Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

wray

Pri tomto filme som si uvedomil ze Angelina nie je len taka akcna pop hviezda ale - ze ona ma vlastne same vyborne filmy, a je to ozaj herecka hodna oscara. Druha silna postava je reziser - aj tu mi to vychadza ze Clint ma same vyborne filmy. Changeling je hrozne dlhy film, je to historicky film, a nema poriadny koniec. Toto vsetko mi obvykle na filmoch vadi. V tomto pripade som si to vsak skoro ako keby nevsimol - Ten film proste ma cosi do seba :) Jednoducho je to fajn napinave a zaujimave po cely cas, nik netusi ako to cele skonci, je tam cosi zahadne - oplati sa pozriet. Trosku vaham ci nedat az 4* ale - necham si na zaujimavejsie filmy. Changeling vsak urcite odporucam. ()

petr.al

Líbivě natočené drama o ženě, která je odhodlána svou pravdu vykřičet do světa nebo aspoň po celém Los Angeles. Nemám potuchy do jaké míry si pan scénárista skutečný příběh této obdivuhodné bojovnice přikrášlil, avšak učinil li tak vůbec se na něj nehněvám. Hlavní hrdinku vůbec neztvárnila Angelina Jolie, ale pravděpodobně samotná Christine Collins, tak přesvědčivě ji hollywoodská star zahrála. Výměna je poutavě natočený příběh matky, o které jsem nikdy nic neslyšel, nevěděl, nečetl až do chvíle, kdy se na režisérskou sesli usadil PAN Eastwood a já mu za to děkuji. I když se film ke konci natahuje jako kšandy, doporučuji! ()

Prokii

Začátek dost pomalý, kdybych si na půlhodiny odskočil, asi by se vůbec nic nestalo. Ale pak se to vskutku rozjelo a dostalo se mi toho, co jsem čekal. Závěr zase až zbytečně protahovaný. Ale buďme realisté a zhodnoťme to jako celek a vyjde nám odpovídající hodnocení čtyř hvězd. Samotný příběh má v hodnocení velkou váhu. I přes skvělý výkon Johna Malkoviche a především Jasona B. Harnera, který si tu roli musel, dle mého, v celku užít, je pro mě mírným zklamáním Angelina Jolie. Nepatřím sice mezi její top fanoušky, tak mi její skalní fanoušci odpustí, ale v některých pasážích byla až příliš otravná. ()

zigy

Clint na stará kolena točí samé srdceryvné příběhy, které jdou až na dřeň, a to je mi rozhodně sympatičtější než ta jeho předchozí image Drsného Harryho, které se nezastaví před ničím. Zajímavý příběh, který šokuje zejména tím, že je podle skutečné události. Nedokázal jsem ale úplně vžít do pocitů Angeliny (jako herečka mi moc nesedí), a taky to chtělo hodně prostříhat. Film se určitě vidět dá, ale Sorry Clinte, tentokrát to nebyla trefa do černého. ()

v.indruchova

Je to natočeno pomalým tempem, tak jsem to posouvala, ale jinak je to velmi zajímavý snímek a to hlavně pro matky či rodičě. SPOILER!: škoda, opravdu by mě zajímalo, co se s ním stalo. Možný SPOILER: O 3 roky později vidím dokument .........o vraždícím pedofilovi a už vím, co se s tím to a dalšími chlapci stalo. Když zadáte na Youtube- ukáže se vám dokument- Zlí příbuzní - Synáček ()

topvideo

Vadil mi poddajný postoj matky v určitých situáciach, keď mala preukázať klamstvo polície. Inak zaujímavý film...lepšie by sa hodnotilo na desaťstupňovej škále, 65%. ()

FoboSVK

Ukážka toho ako sa dá ovplyvniť myseľ jedinca pod nátlakom väčšiny. Počul som veľa historiek o tom ako vládne orgány chceli niečo ututlať, zmiesť pod koberec. Často krát sa im to podarí, ale nahovoriť matke dieťaťa, že cudzie dieťa je jej vlastné čo i len na jeden deň, tak to som neveril. A predsa... Ak bol film natočený ozaj podľa skutočnej udalosti, nuž hovorím si kto vie koľko pravdy nám odkrývajú tí nad nami a koľko nitiek dokážu ťahať. Ale späť k filmu... Veľmi deprimujúca atmosféra a pocit bezmocnosti ešte viac upevňuje Clint svojím pianom, a výkon Angeliny ho ešte zdvojnásobil. Angelina hrala viac ako presvedčivo, ale ja by som skôr tlieskal vizážistom ktorý ju postupne menili zo šťastnej matky na utrápenú a unavenú „starenu“ ktorá sa nevzdáva v boji proti väčšine. ()

Tuty

Další závažné téma zpracované Clintem Eastwoodem velmi nevtíravým způsobem, tentokráte navíc okořeněné o parádní dobou retrostylizaci. Jakkoli je toto téma samo o sobě poutavé, stylem vyprávění pro Eastwooda typicky faktograficky objektivní, nemohu se zbavit dojmu, že chování tehdejší špínou prolezlé a kritizované policie bylo hloupé a mě dokonce filmu ubírá na zážitku. Myslel jsem, že policie vzala vypočítavě dvě mouchy jednou ranou a dítě podstrčila bezmocné matce, aby v očích tehdejší veřejnosti zamaskovala svojí neschopnost, ale ono ne. Oni to ani nevěděli. Jinak scény s vrahem, výslech mladého Clarka a flashbacky jsou strhující. Angelina hraje fajn, ale celou dobu jsem měl dojem, že se do role nehodí. ()

tomas_j

Děj opravdu vtáhne, ikdyž souhlasím s názorem, že konec mohl být rychlejší. Film je natočen hodně pod kůži lezoucím způsobem. Například scéna, kdy chlapec vykopává jiné chlapce, které sám zabil, skoro na úrovni Zemanovy Studny :-) ()

Fuksinka

Může se sejít ten nejlepší tým lidí, může to režírovat třeba pánbůh, ale pokud do hlavní role obsadíte přeceňovanou ošklivku, která neumí hrát, degradujete celý film na dílko na jedno podívání. Bylo mi jí až líto, jak se marně snaží. Ne, kecám, nebylo, přeju jí to. ()

rEooo

Prvý krát som videl Angelinu v inom svetle ako Laru Croft alebo podobne počitačovo - animované - kung - fu pandovske telenovely, a musím priznať že mala by robiť viacej filmov v reálnom svete lebo je fakt božia, a ten starý hrdzavý Clint natočí Oskarový film aj zo záhrobia uvidite priateľia. ()

brasek

Príbeh podľa skutočnej udalosti je vždy zaujímavý. Clint Eastwood nie je žiadny špičkový herec a režisér a celý úspech závisí od jeho spolupracovníkov. Príbeh má emócie, herci sú slušní, atmosféra doby je zachytená, lenže celkovo snímok neosloví. ()

notozjano

Vzhledem k tomu, že jsem film viděl s určitým časovým odstupem od jeho vydání a mezitím Clint natočil pár dalších filmů podle skutečné události, bych si opravdu přál, aby Clint našel nějaký pohár nesmrtelnosti a jal se ho kopnout až do dna. Ty jeho filmy totiž mají dar dávat a já jsem cítil, že mnou prochází emoce jak jedna báseň. Nenapadá mně nic, co bych filmu vytknul. Možná jen to, že mohl dostat více prostoru Malkovich a my mohli vidět i jeho boj, ale to je jen odbočka, o něm film nebyl a já Clintovi a tvůrcům děkuji. ()

Lily.Rush

Bolestný, propracovaný film se dvěma milníky, o jednom z nichž nemáte do jisté doby ani potuchy a právě ten druhý, nečekaný vás vtáhne ještě víc do děje neodvratných událostí, ze kterých se vám nechce ani probudit. O odvaze, neodbytnosti, lásce matky, odhodlání a víře v naději. O špíně a zvrácenosti společnosti, o neustále se nabalující lži a ještě silnější důvěře. Krásná srdcervoucí hudba a báječné výkony všech zúčastněných. Pro slabší povahy, zvláště milující matky, nevhodných 141 minut plných žalů, bolů a stísněnosti natolik pravdivých, jak jen mohou být. ()

Danny Nolander

Jeden ze snímků, kde jsem trpěl, jako hlavní protagonistka! Četl jsem o tom skutečném příběhu, kterým je film inspirovaný, a už jen ta představa, jak se musela ta matka cítit, je strašná! Zvláště, když po ztrátě milované osoby, proti vám stojí ještě policie. Doufám, že si to tehdy opravdu vyžrali! Perfektní film. ()

kacer4

Prepálená dĺžka spôsobuje miernu nudu, hlavne ku koncu. Všetko je už viac-menej jasné, čaká sa len na rozsudky, ktoré ma ani príliš nezaujímali. Potom ešte príde návšteva vo väznici, úplne zbytočná,. Zobrazenie popravy, zbytočné. Príchod jednej obete, trochu zbytočné. Napriek tomu je to ale dobrý kúsok, ktorý zobrazuje veľmi zaujímavé veci. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes