Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

Vindemiatrix

Film, který se zpočátku tváří jako rodinné drama, ale postupně vyústí do komplexního příběhu, v němž se zápletka s "falešným synem" stává jen jednou z (důležitých) dějových rovin. Poslední třetina působí sice spíš jako trochu nucená dohra mnohem zajímavější předchozí části, ale díky některým scénám (vězeňské setkání Jolie s Harnerem) si udržuje náboj a zachovává kompaktnost se zbytkem filmu. Škoda poněkud černobílého rozdělení protagonistů na "hodné" vs. "zlé", menších nelogičností v jednání některých postav a občas příliš okatého tlaku na divákovy emoce. ()

jayjay11

Nikdy som si nemyslel o Angeline že je dobrá a ona mi to dokázala že je dobrá nie najlepšia ale fakt dobrá. Krásny film v ktorom sa bojuje až do konca! Časy v tej dobe boli fakt drsné až sa mi tomu nechce veriť a hlavne v spojení s políciou. 90% ()

schebman.m

Angelina skvělá a hlavně Clint opět nezklamal v režisérském křesle... Jen to mohlo být o něco málo kratší...ale kompletně nemám námitek... ()

Lucpro

Jako matka jsem měla husí kůži. Jde skutečně o neuvěřitelně skvělý snímek, kde vše se vším souvisí a kde náhoda rozhodla o životě mnoha lidí. Některé okamžiky filmu jsou nezapomenutelné. Jediné co mi vadilo byla vychrtlá Angelina Jolie, kterou mám zafixovanou spíše jako charismatickou bojovnici a drsňačku... nesedl mi její výraz chudinky a živě si umím představit v této roli jinou herečku. Film je celkově výborně zpracován, výprava, kamera, scénář...nemá chybu. Clint Easttwood zkrátka nezklamal. ()

LAZZiO

teda... neviem ci zobrazenie policie a panov doktorov bolo schalne lebo som mal chut rozbit lcd:) ale zabralo slusne....citovo silny snimok so zaujimavou pointou,clint vie co robi :) ()

Polda99

Perfektní ukázka zneužití moci těmi na nejvyšších místech...dokonalý film, i když těžko lze popsat jako dokonalé to, co se děje hlavní hrdince tohoto filmu. Po režisérské stránce není nic, co bych mohl vytknout, možná až na přeci jen trochu delší stopáž. Velmi silný realisticky natočený příběh, který nemůže nechat nikoho chladným. Nominace Angeliny Jolie na oscara je naprosto zasloužená, protože tady předvedla vynikající výkon....během celého filmu jsem Angelinu nevnímal jako herečku, ale vnímal jsem ji jako skutečnou Christine Collins....asi nejlepší herecký výkon, kterého jsem se od ní kdy dočkal... ()

P/\/EL

Angelina jednou za uherskej rok ve vážnější roli, spíš jí sype bejt celebritka, který se postupně propadají tváře :), co hraje v mizernejch a trapnejch akcích, který ale všichni pořád dost hltaj . . . přišlo mi to jako precizní retro, je mi jasný, že ta původní žena nebyla samozřejmě tak výraznej typ jako Jolie (všichni se rozplívají nad tím, že nestaví jen na svém vzhledu, ale stejně....je pořád hodně výrazná a láká na film, drží pozornost, obyč. herečka s vyzáží obyč. ženy by jaksi tolik lidí do kina nenalákala, co by si budem povídat :) http://2blackcats.wordpress.com/2008/10/25/the-real-christine-collins-subject-of-the-film-changeling/ Tak to holt ve filmu (v hollywoodu) chodí, ať už šlo o takovej Ples příšer (kdy, ikdyž byla namaskovaná perfektně, Oskar, všechno, tak...byla o dost sympatičtější než ta reálná, nejvíc byl ten rozdíl znát na její přítelkyni v roli Christiny Richi), no......dobře, takové herečky jsou holt velká lákadla, inu, dobrý vzhled není samozřejmostí, k dobře vypadající Jolie by se v reálu leckdo choval třeba jinak :), no, vzhled hraje v životě zásadní roli, to je jasné, když to přehlédneme, tak Jolie hrála, co si tak vybavuju, slušně, příběh je velmi dobrý (v reálu se hledat vyplatí), ale teď se mi moc nechce zkoumat ty rozdíly s tou realitou, většina se tak opravdu stala.. ()

Yelush

Ťažko je hodnotiť Clinta, ktorý nás rok čo rok bombarduje parádnymi kúskami inak ako pozitívne. Výmena je hlavne veľmi zaujímavý, až neuveriteľný príbeh zasadený do ešte zaujímavejšieho, veľmi naturálne vykresleného obdobia 20tych rokov minulého storočia. Napätie a atmosféra klasicky vypeckovaná do maxima spolu s vynikajúcim výkonom hlavnej protagonistky prináša ďalšie geniálne dielko tohto ešte geniálnejšieho tvorcu. (aj keď všeobecne Angelinu s tými jej gambami nemôžem ani cítiť)) ()

boticelli

Hned na zacatku filmu jsem nemohl prenest pres srdce jednu zasadni nelogicnost - matka prijde o syna a kdyz ji policie privede uplne cizi dite, temer nevaha a dovede si ho domu...Ne, ne a ne!!! Takhle by nejednala ani slepa matka....A ta Angelina Jolie - Tomb Raider ano, seriozni, vazna role neee!!! ( Uz vubec ne s cervenou rtenkou! ) Kdyz tyhle dva moje minusy pominu, zustane celkem napinavy mystery thriler, ovsem nic strhujiciho jako treba Mlceni jehnatek. ()

chillyclair

Filmy režírovné Clintem Eastwoodem mě vždycky dostanou do takového příjemně napjatého klidu. Rozhodně skvěle zpracovaný průběh příběhu i načasování zvratů, bohužel jediné, co mě zklamalo, bylo obsazení Angeliny Jolie. Rozhodně jí nechci ubírat na kvalitě, ale role ustarané matky mi k ní prostě nesedí. Přišla mi dost chladné v pasážích, kde byla se ''synem''. ()

Patrix000

Užasný film uf na ten nic nema skvelý obsazeni a skvelý výkon od angeliny krasný zpracovaní stoji za to zkouknout ani jedno oko nezustane suche!! ()

delman

dvoma slovami - velke prekvapenie...cakal som omnoho menej a i ked tam bolo zopar veci ktore sa neodpustaju (napr. veci s pravdepodobnostou 1 k miliarde ako ked malkovich je zrovna v meste a nablizku jolie aby ju chytil ked si precita novinove titulky a spadne na zem) bol to naozaj podareny film..rozhodne sa oplati pozriet. ()

JARDAHONDA

Clint Eastwood režíruje Angelinu Jolie a Johna Malkoviche ve strhujícím a nezapomenutelném příběhu natočeným podle skutečné události. Působivý děj, kde zoufalá touha jedné obyčejné ženy odhalit skutečnou pravdu odkrývá svět korupce, přitahuje pozornost veřejnosti a mění celé LA jednou provždy. Výmněna je emocionálně vypjatý příběh ilustrující nesmírnou sílu mateřské lásky.. ()

missteeque

Zaujal mě příběh na motivy skutečné události, tak hurá do toho... a ANO! Lokace, kostýmy, postavy a to, že fakt nevíte, jestli je to pravda, anebo se vážně nepošašila a pak ji jen fandíte a fandíte a ty policajty nesnášíte... Za poslední dobu opravdu dobrý film. ()

wyoming

Moc dlouhé a Angelina mi na tu roli teda moc neseděla. Jinak téma samo o sobě dost silné, takže hodnotím jako takový průměrně dobrý film. A věta "Zabil jsi mi syna" se tam opakovala nějak přehnaně mockrát. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes