Kanibali

• Česko Kanibalové (viac)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

Pokryvac

To zmasakrovanie korytnačky si mohol Ruggero Deodato odpustiť.Myslím si že Ruggero Deodato nie je zlý režisér ale mal by režírovať aj umelecky hodnotnejšie filmy. ()

snakepit

Nemám slov. Keby ho mám hodnotiť po odbornej stránke, tak nápad natočiť film o výprave, ktorá sa vybrala medzi kanibalov a už nikdy sa nevrátili je veľmi atraktívny a strašne sa mi páčili aj dokumentárne zábery s obrovskou dávkou autentičnosti (kľudne prirovnania hodné k Blair WItch). Z tohto pohľadu dávam 4* a menej si tento film ani nezaslúži. Keby som ho však chcel hodnotiť z ľudskej stránky, tak je to nesmierne surový, brutálny a nechutný film a zábery znásilnenia, mrzačenia, usekávania (nielen) ľudských končatín skutočne zachádzajú do zbytočných extrémov a z tohto pohľadu je to jasný odpad. Najradšej by som pre tentokrát nehodnotil, ale keď už musím, volím zlatú strednú cestu. ()

Pauliee

Musím tomu dať plný počet, ani nie za ten film, ale za tú autentickosť všetkých tých brutalít. Tie sú natočené perfektne, ale ako mi násilie na ľuďoch v rôznych exploitation a iných podobných zvrátených brutálnych filmoch nevadí, pretože sú to len veľmi dobré efekty, tak mi veľmi vadí násilie na nevinných zvieratách. Niesom žiaden Greenpeace, ani iný ortodoxný vyznávač prírody a zvierat, ale napríklad to rozrezanie korytnačky mi prišlo fakt odporné. Je to jedna z veľmi mála filmových scén (možno aj jediná), pri ktorých som až odvracal hlavu od monitoru. To bolo fakt poriadne hnusné. Alebo také rozseknutie hlavy opice... No nechajme to už tak. Je to veľmi pôsobivý film, ktorý na začiatku mierne nudí, keď sa len prechádzajú džunglou, hľadajú dedinku domorodcov a nič zaujímavého sa nedeje. Neskôr sa to rozbehne a je to skutočne krvavý masaker. Iné kanibalské filmy som zatiaľ nevidel, ale ak to porovnám napríklad s mojim veľmi obľúbeným I spit on your grave alebo s inými podobnými filmami tak musím usúdiť, že tento film je najbrutálnejší a to hlavne kvôli autentickosti, reálnosti celého filmu. Niekedy som mal skutočne pocit, že sa jedná o snuff. Skutočne sa im nečudujem, že to na konci dali spáliť. ()

ma883 odpad!

Tento snímek není skutečně snadné hodnotit. Dlouho jsem uvažovala, zda dát pět hvězdiček nebo odpad. Sladce romantické tóny mi zní v uších ještě dnes. Problém je, že se mi k nim nevybavují žádné hezké vzpomínky. Film je odporný a fascinující zároveň. Nakonec však volím hodnocení odpad, protože doufám, že budu poslední, kdo tento film dobrovolně zhlédl. ()

.DukE.

Myslel jsem si, že už jsem viděl ve filmu dost nechutných věcí. Tento film ale laťku ještě posouvá. Opravdu hodně naturalistický a reálný snímek. Ne, že bych se v takových záběrech vyžíval, ale přijde mi to smysluplnější, než bezhlavá akční řežba. Takovýhle věci se klidně ještě někde můžou dít. 3* ()

Havala

Vysoké hodnocení tohoto filmu nedávám za nějaký art, ale za to, že dnes již púrakticky není možné nic natočit a tento film je v tomto vyjímečný - brutalita syrová, reálná. Bylo mi u toho blbě, to přiznávám, Žádný jiný film u mě nevyvolal tolik rozporuplných myšlenek. Příště už si dáme třeba Alieny, to bude stačit. ()

habertek odpad!

Normální člověk se nad tímto filmem zhnusí, snad se mu budou i zdát nějaké noční můry potom a koho to bavilo je u mě s prominutím hovado!!! Dívat se na to jak člověk požírá brutálním způsobem zabitého člověka a bavit se u toho...ten člověk to nemá v hlavě v pořádku!!!;) ()

rob_troy

Píseň téma Na jaký způsoby se dá umučit, nakrájet a sežrat člověk. Jestli nemáte sebemenší důvod se pouštět do filmu s autentickými záběry s kanibalskými záchvaty zábavy, tak si ho ani nehledejte a udělejte sami sobě dobře. Je lepší nepoznat takový ty hnusný a tísnivý pocity na dně našich srdcí a těl, které tyhle filmy probouzí. Lovu zdar. ()

eFOXsize

Surové. Tvrdé. Hnusné. Buší vám téměř celou dobu sledování filmu srdce, snad z myšlenky, že tohle jsou také lidi, snad z myšlenky, že tohle se prostě občas stane, snad z takové přemíry násilí, surovosti a brutality. Ne, vážení, tohle není nijak zaobaleno. To, co chtěl tento snímek říct, říká přímo. Jeho neskutečná uměleckost tkví v tom, jak neumělecké to celé je. Po chvíli mě ani na okamžik nenapadlo, že je to blbost. Když jsem neměla v hlavě prázdno a neovládali m základní pudové pocity strachu a zhnusení, tak jsem stejně myslela na to, jak strašné to je. A to je myslím účel filmu. V tomto ohledu by měl mít tedy plné hodnocení, ale, sakra!, nemůžu dát něčemu takovému plné hodnocení. Ne nemůžu, ale zasloužil by si to. Btw, já jsem to poprvé viděla právě v televizi a z dnešního pohledu mohu říct, že jsem byla ještě děcko... ()

Olafson

Film s tak strašnou pověstí, že jej všichni filmoví fanoušci zhruba od jedenácti let (pouze) kvůli tomu chtějí vidět. V současné době je již asi vzhledem k časovému odstupu od natočení filmu nejzajímavější pustit si film o filmu, protože se o žádný "ultimátní gorefest", opravdu nejedná. Film rozhodně není hororem, ale spíše podivným mixem nahoty, brutality a National Geographic. Režisér Ruggero Deodato, přestože zaměstnal dle svých slov osm nejlepších advokátů v zemi, neunikl podmíněnému trestu a peněžité pokutě za svoje "veledílo". Ty soudní peripetie zejména před soudem v Miláně by byly možná samostatným zajímavým námětem na film s tématem tvůrčí svobody (napadá mě paralela s Formanovým Lid versus Larry Flint). U filmu samotného kromě skutečně toporných hereckých projevů lze vyzdvihnout částečně dokumentaristický přístup, který byl jako vrchol invence oslavován u filmu o čarodějnici z Blair mnohem později. Nesporným kladem filmu je také zajímavá hudba Rize Ortolaniho. Diskutovat lze i o tom, zda má film nějaké hlubší poselství. Já si myslím, že pokud ano, pak asi to, že v rámci novinařiny prodává jen smrt, utrpení a nahota, což ostatně např. zprávy na TV Nova jen potvrzují. ()

UnholyEvil odpad!

Obvykle hledám důvody a poté hodnotím, ale nyní si dovolím udělat výjimku, napařit tomuhle humusu odpad a následně si to ospravedlnit. Je film, jehož hlavním účelem vyvolat u diváka pocit hnusu dobrým filmem, pokud je v tom úspěšný, nebo je to prostě jen hnusný film? Ovlivňoval by účel pozitivně kvalitu i u filmu, jehož tvůrci si vytyčili za cíl natočit film špatný? Pak je zde otázka jeho děsivé autentičnosti. Možná se po dokoukání tohoto veledíla budete ptát: ,,To nebyl dokument?", ale je to dostatečný důvod pro to, abyste tomu pohodili nějakou tu hvězdu? Dali byste Titaniku víc hvězd, kdybyste se po jeho dokoukání museli ptát: ,,To nebylo sci-fi?". Přesvědčivost sama nestačí a nějakou hlubší myšlenku aby jeden pohledal. ()

Hawkey15

Moje máma vždycky říkala, že zážitky mají být silné. To jestli jsou dobré nebo špatné už je věc jiná.Tento film jsem viděl v 17ti, den po té co jsem rozdýchával do té doby nejhorší kocovinu, kterou jsem zažil. Nudle od vietnamce, které jsem během filmu ani nedojedl, jsem dalších několik let nemohl ani vidět. Tento zážitek byl pro mě rozhodně silný. I přes velkou vlnu odporu mezi diváky, se mi nezdá, že by byl film až tak brutální... popřípadě je forma brutality mnohem přirozenější než můžeme vidět v jiných snímcích. (Zvláště, když si o podobné zacházení první skupina filmařů vyloženě koledovala) ()

Brano

Tento film sa dá opísať iba dvoma slovami. Hrôza a zvrátenosť. Veľmi surový snímok, ktorý vyznel veľmi dôveryhodne a rozhodne si nebral servítku pred ústa. Celé je to točené na štýl dokumentu, ktorý zachytáva malú skupinu Američanov, ktorí chceli preskúmať doposiaľ nepreskúmané časti džungle a nájsť kanibalský kmeň. Nemôžem zabudnúť na skvelý záver, kedy kmeň kanibalov znásilňuje a vraždy skupinu amerických novinárov, pretože to bolo tak autentický natočené, že som mal miestami pochybnosti, či nepozerám skutočne zábery. Na kvalite pridala aj hudba, ktorá vytvorila dosť depresívnu atmosféru. Rozhodne to nie je typ filmu, ktorý by som vyhľadával, ale za pozretie to stálo. A až taký nezmysel tento film nie je. Som presvedčený, že podobné zverstvá sa dejú vo svete každý deň. Je to iná kultúra a mentalita, ktorú my nikdy nepochopíme. ()

Pitryx

Nostalgická vzpomínka na VHS, skoro bez barev s trojím dabingem. No, film je to dobrý, některé scény jsou dost silné, a dokonce opravdu působí autenticky a nebýt několika drobných chyb, dala by se tomu i věřit. Je k tomu velmi hezká hudba, ale že by se k filmu hodila, tak to se zrovna říci nedá. Občas je to trochu utahané, ale celkově se to brát dá. Myslím, že si tvůrci zaslouží hodnocení v té vyšší kategorii. ()

Boudyy

Cannibal Holocaust je jedním ze snímků, u nichž sdělení převažuje nad formou. Je to nízkorozpočťák, který chce být kontroverzní, ale nedělá to bezmyšlenkovitě a explicitní násilí zde má své místo, stejně jako ve 120 dnech nebo Mechanickém Pomeranči. Akorát bych si odpustil první půlku filmu, která někdy vypadá jako béčkový film s Michaelem Dudikoffem a z níž vzejde postava doktora, který věčně doslovně vysvětluje to, co by divák měl cítit sám. Kritika přílišné honby za senzacemi a komercionalizace násilí? Ukázka pravé podstaty určitého typu lidí? Pakliže ano, film funguje dobře. ()

mark9th odpad!

Akýkoľvek komentár k tomuto bude nachádzať oponentov. A myslím, že to chcel režisér aj docieliť. Privodiť tak rozporuplné pocity, aby ste sa museli zamyslieť and samým sebou a tým čo vás donútilo pozrieť film do konca. Kontroverznosť ''diela'' zostane nezabudnutá, či už zásluhov ''hercov'', týraním zvierat alebo myšlienkami režiséra. Nevadí mi porážka zvierat pre potravu, vadí mi však ak je iba účelová, na vyvolanie znechutenia. Ešte ''väčší'' problém bol, že som sa vlastne nudil. Zbytočná brutalita mi nevonia a fakt, že v Japonsku film zarobil najviac asi hovorí za všetko :D. ()

korect

Na první pohled povrchní exploatace, na druhý pohled poměrně zdařilý found footage. Ukázkový příklad toho, že realismus a naturalismus mohou být na míle vzdálené. Hlavní poselství tak pro mě nenesou filmové postavy, nýbrž filmový štáb, který jakoby kopíruje svým chováním děj filmu. Pokud uvážíme i tuto třetí rovinu (vedle postojů dokumentaristů a producentů ve filmu), má film skutečně co říct. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato

29.12.2022

V jednom z posledních dnů roku přichází smutné zprávy pro fanoušky evropské žánrové kinematografie, ve věku třiaosmdesáti let totiž v Římě zemřel kultovní italský režisér a scenárista Ruggero Deodato… (viac)