Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

BladeBlood

Zhrození, které panovalo po skončení filmu bylo neuvěřitelné. Říkal jsem si, jestli je opravdu možné, aby se takové příhody stávaly tak často, jelikož to bylo předneseno tak, že se to stávalo častěji a tento případ se dovedl konečně do konce. Pak přišlo velké zhrození jestli se to neděje stále, jestli peníze a další takové věci nehýbou stále našimi složkami. Každopádně film měl spousta dechberoucích scén, které podtrhovala skvělá hudba. ()

io.

Velmi dobře ztvárněný krutý realismus. Netuším proč do popisu někdo vmáčknul přívlastek "mysteriózní" - to je teda vážně hodně mimo. Herecké výkony skvělé, žádná nadsázka, spousta ošklivých souvislostí, napětí až do konce - až do titulků vážně nevíte, jestli nakonec jo nebo ne. Perfektní... ()

Ardath

Zřejmě poprvé, ano poprvé, mě Angelina Jolie dokázala přesvědčit, že je opravdu dobrá charakterová herečka. A již poněkolikáté mi Clint Eastwood dokázal, že režijní sesle je pro něj to pravé ořechové. Vskutku působivý thriller. ()

TynTynka

Krásný film s velmi silným příběhem. Těžko uvěřit, že je podle skutečné události. O to ještě větší obdiv samotného příběhu. Klobouk dolů před skutečnou matkou. ()

Jirkacek

Po shlédnutí tohoto filmu jsem se přesvědčil, že Výměna není Záměna a naopak. Zatímco druhý jmenovaný film je plný legrace, nadsázky a má dobrý konec, snímek Výměna je to stejné, ale přesně naopak. Ani jednou jsem se při jeho sledování nezasmál, byl natočený podle skutečné události a jestli měl tento příběh dobré rozuzlení se dozvíte na jeho konci. Nebo spíše nedozvíte ? Každopádně na rozdíl od jiných dvouhodinových filmů jsme se doma u tohoto rozhodně nenudili a těch 141 minut jsme nepovažovali za zbytečně utracených z peněženky našeho života. Na začátku jsme se ocitli v Los Angeles v roce 1928, čili v mých oblíbených letech a pak jsme museli přežít pár úvodních minut v rámci seznamování se s hlavní hrdinkou Christine Collins v podání Angeliny Jolie, jejím synem a prací, ale netrvalo dlouho a došlo na tu nejdůležitější událost. Christine se totiž ztratil její devítiletý syn, když jej nechala doma a šla do práce. Samozřejmě událost nahlásila a od té chvíle jsme sledovali marnou snahu policie i matky jej najít, která vlastně trvala až do konce celého snímku. A to přesto, že jí uniformovaní pracovníci za pět měsíců syna vrátili - on to totiž nebyl ten pravý ! Já jsem samozřejmě věřil, že matka by svého syna poznala, nikoliv však policie a protože si zmizení všiml tisk, nebylo v zájmu ochránců pořádku, aby vyšlo najevo, že se spletli. Už tak měli špatnou pověst a tak si nemohli dovolit další průšvih. Velice mne ovšem překvapilo, jakým způsobem to nakonec vyřešili, což vám už nebudu prozrazovat, aby jste z této skutečnosti byli také v šoku ! Bohužel nešťastná žena ještě nedošla na konec svého utrpení a musela prožít další muka. Když si představím, že všechno bylo natočeno dle pravdivých událostí, jímá mně hrůza nejen z těch zločinů, ale i z odbyté práce policie ve městě andělů. Ještě že máme tu naši českou, která nás chrání a pomáhá nám a ve spolupráci s městskou policií nás vůbec neobírá o peníze a nehážou nám klacky pod nohy ! Co se týče hereckých výkonů, myslím že Angelina svou roli zhrzené matky zvládla velice dobře a také český dabing byl naprosto dokonalý. Líbil se mi také John Malkovich v roli pátera a kritika policie, který naší hlavní hrdince hodně pomáhal. Mé sympatie si získal i hodný policista, jehož skvěle zvládl Michael Kelly a dá se říci, že i nesympatický vyšetřovatel Jeffrey Donovan neměl chybu, i když se mi pochopitelně nemohl líbit za svou roli bezohledného poručíka. Vůbec se nedivím, že Angelina Jolie byla za svou roli nominována na Oscara a Zlatý glóbus a samotný film na dva Oscary v kategorii nejlepší kamera a výprava a jeden Zlatý glóbus v kategorii nejlepší hudba. Ta atmosféra třicátých let, kterými končí moje oblíbená doba byla prostě dokonalá. Snímek Výměna je plný smutku a utrpení, a tak pokud hledáte něco na odlehčení, rozhodně si jej doma nepouštějte. V prosinci 2020 se mi povedlo sehnat tento vynikající film na blu- ray disku a s chutí jsme se na něj doma opět podívali. Kouzlo prvních překvapení bylo sice pryč, ale i tak jsem si další podívání náležitě užil. Tentokrát jsem se ponořil velice hluboce do děje a snažil se všímat všelijakých detailů, takže jsem měl oči na šťopkách. Bohužel i tentokrát jsem nadával na tehdejší zkorumpovanou policii, která vlastně dopustila takovou obrovskou tragédii. Škoda jen, že jsme se na konci opět nedozvěděli, kde se ono nešťastné dítě podělo. I tak jsem své investice do modré krabičky vůbec nelitoval a určitě se zase někdy na toto dílo podívám. Suma sumárum, snímek Výměna si u mně za perfektně zvládnuté zpracování příběhu nezasloužil nic jiného, než čtyři vyměněné hvězdy ****. () (menej) (viac)

xterri

Musim rict, ze jsem to Angeline vazne verila. Snad prvni film, kde se mi dokonce docela jako herecka libila. A Clint zde znovu dokazal, ze to s emocemi a silnymi pribehy vazne umi. Pro me byl tento film milym prekvapenim. ()

cottys

Zbytečně dlouhá stopáž. Zvláště od propuštění Angeliny z léčebny,se mi film začal táhnout a měl jsem problém dokoukat ho do konce. ()

Konev

Zmalovaná Pipina Angelina, která celou hodinu opakuje "není to můj syn", místo toho, aby dokazovala a argumentovala, se po půlce filmu promění v sebevědomou a energickou zastánkyni práv. Nějak mi to nesedělo a Pipina Angelina už vůbec ne. ()

Iczena

Upřednostňuji filmy natočené podle skutečných událostí nebo postav. Výměna mě naprosto uchvátila od začátku do konce. Angelině jsem uvěřila všechno (a to ji nemusím). Svoji urputností, vytrvalostí a věrohodností s jakou se nevzdávala naděje, že najde opravdu svého syna, mě dojímala. Skvěle zpracované téma. Přitom na mě film nepůsobil podbízivě, nechtěl zaujmout za každou cenu. Původně jsem neočekávala nic moc, ale byla jsem příjemně překvapená. ()

pornohavo

Tento film určite stojí za pozretie. Atmosféra 30 rokov je tu vykreslená uveriteľne. Trochu mi chýbal väčší dejovy spád ale inak je film veľmi zaujímavý, Angelina je tu skvelá. Pekný kúsok do Clintovej zbierky :) ()

karelondatra

Natočeno výborně, zahráno výborně, příběh výborný. Celkový dojem velice dobrý, ale na pět hvězdiček tomu na můj vkus ještě něco málo chybělo. Možná víc strhující atmosféry. ()

Generi

Magická téma únosu a smrti dieťaťa, z ktorej sa nakoniec vyvinie séria únosov a vrážd malých chlapcov, v súvislosti s obludnou mašinériou psychiatrických liečení na začiatku 20. storočia - to je námet pre Hollywood a scénarista by musel byť analfabet, aby z toho nevysekal divácky megahit. Režisér zangažuje sladkú Angelinu, charizmatického Johna a megaúspešný koktejl môže začať opíjať masy. Kde je logika? Prečo sa matka pred policajtmi syna nespýta na mená spolužiakov, učiteľov, aby jasne ukázala, že to nie je on. Toto mi príde mimoriadne hlúpe.  Netvrdím, že film je zlý, ale nevidím nič tak mimoriadne, aby to malo 85%, jedine že režisérom je Clint Eastwood. ()

DenyK

Tento film mě dostal. Je velmi smutný a podle skutečné události. Nedoporučuji lidem se slabou povahou! Los Angeles, začátek minulého století. Vedoucí telefonní spojovatelka má malého syna Waltera Collinse, kterého nechá samotného doma, zatímco musí nečekaně do práce. Když se pozdě večer vrátí, syn je pryč. Film popisuje přístup Los Angelské policie k vyšetřování pohřešovaných osob. Z počátku to vypadá, že policie pracuje tvrdě a skvěle, protože Waltera najde a přiveze zpět domů. Šok však nastává, když z vlaku vystoupí úplně cizí kluk. Christine Collinsová tvrdí, že to není její syn, ale nechá si ho pod nátlakem vnutit a vezme si ho domů. Cizí chlapec je nevychovaný, menší, než si ho matka měřila na futro od dveří a je dokonce obřezaný, což nebyl. Zoufalá matka začne dotírat na policii a je schopna veřejně vystupovat před tiskem. To policii dopálí a nechá Christine zavřít do blázince pod kód 12, což je kód držených žen, které nevyhovovaly policii. Samotné rozuzlení příběhu a důvod zmizení Waltera Collinse je šokující a dech beroucí. Zaručeně doporučuji se na film podívat! ()

splaty

Film je skvěle natočený a herci projevují svoje charaktery v tak plné míře, až je to neuvěřitelné. Tak vymalované postavy jsem dlouho nezažila. Sympatizujete s tím kým máte a nemáte rádi toho, koho mít rádi nemáte. Záporaci jsou záporní a klaďasi jsou kladní. O co horší je, že je film podle skutečné události. Chvílemi jsem si říkala, proč neudělají testy DNA? A pak mi došlo, že to byla 30. léta 20. století. Jak obrovský krok jsme za 100 let udelali. V dnešní době by se polovina příběhu ani neodehrála, stačilo by porovnat vzorek krve... Ta nespravedlnost a síla moci na jedné straně a vytrvalost a láska na straně druhé. SPOILER: Pro mě nejsilnější scéna je ta, kdy si odsouzený jde po schodech pro smrt. ()

teekanee

Na tento film jsem si brousil zuby poměrně dlouho, ale takovou smršť emocí jsem opravdu nečekal. Nechápu proč Angelina nehraje ve víc filmech, jelikož talent na to rozhodně má. To co tady předvadla můžu s klidem zařadit mezi nejlepší ženský výkony v hlavní roli, co jsem kdy viděl, ale ani ostatní herci se nenechali zahanbit. Film má postavy jasně rozdělěny na černé a bílé, což nevadí, jelikož obě dvě strany jsou výborně napsaný . Hrdinům budete fandit a záporáky nesnášet. Velký plus je pro mě doba ve který se příběh odehrává a vychází mi z toho vynikající drama, který jsme určitě neviděl naposled. 88% ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes