť do dnešných dní, v súčastnosti má 80 rokov. () (menej) (viac)

Shtinky

Tak po dlhej dobe film ktorý ma úplňe dostal. Od samého začiatku som bol svetkom skvelej Krimi-Drámy až do neskutočného konca a série nových odhalení ktoré ma doslova pilepili do sedačky.Clint Eastwood ma naposledy od Million Dollar Baby nesklamal a k tomu prekvapil a tiež Angelina ktorá je skvelá ako si ju nepamatám. Možno bude Gran Torino lepší ale Výmenu možem rozhodne odporúčiť každému kto hladá dobrý napínak. ;) ()

Tares

Nemám rád tento typ filmů, ale Clintova režije a styl vyprávění, mě dokázaly dostatečně vtáhnout do děje. Dobová stylizace je nádherná a opravdu je to, co se týče režie, dokonalý film. Angelina tu překvapivě nemá až moc tolik co hrát a je to škoda. Sílu příběhu podtrhuje vědomí skutečné události a člověk tak jen žasne co všechno je možné. "kód 12" ()

Elisx

Výmenu a ďalší film z eastwoodovej dielne - Gran Torino pokladám za tie najlepšie roku 2008. Pútavý príbeh a po uvedomení faktu, že je natočený podľa skutočnej udalosti i mierne desivý. Tiež chválim výkon Angeliny v hlavnej úlohe, kde sa naplno predviedla aj v zmysluplnejšom filme než v lacnej strielačke typu Wanted. Zhrnutím ide o kvalitný príbeh s vynikajúcim spracovaním. ()

Jiesaj

Konečně po nějaké době přišel film, který mě zcela pohltil. Také si myslím, že zde Angelina předvedla svůj nejlepší výkon a role jí seděla mnohem lépe než když se střílející ohání proti nepřátelům a hraje si na akční hrdinku. Atmosféra vás tolik donutí nenávidět všechny ty, kteří jí nevěří a vy si jen přejete, aby vše dopadlo, i když by se konal happyend, dobře. Clint Eastwood se opět bravůrně blýskl a jen doufám, že na nás ještě takhle podobně výborný film, ať už s jeho režií či někoho jiného, čeká. ()

corax8

Musím uznat, že to jeden z nejlepších filmů natočených v poslední době. Eastwoodovi se povedlo mne držet celou dobu v napětí a dobře vystihnout postavy a beznaděj situací, které se odehrávají. Také se výtečně povedlo vystihnout třicátá léta. Jolie byla docela dobrá, akorát mi přišla pořád stejná. Nemůžu si pomoc, ale moc mi ve filmu nesedla. Léčebna si v ničem nezadá s přeletem nad kukaččím hnízdem. ()

babuca

ano skvelý film, ale postava Angeliny je čím ďalej tým anorektickejšia ešte 2-3 filmy a jej hviezda definitívne skončí... ()

katusia

výborný film. Skvelá atmosféra, herci. Pod zubami mi škrípal scenár, konkrétne línia seriového vraha, ktorá mi pripadala ako násilné a nepatričné oživovanie príbehu zúfalej matky proti ktorej stojí moc. Tam to malo ostať. tam to malo skončiť. Zbytočné naťahovanie v podobe znovuobjaveného dieťaťa, príbehu sériového vraha bez motivácií, zabilo výsledný dojem. ()

Ros_tik

Podle mého další super počin starého pana Eastwooda. Příběh mě vůbec nenudil i přes trochu utahaný konec. Neříkám však, že i samotný konec nebyl pěkný konec toho příběhu. Poenta je hold taky důležitá. Jediné co mi moc nesedělo byl chlapec co se vydával za syna v tomto filmu skvělé Angeliny (nepatří mezi mé favoritky, už mi není 20), jeho příběh skončil stejně rychle jako začal ale to je jediná malá výtka tomuto filmu. Jinak pět hvězd je jasná volba. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes