Skins

Veľká Británia, (2007–2013), 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Kaya Scodelario, Jack O'Connell, Hannah Murray, Nicholas Hoult, Joe Dempsie, Mike Bailey, April Pearson, Will Merrick, Freya Mavor, Mitch Hewer (viac)

Broen

WTF? Jsem tak zklamaná! První dvě série mě naprosto pohltily. Nevím, možná mám zastydlou pubertu, ale fakt jsem se v tom našla. Ty dvě serie bylo uplně autentický a ze života. Ok. Třetí sérií přišli noví teenageři. Blbě se mi zvykalo na nový tváře a na nový osudy, ale budiž. Jenomže skončí čtvrtá série pomalu s otevřeným koncem? Napjatě sleduju začátek patý série a zase nový držky? Tak to už jsem fakt nasraná. Méně znamená více, a v počtu sérií to platí dvojnásob. Taky mě moc neuchvátilo, že každý díl byl o jedný postavě. Protože, když už se rozjela nějaká zápletka, zase rychle skončila, byla prostě utlá novým dílem, zase s někým jiným. Navíc ten konec čtvrtý série byl fakt přitaženej za vlasy. Je mi to líto, ale plnej počet dát nemůžu. Ale první dvě série TOP. ()

luboss822

Výborný britský seriál o problémoch tínedžerov, ktorý sa zo začiatku tvári ako komédia v štýle Inbetweeners, až si človek po pár dieloch uvedomí, že sleduje skvelú drámu. Seriál excelentne prezentuje hlavne prvá generácia tínedžerov a bola odrazovým mostíkom pre hercov ako Kaya Scodelario či Hannah Murray. 1. generácia - 1. séria - výborné postavy a reálne vyobrazený dej. Tejto sérii nie je naozaj čo vytknúť - 100% 2. séria - ďaľšia skvelá séria. Seriál sa mení na čistokrvnú drámu, no z reálnosti sa trošku upúšťa. - 90% Obľúbené postavy: Cassie, Sid (Michelle, Tony) Najlepšie herecké výkony: Cassie, Tony 2. generácia - 3. séria - s nástupom novej generácie začína seriál trochu strácať na dokonalosti, no stále je z neho nadpriemerná záležitosť. Dokonca by som povedal, že v určitých ohľadoch aj prekonáva prvú generáciu. Navyše nás už tvorcovia v prvej generácii s postavami Effy a Pandory pripravili na druhú generáciu, ktorá mala tak trochu nadväznosť. - 80% 4. séria - opäť ako aj u prvej generácie je druhá séria tejto generácie oveľa dramatickejšia a zároveň oveľa viac nereálnejšia, kde sa vždy stane prakticky len to najhoršie z danej situácie. Stále je to však pozerateľné - 70% Obľúbené postavy: Pandora, Emily (JJ, Naomi) Neobľúbené postavy: Effy, Cook Najlepšie herecké výkony: Effy, Cook, Pandora 3. generácia - 5. séria - Tu nastáva doslova pohroma, kedy je celý základný koncept Skins úplne zničený a my sa stretávame nielen s najhoršími postavami, ale aj dejom, ktorý vyzerá akoby ho niekto naškriabal behom 10 minút ako ja tento komentár. Po prvých naozaj príšerných častiach sa však dá na túto sériu zvyknúť a zubami nechtami sa dá dopozerať. - 30% 6. séria - Menšie zmŕtvychvstanie tejto generácie, pretože hlbšie sa už naozaj klesnúť nedalo. Výborné resp. v tomto prípade tie pozerateľné časti seriálu sa striedajú s tými, ktoré človek pozerá už len z povinnosti, aby mal túto sériu za sebou. - 60% Obľúbené postavy: Mini, Alo (Grace, Chris) Neobľúbené postavy: Franky, Liv + ostatné postavy ma takmer absolútne nezaujímali 7. séria resp. 3 dodatkové filmy o Cassie (Pure), Cookovi (Rise) a Effy (Fire). Myslím, že autori vybrali presne tie 3 najzaujímavejšie charaktery resp. hercov, ktoré mali najväčší potenciál a dalo sa s nimi pracovať, no boužiaľ výsledok nedosiahol vysokých rozmerov a kvalitou sa zaradil niekde medzi druhú a tretiu generáciu. Fire - Postava Effy, ktorá ma neskutočne iritovala hlavne v 4. sérii konečne mentálne dospela a tak k výbornému hereckému výkonu pribudla aj "normálna" Effy, ktorej v tejto časti sekundovali aj Naomi a Emily z druhej generácie. Dej nebol najhorší, zo začiatku to vyzeralo naozaj nádejne, ale aspoň sme sa dozvedeli aké osudy postihli pár postáv z druhej generácie. - 60% Pure - Paradoxne film o pre mňa najlepšie zahratej a najzaujímavejšej postave celých Skins je najhorším z trojice filmov, ale zas asi aj najreálnejší, čo však v tomto prípade len uškodilo. Celý dej je prakticky o ničom a nedá sa na ňom stavať. - 40% Rise - Kto by to bol povedal, že zrovna Cookov film bude z trojice najzaujímavejši a najlepší. Vzhľadom na Cookovu minulosť a jeho charakter aj docela reálny, takže sa bolo od čoho odraziť a dostali sme celkom príjemný možno až thriller. Opäť Cookova postava, ktorá ma neskutočne v seriáli už od začiatku vytáčala a tak ako aj v prípade Effy bola výborne zahraná a mentálne dospela. - 80% Ak neberiem do úvahy hlavne 3. generáciu, ktorá úplne zbytočne štatisticky kazí vysokú úroveň seriálu je to čistých 5*. () (menej) (viac)

Thalin

Skins je skvělý počin o mladých pro mladé, protože v mnoha věcech odráží realitu a každodenní problémy puberťáků, ať už tady nebo v na venek upjaté Anglii. Každopádně, vážně koukatelné a kvalitní jsou jen první dvě řady, ke se pohybuje první generace. Třetí a čtvrtá na tom ještě rýžuje, ale už to není ono. Jakmile se hlavní postavy změní, je kvalita příběhů i sympatie s postavami rapidně dolů. Sama jsem došla jen ke čtvrté, pátou jsem načala a s nezájmem nedokoukala a ani to nemám v plánu. ()

jah

Stačí stručne: jednoznačne najlepší soundtrack zo všetkého, teda nielen zo seriálov ale aj z filmov (pre môj hudobný vkus mi sadol ako zadok na šerbel :) Seriál samotný je tiež veľmi fajn, až na pár dielov čo mi príliš nesadli. ()

Hladas_123

První a druhá série naprostá bomba... Třetí série už mi připadá jako zbytečné prodlužování. 5* dostává Tony, Sid, Chelle, můj favorit Chris, Anwar a spol. Effy a její "přátelé" z třetí série mají u mně 3* ()

mindkiller

Začnem od tretej séria, ktorá ma sklamala, v štvrtej sérií si to síce u mňa mierne opravili, ale ... Prvá generácia, Boh žehnaj Harrymu Enfieldovi. A scéna s Hometown glory a so sunflower - nemám slov. ()

LoveAshley

K tomuhle seriálu jsem se dostala vlastně úplnou náhodou. Když už jsem viděla po několikáté ty nejlepší seriály co se americké tvorby týče, řekla jsem si, že je na čase zabrousit taky do Británie. Co se mi nejvíce na bristkých seriálech líbí je, že hned na první pohled poznáte rozdíl mezi jimy a těmi americkými. Kdyby konzervativní Amerika vyprodukovala seriál jako je Skins, počítám, že by se vysílal pozdě v noci a určitě by nebyl vhodný pro americké teenagery. Životní styl hrdinů v Skins totiž rozhodně není tím nejlepším příkladem pro dospívající mládež. Sex, cigarety, litry alkoholu, drogy, lži, pomluvy, ale hlavně zase sex, alkohol, drogy a cigára plus naprosto odzbrojující britský humor. Když se k tomu všemu navíc přidají neskutečně fascinující příběhy každého z hlavních hrdinů, máme tady perfektní seriál. Kdybych měla hodnotit jen první dvě série, určitě by to bylo o hvězdičku navíc, začátkem třetí série jde už ale všechno do háje. Nová partička už není co bývala ta stará ... a tak jsou z pěti hvězdiček, hvězdičky jen čtyři. Ale i přesto stojí určitě za to Skins vidět. ()

Thorian

Hodnocení zatím jen prvních dvou sérií. V krátkosti: jedny z nejlepších seriálových opening credits (po stránce hudební i obrazové), jeden z nejlepších seriálových soundtracků a jedny z nejlepších hereckých výkonů "teen" herců (obdivoval jsem hlavně Hannah Murray jako Cassie a Joa Dempsieho jako Chrise). ()

qexx

Po shlédnutí pár dílů, jsem chtěl bydlet v Bristolu. První řada je výborná, postavy jsou propracované. Někdy je to až moc přehnané, ale když se nad to povznesete, seriál si jistě užijete. ()

RojoDiablo

Že jste vždycky chtěli být jak teenageři z americkýho seriálu? Já taky! Tohle je ale Bristol, tady je to jiný. Mnohem bližší tomu našemu "východnímu" životu mladých. Skvěle natočené drama, u kterého se svými oblíbenci prožijete jejich strasti, pády a problémy. Herci jsou výborní, hudební výběr snad ještě lepší, jedna výborná epizoda střídá další výbornou a tak to jde víceméně celou první generaci, ke které nemám téměř žádnou výtku. Úžasné, už se těším na film. 96% ()

LadyNicole

No... no.... NO PÁNI! Nejspíš nikdy mi ještě něco nevyrazilo takhle dech. Je to úžasná sonda do života dnešních mladých (nejen) na západě. Mnozí se budou bouřit, ale když se podívám kolem sebe, mezi své vrstevníky, musím říct, že tohle je ten nejrealističtější seriál. Jasně, některé momenty jsou kapku nadsazené, ale jinak to takhle opravdu chodí. Divím se, že někdo našel odvahu tohle natočit, ale každopádně mu za toto rozhodnutí gratuluji a jsem nadšená. Těším se na další série! ()

Abcbc

Perfektní! Seriál Skins jako jeden z mála (možná úplně jediný) ukazuje bez jakéhokoliv přikrášlení vyhrocené vztahy v rodinách teenagerů, které vedou k závažným problémům mladých jedinců - především k závislostem a poruchám osobnosti; doplněné dávkou humoru i nadsázky. Zvláště velký dojem na mě udělal realistický pohled na to, jak rodinné zázemí určuje hodnotový žebříček. První generace 100%! Ty další, co si budeme nalhávat, už jsou pouhým napodobení a nastavování generace původní. Neříkám, pořád je to zajímavé, avšak v porovnání z první... Nesrovnatelné! Kdo neviděl a přemýšlí, že se na Skins podívá, doporučuji sledovat od 3. série. 1. a 2. si nechat jako sladkou tečku na závěr. :) ()

cind.25

Takhle to má vypadat. 1. a 2. série jasných 10/10. Žádná laciná romantika, vyumělkovaní herci, děj o ničem....Seriál o životě, jaký je. Jsem nadšená. Bohužel od 3. série můj zájem opadl a k 4. jsem se ani nedostala. IT'S A WILD WORLD! ()

Maryo

Důkaz, že teen seriál jde udělat i bez těch věcí v kelímku s pivem a podobných lahůdek. Každý díl se zaměřuje na jeden charakter, čímž se nám poodkrývá i trocha té psychologie postav. Opravdu to vypadá, jakoby to bylo ze života a britský humor tomu dává koření. Na scénu z dílu, kdy jsou na výletě v Rusku v továrně na lepidlo, jen tak nezapomenu. Na celý seriál jen tak nezapomenu, humor a drama jsou vyváženy a oba žánry jsou obsaženy ve vysoké kvalitě. Hodnotím pouze 1. generaci (1. a 2. série), 2. generace mi moc nesedla. Z postav mě nejvíc zaujali Cassie a Chris. Z Cassieno „wow“ jsem vždycky padal ze židle. Z druhé generace mi nejvíc sedla Emily. „Koně přijdou... Zlomíme nohy... Nadrtíme... Přidáme vodu... Uvaříme... Pak lepidlo.“ „Nechceš mi něco říct? - No... já nevím. Líbí se mi tvoje vlasy? - Ne. Máš pěknej top? Miluju tě? Něco z toho?“ ()

KokoSkiLLa

Mistrovské dílo! Žádný seriál ve mě nezanechal tolik emocí, jako Skins. Možná i pro to, že bych dal cokoli za to, abych si taky mohl prožít podobný příběh, jsem hltal atmosféru a díl za dílem, jako snad nikdy jindy předtím. V první generaci jsem si zamiloval Effy a strašně se těšil na druhou, která dokonce předčila mé očekávání. Ač jsem byl trochu zklamaný z toho, že z Effy udělali takovou neschopnou ...., tak jsem si druhou generaci a s ní i Emily naprosto zamiloval a odtud plyne můj nejoblíbenější a nejemotivnější pár: Emily a Naomi. Obecně mám teď trochu jiný názor na homosexualitu, která byla Skins prostě plná. Musím ale podotknout, že některé páry se prostě k sobě totálně nehodili a působili spíš k smíchu, což taky potvrdila 3. generace, která byla prostě bídná se vším všudy. Nejoblíbenější postavy: Emily a Nick / / Hodnocení: 1 generace 9/10, 2. generace 10/10, 3. generace 4/10 - Britové prostě umí! ♥ Kaya Scodelario a Kathryn Prescott ♥ ---------- "IM COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK !!!!!!" ()