Ant-Man

• Česko Ant-Man (viac)

Najnovší prírastok medzi filmovými spracovaniami komixov spoločnosti Marvel, prináša na strieborné plátno príbeh Ant-Mana. Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosťou zmenšovania svojich fyzických rozmerov a súčasne znásobovaním svojej sily, sa musí ujať úlohy hrdinu a pomôcť svojmu mentorovi, doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochrániť tajomstvo skrývajúce sa v jeho úžasnom obleku Ant-Mana, pred úplne novými nástrahami, ktoré ho ohrozujú. Pym a Lang stojaci tvárou v tvár zdanlivo neprekonateľným prekážkam sú nútení naplánovať a uskutočniť rafinovanú lúpež, ktorá zachráni svet. (Saturn)

Tryskomyš

Začátek byl naprosto o něčem jiném, až jsem si myslela, že sleduji omylem něco jiného. Až po půl hodině jsem si byla jistá, že je to Ant-Man. ()

Džany

Nemůžu si pomoct, ale jakkoliv zábavný a povedený může Ant-Man být, pořád jsem musel přemýšlet nad tím o kolik by byl famoznější, kdyby ho v rukou držel Edgar Wright. ()

ledzepfan

V rámci Marveláckého tažení posledních let se to sice třeba na brillantní Guardians of the galaxy nechytá, ale s přehledem to svou lehkostí a zábavností přebije jakéhokoliv Avengera. ()

hous.enka

Konečně k Avengerům přišla nová krev a nápad s Antmanem se mi moc líbil. Navíc postava Michaela Douglase je na první pohled trochu nečitelná a to já ráda. A ta jeho dcera mi celou dobu připadala jako Catherine Zeta Jones z Chicaga, což mi přišlo strašně zvrácený...zábavně zvrácený. Antman samotný - Paul Rudd a jeho kostým - mi sedli a líbilo se mi cvičení mravenců a pak závěrečná akce. Pasáže ze Scottova-Antmanova rodinného život sami přišly poněkud zbytečné a moc hrály na city, ale jinak jsem s Antmanem spokojená a těším se na jeho další akci. O konverzaci s Tony Starkem si to vyloženě říká. ()

spaceboyCZ

Velmi milé překvapení, které jsem zhlédl až po tom, co jsem Ant-mana viděl v Captain America. Odsýpající, se skvělým Douglasem a překvapivě vtipným Ruddem. A Corey Stoll jako záporák, no prostě super =). ()

VojinRyan

Marvel opäť skúsil niečo nové (vidieť, že sa nebojí riskovať). Táto karta vsadila na humor (podobne ako u GotG) ale s menšou akciou, alebo lepšie povedané s nie až tak prepracovanou akciou. Michael Douglas v roli Dr. Pyma bol veľmi dobrá voľba a Evangeline Lily ako jeho dcéra tiež dobrá až na tú jej helmu na hlave (ženy pochopia). Vyzeralo to veľmi umelo a určite sa jej dal urobiť lepší účes. Ale to len taký detail. A čo sa týka hlavnej postavy, tak Paul Rudd hrá netypického hrdinu. Doteraz väčšina z nich sa hrdinami stali postupným vývojom alebo vlastnou prácou a činmim, kde tuto si hrdinu zvolili. A on to spočiatku ani nechcel. Takže to je na tom to nové. Dr. Pym dal dobré dôvody na to, aby sa stal hrdinom, ale opäť je to založené na citu k blízkej osobe, pre ktorú by urobil všetko. Čo ma potešilo, bolo cameo Falcona a obidve potitulkové scény, kde tá posledná je veľmi dôležitá. V konečnom výsledku je Ant.Man film plný humoru a priemernej akcie ale finále s Vláčikom a domácim mazlíčkom bolo najlepšie. Peyton Reed je mladá krv a nováčik vo svete filmov, keďže doteraz bol prevažne seriálový režisér. Neviem, čo viedlo Marvel k tejto volbe (asi to bol náhly čin po odchode E. Wrighta) ale zadlo sa mi to ako najslabšia voľba od Marvelu. Akceptujem, že film dal do dobrého celku ale mal scenár a nápady, ktoré kedysi ešte E. Wright spravil. Vykonal len polovičnú robotu. A Christophe Beck nie je zlý skladateľ, ale zapamätal som si len skladbu pri titulkách. Takže na hudbe treba ešte popracovať aby mali výraznejšie tóny pán Beck. Pekne vysvetlili, prečo nepotrebujú Avengeroch (do tochto týmu sa Ant-Man zapojil a podrýval ich niekoľko krát, čo je príjemné "žmýkanie" značky a celkom fajn. Celkový dojem filmu je dobrý, pobavil som sa, prekvapil na pár miestach ale post režiséra by som nechal pôvodne zamýšľaný a akciu skúsil trochu rozšíriť, keďže práca s oblekom ponúka veľa možností práce a potenciál. Film je opäť nie čím novým oproti iným filmom a som zvedavý na jeho spoluprácu s Avengermi. 85% - 4* ()

Krt.Ek

Ant-Man. Člověk jako Ty, nebo já, motivován víc než čím jiným blahem milované dcerky, de facto hrdina z důvodu nedostatku hrdinů, což beru, přihlížejíc k ostatním komiksovým adaptacím a genezi jejich heroů, jako ohromné plus a vítané osvěžení. Zpětně si sice říkám, že by filmu jako celku slušely ony čtyři hvězdičky, s kterýmiž jsem vyrukoval ihned po projekci, ne plná salva vypálena následujícího rána, leč chci-li si času od času zachovat roucho beránčí, to jest nekousat, přestože bych mohl, proč ne u filmu, na nějž jsem šel s tím, že jej později ztrhám, že se mně za žádných okolností líbit nemůže? Za tu lehkost a nadhled, s nimiž nám byla naservírována záchrana světa, viz třebas jen stěží zapomenutelný finální souboj nebo jako o život hláškující Michael Peña, si tvůrci mou shovívavost beze zbytku zaslouží. 85% ()

maddy

Štyridsiaty šiesty, nemenný origin story s niekoľkými „NAJ“. NAJgenerickejšia celorodinná zábavka, zároveň však tá NAJuzemnenejšia marvelovka s NAJoriginálnejšími akčnými scénkami, ktorý je ale NAJmenej. Jednoducho príjemne neveľkolepý zrod ďalšieho hrdinu, v ktorom sa vo finálne namiesto celého mesta zbúra akurát jedna detská izba. Po tých problémoch s réžiou som Ant-Manovi neveril, ale nakoniec to je aj po Wrightovom odchode veľmi uvoľnená, hravá, správne prestrelená komixovka, u ktorej tá generickosť nevadí. Iným spôsobom ako cez humor a dôraz na rodinné hodnoty tohto hrdinu, aby pôsobil aspoň trochu seriózne, predať jednoducho nešlo. Infantilných scén s mravcami som sa popravde dosť bál, no Ant-Man nikdy neskĺzne do priveľkej infantilnosti, ani trápnosti a neustále ostáva iba príjemné hravý a aj v obohranej dejovej schéme o zrode hrdinu a jednom záporákovi dokáže priniesť zopár nápadov ako napríklad totálne uletený záverečný súboj medzi vláčikom Tomášom. Ant-Man je tak pre mňa v mnohých momentoch odvážnejší než celý Guardians of Galaxy, ktorí okrem hovoriaceho stromu a medvedíka čistotného (alebo čo to je za zviera) nič špeciálne nepredstavili. Oproti iným marvelovkám je to menej akčné (v podstate až v záverečnej polhodine), ale maximálne sympatický Paul Rudd hravo utiahne aj dlhší rozbeh a ak to takto pôjde ďalej, tak po Captain America z neho bude môj druhý najobľúbenejší Avenger ... teda zatiaľ iba „takmer Avenger“. A viem, viem, že všetci chlapi majú radi Iron-Man a ženy zase Thora a čo?! :) Paul Rudd dokáže v Ant-manovi i v tom tradične marvelovsky nekonfliktnom podaní pre celú rodinu baviť a bez neho by to bolo možno ani nie polovičné. Áno, ako takmer v každom komentári pri novej marvelovke podotýkam, že pokiaľ chce Marvel v rovnakom štýle pokračovať aj ďalších päť rokov tak sa to asi veľmi rýchlo opozerá, ale taký Ant-Man mi zatiaľ dal všetko to čo som minulý rok očakával od Guardians of the Galaxy a nedostal to. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

agentmiky

Od Ant-mana jsem toho moc neočekával,ale celkově se mi to velice líbilo.Film byl docela vtipný a Marvel se toho ujal výborně.Michael Douglas zahrál roli doktora Pyma velmi věrohodně a opět ukázal,jak skvělý to je herec.Paul Rudd v hlavní roli taktéž nebyl špatný.Nejlepší vedlejší role se ujal asi Pena a jeho dvojité vysvětlování.Kdo film viděl,tak ví,co mám na mysli.Mravenci byli zábavní a závěrečná scéna s hlavním záporákem měla grády.V celku to byla dobrá podívaná.Hodnocení:75% ()

Adasin

Tady mě spíš než hlavní děj (který se ani moc nesnaží překvapit a jisté věci kopíruje z jiných marvelovek) zaujaly flashbacky a to, co se kolem obleku a Pymových částic dělo v minulosti. Na druhou stranu scény v "mikrosvětě" jsou parádní. 6/10 ()

Bakllazaan

Rozhodne lepsi nez Avengers II. Tezko se mi ale celkove hodnoti. Humor to jednoznacne zachranuje a akce je dostatecne originalne provedena. Samozrejme to ale je dalsi komiksova šablonovka jak vysita, ale v tom je to stejny problem jako v komiksech. Pod Wrightem by to mohl byt vetsi Strážcovský úlet. Hodnoceni blize 3 nez 4. ()

Davered

Po vsech strankach naprosto standardni a sablonovita popkornova zabava, ale Paul Rudd a sekvence z mravenci perspektivy to hodne tahnou nahoru. ()

Alqarin

Marvel applovatí. Velká pompa neúměrná přínosu filmů už se stala tradicí a fandovské tetelení u potitulkových scén začíná lézt na nervy. Ant-Man je fajn, sympatická sranda, jejíž existenci opodstatňují neotřelé mikrohrátky s dávkou velkoleposti i zdravé sebeironie, originový vzorec ale jede stále bez obměny a wrightovské pozůstatky nějak ne a ne zapadnout do celku. Mám rád Paula Rudda, mám rád Michaela Douglase, mám rád Coreyho Stolla, nesnáším Evangeline Lilly. První tři jmenovaní a pár cool momentů dvouhodinovku v kině obhájí, ovšem bez vztyčených praporů. ()

SaNcHeZ_cz

Nejen jedna z nejoriginálnějších marvelovek ale jeden z nejnápaditějších a nejoriginálnějších komiksových filmů vůbec. I přes problematickou cestu na svět je Ant-Man zábavnou téměř dvouhodinovou jízdou, která byť funguje ve filmovém vesmíru Marvelu na jedničku, zároveň narušuje šablonu podle které se řídly téměř všechny předešlé filmy v rámci této filmové frančízy. Pardání obsazení (především Rudd a Peña), bombastická akce a množství zábavy, které se má šanci rovnat snad jen třetímu Iron Manovi. Zářný příklad toho, že podceňovat prcky se nevyplácí. A teď bych prosil dvojku. [85%] ()

MartinezZ

Rozhodně ne špatné, jen poněkud sterilní. Marvel to nejprve rozjížděl se svými jednotlivými postavami a pak to završil epickými Avengers. Od té chvíle cokoliv méně cool než Avengers by prostě bylo špatně a Marvelu bylo jasné, že to nelze šponovat donekonečna. A tak právě záměrně pokračoval zase se svými jednotlivými postavami, aby to čas od času zase završil nějakou týmovkou. Ale co mezi tím vším? Stále dokola Iron Man, Thor, Hulk, Kapitán a během to na TV obrazovkách Agenti a retro Carterová? To by se divákům zanedlouho okoukalo a dělat mezi filmy a týmovkami velké mezery bez loga Marvelu na kinoplátnech by nebyl dobrý nápad. A tak se se postupně objevují další postavy. Jenže mi z toho přijde, že se objevují právě tak nějak JEN proto, aby plnili, přinejmenším ze začátku, funkci vycpávek mezer - Ant-Man je toho důkazem. Není to špatný film, jen je sterilní. V rychlosti nám ukáže minulost, současnost, vznik a ovládnutí schopností, zvraty a vyrovnání se s rodinnými problémy a svoji postavou vůči "starému" světu během několika okamžiků, představení záporáka a jeho okamžité a následné zprovození ze světa, vítězství a navnazení na propojení s univerzem. Nemělo to pro mě prostě ten drajv marveláckého dalšího hrdiny na seznamu, prostě to byla jen rychlá představovačka a rychle od toho dál - což je fakt dost škoda, nemluvě o tom, že je to pro tenhle rok jediný sólo-filmový nový přírůstek mezi marvelácké hrdiny. A nebo je taky možné, že už mnohé začínám brát jako samozřejmost. v každém případě mě nijak nevadila animace a ačkoliv je jasné, že nemalá část (většina) filmu je vlastně JEN počítačová animace bez kouska reálného před kamerou, dalo se to. Možná bych jen uvítal dříve před tímhle Ant-Manem toho původního - Pyma s manželkou a jejich non-Starkovské osudy. PS: Evangeline v té černé paruce vypadá fakt divně. ()

Paxxx.cz

Další vydařená marvelovka natočená dle osvědčené šablony jakou mají filmy o avengerech- je tu originální mix nápadité akce a vtipných momentů. Super volba hlavní trojice postav, stejně tak Michael Peña v pro něj už tradičně vedlejší roli opět nezklamal. Na pokračování se určitě těším stejně jako na ostatní marvelovky, myslím si že se máme na co těšit...7/10. ()

zlabus

Čtvrtá přištála hlavně za velice vynalézavou a zábavnou finální akcí. Mašinka Tomáš nikdy nebyla více zábavná. 75% ()

Vxxx

Já si nemůžu stěžovat. Nebyla to klasická marvelovka, ale bylo to svižné a vtipné. Postrádalo to logické chyby (teda když pominete fakt, že je tam oblek, který umí zmenšovat lidi, handsfree, které umožňuje komunikovat s mravenci atd.), ale za to se tam docela často vyskytovaly typické klišé střihy. Nicméně jsem se několikrát upřímně zasmála a určitě sem se bavila. 4* ()

javak810i

Velké překvapení! Vzhledem k tomu, že teď po Comic-conu mluví každý o nadcházejících komiksovkách jako Suicide squad a Batman vs. Superman, tak jsem si ani neuvědomil, že už je Ant-Man vlastně v kinech. Je tak trochu přehlížený, a to neprávem! Nehonosí se sice hvězdnými jmény hereckého obsazení a ani se nemůže pyšnit obrovským úspěchem předchozích dílů jako jiné Marvelovky, ale přesto a možná právě díky tomu stojí za zhlédnutí. V jádru se totiž jedná o plnokrevnou komiksovou zábavu, která se minimálně vyrovná a místy možná i předčí své blockbusterové sourozence. Všechno do sebe dobře zapadá - herci (především excelující Douglas a Peňa), akční scény (které jsou líbivě zpracované a nápaditě využívají možností, které jim podstata příběhu nabízí) a poctivá dávka marveláckého humoru ve stylu Guardians of the Galaxy. Dočkáme se i několika cameí, která prohlubují zapojení tohoto filmu do Marvel universa. A kdo ví, třeba se v Avengers časem dočkáme nové posily :). Za mě solidní 4* ()

ArsenalEagle

Paul Rudd jako budoucí člen Avengers? Abych se přiznal, opravdu jsem měl obavy. Ty ale po zhruba půl hodince filmu naprosto vyprchaly a po tak krátké době jsem si do hlavní role nedokázal dosadit nikoho jiného. Douglas se do role také vžil, a bylo vidět, že si ji užívá, malá Langová byla neskutečně roztomilá a je jen škoda, že mi až tak do hlavní ženštiny nesedla Evangeline Lilly(tohle že je ta kráska z Real Steel??!!).. Ty její vlasy prostě byly příšerný. Ale jinak Marvel opět zabodoval a už se neskutečně těším na propojení s Avengers, poté co se ve filmu objevil i onen "létající n*gr" :D .. ps: kdo by pochiboval mezi čtvrtou a pátou hvězdičku, vzpomeňte si na ukecaného Peňu a jeho "zkrácené příběhy" ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,… (viac)

Captain Marvel si našla režisérské duo

Captain Marvel si našla režisérské duo

20.04.2017

Přestože existují sólové filmy Supergirl, Catwoman nebo Elektry, půlka internetu na ně dávno zapomněla a pravidelně se řeší, kdy už se dočkáme superhrdinského celovečeráku s ženskou hlavní hrdinkou.… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz